Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)

Keyword Search:
Org:
Gender:
Schedule:
Round:
Division:
Region:
Class:
Season:
County:
City:
Date:-
Playoff Schedule & Results
(All Times Central)
Date
-
-
-
more
UIL Volleyball Playoffs
Oct 29
5 p.m.
 Andrews 3
 Region I-4A Bi-District
defeated Clint Mountain View 0
 at Fort Stockton (view)
+
Oct 29
6 p.m.
 Alpine 3
 Region I-3A Bi-District
defeated San Angelo Grape Creek 0
 at Crane (view)
+
Oct 29
6 p.m.
 Little River Academy 3
 Region III-3A Bi-District
defeated Elkhart 0
 at Corsicana (view)
+
Oct 29
6 p.m.
 High Island 3
 Region III-1A Bi-District
defeated Apple Springs 0
 at Woodville (view)
+
Oct 29
6:30 p.m.
 Aquilla 3
 Region II-1A Bi-District
defeated Avalon 2
 at Hubbard (view)
+
Oct 29
7 p.m.
 Midland Lee 3
 Region I-6A Bi-District
defeated EP Americas 0
 at Sul Ross (view)
+
Oct 29
7:30 p.m.
 Aubrey 3
 Region II-4A Bi-District
defeated Dallas Lincoln 0
 at Lewisville Hebron (view)
+
Oct 30
5:30 p.m.
 Argyle 3
 Region I-4A Bi-District
defeated Brownwood 0
 at Breckenridge (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Amarillo 3
 Region I-5A Bi-District
defeated Abilene Wylie 0
 at Brownfield (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Pattonville Prairiland 3
 Region II-3A Bi-District
defeated Atlanta 0
 at Mount Pleasant (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Aspermont 3
 Region I-1A Bi-District
defeated Wildorado 0
 at Memphis (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Aledo 3
 Region I-5A Bi-District
defeated Lubbock Cooper 1
 at Abilene (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 College Station A&M Consolidated 3
 Region III-5A Bi-District
defeated Montgomery 1
 at Montgomery (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Laredo Alexander 3
 Region IV-6A Bi-District
defeated PSJA North 0
 at Corpus Christi Ray (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 FW Arlington Heights 3
 Region I-5A Bi-District
defeated Mansfield Timberview 1
 at Mansfield Timberview (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Alvin Shadow Creek 3
 Region III-5A Bi-District
defeated Houston Austin 0
 at Houston Barnett Sports Complex (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Castroville Medina Valley 3
 Region IV-5A Bi-District
defeated SA Alamo Heights 2
 at San Antonio Harlan (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Robinson 3
 Region III-4A Bi-District
defeated Alvarado 0
 at Whitney (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Anderson-Shiro 3
 Region III-3A Bi-District
defeated Van Vleck 0
 at Van Vleck (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Bremond 3
 Region II-2A Bi-District
defeated Axtell 0
 at Riesel (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Agua Dulce 3
 Region IV-2A Bi-District
defeated La Villa 0
 at Lasara (view)
+
Oct 30
7:30 p.m.
 Carrollton Smith 3
 Region II-5A Bi-District
defeated Dallas Adamson 0
 at Carrollton Smith (view)
+
Oct 30
7:30 p.m.
 FW Western Hills 3
 Region II-4A Bi-District
defeated Arlington Summit International 0
 at Fort Worth Wilkerson-Greines (view)
+
Nov 1
6 p.m.
 Archer City 3
 Region II-2A Area
defeated Tioga 1
 at Paradise (view)
+
Nov 1
6:30 p.m.
 Argyle 3
 Region I-4A Area
defeated Snyder 0
 at Abilene (view)
+
Nov 1
6:30 p.m.
 Little River Academy 3
 Region III-3A Area
defeated Rio Vista 0
 at Lorena (view)
+
Nov 1
7 p.m.
 Kennedale 3
 Region II-4A Area
defeated Aubrey 0
 at Lewisville Marcus (view)
+
Nov 1
7 p.m.
 Orangefield 3
 Region III-3A Area
defeated Anderson-Shiro 1
 at Crosby (view)
+
Nov 1
7 p.m.
 Brackettville Brackett 3
 Region IV-2A Area
defeated Agua Dulce 0
 at Charlotte (view)
+
Nov 1
7 p.m.
 Abbott 3
 Region II-1A Area
defeated Penelope 0
 at Penelope (view)
+
Nov 1
7:30 p.m.
 Bartlett 3
 Region IV-1A Area
defeated Austwell-Tivoli 1
 at Waelder (view)
+
Nov 2
Noon
 Marfa 3
 Region I-1A Area
defeated Aspermont 0
 at Midland Greenwood (view)
+
Nov 2
6 p.m.
 Amarillo 3
 Region I-5A Area
defeated EP El Dorado 0
 at Kermit (view)
+
Nov 2
6 p.m.
 Canyon 3
 Region I-4A Area
defeated Andrews 0
 at Wolfforth Frenship (view)
+
Nov 2
6:30 p.m.
 Laredo Alexander 3
 Region IV-6A Area
defeated Brownsville Hanna 0
 at Roma (view)
+
Nov 2
6:30 p.m.
 College Station A&M Consolidated 3
 Region III-5A Area
defeated Georgetown 1
 at Giddings (view)
+
Nov 2
7 p.m.
 Aledo 3
 Region I-5A Area
defeated EP Chapin 1
 at Odessa Permian (view)
+
Nov 2
7 p.m.
 Grapevine 3
 Region I-5A Area
defeated FW Arlington Heights 0
 at Keller Fossil Ridge (view)
+
Nov 3
Noon
 Shallowater 3
 Region I-3A Area
defeated Alpine 1
 at Kermit (view)
+
Nov 3
6 p.m.
 Miles 3
 Region I-2A Area
defeated Albany 0
 at Brownwood (view)
+
results 1 - 40 of 52