Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)

Keyword Search:
Org:
Gender:
Schedule:
Round:
Division:
Region:
Class:
Season:
County:
City:
Date:-
Playoff Schedule & Results
(All Times Central)
Date
-
-
-
more
UIL Volleyball Playoffs
Oct 29
5 p.m.
 Richmond Foster 3
 Region III-5A Bi-District
defeated Houston Madison 0
 at Houston Delmar-Dyer Sports Complex (view)
+
Oct 29
6 p.m.
 Fairfield 3
 Region III-4A Bi-District
defeated Jasper 0
 at Nacogdoches Central Heights (view)
+
Oct 29
6 p.m.
 Sulphur Bluff 3
 Region III-1A Bi-District
defeated Fruitvale 1
 at Cumby (view)
+
Oct 29
6:30 p.m.
 Farmersville 3
 Region II-4A Bi-District
defeated Canton 0
 at Forney (view)
+
Oct 29
7 p.m.
 Refugio 3
 Region IV-2A Bi-District
defeated Flatonia 1
 at Victoria St. Joseph (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Friendswood 3
 Region III-5A Bi-District
defeated Vidor 0
 at La Porte (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 CC Flour Bluff 3
 Region IV-5A Bi-District
defeated Port Lavaca Calhoun 0
 at Sinton (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Fabens 3
 Region I-4A Bi-District
defeated Pecos 0
 at Alpine (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Kennedale 3
 Region II-4A Bi-District
defeated Dallas Faith Family 0
 at Grand Prairie (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Friona 3
 Region I-3A Bi-District
defeated Idalou 0
 at Littlefield (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Fort Davis 3
 Region I-1A Bi-District
defeated Valentine 0
 at Balmorhea (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 EP Franklin 3
 Region I-6A Bi-District
defeated Midland 2
 at Roswell (NM) (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Lewisville Flower Mound 3
 Region I-6A Bi-District
defeated Denton Guyer 0
 at Lewisville Flower Mound (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Joshua 3
 Region II-5A Bi-District
defeated Forney 1
 at Arlington Bowie (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Fulshear 3
 Region IV-4A Bi-District
defeated La Grange 1
 at Columbus (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Fredericksburg 3
 Region IV-4A Bi-District
defeated Liberty Hill 1
 at Marble Falls (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Frost 3
 Region II-2A Bi-District
defeated Waco Meyer 0
 at Frost (view)
+
Oct 30
6:45 p.m.
 EP Coronado 3
 Region I-6A Bi-District
defeated Wolfforth Frenship 0
 at Odessa Permian (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Bay City 3
 Region III-4A Bi-District
defeated Houston Furr 0
 at Houston Forest Brook MS (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Falfurrias 3
 Region IV-3A Bi-District
defeated Santa Rosa 0
 at McAllen (view)
+
Oct 30
8 p.m.
 Freer 3
 Region IV-2A Bi-District
defeated San Perlita 0
 at Bishop (view)
+
Nov 1
6 p.m.
 Friendswood 3
 Region III-5A Area
defeated Alvin Shadow Creek 0
 at Pearland (view)
+
Nov 1
6 p.m.
 Bryson 3
 Region II-1A Area
defeated Forestburg 0
 at Bryson (view)
+
Nov 1
6 p.m.
 Fayetteville 3
 Region IV-1A Area
defeated Prairie Lea 0
 at Flatonia (view)
+
Nov 1
6:30 p.m.
 Lorena 3
 Region III-4A Area
defeated Fairfield 1
 at Hubbard (view)
+
Nov 1
6:30 p.m.
 Sonora 3
 Region I-3A Area
defeated Friona 1
 at Seminole (view)
+
Nov 1
7 p.m.
 Lewisville Flower Mound 3
 Region I-6A Area
defeated Mansfield 0
 at Colleyville Heritage (view)
+
Nov 1
7 p.m.
 Caldwell 3
 Region IV-4A Area
defeated Fredericksburg 1
 at Pflugerville Weiss (view)
+
Nov 1
7 p.m.
 Freer 3
 Region IV-2A Area
defeated Junction 0
 at Uvalde (view)
+
Nov 1
7:30 p.m.
 Bremond 3
 Region II-2A Area
defeated Frost 1
 at Axtell (view)
+
Nov 2
4 p.m.
 George West 3
 Region IV-3A Area
defeated Falfurrias 0
 at Corpus Christi Calallen (view)
+
Nov 2
5:30 p.m.
 Arlington Martin 3
 Region I-6A Area
defeated EP Franklin 1
 at Odessa (view)
+
Nov 2
5:30 p.m.
 Richmond Foster 3
 Region III-5A Area
defeated Port Neches-Groves 0
 at Channelview (view)
+
Nov 2
5:30 p.m.
 Fabens 3
 Region I-4A Area
defeated Pampa 2
 at Roswell (NM) (view)
+
Nov 2
6:30 p.m.
 Fulshear 3
 Region IV-4A Area
defeated Wimberley 0
 at Schulenburg (view)
+
Nov 2
7 p.m.
 CC Flour Bluff 3
 Region IV-5A Area
defeated Edcouch-Elsa 0
 at Bishop (view)
+
Nov 3
1 p.m.
 Farmersville 3
 Region II-4A Area
defeated Gilmer 1
 at Edgewood (view)
+
Nov 3
2 p.m.
 Amarillo Highland Park 3
 Region I-2A Area
defeated Fort Hancock 0
 at Andrews (view)
+
Nov 3
3 p.m.
 Briscoe Fort Elliott 3
 Region I-1A Area
defeated Fort Davis 2
 at Lubbock-Cooper (view)
+
Nov 5
6:30 p.m.
 Lewisville Flower Mound 3
 Region I-6A Regional Quarterfinals
defeated Northwest Nelson 2
 at Lewisville The Colony (view)
+
results 1 - 40 of 63