Schools School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
<< Back to history
School:
School:
Search Results: Houston British School
Tournament | Team / Athlete | test | Event | Place | Result |
---|---|---|---|---|---|
2019 TAPPS Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
Division II | Houston British School | 3rd | 206 | ||
Division II | 1) Cerys Gough 3) Elena Michel | 2) Amber Davies 4) Daniela Cordon | 200-yard Medley Relay | 3rd | 2:01.24 |
Division II | Cerys Gough | 100-yard Back | 5th | 1:09.71 | |
Division II | Amber Davies | 100-yard Breast | 4th | 1:16.20 | |
Division II | Daria Legostaeva | 100-yard Breast | 9th | 1:22.08 | |
Division II | 1) Elena Michel 3) Amber Davies | 2) Chloe Isenberger 4) Daniela Cordon | 400-yard Free Relay | 2nd | 4:03.67 |
Division II | Elena Michel | 200-yard Free | 5th | 2:08.87 | |
Division II | Chloe Isenberger | 200-yard Free | 14th | 2:24.95 | |
Division II | Daniela Cordon | 200-yard IM | 6th | 2:30.17 | |
Division II | Elena Michel | 100-yard Butterfly | 6th | 1:05.96 | |
Division II | Amber Davies | 100-yard Butterfly | 9th | 1:09.70 | |
Division II | Daniela Cordon | 100-yard Free | 5th | 59.66 | |
Division II | Chloe Isenberger | 100-yard Free | 14th | 1:04.67 | |
Division II | Cerys Gough | 500-yard Free | 8th | 6:00.44 | |
Division II | 1) Cerys Gough 3) Daria Legostaeva | 2) Amalie Grindlay 4) Chloe Isenberger | 200-yard Free Relay | 8th | 2:02.79 |
Eastern-II | Houston British School | 2nd | 116 | ||
Eastern-II | 1) Cerys Gough 3) Elena Michel | 2) Amber Davies 4) Daniela Cordon | 200-yard Medley Relay | 2nd | 2:02.22 |
Eastern-II | Cerys Gough | 100-yard Back | 2nd | 1:09.85 | |
Eastern-II | Amber Davies | 100-yard Breast | 2nd | 1:17.63 | |
Eastern-II | Daria Legostaeva | 100-yard Breast | 4th | 1:22.66 | |
Eastern-II | 1) Elena Michel 3) Amber Davies | 2) Chloe Isenberger 4) Daniela Cordon | 400-yard Free Relay | 1st | 4:07.22 |
Eastern-II | Elena Michel | 200-yard Free | 1st | 2:13.38 | |
Eastern-II | Chloe Isenberger | 200-yard Free | 4th | 2:25.12 | |
Eastern-II | Daria Legostaeva | 200-yard Free | 9th | 2:43.19 | |
Eastern-II | Daniela Cordon | 200-yard IM | 3rd | 2:31.30 | |
Eastern-II | Amalie Grindlay | 50-yard Free | 18th | 37.11 | |
Eastern-II | Elena Michel | 100-yard Butterfly | 3rd | 1:06.87 | |
Eastern-II | Amber Davies | 100-yard Butterfly | 5th | 1:08.94 | |
Eastern-II | Daniela Cordon | 100-yard Free | 1st | 58.67 | |
Eastern-II | Chloe Isenberger | 100-yard Free | 4th | 1:04.07 | |
Eastern-II | Amalie Grindlay | 100-yard Free | 19th | 1:27.78 | |
Eastern-II | Cerys Gough | 500-yard Free | 1st | 5:53.53 | |
Eastern-II | 1) Cerys Gough 3) Daria Legostaeva | 2) Amalie Grindlay 4) Chloe Isenberger | 200-yard Free Relay | 3rd | 2:04.24 |