Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)

Keyword Search:
Org:
Gender:
Schedule:
Round:
Division:
Region:
Class:
Season:
County:
City:
Date:-
Playoff Schedule & Results
(All Times Central)
Date
-
-
-
more
UIL Volleyball Playoffs
Oct 29
6 p.m.
 Granbury 3
 Region I-5A Bi-District
defeated FW North Side 0
 at Aledo (view)
+
Oct 29
6 p.m.
 Cayuga 3
 Region III-2A Bi-District
defeated Normangee 0
 at Normangee (view)
+
Oct 29
6:30 p.m.
 Northwest Nelson 3
 Region I-6A Bi-District
defeated Lewisville Marcus 1
 at Lewisville (view)
+
Oct 29
6:30 p.m.
 Santa Fe 3
 Region III-5A Bi-District
defeated Nederland 0
 at Lee College (view)
+
Oct 29
6:30 p.m.
 Vernon Northside 3
 Region I-1A Bi-District
defeated Moran 0
 at Munday (view)
+
Oct 29
7 p.m.
 New Braunfels 3
 Region IV-6A Bi-District
defeated Austin Lake Travis 1
 at Wimberley (view)
+
Oct 29
7 p.m.
 George West 3
 Region IV-3A Bi-District
defeated Natalia 0
 at Tilden McMullen County (view)
+
Oct 29
7:30 p.m.
 North Richland Hills Birdville 3
 Region I-5A Bi-District
defeated Northwest 1
 at Keller Timber Creek (view)
+
Oct 29
7:30 p.m.
 Melissa 3
 Region II-4A Bi-District
defeated North Dallas 0
 at Lewisville The Colony (view)
+
Oct 29
7:30 p.m.
 New Boston 3
 Region II-3A Bi-District
defeated Paris Chisum 0
 at Mount Pleasant (view)
+
Oct 30
5:30 p.m.
 Hardin 3
 Region III-3A Bi-District
defeated Newton 0
 at Warren (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Paris North Lamar 3
 Region II-4A Bi-District
defeated Kilgore 1
 at Sulphur Springs (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Needville 3
 Region IV-4A Bi-District
defeated Smithville 0
 at Altair Rice (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Nocona 3
 Region I-3A Bi-District
defeated Peaster 0
 at Bridgeport (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Sulphur Springs North Hopkins 3
 Region III-2A Bi-District
defeated Clarksville 0
 at Mount Vernon (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 FW Benbrook 3
 Region II-4A Bi-District
defeated Irving North Hills 0
 at FW Benbrook (view)
+
Oct 30
6:45 p.m.
 Humble Kingwood 3
 Region III-6A Bi-District
defeated Galena Park North Shore 0
 at Crosby (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Plano West 3
 Region II-6A Bi-District
defeated Garland Naaman Forest 0
 at Carrollton Creekview (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Geronimo Navarro 3
 Region IV-4A Bi-District
defeated Crystal City 0
 at San Antonio Hardin Athletics Complex (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 New Waverly 3
 Region III-3A Bi-District
defeated Palacios 0
 at Rosenberg Lamar Consolidated (view)
+
Oct 30
8 p.m.
 Corsicana 3
 Region II-5A Bi-District
defeated North Forney 0
 at Arlington Bowie (view)
+
Oct 30
8 p.m.
 Diana New Diana 3
 Region II-3A Bi-District
defeated Big Sandy Harmony 0
 at Le Tourneau (view)
+
Nov 1
6 p.m.
 Nordheim 3
 Region IV-1A Area
defeated Buckholts 1
 at Gonzales (view)
+
Nov 1
6:30 p.m.
 Needville 3
 Region IV-4A Area
defeated Boerne 2
 at Giddings (view)
+
Nov 1
6:30 p.m.
 Diana New Diana 3
 Region II-3A Area
defeated New Boston 1
 at Queen City (view)
+
Nov 1
6:30 p.m.
 Sulphur Springs North Hopkins 3
 Region III-2A Area
defeated Price Carlisle 0
 at Hawkins (view)
+
Nov 1
7 p.m.
 SA Clark 3
 Region IV-6A Area
defeated New Braunfels 1
 at San Antonio Farris Athletic Complex (view)
+
Nov 1
7 p.m.
 Geronimo Navarro 3
 Region IV-4A Area
defeated Sinton 2
 at Karnes City (view)
+
Nov 1
7 p.m.
 Bronte 3
 Region I-1A Area
defeated Newcastle 0
 at Albany (view)
+
Nov 1
8 p.m.
 Vernon Northside 3
 Region I-1A Area
defeated Lingleville 1
 at Bryson (view)
+
Nov 2
5:30 p.m.
 Hardin 3
 Region III-3A Area
defeated New Waverly 0
 at Crosby (view)
+
Nov 2
6 p.m.
 Neches 3
 Region III-1A Area
defeated High Island 0
 at Corrigan-Camden (view)
+
Nov 2
6:30 p.m.
 Northwest Nelson 3
 Region I-6A Area
defeated Mansfield Lake Ridge 1
 at North Richland Hills Richland (view)
+
Nov 3
2 p.m.
 Paris North Lamar 3
 Region II-4A Area
defeated Van 2
 at Sulphur Springs MS (view)
+
Nov 3
2 p.m.
 Nocona 3
 Region I-3A Area
defeated Clyde 0
 at Graham (view)
+
Nov 5
6 p.m.
 Neches 3
 Region III-1A Regional Quarterfinals
defeated Oakwood 0
 at Palestine (view)
+
Nov 5
6 p.m.
 Round Top-Carmine 3
 Region IV-1A Regional Quarterfinals
defeated Nordheim 0
 at Yoakum (view)
+
Nov 5
6:30 p.m.
 Lewisville Flower Mound 3
 Region I-6A Regional Quarterfinals
defeated Northwest Nelson 2
 at Lewisville The Colony (view)
+
Nov 5
6:30 p.m.
 Timpson 3
 Region III-2A Regional Quarterfinals
defeated Sulphur Springs North Hopkins 1
 at Mabank (view)
+
Nov 6
6:30 p.m.
 Bronte 3
 Region I-1A Regional Quarterfinals
defeated Vernon Northside 0
 at Breckenridge (view)
+
results 1 - 40 of 54