Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
Honor Players

Note: TAD Org
Dist,Reg,State
1st Team 1-10
2nd Team 11-15
H.M.
runners on a team
in the top 3 that
didn't finish in top 15

2018-2019 TAD Boys Cross Country All-Region III 4A


FIRST TEAM
Pos.PlayerCLSchool
1Eli PevetoSr.Orange Little Cypress-Mauriceville16:15.90Certificate
2Peyton PluennekeSo.Huffman Hargrave16:55.80Certificate
3Eric CanadaJr.Carthage17:03.70Certificate
4Samuel RosalesSr.Waxahachie Life17:04.30Certificate
5Luis RangelSo.Palestine17:07.20Certificate
6Eric MonroySr.Hillsboro17:10.60Certificate
7Nathan VanderpoolJr.China Spring17:10.60Certificate
8Ronald HardenSo.Hillsboro17:13.20Certificate
9Ethan AgredaJr.Midlothian Heritage17:14.60Certificate
10Nicholas RosalesSr.Waxahachie Life17:15.90Certificate


SECOND TEAM
Pos.PlayerCLSchool
11Raheem KeySr.Bay City17:22.10Certificate
12David WrightSr.Silsbee17:23.30Certificate
13Michael GuzmanJr.Palestine17:24.50Certificate
14Garrett GreeneSr.Lufkin Hudson17:24.60Certificate
15Roberto MaldonadoJr.Venus17:29.50Certificate


HONORABLE MENTION
Pos.PlayerCLSchool
17Erik LawrenceFr.Lufkin Hudson17:37.20Certificate
26Alex BrownSo.Lufkin Hudson17:54.60Certificate
28Garrett KellySr.Huffman Hargrave17:56.20Certificate
30Alex MendozaSr.Palestine17:59.20Certificate
31Daniel SanchezSr.Palestine18:03.80Certificate
32Grant AttawaySr.Palestine18:08.60Certificate
33Noah LayneSr.Huffman Hargrave18:08.70Certificate
34Michael ChaidezSo.Palestine18:12.70Certificate
35Tyler LlewellynSo.Lufkin Hudson18:13.00Certificate
40Gabriel SaucedaSo.Huffman Hargrave18:27.30Certificate
44Jose VillarrealSr.Lufkin Hudson18:32.30Certificate
50Jacob KutaJr.Huffman Hargrave18:38.30Certificate
51Mason PurswellFr.Huffman Hargrave18:38.40Certificate
58Jonathan SanchezJr.Palestine18:52.80Certificate
65Nicolas DavaultSr.Huffman Hargrave19:01.80Certificate
70Patrick HarveySr.Lufkin Hudson19:13.10Certificate
89Chandler TamezSo.Lufkin Hudson19:41.70Certificate