Schools School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
<< Back to history
School:
School:
Search Results: Grapevine
Tournament | Team / Athlete | Event | Place | Result |
---|---|---|---|---|
2019 UIL Boys Cross Country Playoffs | ||||
Class 5A | Grapevine | 5K | 2nd | 1:18:44.23 |
Class 5A | Walker St. John | 5K | 14th | 15:19.61 |
Class 5A | Trey Leathers | 5K | 19th | 15:31.04 |
Class 5A | Josue Granados | 5K | 31st | 15:43.20 |
Class 5A | Carlos Hernandez | 5K | 54th | 16:03.57 |
Class 5A | Brian Guevara | 5K | 58th | 16:06.81 |
Class 5A | Connor Wachtel | 5K | 59th | 16:06.97 |
Class 5A | Kalil Bell | 5K | 112th | 16:51.82 |
Region I-5A | Grapevine | 5K | 3rd | 1:18:14.80 |
Region I-5A | Walker St. John | 5K | 6th | 15:02.50 |
Region I-5A | Trey Leathers | 5K | 16th | 15:36.60 |
Region I-5A | Josue Granados | 5K | 19th | 15:39.60 |
Region I-5A | Carlos Hernandez | 5K | 28th | 15:55.30 |
Region I-5A | Connor Wachtel | 5K | 34th | 16:00.80 |
Region I-5A | Brian Guevara | 5K | 39th | 16:08.30 |
Region I-5A | Kalil Bell | 5K | 75th | 16:44.50 |
2018 UIL Boys Cross Country Playoffs | ||||
Class 5A | Grapevine | 5K | 5th | 1:21:16.21 |
Class 5A | Ryan Shumaker | 5K | 9th | 15:21.13 |
Class 5A | Bryce Cook | 5K | 30th | 15:56.63 |
Class 5A | Kathan Shenoy | 5K | 44th | 16:09.74 |
Class 5A | Caleb Strickland | 5K | 96th | 16:51.53 |
Class 5A | Alfredo Gallegos | 5K | 101st | 16:57.18 |
Class 5A | Carlos Hernandez | 5K | 102nd | 16:57.38 |
Class 5A | Jacob Hartsfield | 5K | 108th | 17:03.07 |
Region I-5A | Grapevine | 5K | 2nd | 1:20:52.60 |
Region I-5A | Bryce Cook | 5K | 9th | 15:40.80 |
Region I-5A | Ryan Shumaker | 5K | 10th | 15:41.50 |
Region I-5A | Kathan Shenoy | 5K | 14th | 15:52.10 |
Region I-5A | Alfredo Gallegos | 5K | 45th | 16:46.30 |
Region I-5A | Jacob Hartsfield | 5K | 51st | 16:51.90 |
Region I-5A | Carlos Hernandez | 5K | 61st | 16:57.40 |
Region I-5A | Walker St. John | 5K | 65th | 17:00.50 |
2017 UIL Boys Cross Country Playoffs | ||||
Class 5A | Grapevine | 5K | 2nd | 1:20:46.90 |
Class 5A | Bryce Cook | 5K | 15th | 15:51.11 |
Class 5A | Jack Neal | 5K | 35th | 16:08.82 |
Class 5A | Kathan Shenoy | 5K | 36th | 16:09.05 |
Class 5A | Ryan Shumaker | 5K | 43rd | 16:13.34 |
Class 5A | Christian Campbell | 5K | 54th | 16:24.58 |
Class 5A | Jacob Hartsfield | 5K | 62nd | 16:28.82 |
Class 5A | Cody McCauley | 5K | 109th | 16:55.08 |
Region I-5A | Grapevine | 5K | 1st | 1:18:58.96 |
Region I-5A | Ryan Shumaker | 5K | 8th | 15:33.80 |
Region I-5A | Bryce Cook | 5K | 9th | 15:36.09 |
Region I-5A | Kathan Shenoy | 5K | 18th | 15:45.23 |
Region I-5A | Jacob Hartsfield | 5K | 21st | 15:47.69 |
Region I-5A | Jack Neal | 5K | 46th | 16:16.15 |
Region I-5A | Cody McCauley | 5K | 78th | 16:46.23 |
Region I-5A | Ben Cleff | 5K | 82nd | 16:50.07 |
2016 UIL Boys Cross Country Playoffs | ||||
Class 5A | Grapevine | 5K | 3rd | 1:22:13.62 |
Class 5A | Matthew Melcher | 5K | 27th | 16:10.46 |
Class 5A | Ryan Shumaker | 5K | 44th | 16:22.05 |
Class 5A | Bryce Cook | 5K | 47th | 16:23.33 |
Class 5A | Josh Steinle | 5K | 60th | 16:31.22 |
Class 5A | Kyle Eberlein | 5K | 81st | 16:46.56 |
Class 5A | Kathan Shenoy | 5K | 95th | 16:55.54 |
Class 5A | Carlos Hernandez | 5K | 105th | 17:02.56 |
Region I-5A | Grapevine | 5K | 2nd | 1:23:29.43 |
Region I-5A | Matthew Melcher | 5K | 15th | 16:24.71 |
Region I-5A | Ryan Shumaker | 5K | 16th | 16:25.24 |
Region I-5A | Kyle Eberlein | 5K | 28th | 16:48.20 |
Region I-5A | Bryce Cook | 5K | 37th | 16:53.59 |
Region I-5A | Carlos Hernandez | 5K | 43rd | 16:57.69 |
Region I-5A | Kathan Shenoy | 5K | 52nd | 17:04.57 |
Region I-5A | Josh Steinle | 5K | 55th | 17:06.17 |
2015 UIL Boys Cross Country Playoffs | ||||
Class 5A | Grapevine | 5K | 3rd | 1:27:23.90 |
Class 5A | Hayden Murphy | 5K | 3rd | 16:33.22 |
Class 5A | Kyle Brozovich | 5K | 29th | 17:24.00 |
Class 5A | Matthew Melcher | 5K | 45th | 17:42.28 |
Class 5A | Kyle Eberlein | 5K | 60th | 17:51.72 |
Class 5A | Jonathan Orona | 5K | 64th | 17:52.68 |
Class 5A | Charlie Hickman | 5K | 83rd | 18:05.37 |
Class 5A | Hunter Samsel | 5K | 88th | 18:10.60 |
District 6-5A | Grapevine | 5K | 1st | 1:23:33.80 |
District 6-5A | Hayden Murphy | 5K | 1st | 16:02.30 |
District 6-5A | Jonathan Orona | 5K | 2nd | 16:35.10 |
District 6-5A | Matthew Melcher | 5K | 3rd | 16:41.70 |
District 6-5A | Charlie Hickman | 5K | 4th | 17:03.00 |
District 6-5A | Kyle Eberlein | 5K | 5th | 17:11.70 |
District 6-5A | Hunter Samsel | 5K | 7th | 17:34.40 |
District 6-5A | Kyle Brozovich | 5K | 10th | 17:53.50 |
Region I-5A | Grapevine | 5K | 1st | 1:20:13.37 |
Region I-5A | Hayden Murphy | 5K | 1st | 15:19.86 |
Region I-5A | Kyle Brozovich | 5K | 11th | 16:01.43 |
Region I-5A | Charlie Hickman | 5K | 17th | 16:10.21 |
Region I-5A | Matthew Melcher | 5K | 19th | 16:12.41 |
Region I-5A | Jonathan Orona | 5K | 34th | 16:29.46 |
Region I-5A | Kyle Eberlein | 5K | 36th | 16:32.02 |
Region I-5A | Hunter Samsel | 5K | 74th | 16:59.17 |
2014 UIL Boys Cross Country Playoffs | ||||
Class 5A | Grapevine | 5K | 6th | 1:23:37.01 |
Class 5A | Alex Cleveland | 5K | 4th | 15:50.36 |
Class 5A | Riley Gonzales | 5K | 17th | 16:17.41 |
Class 5A | Hayden Murphy | 5K | 45th | 16:49.98 |
Class 5A | Israel Rodriguez | 5K | 86th | 17:13.79 |
Class 5A | Matthew Melcher | 5K | 101st | 17:25.47 |
Class 5A | Kyle Brozovich | 5K | 104th | 17:29.84 |
Class 5A | Kyle Eberlein | 5K | 138th | 18:10.20 |
District 6-5A | Grapevine | 5K | 1st | 1:24:03.49 |
District 6-5A | Alex Cleveland | 5K | 1st | 16:19.83 |
District 6-5A | Riley Gonzales | 5K | 2nd | 16:37.41 |
District 6-5A | Hayden Murphy | 5K | 3rd | 16:42.38 |
District 6-5A | Kyle Brozovich | 5K | 4th | 17:09.73 |
District 6-5A | Israel Rodriguez | 5K | 5th | 17:14.14 |
District 6-5A | Kyle Eberlein | 5K | 9th | 17:54.02 |
District 6-5A | Jeremy Miller | 5K | 10th | 17:58.43 |
Region I-5A | Grapevine | 5K | 2nd | 1:18:32.89 |
Region I-5A | Alex Cleveland | 5K | 1st | 14:58.58 |
Region I-5A | Riley Gonzales | 5K | 5th | 15:20.84 |
Region I-5A | Hayden Murphy | 5K | 10th | 15:40.76 |
Region I-5A | Kyle Brozovich | 5K | 37th | 16:15.66 |
Region I-5A | Israel Rodriguez | 5K | 40th | 16:17.05 |
Region I-5A | Matthew Melcher | 5K | 72nd | 16:49.63 |
Region I-5A | Kyle Eberlein | 5K | 105th | 17:17.90 |
2013 UIL Boys Cross Country Playoffs | ||||
Region I-5A | Grapevine | 5K | 9th | 1:20:26.51 |
Region I-5A | Kirby Simon | 5K | 23rd | 15:47.14 |
Region I-5A | Riley Gonzales | 5K | 31st | 15:55.80 |
Region I-5A | Alex Cleveland | 5K | 42nd | 16:07.27 |
Region I-5A | Matthew Melcher | 5K | 45th | 16:08.54 |
Region I-5A | Hayden Murphy | 5K | 66th | 16:27.76 |
Region I-5A | Sam Crenshaw | 5K | 74th | 16:36.42 |
Region I-5A | Nicolas Ehringer | 5K | 75th | 16:36.51 |
2012 UIL Boys Cross Country Playoffs | ||||
Region I-5A | Grapevine | 5K | 16th | 1:24:13.80 |
Region I-5A | Kirby Simon | 5K | 55th | 16:22.95 |
Region I-5A | Alex Cleveland | 5K | 82nd | 16:47.74 |
Region I-5A | Nicolas Ehringer | 5K | 91st | 16:52.75 |
Region I-5A | Sam Crenshaw | 5K | 96th | 16:55.49 |
Region I-5A | Riley Gonzales | 5K | 118th | 17:14.87 |
Region I-5A | Shawn Foster | 5K | 131st | 17:24.39 |
Region I-5A | Chandler Johnson | 5K | 133rd | 17:25.23 |
2011 UIL Boys Cross Country Playoffs | ||||
Region I-5A | Grapevine | 5K | 7th | 1:21:33.10 |
Region I-5A | Joseph Donegan | 5K | 19th | 15:42.50 |
Region I-5A | William Huffman | 5K | 23rd | 15:48.90 |
Region I-5A | Lennon Crow | 5K | 56th | 16:34.20 |
Region I-5A | Kirby Simon | 5K | 58th | 16:36.30 |
Region I-5A | Nicholas Torraca | 5K | 81st | 16:51.20 |
Region I-5A | Ryan Marlow | 5K | 107th | 17:13.00 |
Region I-5A | Alex Cleveland | 5K | 120th | 17:24.20 |
2000 UIL Boys Cross Country Playoffs | ||||
Class 4A | Rob Morrow | 5K | 1st | 15:36.00 |