Schools School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
Honor Players
Note: TAD Org
Dist,Reg,State
1st Team 1-10
2nd Team 11-15
H.M.
runners on a team
in the top 3 that
didn't finish in top 15
2018-2019 TAD Boys Cross Country All-District 24-3A
FIRST TEAM
Pos. | Player | CL | School | ||
---|---|---|---|---|---|
1 | Bo Badger | East Bernard | 17:20.00 | Certificate | |
2 | Matthew Aparicio | Palacios | 17:27.00 | Certificate | |
3 | Adrian Ramirez | El Maton Tidehaven | 17:30.00 | Certificate | |
4 | Hector Hernandez | Palacios | 17:46.00 | Certificate | |
5 | Nicolas Cruz | Palacios | 17:49.00 | Certificate | |
6 | Julian Diaz | Palacios | 17:53.00 | Certificate | |
7 | Mason Crist | East Bernard | 18:10.00 | Certificate | |
8 | Kolby Townsend | East Bernard | 18:11.00 | Certificate | |
9 | Adan Alvarez | Boling | 18:15.00 | Certificate | |
10 | Emmanuel Galvez | Boling | 18:20.00 | Certificate |
SECOND TEAM
Pos. | Player | CL | School | ||
---|---|---|---|---|---|
11 | Barrett Whitley | East Bernard | 18:23.00 | Certificate | |
12 | Marc Mendoza | Boling | 19:04.00 | Certificate | |
13 | Tony Zavala | El Maton Tidehaven | 19:10.00 | Certificate | |
14 | Timothy Kessler | Palacios | 19:17.00 | Certificate | |
15 | Gustavo Torres | Danbury | 19:35.00 | Certificate |
HONORABLE MENTION
Pos. | Player | CL | School | ||
---|---|---|---|---|---|
16 | Austin Stoecker | Palacios | 19:37.00 | Certificate | |
18 | Carlos Rubio | El Maton Tidehaven | 20:44.00 | Certificate | |
19 | Jackson Barta | East Bernard | 20:51.00 | Certificate | |
20 | Ethan Rejsek | East Bernard | 20:53.00 | Certificate | |
21 | Dillon Long | El Maton Tidehaven | 20:54.00 | Certificate | |
22 | Julian Wise | El Maton Tidehaven | 20:59.00 | Certificate | |
25 | Kevin Lara | El Maton Tidehaven | 21:53.00 | Certificate | |
26 | Julio Rios | Palacios | 21:58.00 | Certificate | |
31 | Cade Grovanovic | East Bernard | 23:30.00 | Certificate |
Copyright ©2010-2024, Grace Media. All Rights Reserved.