Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
▶ View Champions by Year   |   View Champions by Team
YearClassTeam / Result
2018Class 6ALewisville Flower Mound 1, SA LEE 0
2018Class 5AEP Bel Air 2, Frisco Wakeland 1
2018Class 4ASan Elizario 1, Midlothian Heritage 0
 
2017Class 6AAlief Elsik 1, SA Reagan 0
2017Class 5AFrisco Wakeland 3, Aledo 1
2017Class 4ASan Elizario 1, Palestine 0
 
2016Class 6ADallas Jesuit 2, Arlington Houston 1
2016Class 5AFrisco Wakeland 2, Waller 0
2016Class 4AKilgore 3, Bridgeport 2
 
2015Class 6ACoppell 6, Austin Lake Travis 1
2015Class 5ABrownsville Porter 3, Frisco Wakeland 2
2015Class 4APalestine 1, Progreso 0
 
2014Class 6ABrownsville Rivera 2, Katy Cinco Ranch 1
2014Class 5ALufkin 3, Georgetown East View 1
2014Class 4ASan Elizario 4, Liberty Hill 2
 
2013Class 5AFort Bend Clements 3, Coppell 0
2013Class 4ANorthwest Nelson 2, Pharr Valley View 1
 
2012Class 5ACoppell 3, Brownsville Hanna 2
2012Class 4AWaco University 1, EP Del Valle 0
 
2011Class 5AMission Sharyland 3, Katy Morton Ranch 2
2011Class 4ASA Alamo Heights 3, Wichita Falls Rider 2
 
2010Class 5ASouthlake Carroll 2, Round Rock McNeil 0
2010Class 4ABoerne Champion 2, Kilgore 1
 
2009Class 5ADallas Jesuit 1, Houston Strake Jesuit 0
2009Class 4AFrisco Wakeland 3, Humble Kingwood Park 2
 
2008Class 5APlano 3, Brownsville Lopez 1
2008Class 4AHidalgo 2, Mesquite Poteet 0
 
2007Class 5ALewisville Marcus 3, Klein 0
2007Class 4AEP Del Valle 3, Brenham 2
 
2006Class 5ALewisville Marcus 3, Plano West 2
2006Class 4AWichita Falls Rider 3, Frisco 2
 
2005Class 5ABrownsville Porter 2, Coppell 1
2005Class 4ABoerne 1, Wichita Falls Rider 0
 
2004Class 5AKlein 5, Humble Kingwood 0
2004Class 4AEP Del Valle 3, Aledo 2
 
2003Class 5ACoppell 3, SA Reagan 2
2003Class 4ABrownsville Lopez 2, Brenham 1
 
2002Class 5ASA Churchill 2, Richardson Lake Highlands 1
2002Class 4ARed Oak 2, SA Alamo Heights 0
 
2001Class 5ASA Reagan 3, Houston Clear Lake 2
2001Class 4AWaco Midway 1, Boerne 0
 
2000Class 5ASA Churchill 2, Humble Kingwood 1
2000Class 4ASouthlake Carroll 2, Brenham 1
 
1999Class 5APlano 3, Katy Taylor 0
1999Class 4AWichita Falls Rider 8, Austin Travis 2
 
1998Class 5AKlein 1, Humble Kingwood 3
1998Class 4AGranbury 2, Nederland 1
 
1997UILSA Churchill 1, Arlington Martin 0
 
1996UILKlein 3, Grapevine 1
 
1995UILEP Coronado 3, Plano 2
 
1994UILPlano 3, Katy Mayde Creek 0
 
1993UILNew Braunfels 1, Tyler Lee 0
 
1992UILPlano 3, EP Hanks 1
 
1991UILPlano 1, Grapevine 0
 
1990UILPlano 4, Klein 2
 
1989UILGrapevine 3, Tyler Lee 0
 
1988UILSA Churchill 4, Carrollton Smith 3
 
1987UILKlein Oak 3, Richardson Pearce 1
 
1986UILSA Alamo Heights 1, Dallas Highland Park 0
 
1985UILDuncanville 5, Spring Westfield 2
 
1984UILRichardson 2, Duncanville 0
 
1983UILRichardson Pearce 1, Arlington Martin 0
 
1982UILRichardson Pearce 2, Austin Westlake 0