Schools School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
<< Back to history
School:
School:
Search Results: Austin LBJ
Tournament | Team / Athlete | test | Event | Place | Result |
---|---|---|---|---|---|
2019 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Austin Johnson | 4th | 131.50 | ||
Class 5A | 1) Lucas Abounader 3) Alvin Jung | 2) Ethan Prins 4) Juan Ceresa | 400-yard Free Relay | 2nd | 3:07.66 |
Class 5A | Juan Ceresa | 200-yard Free | 2nd | 1:38.25 | |
Class 5A | Lucas Abounader | 50-yard Free | 4th | 21.01 | |
Class 5A | Alvin Jung | 100-yard Butterfly | 7th | 50.65 | |
Class 5A | Juan Ceresa | 500-yard Free | 1st | 4:27.21 | |
Class 5A | 1) Juan Ceresa 3) Alvin Jung | 2) Ethan Prins 4) Lucas Abounader | 200-yard Free Relay | 2nd | 1:24.34 |
District 20-5A | Austin Johnson | 2nd | 164 | ||
District 20-5A | 1) Sachin Allums 3) Charles Cagle | 2) Connor Stogner 4) Allen Li | 200-yard Medley Relay | 3rd | 1:50.39 |
District 20-5A | Alvin Jung | 100-yard Back | 1st | 54.35 | |
District 20-5A | Charles Cagle | 100-yard Back | 6th | 1:00.75 | |
District 20-5A | Evan Hadd | 100-yard Back | 7th | 1:02.87 | |
District 20-5A | Sachin Allums | 100-yard Back | 8th | 1:07.37 | |
District 20-5A | Connor Stogner | 100-yard Breast | 3rd | 1:04.90 | |
District 20-5A | Preston Thiele | 100-yard Breast | 6th | 1:07.67 | |
District 20-5A | Sean Ayers | 100-yard Breast | 7th | 1:10.02 | |
District 20-5A | Jeriah Yu | 100-yard Breast | 12th | 1:19.22 | |
District 20-5A | 1) Juan Ceresa 3) Alvin Jung | 2) Ethan Prins 4) Lucas Abounader | 400-yard Free Relay | 1st | 3:16.08 |
District 20-5A | Juan Ceresa | 200-yard Free | 1st | 1:42.19 | |
District 20-5A | Octavio Conde de Frankenberg | 200-yard Free | 6th | 1:54.01 | |
District 20-5A | Liam McDonald | 200-yard Free | 10th | 2:04.60 | |
District 20-5A | Emilio Artigas | 200-yard Free | 11th | 2:08.37 | |
District 20-5A | Cade Dulaney | 200-yard IM | 5th | 2:08.87 | |
District 20-5A | Preston Thiele | 200-yard IM | 6th | 2:14.52 | |
District 20-5A | Harry Wu | 200-yard IM | 8th | 2:21.78 | |
District 20-5A | Quang Nguyen | 200-yard IM | 9th | 2:25.74 | |
District 20-5A | Lucas Abounader | 50-yard Free | 2nd | 21.71 | |
District 20-5A | Ethan Prins | 50-yard Free | 4th | 23.64 | |
District 20-5A | Allen Li | 50-yard Free | 7th | 24.24 | |
District 20-5A | Sachin Allums | 50-yard Free | 9th | 24.53 | |
District 20-5A | Eli Walther | One-Meter Diving | 4th | 220.25 | |
District 20-5A | Cameron Rowell | One-Meter Diving | 6th | 203.55 | |
District 20-5A | Alvin Jung | 100-yard Butterfly | 1st | 51.43 | |
District 20-5A | Connor Stogner | 100-yard Butterfly | 3rd | 56.60 | |
District 20-5A | Evan Hadd | 100-yard Butterfly | 6th | 59.81 | |
District 20-5A | Charles Cagle | 100-yard Butterfly | DNF | ||
District 20-5A | Lucas Abounader | 100-yard Free | 2nd | 48.44 | |
District 20-5A | Ethan Prins | 100-yard Free | 4th | 50.75 | |
District 20-5A | Allen Li | 100-yard Free | 9th | 54.43 | |
District 20-5A | Quang Nguyen | 100-yard Free | DFS | ||
District 20-5A | Juan Ceresa | 500-yard Free | 1st | 4:39.77 | |
District 20-5A | Octavio Conde de Frankenberg | 500-yard Free | 4th | 5:17.32 | |
District 20-5A | Cade Dulaney | 500-yard Free | 6th | 5:22.02 | |
District 20-5A | Liam McDonald | 500-yard Free | 8th | 5:32.30 | |
District 20-5A | 1) Juan Ceresa 3) Alvin Jung | 2) Ethan Prins 4) Lucas Abounader | 200-yard Free Relay | 1st | 1:27.83 |
Region V-5A | Austin Johnson | 1st | 283 | ||
Region V-5A | 1) Charles Cagle 3) Evan Hadd | 2) Connor Stogner 4) Allen Li | 200-yard Medley Relay | 8th | 1:45.62 |
Region V-5A | Alvin Jung | 100-yard Back | 4th | 53.64 | |
Region V-5A | Charles Cagle | 100-yard Back | 14th | 1:00.08 | |
Region V-5A | 1) Lucas Abounader 3) Alvin Jung | 2) Ethan Prins 4) Juan Ceresa | 400-yard Free Relay | 1st | 3:11.37 |
Region V-5A | Juan Ceresa | 200-yard Free | 2nd | 1:40.32 | |
Region V-5A | Octavio Conde de Frankenberg | 200-yard Free | 13th | 1:52.93 | |
Region V-5A | Cade Dulaney | 200-yard IM | 13th | 2:07.36 | |
Region V-5A | Preston Thiele | 200-yard IM | 16th | 2:13.76 | |
Region V-5A | Lucas Abounader | 50-yard Free | 1st | 21.44 | |
Region V-5A | Ethan Prins | 50-yard Free | 4th | 22.59 | |
Region V-5A | Cameron Rowell | One-Meter Diving | 8th | 242.95 | |
Region V-5A | Eli Walther | One-Meter Diving | 9th | 240.65 | |
Region V-5A | Alvin Jung | 100-yard Butterfly | 2nd | 51.21 | |
Region V-5A | Connor Stogner | 100-yard Butterfly | 9th | 56.56 | |
Region V-5A | Evan Hadd | 100-yard Butterfly | DQ | ||
Region V-5A | Lucas Abounader | 100-yard Free | 4th | 48.25 | |
Region V-5A | Ethan Prins | 100-yard Free | 11th | 50.09 | |
Region V-5A | Juan Ceresa | 500-yard Free | 1st | 4:31.12 | |
Region V-5A | Octavio Conde de Frankenberg | 500-yard Free | 9th | 5:09.72 | |
Region V-5A | Cade Dulaney | 500-yard Free | 11th | 5:15.19 | |
Region V-5A | 1) Juan Ceresa 3) Alvin Jung | 2) Ethan Prins 4) Lucas Abounader | 200-yard Free Relay | 1st | 1:26.79 |
2018 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Austin Johnson | 7th | 107 | ||
Class 5A | 1) Alvin Jung 3) Juan Ceresa | 2) Lucas Abounader 4) Jared Perlmutter | 200-yard Medley Relay | 5th | 1:37.49 |
Class 5A | 1) Juan Ceresa 3) Jared Perlmutter | 2) Alvin Jung 4) Lucas Abounader | 400-yard Free Relay | 6th | 3:13.06 |
Class 5A | Juan Ceresa | 200-yard Free | 5th | 1:41.97 | |
Class 5A | Lucas Abounader | 50-yard Free | 11th | 21.48 | |
Class 5A | Alvin Jung | 100-yard Butterfly | 6th | 51.44 | |
Class 5A | Lucas Abounader | 100-yard Free | 12th | 47.78 | |
Class 5A | Juan Ceresa | 500-yard Free | 4th | 4:34.94 | |
District 20-5A | Austin Johnson | 1st | 178 | ||
District 20-5A | 1) Alvin Jung 3) Juan Ceresa | 2) Lucas Abounader 4) Jared Perlmutter | 200-yard Medley Relay | 2nd | 1:41.26 |
District 20-5A | Alvin Jung | 100-yard Back | 3rd | 54.44 | |
District 20-5A | Evan Hadd | 100-yard Back | 9th | 1:04.66 | |
District 20-5A | Sachin Allums | 100-yard Back | 10th | 1:08.23 | |
District 20-5A | Harry Wu | 100-yard Back | 11th | 1:09.77 | |
District 20-5A | Shih En Lin | 100-yard Breast | 4th | 1:06.24 | |
District 20-5A | Connor Stogner | 100-yard Breast | 5th | 1:06.99 | |
District 20-5A | Michael Chen | 100-yard Breast | 6th | 1:07.33 | |
District 20-5A | Sean Ayers | 100-yard Breast | 8th | 1:11.02 | |
District 20-5A | 1) Juan Ceresa 3) Shih En Lin | 2) Alvin Jung 4) Lucas Abounader | 400-yard Free Relay | 1st | 3:19.02 |
District 20-5A | Juan Ceresa | 200-yard Free | 1st | 1:44.78 | |
District 20-5A | Quang Nguyen | 200-yard Free | 6th | 2:04.77 | |
District 20-5A | Gabe Aardema | 200-yard Free | 7th | 2:12.92 | |
District 20-5A | Bryce Yeazell | 200-yard Free | 9th | 2:13.19 | |
District 20-5A | Shih En Lin | 200-yard IM | 3rd | 2:11.60 | |
District 20-5A | Cade Dulaney | 200-yard IM | 5th | 2:17.79 | |
District 20-5A | Allen Li | 200-yard IM | 6th | 2:18.85 | |
District 20-5A | Andrew Yu | 200-yard IM | 7th | 2:19.60 | |
District 20-5A | Lucas Abounader | 50-yard Free | 1st | 21.81 | |
District 20-5A | Jared Perlmutter | 50-yard Free | 3rd | 22.90 | |
District 20-5A | Michael Chen | 50-yard Free | 4th | 24.12 | |
District 20-5A | Bryce Yeazell | 50-yard Free | 5th | 24.92 | |
District 20-5A | Eli Walther | One-Meter Diving | 4th | 247.40 | |
District 20-5A | Elan McMinn | One-Meter Diving | 6th | 230.30 | |
District 20-5A | Cameron Rowell | One-Meter Diving | 7th | 229.10 | |
District 20-5A | Alvin Jung | 100-yard Butterfly | 1st | 51.68 | |
District 20-5A | Charles Cagle | 100-yard Butterfly | 4th | 59.15 | |
District 20-5A | Andrew Yu | 100-yard Butterfly | 5th | 1:02.24 | |
District 20-5A | Connor Stogner | 100-yard Butterfly | DQ | ||
District 20-5A | Lucas Abounader | 100-yard Free | 1st | 48.04 | |
District 20-5A | Allen Li | 100-yard Free | 6th | 54.51 | |
District 20-5A | Quang Nguyen | 100-yard Free | 7th | 54.81 | |
District 20-5A | Jeriah Yu | 100-yard Free | 13th | 1:05.14 | |
District 20-5A | Juan Ceresa | 500-yard Free | 1st | 4:42.27 | |
District 20-5A | Ethan Prins | 500-yard Free | 5th | 5:39.37 | |
District 20-5A | Cade Dulaney | 500-yard Free | 6th | 5:43.11 | |
District 20-5A | Preston Thiele | 500-yard Free | 7th | 5:44.48 | |
District 20-5A | 1) Andrew Yu 3) Bryce Yeazell | 2) Michael Chen 4) Jared Perlmutter | 200-yard Free Relay | 2nd | 1:36.21 |
Region V-5A | 1) Alvin Jung 3) Juan Ceresa | 2) Lucas Abounader 4) Jared Perlmutter | 200-yard Medley Relay | 2nd | 1:37.87 |
Region V-5A | Alvin Jung | 100-yard Back | 7th | 53.64 | |
Region V-5A | 1) Juan Ceresa 3) Shih En Lin | 2) Alvin Jung 4) Lucas Abounader | 400-yard Free Relay | 5th | 3:18.18 |
Region V-5A | Juan Ceresa | 200-yard Free | 2nd | 1:43.49 | |
Region V-5A | Shih En Lin | 200-yard IM | 10th | 2:07.06 | |
Region V-5A | Lucas Abounader | 50-yard Free | 2nd | 21.43 | |
Region V-5A | Jared Perlmutter | 50-yard Free | 9th | 22.68 | |
Region V-5A | Eli Walther | One-Meter Diving | 4th | 329.70 | |
Region V-5A | Elan McMinn | One-Meter Diving | 7th | 303.85 | |
Region V-5A | Alvin Jung | 100-yard Butterfly | 3rd | 51.23 | |
Region V-5A | Andrew Yu | 100-yard Butterfly | 16th | 1:01.65 | |
Region V-5A | Lucas Abounader | 100-yard Free | 5th | 47.98 | |
Region V-5A | Juan Ceresa | 500-yard Free | 3rd | 4:42.82 | |
Region V-5A | 1) Andrew Yu 3) Bryce Yeazell | 2) Michael Chen 4) Jared Perlmutter | 200-yard Free Relay | 10th | 1:35.54 |
2017 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Austin Johnson | 4th | 129 | ||
Class 5A | 1) Andrew Stowers 3) Lucas Abounader | 2) Juan Ceresa 4) Aidan Dulaney | 400-yard Free Relay | 3rd | 3:09.77 |
Class 5A | Aidan Dulaney | 200-yard Free | 6th | 1:43.43 | |
Class 5A | Juan Ceresa | 200-yard Free | 13th | 1:45.42 | |
Class 5A | Lucas Abounader | 50-yard Free | 10th | 21.66 | |
Class 5A | Andrew Stowers | 50-yard Free | 13th | 21.79 | |
Class 5A | Andrew Stowers | 100-yard Butterfly | 7th | 51.02 | |
Class 5A | Alvin Jung | 100-yard Butterfly | 13th | 52.54 | |
Class 5A | Lucas Abounader | 100-yard Free | 12th | 48.27 | |
Class 5A | Aidan Dulaney | 500-yard Free | 6th | 4:39.91 | |
Class 5A | Juan Ceresa | 500-yard Free | 12th | 4:44.36 | |
Class 5A | 1) Andrew Stowers 3) Aidan Dulaney | 2) Juan Ceresa 4) Lucas Abounader | 200-yard Free Relay | 4th | 1:27.01 |
District 20-5A | Austin Johnson | 1st | 139 | ||
District 20-5A | 1) Aidan Dulaney 3) Alvin Jung | 2) Lucas Abounader 4) Andrew Stowers | 200-yard Medley Relay | 2nd | 1:40.53 |
District 20-5A | Alvin Jung | 100-yard Back | 5th | 55.98 | |
District 20-5A | Andrew Yu | 100-yard Back | 9th | 1:02.67 | |
District 20-5A | Evan Hadd | 100-yard Back | 12th | 1:03.92 | |
District 20-5A | Elan McMinn | 100-yard Back | 17th | 1:10.39 | |
District 20-5A | Michael Chen | 100-yard Breast | 11th | 1:12.55 | |
District 20-5A | Sean Ayers | 100-yard Breast | 17th | 1:18.95 | |
District 20-5A | Evan Hadd | 100-yard Breast | 19th | 1:21.10 | |
District 20-5A | Preston Thiele | 100-yard Breast | 20th | 1:21.63 | |
District 20-5A | 1) Andrew Stowers 3) Aidan Dulaney | 2) Juan Ceresa 4) Lucas Abounader | 400-yard Free Relay | 1st | 3:12.10 |
District 20-5A | Aidan Dulaney | 200-yard Free | 2nd | 1:44.59 | |
District 20-5A | Juan Ceresa | 200-yard Free | 4th | 1:46.17 | |
District 20-5A | Bryce Yeazell | 200-yard Free | 13th | 2:07.21 | |
District 20-5A | Charles Cagle | 200-yard Free | 15th | 2:12.36 | |
District 20-5A | Alex Mancevski | 200-yard IM | 3rd | 2:02.99 | |
District 20-5A | Cade Dulaney | 200-yard IM | 9th | 2:17.53 | |
District 20-5A | Quang Nguyen | 200-yard IM | 13th | 2:26.30 | |
District 20-5A | Allen Li | 200-yard IM | 15th | 2:27.45 | |
District 20-5A | Lucas Abounader | 50-yard Free | 1st | 21.74 | |
District 20-5A | Andrew Stowers | 50-yard Free | 4th | 22.34 | |
District 20-5A | Ming Zhao | 50-yard Free | 5th | 23.16 | |
District 20-5A | Jared Perlmutter | 50-yard Free | 10th | 24.22 | |
District 20-5A | Eli Walther | One-Meter Diving | 5th | 162.70 | |
District 20-5A | Kyle O'Rourke | One-Meter Diving | 6th | 157.75 | |
District 20-5A | Andrew Stowers | 100-yard Butterfly | 2nd | 51.71 | |
District 20-5A | Alvin Jung | 100-yard Butterfly | 3rd | 52.40 | |
District 20-5A | Alex Mancevski | 100-yard Butterfly | 4th | 54.30 | |
District 20-5A | Andrew Yu | 100-yard Butterfly | 10th | 59.31 | |
District 20-5A | Lucas Abounader | 100-yard Free | 1st | 48.59 | |
District 20-5A | Ming Zhao | 100-yard Free | 9th | 52.99 | |
District 20-5A | Michael Chen | 100-yard Free | 14th | 56.50 | |
District 20-5A | Charles Cagle | 100-yard Free | 18th | 59.09 | |
District 20-5A | Aidan Dulaney | 500-yard Free | 1st | 4:43.72 | |
District 20-5A | Juan Ceresa | 500-yard Free | 3rd | 4:46.80 | |
District 20-5A | Cade Dulaney | 500-yard Free | 11th | 5:30.84 | |
District 20-5A | Gabe Aardema | 500-yard Free | 17th | 6:23.82 | |
District 20-5A | 1) Ming Zhao 3) Alvin Jung | 2) Alex Mancevski 4) Juan Ceresa | 200-yard Free Relay | 1st | 1:32.14 |
Region V-5A | Austin Johnson | 2nd | 280 | ||
Region V-5A | 1) Alvin Jung 3) Aidan Dulaney | 2) Lucas Abounader 4) Andrew Stowers | 200-yard Medley Relay | 3rd | 1:39.87 |
Region V-5A | Alvin Jung | 100-yard Back | 13th | 58.59 | |
Region V-5A | 1) Andrew Stowers 3) Aidan Dulaney | 2) Juan Ceresa 4) Lucas Abounader | 400-yard Free Relay | 3rd | 3:12.50 |
Region V-5A | Aidan Dulaney | 200-yard Free | 4th | 1:45.20 | |
Region V-5A | Juan Ceresa | 200-yard Free | 5th | 1:46.03 | |
Region V-5A | Alex Mancevski | 200-yard IM | 5th | 2:01.57 | |
Region V-5A | Lucas Abounader | 50-yard Free | 3rd | 21.76 | |
Region V-5A | Andrew Stowers | 50-yard Free | 5th | 21.83 | |
Region V-5A | Ming Zhao | 50-yard Free | 12th | 23.22 | |
Region V-5A | Eli Walther | One-Meter Diving | 4th | 283.45 | |
Region V-5A | Kyle O'Rourke | One-Meter Diving | |||
Region V-5A | Andrew Stowers | 100-yard Butterfly | 3rd | 51.31 | |
Region V-5A | Alvin Jung | 100-yard Butterfly | 4th | 52.91 | |
Region V-5A | Alex Mancevski | 100-yard Butterfly | 7th | 54.87 | |
Region V-5A | Lucas Abounader | 100-yard Free | 5th | 48.54 | |
Region V-5A | Aidan Dulaney | 500-yard Free | 3rd | 4:44.03 | |
Region V-5A | Juan Ceresa | 500-yard Free | 5th | 4:45.87 | |
Region V-5A | 1) Ming Zhao 3) Alvin Jung | 2) Alex Mancevski 4) Juan Ceresa | 200-yard Free Relay | 3rd | 1:31.36 |
2016 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Austin Johnson | 28th | 18 | ||
Class 5A | 1) Alex Mancevski 3) Aidan Dulaney | 2) Lucas Abounader 4) Andrew Stowers | 200-yard Medley Relay | DQ | |
Class 5A | Alex Mancevski | 200-yard IM | 6th | 1:56.90 | |
Class 5A | Aidan Dulaney | 500-yard Free | 12th | 4:47.68 | |
District 20-5A | Austin Johnson | 3rd | 77 | ||
District 20-5A | 1) Alex Mancevski 3) Aidan Dulaney | 2) Lucas Abounader 4) Andrew Stowers | 200-yard Medley Relay | 2nd | 1:41.96 |
District 20-5A | Jared Perlmutter | 100-yard Back | 10th | 1:03.81 | |
District 20-5A | Quang Nguyen | 100-yard Back | 11th | 1:05.37 | |
District 20-5A | Evan Hadd | 100-yard Back | 12th | 1:07.26 | |
District 20-5A | Michael Chen | 100-yard Back | 13th | 1:08.73 | |
District 20-5A | Allen Li | 100-yard Breast | 13th | 1:18.03 | |
District 20-5A | Evan Hadd | 100-yard Breast | 15th | 1:18.86 | |
District 20-5A | Sean Ayers | 100-yard Breast | 24th | 1:27.98 | |
District 20-5A | Gabe Aardema | 100-yard Breast | 27th | 1:38.05 | |
District 20-5A | 1) Andrew Stowers 3) Lucas Abounader | 2) Aidan Dulaney 4) Alex Mancevski | 400-yard Free Relay | 3rd | 3:20.48 |
District 20-5A | Nick Ray | 200-yard Free | 12th | 1:55.72 | |
District 20-5A | Bryce Yeazell | 200-yard Free | 17th | 2:15.86 | |
District 20-5A | Allen Li | 200-yard Free | 18th | 2:17.65 | |
District 20-5A | Liam McMillan | 200-yard Free | 24th | 2:52.26 | |
District 20-5A | Aidan Dulaney | 200-yard IM | 2nd | 2:00.37 | |
District 20-5A | Alex Mancevski | 200-yard IM | 4th | 2:04.15 | |
District 20-5A | Andrew Yu | 200-yard IM | 10th | 2:22.68 | |
District 20-5A | Quang Nguyen | 200-yard IM | 11th | 2:24.41 | |
District 20-5A | Lucas Abounader | 50-yard Free | 1st | 22.39 | |
District 20-5A | Andrew Stowers | 50-yard Free | 3rd | 22.62 | |
District 20-5A | Isaac Van-Eenoo | 50-yard Free | 7th | 23.34 | |
District 20-5A | Ming Zhao | 50-yard Free | 10th | 24.14 | |
District 20-5A | Andrew Stowers | 100-yard Butterfly | 3rd | 53.71 | |
District 20-5A | Alex Mancevski | 100-yard Butterfly | 5th | 55.42 | |
District 20-5A | Andrew Yu | 100-yard Butterfly | 14th | 1:06.08 | |
District 20-5A | Michael Chen | 100-yard Butterfly | 16th | 1:09.55 | |
District 20-5A | Lucas Abounader | 100-yard Free | 4th | 49.49 | |
District 20-5A | Jared Perlmutter | 100-yard Free | 12th | 55.42 | |
District 20-5A | Bryce Yeazell | 100-yard Free | 16th | 57.75 | |
District 20-5A | Gabe Aardema | 100-yard Free | 20th | 58.65 | |
District 20-5A | Aidan Dulaney | 500-yard Free | 2nd | 4:50.23 | |
District 20-5A | Nick Ray | 500-yard Free | 11th | 5:14.37 | |
District 20-5A | Sean Ayers | 500-yard Free | 15th | 6:25.54 | |
District 20-5A | Jeremy Brinker | 500-yard Free | 17th | 6:44.02 | |
District 20-5A | 1) Jared Perlmutter 3) Bryce Yeazell | 2) Nick Ray 4) Isaac Van-Eenoo | 200-yard Free Relay | DQ | |
Region V-5A | Austin Johnson | 5th | 170 | ||
Region V-5A | 1) Alex Mancevski 3) Aidan Dulaney | 2) Lucas Abounader 4) Andrew Stowers | 200-yard Medley Relay | 4th | 1:41.42 |
Region V-5A | 1) Andrew Stowers 3) Lucas Abounader | 2) Aidan Dulaney 4) Alex Mancevski | 400-yard Free Relay | 6th | 3:22.09 |
Region V-5A | Alex Mancevski | 200-yard IM | 4th | 1:58.78 | |
Region V-5A | Aidan Dulaney | 200-yard IM | 5th | 2:01.70 | |
Region V-5A | Lucas Abounader | 50-yard Free | 4th | 22.22 | |
Region V-5A | Andrew Stowers | 50-yard Free | 6th | 22.45 | |
Region V-5A | Andrew Stowers | 100-yard Butterfly | 4th | 52.71 | |
Region V-5A | Alex Mancevski | 100-yard Butterfly | 5th | 53.58 | |
Region V-5A | Lucas Abounader | 100-yard Free | 8th | 48.88 | |
Region V-5A | Aidan Dulaney | 500-yard Free | 2nd | 4:47.71 | |
2015 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Austin Johnson | 28th | 15 | ||
Class 5A | Alex Mancevski | 200-yard IM | 4th | 1:55.13 | |
District 19-5A | Austin Johnson | 1st | 206 | ||
District 19-5A | 1) Aidan Dulaney 3) Alex Mancevski | 2) Nick Ray 4) Andrew Stowers | 200-yard Medley Relay | 1st | 1:48.04 |
District 19-5A | Elan McMinn | 100-yard Back | 3rd | 1:14.69 | |
District 19-5A | Kyle O'Rourke | 100-yard Back | 4th | 1:17.63 | |
District 19-5A | Anish Katta | 100-yard Back | 5th | 1:18.76 | |
District 19-5A | Nick Ray | 100-yard Breast | 1st | 1:09.37 | |
District 19-5A | Andrew Yu | 100-yard Breast | 2nd | 1:10.39 | |
District 19-5A | Kyle O'Rourke | 100-yard Breast | 5th | 1:25.87 | |
District 19-5A | Anish Katta | 100-yard Breast | 6th | 1:26.62 | |
District 19-5A | 1) Andrew Stowers 3) Aidan Dulaney | 2) Nick Ray 4) Alex Mancevski | 400-yard Free Relay | 1st | 3:29.84 |
District 19-5A | Aidan Dulaney | 200-yard Free | 1st | 1:54.46 | |
District 19-5A | Jeremy Brinker | 200-yard Free | 2nd | 2:15.60 | |
District 19-5A | Alex Mancevski | 200-yard IM | 1st | 2:02.87 | |
District 19-5A | Andrew Yu | 200-yard IM | 2nd | 2:14.77 | |
District 19-5A | Elan McMinn | 200-yard IM | 5th | 2:51.51 | |
District 19-5A | Andrew Stowers | 50-yard Free | 1st | 23.35 | |
District 19-5A | Isaac Van-Eenoo | 50-yard Free | 4th | 25.31 | |
District 19-5A | Jeremy Brinker | 50-yard Free | 5th | 26.21 | |
District 19-5A | Ming Zhao | 50-yard Free | 6th | 26.40 | |
District 19-5A | Alex Mancevski | 100-yard Butterfly | 1st | 54.99 | |
District 19-5A | Bryce Yeazell | 100-yard Butterfly | 4th | 1:08.08 | |
District 19-5A | Derian Golden | 100-yard Butterfly | 5th | 1:09.06 | |
District 19-5A | Andrew Stowers | 100-yard Free | 1st | 51.17 | |
District 19-5A | Isaac Van-Eenoo | 100-yard Free | 2nd | 56.94 | |
District 19-5A | Ming Zhao | 100-yard Free | 6th | 59.91 | |
District 19-5A | Bryce Yeazell | 100-yard Free | 7th | 1:00.03 | |
District 19-5A | Aidan Dulaney | 500-yard Free | 1st | 4:58.87 | |
District 19-5A | Nick Ray | 500-yard Free | 2nd | 5:06.20 | |
District 19-5A | Derian Golden | 500-yard Free | 3rd | 6:06.49 | |
District 19-5A | 1) Andrew Yu 3) Isaac Van-Eenoo | 2) Ming Zhao 4) Derian Golden | 200-yard Free Relay | 2nd | 1:41.81 |
Region V-5A | Austin Johnson | 8th | 125 | ||
Region V-5A | 1) Alex Mancevski 3) Aidan Dulaney | 2) Nick Ray 4) Andrew Stowers | 200-yard Medley Relay | 5th | 1:44.41 |
Region V-5A | Nick Ray | 100-yard Breast | 13th | 1:07.99 | |
Region V-5A | Andrew Yu | 100-yard Breast | 16th | 1:11.79 | |
Region V-5A | 1) Andrew Stowers 3) Aidan Dulaney | 2) Nick Ray 4) Alex Mancevski | 400-yard Free Relay | 7th | 3:24.70 |
Region V-5A | Aidan Dulaney | 200-yard Free | 14th | 1:52.37 | |
Region V-5A | Alex Mancevski | 200-yard IM | 3rd | 2:00.87 | |
Region V-5A | Andrew Stowers | 50-yard Free | 8th | 22.78 | |
Region V-5A | Alex Mancevski | 100-yard Butterfly | 5th | 54.34 | |
Region V-5A | Andrew Stowers | 100-yard Free | 12th | 50.46 | |
Region V-5A | Aidan Dulaney | 500-yard Free | 10th | 4:59.90 | |
Region V-5A | Nick Ray | 500-yard Free | 11th | 5:01.16 | |
Region V-5A | 1) Isaac Van-Eenoo 3) Ming Zhao | 2) Derian Golden 4) Andrew Yu | 200-yard Free Relay | 14th | 1:40.05 |
2014 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
District 19-5A | Austin Johnson | 1st | 220 | ||
District 19-5A | 1) Aidan Dulaney 29.96 3) Alex Mancevski 25.60 | 2) Nick Ray 33.42 4) Isaac Van-Eenoo 26.53 | 200-yard Medley Relay | 1st | 1:55.51 |
District 19-5A | Dylan Cox | 100-yard Back | 2nd | 1:14.13 | |
District 19-5A | Luke Ayers | 100-yard Back | 3rd | 1:15.60 | |
District 19-5A | Ryan Compton | 100-yard Back | 4th | 1:19.42 | |
District 19-5A | Alex Crumb | 100-yard Breast | 2nd | 1:18.92 | |
District 19-5A | Rowan Gannon | 100-yard Breast | 3rd | 1:19.08 | |
District 19-5A | John Chan | 100-yard Breast | 4th | 1:20.90 | |
District 19-5A | Jeremy Brinker | 100-yard Breast | 5th | 1:26.19 | |
District 19-5A | 1) Aidan Dulaney 56.79 3) Nick Ray 56.90 | 2) Isaac Van-Eenoo 1:00.28 4) Alex Mancevski 53.48 | 400-yard Free Relay | 1st | 3:47.45 |
District 19-5A | Aidan Dulaney | 200-yard Free | 1st | 2:00.07 | |
District 19-5A | Nick Ray | 200-yard Free | 2nd | 2:03.63 | |
District 19-5A | Vignesh Vasu | 200-yard Free | 3rd | 2:15.38 | |
District 19-5A | Derian Golden | 200-yard Free | 4th | 2:18.09 | |
District 19-5A | Alex Crumb | 200-yard IM | 2nd | 2:40.13 | |
District 19-5A | Noah Simon | 200-yard IM | 4th | 2:58.58 | |
District 19-5A | Ganesh Vasu | 200-yard IM | 5th | 3:07.21 | |
District 19-5A | Daniel Crumb | 200-yard IM | DQ | ||
District 19-5A | Ben Taulli | 50-yard Free | 3rd | 25.18 | |
District 19-5A | Isaac Van-Eenoo | 50-yard Free | 4th | 25.19 | |
District 19-5A | Luke Ayers | 50-yard Free | 6th | 26.32 | |
District 19-5A | Rowan Gannon | 50-yard Free | 7th | 27.01 | |
District 19-5A | Alex Mancevski | 100-yard Butterfly | 1st | 56.21 | |
District 19-5A | Vignesh Vasu | 100-yard Butterfly | 3rd | 1:08.52 | |
District 19-5A | Noah Simon | 100-yard Butterfly | 4th | 1:08.57 | |
District 19-5A | Ryan Compton | 100-yard Butterfly | 5th | 1:14.14 | |
District 19-5A | Alex Mancevski | 100-yard Free | 1st | 49.98 | |
District 19-5A | Isaac Van-Eenoo | 100-yard Free | 3rd | 55.90 | |
District 19-5A | Ben Taulli | 100-yard Free | 4th | 56.25 | |
District 19-5A | John Chan | 100-yard Free | 7th | 1:06.53 | |
District 19-5A | Aidan Dulaney | 500-yard Free | 1st | 5:20.64 | |
District 19-5A | Nick Ray | 500-yard Free | 2nd | 5:29.64 | |
District 19-5A | Derian Golden | 500-yard Free | 4th | 6:14.89 | |
District 19-5A | Daniel Crumb | 500-yard Free | 5th | 6:53.25 | |
District 19-5A | 1) Ben Taulli 24.98 3) Vignesh Vasu 25.96 | 2) Luke Ayers 28.04 4) Alex Crumb 27.30 | 200-yard Free Relay | 2nd | 1:46.28 |
Region V-5A | Austin Johnson | 13th | 47 | ||
Region V-5A | 1) Aidan Dulaney 30.68 3) Alex Mancevski 24.93 | 2) Nick Ray 32.06 4) Ben Taulli 24.09 | 200-yard Medley Relay | 15th | 1:51.76 |
Region V-5A | 1) Isaac Van-Eenoo 55.18 3) Nick Ray 52.99 | 2) Aidan Dulaney 56.02 4) Alex Mancevski 51.36 | 400-yard Free Relay | 10th | 3:35.55 |
Region V-5A | Nick Ray | 200-yard Free | 14th | 1:54.62 | |
Region V-5A | Alex Mancevski | 100-yard Butterfly | 10th | 55.41 | |
Region V-5A | Alex Mancevski | 100-yard Free | 13th | 51.13 | |
Region V-5A | Aidan Dulaney | 500-yard Free | 10th | 5:08.83 | |
Region V-5A | Nick Ray | 500-yard Free | 11th | 5:09.47 | |
Region V-5A | 1) Luke Ayers 26.56 3) Dylan Cox 26.46 | 2) Rowan Gannon 27.87 4) Vignesh Vasu 25.44 | 200-yard Free Relay | 16th | 1:46.33 |
2013 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Region V-4A | Austin Johnson | 20th | 13 | ||
Region V-4A | 1) Cosmo Nixon 35.05 3) Nick Ray 28.92 | 2) Alex Crumb 30.82 4) Nathan Le 23.73 | 200-yard Medley Relay | 16th | 1:58.52 |
Region V-4A | 1) Nick Ray 56.64 3) Ben Taulli 59.70 | 2) Isaac Van Eenoo 54.84 4) Nathan Le 54.06 | 400-yard Free Relay | 13th | 3:45.24 |
Region V-4A | Nathan Le | 50-yard Free | 16th | 23.87 | |
Region V-4A | Nick Ray | 500-yard Free | 15th | 5:40.66 | |
2012 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 4A | Austin Johnson | 23rd | 29 | ||
Class 4A | Kevin Ku | 200-yard IM | 5th | 1:56.66 | |
Class 4A | Kevin Ku | 100-yard Butterfly | 4th | 51.18 | |
Region V-4A | Austin Johnson | 11th | 80 | ||
Region V-4A | 1) Ryan Compton 3) Kevin Sweetman 25.09 | 2) Kevin Ku 4) Greg Lyons 29.84 | 200-yard Medley Relay | 16th | 1:57.97 |
Region V-4A | 1) Nathan Le 55.76 3) Kevin Sweetman 49.91 | 2) Ben Taulli 59.85 4) Kevin Ku 49.11 | 400-yard Free Relay | 11th | 3:34.63 |
Region V-4A | Kevin Ku | 200-yard IM | 1st | 1:56.23 | |
Region V-4A | Jesse Patterson | One-Meter Diving | 6th | 261.75 | |
Region V-4A | Kevin Ku | 100-yard Butterfly | 2nd | 51.16 | |
Region V-4A | Kevin Sweetman | 100-yard Butterfly | 13th | 56.88 | |
Region V-4A | Kevin Sweetman | 500-yard Free | 7th | 4:55.68 | |
2011 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 4A | Austin Johnson | 25th | 28 | ||
Class 4A | Kevin Ku | 200-yard IM | 4th | 1:55.78 | |
Class 4A | Kevin Ku | 500-yard Free | 6th | 4:40.73 | |
Region VII-4A | Austin Johnson | 9th | 107 | ||
Region VII-4A | 1) Jared Covell 3) Kevin Sweetman | 2) Kevin Ku 4) Chance Raine | 200-yard Medley Relay | DQ | |
Region VII-4A | Jared Covell | 100-yard Back | 14th | 58.32 | |
Region VII-4A | 1) Kevin Sweetman 50.71 3) Jared Covell 51.45 | 2) Chance Raine 56.63 4) Kevin Ku 49.19 | 400-yard Free Relay | 8th | 3:27.98 |
Region VII-4A | Kevin Sweetman | 200-yard Free | 7th | 1:49.95 | |
Region VII-4A | Kevin Ku | 200-yard IM | 1st | 1:57.10 | |
Region VII-4A | Jesse Patterson | One-Meter Diving | 3rd | 277.75 | |
Region VII-4A | Eduardo Longoria | 100-yard Butterfly | 15th | 1:00.44 | |
Region VII-4A | Jared Covell | 100-yard Free | 14th | 52.15 | |
Region VII-4A | Kevin Ku | 500-yard Free | 4th | 4:42.54 | |
Region VII-4A | Kevin Sweetman | 500-yard Free | 7th | 4:53.56 | |
Region VII-4A | 1) William Piersall 25.85 3) Aaron Heikes 25.40 | 2) Justin Duck 26.12 4) Eduardo Longoria 24.90 | 200-yard Free Relay | 16th | 1:42.27 |
2010 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 4A | Austin Johnson | 12th | 71 | ||
Class 4A | 1) Kevin Ku 49.10 3) David Wolfson 50.40 | 2) Kevin Sweetman 49.83 4) McCrae A Kempf 45.47 | 400-yard Free Relay | 9th | 3:14.80 |
Class 4A | Kevin Ku | 200-yard IM | 8th | 1:57.88 | |
Class 4A | McCrae A Kempf | 50-yard Free | 3rd | 20.87 | |
Class 4A | McCrae A Kempf | 100-yard Free | 2nd | 45.82 | |
Class 4A | Kevin Ku | 500-yard Free | 9th | 4:44.14 | |
2009 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 4A | Austin Johnson | 14th | 54 | ||
Class 4A | Kevin Ku | 200-yard IM | 7th | 2:00.51 | |
Class 4A | McCrae A Kempf | 50-yard Free | 5th | 21.26 | |
Class 4A | McCrae A Kempf | 100-yard Free | 7th | 47.53 | |
Class 4A | Kevin Ku | 500-yard Free | 3rd | 4:43.24 | |
2007 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 4A | Austin Johnson | 2nd | 220 | ||
Class 4A | Daniel Kempf | 50-yard Free | 1st | 20.90 | |
Class 4A | Ryan Sittig | 500-yard Free | 1st | 4:34.69 | |
2006 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 4A | Austin Johnson | 4th | 176 | ||
2005 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 4A | Austin Johnson | 3rd | 167 | ||
Class 4A | Tyson Slesnick | 200-yard IM | 1st | 1:54.98 | |
1983 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs | |||||
UIL | David Dentino | 200-yard Free | 1st | 1:39.54 | |
UIL | David Dentino | 100-yard Free | 1st | 45.39 |