Schools School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
<< Back to history
School:
School:
Search Results: Klein
Tournament | Team / Athlete | test | Event | Place | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 6A | Klein | 20th | 28 | ||
Class 6A | Joshua Le | 100-yard Breast | 8th | 57.70 | |
Class 6A | Vitalis Onu | 100-yard Butterfly | 10th | 50.35 | |
Class 6A | 1) Vitalis Onu 3) Joseph Powell | 2) Donatus Onu 4) Landon Moore | 200-yard Free Relay | 12th | 1:28.38 |
Region IV-6A | Klein | 10th | 125.50 | ||
Region IV-6A | Joshua Le | 100-yard Breast | 3rd | 57.11 | |
Region IV-6A | 1) Vitalis Onu 3) Landon Moore | 2) Donatus Onu 4) Joshua Le | 400-yard Free Relay | 5th | 3:11.63 |
Region IV-6A | Joshua Le | 200-yard IM | 4th | 1:53.81 | |
Region IV-6A | Donatus Onu | 200-yard IM | 10th | 1:59.94 | |
Region IV-6A | Vitalis Onu | 50-yard Free | 5th | 21.46 | |
Region IV-6A | Vitalis Onu | 100-yard Butterfly | 3rd | 49.70 | |
Region IV-6A | 1) Joshua Le 3) Joseph Powell | 2) Donatus Onu 4) Vitalis Onu | 200-yard Free Relay | 4th | 1:25.86 |
2019 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 6A | Klein | 49th | 3 | ||
Class 6A | Joshua Le | 100-yard Breast | 14th | 57.98 | |
District 14-6A | Klein | 5th | 70 | ||
District 14-6A | 1) Joshua Le 3) Vitalis Onu | 2) Lorenzo Viteri 4) Joseph Powell | 200-yard Medley Relay | 3rd | 1:39.37 |
District 14-6A | Connor Wysocki | 100-yard Back | 9th | 56.56 | |
District 14-6A | David Wu | 100-yard Back | 14th | 1:00.04 | |
District 14-6A | Jack Moser | 100-yard Back | 18th | 1:00.99 | |
District 14-6A | Owen Wysocki | 100-yard Back | 19th | 1:01.82 | |
District 14-6A | Joshua Le | 100-yard Breast | 2nd | 58.89 | |
District 14-6A | Lorenzo Viteri | 100-yard Breast | 7th | 1:02.80 | |
District 14-6A | Triston Wasmund | 100-yard Breast | 9th | 1:03.16 | |
District 14-6A | 1) Vitalis Onu 3) Landon Moore | 2) Donatus Onu 4) Joshua Le | 400-yard Free Relay | 2nd | 3:14.82 |
District 14-6A | Donatus Onu | 200-yard Free | 6th | 1:48.12 | |
District 14-6A | Landon Moore | 200-yard Free | 13th | 1:51.35 | |
District 14-6A | Carson Moore | 200-yard Free | 21st | 1:57.35 | |
District 14-6A | Owen Wysocki | 200-yard Free | 22nd | 1:58.32 | |
District 14-6A | Joshua Le | 200-yard IM | 4th | 1:59.94 | |
District 14-6A | Lorenzo Viteri | 200-yard IM | 11th | 2:11.22 | |
District 14-6A | Triston Wasmund | 200-yard IM | 14th | 2:13.10 | |
District 14-6A | Vitalis Onu | 50-yard Free | 5th | 22.21 | |
District 14-6A | Joseph Powell | 50-yard Free | 8th | 22.46 | |
District 14-6A | Connor Wysocki | 50-yard Free | 14th | 23.43 | |
District 14-6A | Tre LeMalle | One-Meter Diving | 5th | 272.75 | |
District 14-6A | David Wu | 100-yard Butterfly | 10th | 57.43 | |
District 14-6A | Landon Moore | 100-yard Butterfly | 12th | 57.51 | |
District 14-6A | Vitalis Onu | 100-yard Free | 3rd | 47.65 | |
District 14-6A | Joseph Powell | 100-yard Free | 14th | 50.80 | |
District 14-6A | Jack Moser | 100-yard Free | 16th | 51.50 | |
District 14-6A | Donatus Onu | 500-yard Free | 3rd | 4:47.65 | |
District 14-6A | Carson Moore | 500-yard Free | 12th | 5:17.63 | |
District 14-6A | 1) Joseph Powell 3) Jack Moser | 2) Connor Wysocki 4) Donatus Onu | 200-yard Free Relay | 6th | 1:33.40 |
Region IV-6A | Klein | 10th | 112 | ||
Region IV-6A | 1) Connor Wysocki 3) David Wu | 2) Lorenzo Viteri 4) Jack Moser | 200-yard Medley Relay | 13th | 1:44.79 |
Region IV-6A | Joshua Le | 100-yard Breast | 3rd | 57.72 | |
Region IV-6A | Donatus Onu | 200-yard Free | 12th | 1:46.05 | |
Region IV-6A | Joshua Le | 200-yard IM | 7th | 1:56.32 | |
Region IV-6A | Vitalis Onu | 50-yard Free | 8th | 21.97 | |
Region IV-6A | Tre LeMalle | One-Meter Diving | 12th | 267.45 | |
Region IV-6A | Vitalis Onu | 100-yard Free | 5th | 47.13 | |
Region IV-6A | Donatus Onu | 500-yard Free | 6th | 4:46.64 | |
Region IV-6A | 1) Joshua Le 3) Joseph Powell | 2) Connor Wysocki 4) Vitalis Onu | 200-yard Free Relay | 5th | 1:27.17 |
2018 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 6A | Klein | 6th | 132 | ||
Class 6A | 1) Patrick Cramer 3) Vitalis Onu | 2) Caleb Duncan 4) Jacob Powell | 400-yard Free Relay | 3rd | 3:05.13 |
Class 6A | Jacob Powell | 200-yard Free | 9th | 1:37.19 | |
Class 6A | Caleb Duncan | 50-yard Free | 1st | 20.09 | |
Class 6A | Jacob Powell | 100-yard Free | 1st | 44.55 | |
Class 6A | Caleb Duncan | 100-yard Free | 2nd | 45.17 | |
Class 6A | 1) Jacob Powell 3) Patrick Cramer | 2) Vitalis Onu 4) Caleb Duncan | 200-yard Free Relay | 2nd | 1:23.66 |
District 14-6A | Klein | 1st | 127.50 | ||
District 14-6A | 1) Jacob Powell 3) Vitalis Onu | 2) Joshua Le 4) Caleb Duncan | 200-yard Medley Relay | 1st | 1:36.08 |
District 14-6A | Connor Wysocki | 100-yard Back | 5th | 57.56 | |
District 14-6A | Owen Wysocki | 100-yard Back | 12th | 1:02.40 | |
District 14-6A | David Wu | 100-yard Back | 13th | 1:02.79 | |
District 14-6A | Joshua Le | 100-yard Breast | 5th | 1:02.27 | |
District 14-6A | Triston Wasmund | 100-yard Breast | 13th | 1:05.65 | |
District 14-6A | Joseph Powell | 100-yard Breast | 16th | 1:09.54 | |
District 14-6A | 1) Vitalis Onu 3) Caleb Duncan | 2) Patrick Cramer 4) Jacob Powell | 400-yard Free Relay | 1st | 3:10.72 |
District 14-6A | Jacob Powell | 200-yard Free | 1st | 1:43.66 | |
District 14-6A | Donatus Onu | 200-yard Free | 5th | 1:50.31 | |
District 14-6A | Trent Holladay | 200-yard Free | 10th | 1:52.86 | |
District 14-6A | Vitalis Onu | 200-yard IM | 5th | 2:01.23 | |
District 14-6A | Joshua Le | 200-yard IM | 6th | 2:02.08 | |
District 14-6A | Landon Moore | 200-yard IM | 11th | 2:13.17 | |
District 14-6A | Carson Moore | 200-yard IM | 12th | 2:13.45 | |
District 14-6A | Caleb Duncan | 50-yard Free | 1st | 21.22 | |
District 14-6A | Patrick Cramer | 50-yard Free | 6th | 22.12 | |
District 14-6A | Joseph Powell | 50-yard Free | 9th | 22.76 | |
District 14-6A | Connor Wysocki | 50-yard Free | 11th | 23.09 | |
District 14-6A | Tre LeMalle | One-Meter Diving | 5th | 268.80 | |
District 14-6A | Javier Gomez | One-Meter Diving | 6th | 255.40 | |
District 14-6A | Vitalis Onu | 100-yard Butterfly | 7th | 54.16 | |
District 14-6A | Carson Moore | 100-yard Butterfly | 14th | 58.62 | |
District 14-6A | David Wu | 100-yard Butterfly | 16th | 1:00.10 | |
District 14-6A | Landon Moore | 100-yard Butterfly | 18th | 1:01.17 | |
District 14-6A | Jacob Powell | 100-yard Free | 1st | 46.90 | |
District 14-6A | Caleb Duncan | 100-yard Free | 2nd | 47.44 | |
District 14-6A | Patrick Cramer | 100-yard Free | 4th | 48.89 | |
District 14-6A | Trent Holladay | 500-yard Free | 3rd | 4:54.42 | |
District 14-6A | Donatus Onu | 500-yard Free | 5th | 4:56.90 | |
District 14-6A | 1) Patrick Cramer 3) Connor Wysocki | 2) Joseph Powell 4) Joshua Le | 200-yard Free Relay | 3rd | 1:29.79 |
Region IV-6A | Klein | 2nd | 247.50 | ||
Region IV-6A | 1) Jacob Powell 3) Vitalis Onu | 2) Joshua Le 4) Patrick Cramer | 200-yard Medley Relay | 3rd | 1:36.15 |
Region IV-6A | Connor Wysocki | 100-yard Back | 13th | 56.56 | |
Region IV-6A | Joshua Le | 100-yard Breast | 13th | 1:00.94 | |
Region IV-6A | 1) Caleb Duncan 3) Joshua Le | 2) Vitalis Onu 4) Jacob Powell | 400-yard Free Relay | 2nd | 3:06.94 |
Region IV-6A | Jacob Powell | 200-yard Free | 2nd | 1:39.54 | |
Region IV-6A | Donatus Onu | 200-yard Free | 14th | 1:48.46 | |
Region IV-6A | Joshua Le | 200-yard IM | 9th | 1:58.53 | |
Region IV-6A | Vitalis Onu | 200-yard IM | 11th | 1:59.01 | |
Region IV-6A | Caleb Duncan | 50-yard Free | 2nd | 20.49 | |
Region IV-6A | Patrick Cramer | 50-yard Free | 9th | 21.93 | |
Region IV-6A | Tre LeMalle | One-Meter Diving | 9th | 290.55 | |
Region IV-6A | Javier Gomez | One-Meter Diving | 12th | 267.00 | |
Region IV-6A | Jacob Powell | 100-yard Free | 1st | 45.21 | |
Region IV-6A | Caleb Duncan | 100-yard Free | 2nd | 45.43 | |
Region IV-6A | Patrick Cramer | 100-yard Free | 7th | 48.09 | |
Region IV-6A | Trent Holladay | 500-yard Free | 7th | 4:49.03 | |
Region IV-6A | Donatus Onu | 500-yard Free | 11th | 4:52.72 | |
Region IV-6A | 1) Patrick Cramer 3) Vitalis Onu | 2) Connor Wysocki 4) Caleb Duncan | 200-yard Free Relay | 3rd | 1:26.14 |
2017 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 6A | Klein | 5th | 114 | ||
Class 6A | 1) Jacob Powell 3) Vitalis Onu | 2) Caleb Duncan 4) Patrick Cramer | 400-yard Free Relay | 5th | 3:07.33 |
Class 6A | Jacob Powell | 200-yard IM | 7th | 1:53.26 | |
Class 6A | Caleb Duncan | 50-yard Free | 5th | 20.81 | |
Class 6A | Jacob Powell | 100-yard Free | 4th | 45.33 | |
Class 6A | Caleb Duncan | 100-yard Free | 6th | 46.01 | |
Class 6A | 1) Jacob Powell 3) Parker Kam | 2) Caleb Duncan 4) Patrick Cramer | 200-yard Free Relay | 3rd | 1:25.08 |
District 14-6A | Klein | 1st | 134 | ||
District 14-6A | 1) Jacob Powell 3) Caleb Duncan | 2) Leo Viteri 4) Patrick Cramer | 200-yard Medley Relay | 2nd | 1:36.08 |
District 14-6A | Parker Kam | 100-yard Back | 6th | 54.39 | |
District 14-6A | Connor Wysocki | 100-yard Back | 7th | 57.99 | |
District 14-6A | David Wu | 100-yard Back | 13th | 1:05.24 | |
District 14-6A | Leo Viteri | 100-yard Breast | 2nd | 1:00.20 | |
District 14-6A | Bobby Deacon | 100-yard Breast | 6th | 1:01.81 | |
District 14-6A | Joshua Le | 100-yard Breast | 7th | 1:02.22 | |
District 14-6A | 1) Caleb Duncan 3) Jacob Powell | 2) Patrick Cramer 4) Vitalis Onu | 400-yard Free Relay | 1st | 3:07.86 |
District 14-6A | Avery Doolittle | 200-yard Free | 3rd | 1:47.94 | |
District 14-6A | Vitalis Onu | 200-yard Free | 7th | 1:49.44 | |
District 14-6A | Trent Holladay | 200-yard Free | 9th | 1:50.37 | |
District 14-6A | Donatus Onu | 200-yard Free | 14th | 1:53.19 | |
District 14-6A | Jacob Powell | 200-yard IM | 1st | 1:54.84 | |
District 14-6A | Leo Viteri | 200-yard IM | 5th | 1:59.60 | |
District 14-6A | Joshua Le | 200-yard IM | 11th | 2:07.26 | |
District 14-6A | Carson Moore | 200-yard IM | 13th | 2:14.49 | |
District 14-6A | Caleb Duncan | 50-yard Free | 2nd | 21.22 | |
District 14-6A | Patrick Cramer | 50-yard Free | 8th | 22.17 | |
District 14-6A | Parker Kam | 50-yard Free | 10th | 22.47 | |
District 14-6A | Connor Wysocki | 50-yard Free | 13th | 23.17 | |
District 14-6A | Kenneth Spicer | One-Meter Diving | 2nd | 398.75 | |
District 14-6A | Jeffery Grogan | One-Meter Diving | 5th | 331.55 | |
District 14-6A | Javier Gomez | One-Meter Diving | 7th | 268.65 | |
District 14-6A | Tre LeMalle | One-Meter Diving | 10th | 240.25 | |
District 14-6A | Vitalis Onu | 100-yard Butterfly | 5th | 54.26 | |
District 14-6A | Bobby Deacon | 100-yard Butterfly | 8th | 55.78 | |
District 14-6A | David Wu | 100-yard Butterfly | 18th | 1:05.72 | |
District 14-6A | Jacob Powell | 100-yard Free | 2nd | 46.32 | |
District 14-6A | Caleb Duncan | 100-yard Free | 3rd | 46.49 | |
District 14-6A | Patrick Cramer | 100-yard Free | 6th | 49.14 | |
District 14-6A | Avery Doolittle | 500-yard Free | 4th | 4:54.78 | |
District 14-6A | Trent Holladay | 500-yard Free | 5th | 4:55.81 | |
District 14-6A | Donatus Onu | 500-yard Free | 6th | 5:02.18 | |
District 14-6A | Carson Moore | 500-yard Free | 10th | 5:10.15 | |
District 14-6A | 1) Parker Kam 3) Avery Doolittle | 2) Vitalis Onu 4) Leo Viteri | 200-yard Free Relay | 4th | 1:30.73 |
Region IV-6A | Klein | 3rd | 220 | ||
Region IV-6A | 1) Parker Kam 3) Vitalis Onu | 2) Leo Viteri 4) Patrick Cramer | 200-yard Medley Relay | 8th | 1:38.64 |
Region IV-6A | Parker Kam | 100-yard Back | 12th | 54.19 | |
Region IV-6A | Leo Viteri | 100-yard Breast | 8th | 1:00.81 | |
Region IV-6A | Bobby Deacon | 100-yard Breast | 14th | 1:00.94 | |
Region IV-6A | 1) Caleb Duncan 3) Jacob Powell | 2) Parker Kam 4) Patrick Cramer | 400-yard Free Relay | 4th | 3:07.99 |
Region IV-6A | Avery Doolittle | 200-yard Free | 10th | 1:44.80 | |
Region IV-6A | Jacob Powell | 200-yard IM | 2nd | 1:52.70 | |
Region IV-6A | Leo Viteri | 200-yard IM | 10th | 1:59.78 | |
Region IV-6A | Caleb Duncan | 50-yard Free | 3rd | 20.93 | |
Region IV-6A | Kenneth Spicer | One-Meter Diving | 9th | 353.85 | |
Region IV-6A | Jeffery Grogan | One-Meter Diving | 10th | 325.85 | |
Region IV-6A | Vitalis Onu | 100-yard Butterfly | 15th | 55.04 | |
Region IV-6A | Jacob Powell | 100-yard Free | 2nd | 45.79 | |
Region IV-6A | Caleb Duncan | 100-yard Free | 4th | 46.03 | |
Region IV-6A | Patrick Cramer | 100-yard Free | 12th | 48.63 | |
Region IV-6A | Avery Doolittle | 500-yard Free | 10th | 4:48.20 | |
Region IV-6A | Trent Holladay | 500-yard Free | 12th | 4:55.47 | |
Region IV-6A | Donatus Onu | 500-yard Free | 14th | 5:01.00 | |
Region IV-6A | 1) Jacob Powell 3) Patrick Cramer | 2) Parker Kam 4) Caleb Duncan | 200-yard Free Relay | 3rd | 1:24.66 |
2016 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 6A | Klein | 24th | 27 | ||
Class 6A | Jacob Powell | 200-yard Free | 10th | 1:40.35 | |
Class 6A | Jacob Powell | 100-yard Free | 7th | 46.18 | |
Class 6A | 1) Jacob Powell 3) Caleb Duncan | 2) Patrick Cramer 4) Zach Barrett | 200-yard Free Relay | 13th | 1:26.54 |
District 14-6A | Klein | 2nd | 113.50 | ||
District 14-6A | 1) Jacob Powell 3) Caleb Duncan | 2) Leo Viteri 4) Zach Barrett | 200-yard Medley Relay | 2nd | 1:36.78 |
District 14-6A | Parker Kam | 100-yard Back | 6th | 56.28 | |
District 14-6A | David Wu | 100-yard Back | 15th | 1:04.51 | |
District 14-6A | Connor Wysocki | 100-yard Back | DNS | ||
District 14-6A | Leo Viteri | 100-yard Breast | 5th | 1:01.17 | |
District 14-6A | Patrick Cramer | 100-yard Breast | 10th | 1:03.41 | |
District 14-6A | Bobby Deacon | 100-yard Breast | 15th | 1:05.22 | |
District 14-6A | Tanner Foreman | 100-yard Breast | 17th | 1:06.91 | |
District 14-6A | 1) Caleb Duncan 3) Patrick Cramer | 2) Jacob Powell 4) Zach Barrett | 400-yard Free Relay | 1st | 3:11.49 |
District 14-6A | Jacob Powell | 200-yard Free | 2nd | 1:43.69 | |
District 14-6A | Avery Doolittle | 200-yard Free | 4th | 1:47.95 | |
District 14-6A | Trent Holladay | 200-yard Free | 9th | 1:53.06 | |
District 14-6A | Ben Porter | 200-yard Free | 19th | 1:59.21 | |
District 14-6A | Caleb Duncan | 200-yard IM | 1st | 1:57.97 | |
District 14-6A | Leo Viteri | 200-yard IM | 5th | 2:02.22 | |
District 14-6A | Bobby Deacon | 200-yard IM | 16th | 2:15.56 | |
District 14-6A | Connor Wysocki | 200-yard IM | DFS | ||
District 14-6A | Zach Barrett | 50-yard Free | 2nd | 21.84 | |
District 14-6A | Parker Kam | 50-yard Free | 11th | 22.83 | |
District 14-6A | Brendan Stanford | 50-yard Free | 13th | 23.23 | |
District 14-6A | Johnathan Pacione | 50-yard Free | DQ | ||
District 14-6A | Jeffery Grogan | One-Meter Diving | 2nd | 337.45 | |
District 14-6A | Tre LeMalle | One-Meter Diving | 7th | 229.75 | |
District 14-6A | Caleb Duncan | 100-yard Butterfly | 3rd | 52.50 | |
District 14-6A | David Wu | 100-yard Butterfly | 16th | 1:04.05 | |
District 14-6A | Jacob Powell | 100-yard Free | 2nd | 46.44 | |
District 14-6A | Zach Barrett | 100-yard Free | 4th | 48.20 | |
District 14-6A | Patrick Cramer | 100-yard Free | 10th | 50.43 | |
District 14-6A | Brendan Stanford | 100-yard Free | 15th | 51.66 | |
District 14-6A | Avery Doolittle | 500-yard Free | 5th | 4:55.47 | |
District 14-6A | Trent Holladay | 500-yard Free | 7th | 4:57.68 | |
District 14-6A | Timothy Patten | 500-yard Free | 12th | 5:12.78 | |
District 14-6A | Ben Porter | 500-yard Free | 15th | 5:16.91 | |
District 14-6A | 1) Patrick Cramer 3) Leo Viteri | 2) Parker Kam 4) Avery Doolittle | 200-yard Free Relay | 4th | 1:31.61 |
Region IV-6A | Klein | 4th | 208 | ||
Region IV-6A | 1) Jacob Powell 3) Caleb Duncan | 2) Leo Viteri 4) Zach Barrett | 200-yard Medley Relay | 4th | 1:36.26 |
Region IV-6A | Parker Kam | 100-yard Back | 15th | 56.25 | |
Region IV-6A | Leo Viteri | 100-yard Breast | 7th | 1:00.50 | |
Region IV-6A | 1) Patrick Cramer 3) Avery Doolittle | 2) Parker Kam 4) Brendan Stanford | 400-yard Free Relay | 11th | 3:19.35 |
Region IV-6A | Jacob Powell | 200-yard Free | 3rd | 1:41.27 | |
Region IV-6A | Caleb Duncan | 200-yard IM | 2nd | 1:55.44 | |
Region IV-6A | Leo Viteri | 200-yard IM | 6th | 1:59.08 | |
Region IV-6A | Zach Barrett | 50-yard Free | 5th | 21.65 | |
Region IV-6A | Jeffery Grogan | One-Meter Diving | 9th | 327.90 | |
Region IV-6A | Caleb Duncan | 100-yard Butterfly | 6th | 52.31 | |
Region IV-6A | Jacob Powell | 100-yard Free | 2nd | 45.52 | |
Region IV-6A | Zach Barrett | 100-yard Free | 3rd | 47.62 | |
Region IV-6A | Avery Doolittle | 500-yard Free | 12th | 4:55.67 | |
Region IV-6A | 1) Jacob Powell 3) Zach Barrett | 2) Patrick Cramer 4) Caleb Duncan | 200-yard Free Relay | 3rd | 1:25.23 |
2015 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 6A | Klein | 24th | 30 | ||
Class 6A | 1) Eric Akins 3) Zach Barrett | 2) Jacob Powell 4) Caleb Duncan | 400-yard Free Relay | 8th | 3:10.06 |
Class 6A | Eric Akins | 200-yard Free | 13th | 1:40.89 | |
Class 6A | Eric Akins | 500-yard Free | 13th | 4:42.62 | |
District 15-6A | Klein | 1st | 155 | ||
District 15-6A | 1) Todd Ber 3) Eric Akins | 2) Robert Van Vranken 4) Zach Barrett | 200-yard Medley Relay | 1st | 1:37.85 |
District 15-6A | Todd Ber | 100-yard Back | 1st | 53.61 | |
District 15-6A | Patrick Cramer | 100-yard Back | 4th | 56.96 | |
District 15-6A | Parker Kam | 100-yard Back | 9th | 58.97 | |
District 15-6A | Bobby Deacon | 100-yard Back | 14th | 1:00.88 | |
District 15-6A | Robert Van Vranken | 100-yard Breast | 1st | 1:00.01 | |
District 15-6A | Leo Viteri | 100-yard Breast | 4th | 1:02.63 | |
District 15-6A | Levi Tips | 100-yard Breast | 5th | 1:04.38 | |
District 15-6A | Tanner Foreman | 100-yard Breast | 12th | 1:07.82 | |
District 15-6A | 1) Eric Akins 3) Caleb Duncan | 2) Todd Ber 4) Jacob Powell | 400-yard Free Relay | 1st | 3:10.73 |
District 15-6A | Eric Akins | 200-yard Free | 1st | 1:41.55 | |
District 15-6A | Garrett Marchese | 200-yard Free | 9th | 1:51.39 | |
District 15-6A | Christian Munoz | 200-yard Free | 11th | 1:55.85 | |
District 15-6A | Timothy Patten | 200-yard Free | 13th | 1:59.32 | |
District 15-6A | Caleb Duncan | 200-yard IM | 1st | 1:59.35 | |
District 15-6A | Leo Viteri | 200-yard IM | 6th | 2:04.82 | |
District 15-6A | Robert Van Vranken | 200-yard IM | 8th | 2:07.62 | |
District 15-6A | Bobby Deacon | 200-yard IM | 9th | 2:09.54 | |
District 15-6A | Jacob Powell | 50-yard Free | 3rd | 21.94 | |
District 15-6A | Zach Barrett | 50-yard Free | 7th | 22.42 | |
District 15-6A | Todd Ber | 50-yard Free | 8th | 22.58 | |
District 15-6A | Levi Tips | 50-yard Free | 12th | 23.31 | |
District 15-6A | Seth Scherzer | One-Meter Diving | 2nd | 346.55 | |
District 15-6A | Jeffery Grogan | One-Meter Diving | 3rd | 344.50 | |
District 15-6A | Caleb Duncan | 100-yard Butterfly | 5th | 54.37 | |
District 15-6A | Christian Munoz | 100-yard Butterfly | 12th | 56.72 | |
District 15-6A | Garrett Marchese | 100-yard Butterfly | 13th | 56.84 | |
District 15-6A | Avery Doolittle | 100-yard Butterfly | 15th | 57.77 | |
District 15-6A | Jacob Powell | 100-yard Free | 1st | 47.58 | |
District 15-6A | Zach Barrett | 100-yard Free | 7th | 49.60 | |
District 15-6A | Patrick Cramer | 100-yard Free | 10th | 51.19 | |
District 15-6A | Eric Akins | 500-yard Free | 1st | 4:40.87 | |
District 15-6A | Avery Doolittle | 500-yard Free | 8th | 5:09.00 | |
District 15-6A | Timothy Patten | 500-yard Free | 12th | 5:25.42 | |
District 15-6A | Parker Kam | 500-yard Free | 14th | 5:32.88 | |
District 15-6A | 1) Caleb Duncan 3) Jacob Powell | 2) Garrett Marchese 4) Zach Barrett | 200-yard Free Relay | 1st | 1:28.83 |
Region IV-6A | Klein | 6th | 157 | ||
Region IV-6A | 1) Todd Ber 3) Eric Akins | 2) Robert Van Vranken 4) Zach Barrett | 200-yard Medley Relay | 6th | 1:36.28 |
Region IV-6A | Robert Van Vranken | 100-yard Breast | 7th | 1:00.48 | |
Region IV-6A | Leo Viteri | 100-yard Breast | 11th | 1:01.80 | |
Region IV-6A | 1) Jacob Powell 3) Caleb Duncan | 2) Todd Ber 4) Eric Akins | 400-yard Free Relay | 3rd | 3:07.65 |
Region IV-6A | Eric Akins | 200-yard Free | 5th | 1:40.19 | |
Region IV-6A | Caleb Duncan | 200-yard IM | 10th | 1:58.01 | |
Region IV-6A | Jacob Powell | 50-yard Free | 5th | 21.45 | |
Region IV-6A | Jeffery Grogan | One-Meter Diving | 7th | 368.70 | |
Region IV-6A | Seth Scherzer | One-Meter Diving | 11th | 323.05 | |
Region IV-6A | Jacob Powell | 100-yard Free | 8th | 46.28 | |
Region IV-6A | Eric Akins | 500-yard Free | 2nd | 4:34.11 | |
Region IV-6A | 1) Jacob Powell 3) Zach Barrett | 2) Todd Ber 4) Caleb Duncan | 200-yard Free Relay | DQ | |
2014 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 6A | Klein | 3rd | 126 | ||
Class 6A | Harry Sale | 3rd | 1:39.33 | ||
Class 6A | Harry Sale | 3rd | 45.51 | ||
Class 6A | Eric Akins | 8th | 4:34.70 | ||
Class 6A | Eric Akins | 10th | 1:40.94 | ||
Class 6A | Eli Hoenshel | 12th | 4:41.89 | ||
Class 6A | Robert Slaughter | 1st | |||
Class 6A | Eric Akins | 1st | |||
Class 6A | Eli Hoenshel | 1st | |||
Class 6A | Robert Slaughter | 1st | |||
Class 6A | Eric Akins | 1st | |||
Class 6A | Eli Hoenshel | 1st | |||
Class 6A | Harry Sale | 1st | |||
Class 6A | Harry Sale | 1st | |||
Class 6A | 1) Harry Sale 45.28 3) Eli Hoenshel 46.30 | 2) Robert Slaughter 45.00 4) Eric Akins 45.74 | 400-yard Free Relay | 1st | 3:02.32 |
Class 6A | Harry Sale | 200-yard Free | 4th | 1:39.24 | |
Class 6A | Eric Akins | 200-yard Free | 11th | 1:40.39 | |
Class 6A | Harry Sale | 100-yard Free | 4th | 45.24 | |
Class 6A | Eric Akins | 500-yard Free | 10th | 4:38.73 | |
Class 6A | Eli Hoenshel | 500-yard Free | 14th | 4:44.29 | |
Class 6A | 1) Harry Sale 20.91 3) Eli Hoenshel 21.09 | 2) Robert Slaughter 20.31 4) Eric Akins 20.98 | 200-yard Free Relay | 1st | 1:23.29 |
District 15-6A | Klein | 1st | 171 | ||
District 15-6A | 1) Todd Ber 25.19 3) Robert Slaughter 23.03 | 2) Harry Sale 27.37 4) Eric Akins 21.66 | 200-yard Medley Relay | 1st | 1:37.25 |
District 15-6A | Todd Ber | 100-yard Back | 1st | 54.23 | |
District 15-6A | Bobby Deacon | 100-yard Back | 11th | 1:01.85 | |
District 15-6A | Robert Van Vranken | 100-yard Breast | 3rd | 1:02.39 | |
District 15-6A | Logan Dunbar | 100-yard Breast | 5th | 1:03.38 | |
District 15-6A | Leo Viteri | 100-yard Breast | 6th | 1:03.83 | |
District 15-6A | Anthony Tips | 100-yard Breast | 7th | 1:05.02 | |
District 15-6A | 1) Harry Sale 45.96 3) Eli Hoenshel 48.88 | 2) Todd Ber 49.81 4) Eric Akins 46.64 | 400-yard Free Relay | 1st | 3:11.29 |
District 15-6A | Harry Sale | 200-yard Free | 1st | 1:44.11 | |
District 15-6A | Eric Akins | 200-yard Free | 2nd | 1:45.74 | |
District 15-6A | Eli Hoenshel | 200-yard Free | 3rd | 1:47.42 | |
District 15-6A | Garrett Marchese | 200-yard Free | 9th | 1:53.86 | |
District 15-6A | Bobby Deacon | 200-yard IM | 6th | 2:10.44 | |
District 15-6A | Robert Van Vranken | 200-yard IM | 7th | 2:11.82 | |
District 15-6A | Logan Dunbar | 200-yard IM | 9th | 2:14.82 | |
District 15-6A | John Crichton | 200-yard IM | 11th | 2:17.06 | |
District 15-6A | Robert Slaughter | 50-yard Free | 1st | 21.84 | |
District 15-6A | Zach Barrett | 50-yard Free | 7th | 22.88 | |
District 15-6A | Todd Ber | 50-yard Free | 8th | 22.93 | |
District 15-6A | Seth Scherzer | One-Meter Diving | 1st | 347.30 | |
District 15-6A | Jacob Kindall | One-Meter Diving | 3rd | 321.65 | |
District 15-6A | Robert Slaughter | 100-yard Butterfly | 1st | 52.85 | |
District 15-6A | John Crichton | 100-yard Butterfly | 12th | 58.53 | |
District 15-6A | Christian Munoz | 100-yard Butterfly | 14th | 58.93 | |
District 15-6A | Leo Viteri | 100-yard Butterfly | 15th | 58.96 | |
District 15-6A | Harry Sale | 100-yard Free | 1st | 47.46 | |
District 15-6A | Zach Barrett | 100-yard Free | 6th | 50.75 | |
District 15-6A | Garrett Marchese | 100-yard Free | 7th | 50.92 | |
District 15-6A | Anthony Tips | 100-yard Free | 11th | 52.91 | |
District 15-6A | Eric Akins | 500-yard Free | 1st | 4:41.78 | |
District 15-6A | Eli Hoenshel | 500-yard Free | 2nd | 4:51.63 | |
District 15-6A | Timothy Patten | 500-yard Free | 9th | 5:22.45 | |
District 15-6A | Joshua Patten | 500-yard Free | 10th | 5:35.25 | |
District 15-6A | 1) Robert Slaughter 22.43 3) Zach Barrett 22.62 | 2) Garrett Marchese 22.91 4) Eli Hoenshel 21.30 | 200-yard Free Relay | 1st | 1:29.26 |
Region IV-6A | Klein | 3rd | 222 | ||
Region IV-6A | 1) Todd Ber 3) Robert Slaughter | 2) Logan Dunbar 4) Zach Barrett | 200-yard Medley Relay | 4th | 1:36.78 |
Region IV-6A | Todd Ber | 100-yard Back | 6th | 53.35 | |
Region IV-6A | 1) Eli Hoenshel 3) Harry Sale | 2) Todd Ber 4) Eric Akins | 400-yard Free Relay | 1st | 3:04.97 |
Region IV-6A | Harry Sale | 200-yard Free | 3rd | 1:39.80 | |
Region IV-6A | Eric Akins | 200-yard Free | 6th | 1:40.92 | |
Region IV-6A | Eli Hoenshel | 200-yard Free | 11th | 1:43.87 | |
Region IV-6A | Jacob Kindall | One-Meter Diving | 9th | 326.90 | |
Region IV-6A | Seth Scherzer | One-Meter Diving | 11th | 314.25 | |
Region IV-6A | Harry Sale | 100-yard Free | 1st | 45.28 | |
Region IV-6A | Eric Akins | 500-yard Free | 4th | 4:34.04 | |
Region IV-6A | Eli Hoenshel | 500-yard Free | 5th | 4:37.16 | |
Region IV-6A | 1) Harry Sale 20.71 3) Eli Hoenshel | 2) Zach Barrett 4) Eric Akins | 200-yard Free Relay | 1st | 1:25.18 |
2013 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Klein | 3rd | 139 | ||
Class 5A | 1) Todd Ber 24.87 3) Robert Slaughter 21.90 | 2) Michael Bain 27.43 4) Eric Akins 21.31 | 200-yard Medley Relay | 9th | 1:35.51 |
Class 5A | 1) Harry Sale 45.79 3) Eli Hoenshel 46.52 | 2) Eric Akins 46.13 4) Robert Slaughter 45.47 | 400-yard Free Relay | 1st | 3:03.91 |
Class 5A | Harry Sale | 200-yard Free | 3rd | 1:39.25 | |
Class 5A | Robert Slaughter | 50-yard Free | 1st | 20.61 | |
Class 5A | Harry Sale | 500-yard Free | 6th | 4:34.46 | |
Class 5A | 1) Harry Sale 21.02 3) Michael Bain 21.99 | 2) Dominique Phillips 21.67 4) Robert Slaughter 20.33 | 200-yard Free Relay | 3rd | 1:25.01 |
Region IV-5A | Klein | 2nd | 250 | ||
Region IV-5A | 1) Todd Ber 24.49 3) Robert Slaughter 22.03 | 2) Michael Bain 28.12 4) Dominique Phillips 21.48 | 200-yard Medley Relay | 2nd | 1:36.12 |
Region IV-5A | Todd Ber | 100-yard Back | 12th | 54.21 | |
Region IV-5A | 1) Harry Sale 46.15 3) Todd Ber 48.29 | 2) Eli Hoenshel 47.06 4) Eric Akins 46.18 | 400-yard Free Relay | 1st | 3:07.68 |
Region IV-5A | Harry Sale | 200-yard Free | 1st | 1:39.85 | |
Region IV-5A | Eli Hoenshel | 200-yard Free | 6th | 1:43.99 | |
Region IV-5A | Eric Akins | 200-yard IM | 4th | 1:54.99 | |
Region IV-5A | Robert Slaughter | 50-yard Free | 1st | 20.63 | |
Region IV-5A | Dominique Phillips | 50-yard Free | 14th | 22.23 | |
Region IV-5A | Michael Bain | 50-yard Free | 15th | 22.39 | |
Region IV-5A | Robert Slaughter | 100-yard Butterfly | 10th | 53.28 | |
Region IV-5A | Michael Bain | 100-yard Free | 15th | 49.48 | |
Region IV-5A | Harry Sale | 500-yard Free | 1st | 4:34.40 | |
Region IV-5A | Eric Akins | 500-yard Free | 4th | 4:37.06 | |
Region IV-5A | Eli Hoenshel | 500-yard Free | 5th | 4:39.83 | |
Region IV-5A | 1) Harry Sale 21.23 3) Eli Hoenshel 21.68 | 2) Dominique Phillips 21.72 4) Robert Slaughter 20.55 | 200-yard Free Relay | 1st | 1:25.18 |
2012 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Klein | 3rd | 141.50 | ||
Class 5A | 1) Todd Ber 3) Robert Slaughter | 2) Andrew Reynolds 4) Grant Pringle | 200-yard Medley Relay | 10th | 1:36.90 |
Class 5A | Todd Ber | 100-yard Back | 14th | 53.04 | |
Class 5A | 1) Harry Sale 3) Grant Pringle | 2) Todd Ber 4) Andrew Reynolds | 400-yard Free Relay | 3rd | 3:06.71 |
Class 5A | Harry Sale | 200-yard Free | 2nd | 1:39.90 | |
Class 5A | Robert Slaughter | 50-yard Free | 11th | 21.62 | |
Class 5A | Hunter Fritter | One-Meter Diving | 4th | 546.15 | |
Class 5A | Grant Pringle | 100-yard Butterfly | 13th | 52.24 | |
Class 5A | Andrew Reynolds | 100-yard Free | 12th | 47.50 | |
Class 5A | Harry Sale | 500-yard Free | 7th | 4:34.68 | |
Class 5A | 1) Harry Sale 3) Andrew Reynolds | 2) Robert Slaughter 4) Grant Pringle | 200-yard Free Relay | 2nd | 1:25.04 |
Region IV-5A | Klein | 1st | 279.50 | ||
Region IV-5A | 1) Todd Ber 24.26 3) Robert Slaughter 22.58 | 2) Andrew Reynolds 27.28 4) Grant Pringle 20.73 | 200-yard Medley Relay | 4th | 1:34.85 |
Region IV-5A | Todd Ber | 100-yard Back | 2nd | 51.86 | |
Region IV-5A | 1) Grant Pringle 46.47 3) Todd Ber 46.87 | 2) Andrew Reynolds 46.73 4) Harry Sale 46.10 | 400-yard Free Relay | 1st | 3:06.17 |
Region IV-5A | Harry Sale | 200-yard Free | 1st | 1:38.77 | |
Region IV-5A | Eli Hoenshel | 200-yard Free | 6th | 1:44.23 | |
Region IV-5A | Oliver Sale | 200-yard Free | 16th | 1:48.31 | |
Region IV-5A | Robert Slaughter | 50-yard Free | 2nd | 21.14 | |
Region IV-5A | Andrew Reynolds | 50-yard Free | 7th | 21.66 | |
Region IV-5A | Hunter Fritter | One-Meter Diving | 2nd | 468.05 | |
Region IV-5A | Grant Pringle | 100-yard Butterfly | 2nd | 50.49 | |
Region IV-5A | Robert Slaughter | 100-yard Butterfly | 6th | 51.88 | |
Region IV-5A | Andrew Reynolds | 100-yard Free | 3rd | 46.52 | |
Region IV-5A | Harry Sale | 500-yard Free | 1st | 4:31.73 | |
Region IV-5A | Eli Hoenshel | 500-yard Free | 4th | 4:41.80 | |
Region IV-5A | 1) Harry Sale 21.68 3) Robert Slaughter 20.92 | 2) Eli Hoenshel 23.10 4) Grant Pringle 21.20 | 200-yard Free Relay | 3rd | 1:26.90 |
2011 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Klein | 6th | 115 | ||
Class 5A | 1) Grant Pringle 24.69 3) Robert Slaughter 22.60 | 2) Lein Pouwer 26.14 4) Patrick Kiefer 21.22 | 200-yard Medley Relay | 5th | 1:34.65 |
Class 5A | 1) Hunter Funk 46.13 3) Grant Pringle 46.71 | 2) Harry Sale 46.88 4) Patrick Kiefer 46.67 | 400-yard Free Relay | 3rd | 3:07.17 |
Class 5A | Hunter Funk | 200-yard Free | 3rd | 1:39.37 | |
Class 5A | Hunter Funk | 500-yard Free | 9th | 4:34.19 | |
Class 5A | 1) Patrick Kiefer 21.63 3) Garrett Wescott 21.32 | 2) Andrew Reynolds 21.62 4) Hunter Funk 21.15 | 200-yard Free Relay | 4th | 1:25.72 |
Region IV-5A | Klein | 2nd | 255.50 | ||
Region IV-5A | 1) Grant Pringle 25.29 3) Robert Slaughter 23.15 | 2) Lein Pouwer 26.49 4) Garrett Wescott 21.43 | 200-yard Medley Relay | 6th | 1:36.36 |
Region IV-5A | Lein Pouwer | 100-yard Breast | 12th | 1:00.30 | |
Region IV-5A | 1) Harry Sale 47.36 3) Patrick Kiefer 47.73 | 2) Grant Pringle 48.01 4) Hunter Funk 45.24 | 400-yard Free Relay | 2nd | 3:08.34 |
Region IV-5A | Hunter Funk | 200-yard Free | 1st | 1:39.44 | |
Region IV-5A | Harry Sale | 200-yard Free | 5th | 1:43.25 | |
Region IV-5A | Grant Pringle | 200-yard Free | 13th | 1:47.51 | |
Region IV-5A | Patrick Kiefer | 50-yard Free | 5th | 21.75 | |
Region IV-5A | Garrett Wescott | 50-yard Free | 8th | 22.14 | |
Region IV-5A | Andrew Reynolds | 50-yard Free | 9th | 22.19 | |
Region IV-5A | Hunter Fritter | One-Meter Diving | 3rd | 467.35 | |
Region IV-5A | Peyton Chilcoat | One-Meter Diving | 9th | 351.75 | |
Region IV-5A | Grant Koontz | One-Meter Diving | 11th | 315.00 | |
Region IV-5A | Robert Slaughter | 100-yard Butterfly | 9th | 52.53 | |
Region IV-5A | Garrett Wescott | 100-yard Butterfly | 15th | 54.56 | |
Region IV-5A | Grant Pringle | 100-yard Free | 10th | 48.67 | |
Region IV-5A | Patrick Kiefer | 100-yard Free | 13th | 49.29 | |
Region IV-5A | Hunter Funk | 500-yard Free | 3rd | 4:33.30 | |
Region IV-5A | Harry Sale | 500-yard Free | 6th | 4:44.28 | |
Region IV-5A | Eli Hoenshel | 500-yard Free | 12th | 4:49.25 | |
Region IV-5A | 1) Patrick Kiefer 21.96 3) Garrett Wescott 21.49 | 2) Andrew Reynolds 21.64 4) Hunter Funk 21.14 | 200-yard Free Relay | 3rd | 1:26.23 |
2010 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Klein | 12th | 71 | ||
Class 5A | 1) Hunter Funk 24.83 3) Patrick Kiefer 23.11 | 2) Garrett Sloan 26.90 4) Austin Cox 21.49 | 200-yard Medley Relay | 8th | 1:36.33 |
Class 5A | 1) Hunter Funk 47.52 3) Patrick Kiefer 48.32 | 2) Austin Cox 47.91 4) Daniel Hoefler 48.62 | 400-yard Free Relay | 8th | 3:12.37 |
Class 5A | Hunter Funk | 200-yard Free | 9th | 1:41.53 | |
Class 5A | 1) Austin Cox 21.74 3) Hunter Funk 21.49 | 2) Patrick Kiefer 21.37 4) Daniel Hoefler 21.97 | 200-yard Free Relay | 9th | 1:26.57 |
2009 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Klein | 5th | 135 | ||
Class 5A | 1) Scott McRae 3) Hunter Funk | 2) Garrett Sloan 4) Keegan Schaack | 200-yard Medley Relay | 5th | 1:35.52 |
Class 5A | Scott McRae | 100-yard Back | 7th | 52.19 | |
Class 5A | 1) Hunter Funk 3) Scott McRae | 2) Keegan Schaack 4) Austin Cox | 400-yard Free Relay | 8th | 3:08.79 |
Class 5A | Hunter Funk | 200-yard Free | 7th | 1:40.82 | |
Class 5A | Scott McRae | 200-yard IM | 8th | 1:53.65 | |
Class 5A | Keegan Schaack | 50-yard Free | 8th | 21.08 | |
Class 5A | Hayden Jones | One-Meter Diving | 1st | 512.35 | |
Class 5A | Keegan Schaack | 100-yard Free | 11th | 46.73 | |
Class 5A | Hunter Funk | 500-yard Free | 6th | 4:35.23 | |
2007 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Klein | 16th | 49 | ||
2006 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Klein | 9th | 74 | ||
2005 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Klein | 8th | 91 | ||
Class 5A | Harrison Jones | One-Meter Diving | 1st | 520.75 | |
2002 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Klein | 9th | 70 | ||
2001 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Klein | 5th | 139 | ||
2000 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Klein | 2nd | 114 | ||
1995 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
UIL | Klein | 4th | 101 | ||
UIL | Devin Howard | 100-yard Butterfly | 1st | 49.74 | |
1994 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
UIL | Klein | 4th | 112 | ||
UIL | Devin Howard | 200-yard Free | 1st | 1:39.45 | |
1993 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
UIL | Klein | 2nd | 109 | ||
1992 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
UIL | Klein | 5th | 73 |