Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
Honor Players

Note: TAD Org
Dist,Reg,State
1st Team 1-10
2nd Team 11-15
H.M.
runners on a team
in the top 3 that
didn't finish in top 15

2017-2018 TAD Girls Cross Country All-State 2A


FIRST TEAM
Pos.#PlayerCLSchool
11449Sydney ReynoldsSo.Valley View12:03.00Certificate
21422Sidney TuckerJr.Seymour12:09.37Certificate
31415Kristen AlemanSo.Santa Maria12:11.43Certificate
41408Brighton AdamsFr.San Saba12:13.59Certificate
51316Mattie Kate LovellJr.Claude12:15.02Certificate
61332Kylee MedinaSo.Goldthwaite12:15.16Certificate
71357Lynda MartinezSr.Iraan12:17.89Certificate
81364Allison HedrickFr.Lindsay12:19.24Certificate
91426Macy HigginbothamSo.Stinnett West Texas12:19.28Certificate
101306Hailey WoodardSr.Abernathy12:20.54Certificate


SECOND TEAM
Pos.#PlayerCLSchool
111340Dylaney WeaverFr.Gruver12:30.70Certificate
121410Kylee EckermannSo.San Saba12:32.12Certificate
131411Kaleigh EllisJr.San Saba12:32.47Certificate
141339Madeline GirardFr.San Antonio Great Hearts Academy12:33.50Certificate
151409Courtnee CashFr.San Saba12:33.66Certificate


HONORABLE MENTION
Pos.#PlayerCLSchool
161434Ashlyn PeraltaSo.Sundown12:35.05Certificate
211431Rebecca KenleyJr.Sundown12:40.18Certificate
221433Alyzah McGlassonSo.Sundown12:42.07Certificate
271430Karigen GarzaSo.Sundown12:48.87Certificate
291303Mayra MartinezFr.Abernathy12:50.50Certificate
401429Kadince GarzaSo.Sundown12:58.59Certificate
531435Alexa RodriguezFr.Sundown13:07.24Certificate
551301Hannah AyersJr.Abernathy13:11.25Certificate
601305Iris TorrezSr.Abernathy13:14.67Certificate
651432Sarah LocklinSo.Sundown13:18.16Certificate
711300Wrye AkersSo.Abernathy13:21.52Certificate
821304Anaya RodriguezSo.Abernathy13:31.14Certificate
1101414Isabel VegaJr.San Saba14:03.21Certificate
1141412Abigail JimenezFr.San Saba14:07.50Certificate
1161413Christina RoblesFr.San Saba14:10.25Certificate
1221302Ashlyn LutrickJr.Abernathy14:24.30Certificate