Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
Honor Players

Note: TAD Org
Dist,Reg,State
1st Team 1-10
2nd Team 11-15
H.M.
runners on a team
in the top 3 that
didn't finish in top 15

2016-2017 TAD Girls Cross Country All-Region III 5A


FIRST TEAM
Pos.PlayerCLSchool
1Laura TonchinaSo.New Caney Porter18:55.50Certificate
2Jazmin HernandezJr.Georgetown19:18.60Certificate
3Peyton McQuillanFr.Magnolia West19:21.80Certificate
4Meredith ClaytonJr.Brenham19:25.10Certificate
5Rebeca GonzalezSr.New Caney Porter19:26.30Certificate
6Katelynn AshmoreSo.Magnolia19:27.30Certificate
7Dazya MitchellSr.Galveston Ball19:39.10Certificate
8Mckenzie HargroveSr.Georgetown19:44.90Certificate
9Emily ForsterSo.Leander Rouse19:46.90Certificate
10Mia RoweFr.Georgetown East View19:51.00Certificate


SECOND TEAM
Pos.PlayerCLSchool
11Rachel BernardoSr.College Station A&M Consolidated19:54.20Certificate
12Alyssa NoelSr.Ennis19:54.90Certificate
13Stephanie BrownSo.College Station19:59.90Certificate
14Sophia RoachSo.Cedar Park20:02.20Certificate
15Sarah PiaSr.Cedar Park20:06.00Certificate


HONORABLE MENTION
Pos.PlayerCLSchool
16Cayleigh LekvenSr.College Station20:06.80Certificate
17Megan OmbresSo.Leander Rouse20:07.10Certificate
21Brea GivensSr.Cedar Park20:09.90Certificate
22Anna Kate BradfordSo.College Station20:14.10Certificate
24Sarah WarrenburgSr.Leander Rouse20:29.80Certificate
25Grace WuFr.College Station20:30.90Certificate
29Rosetta WangJr.College Station20:35.80Certificate
30Kyla MachFr.College Station20:37.00Certificate
31Ashton HilsentegerSr.Leander Rouse20:38.90Certificate
32Candelaria Conde de FrankenbergSr.Cedar Park20:44.00Certificate
35Jaida LylesFr.Cedar Park20:52.10Certificate
36Edna RotichFr.Leander Rouse20:55.20Certificate
40Hannah AldrichSo.Leander Rouse21:05.00Certificate
43Gracie HallFr.Cedar Park21:12.80Certificate
56Kristen JonesJr.Leander Rouse21:39.40Certificate
66Erin ClendeninSo.College Station22:03.20Certificate
67Lina AllickSo.Cedar Park22:03.50Certificate