Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)

Keyword Search:
Org:
Gender:
Schedule:
Round:
Division:
Region:
Class:
Season:
County:
City:
Date:-
Playoff Schedule & Results
(All Times Central)
Date
-
-
-
more
UIL Volleyball Playoffs
Oct 29
6:30 p.m.
 Hutto 3
 Region III-5A Bi-District
defeated Pflugerville 0
 at Pflugerville Hendrickson (view)
+
Oct 29
6:30 p.m.
 Plains 3
 Region I-2A Bi-District
defeated Memphis 0
 at Dimmitt (view)
+
Oct 29
7 p.m.
 Prosper 3
 Region II-6A Bi-District
defeated Garland Rowlett 0
 at Plano East (view)
+
Oct 29
7 p.m.
 Carthage 3
 Region III-4A Bi-District
defeated Palestine 0
 at Whitehouse (view)
+
Oct 29
7 p.m.
 Poolville 3
 Region II-2A Bi-District
defeated Electra 0
 at Graham (view)
+
Oct 30
5:30 p.m.
 League City Clear Falls 3
 Region III-6A Bi-District
defeated Pearland 1
 at Pasadena Phillips Field House (view)
+
Oct 30
5:30 p.m.
 Post 3
 Region I-2A Bi-District
defeated Stinnett West Texas 1
 at Childress (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 FW Paschal 3
 Region I-6A Bi-District
defeated North Richland Hills Richland 0
 at Fort Worth Paschal (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Port Neches-Groves 3
 Region III-5A Bi-District
defeated Crosby 1
 at Pasadena Rayburn (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Fabens 3
 Region I-4A Bi-District
defeated Pecos 0
 at Alpine (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Pampa 3
 Region I-4A Bi-District
defeated Lamesa 0
 at Plainview (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Texarkana Pleasant Grove 3
 Region II-4A Bi-District
defeated Henderson 0
 at Hughes Springs (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Gilmer 3
 Region II-4A Bi-District
defeated Paris 2
 at Emory Rains (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Nocona 3
 Region I-3A Bi-District
defeated Peaster 0
 at Bridgeport (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Pattonville Prairiland 3
 Region II-3A Bi-District
defeated Atlanta 0
 at Mount Pleasant (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Perrin-Whitt 3
 Region II-1A Bi-District
defeated Harrold 0
 at Windthorst (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Mansfield Lake Ridge 3
 Region I-6A Bi-District
defeated Richardson Pearce 2
 at Irving MacArthur (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Midlothian 3
 Region II-5A Bi-District
defeated Mesquite Poteet 0
 at Lancaster (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Sonora 3
 Region I-3A Bi-District
defeated Presidio 0
 at Fort Stockton (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Ponder 3
 Region II-3A Bi-District
defeated Blue Ridge 0
 at Frisco Centennial (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Poth 3
 Region IV-3A Bi-District
defeated Columbus 0
 at Gonzales (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Plano West 3
 Region II-6A Bi-District
defeated Garland Naaman Forest 0
 at Carrollton Creekview (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Plano 3
 Region II-6A Bi-District
defeated Wylie 1
 at Lucas Lovejoy (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Laredo Alexander 3
 Region IV-6A Bi-District
defeated PSJA North 0
 at Corpus Christi Ray (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Pleasanton 3
 Region IV-4A Bi-District
defeated Hondo 0
 at Lytle (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 New Waverly 3
 Region III-3A Bi-District
defeated Palacios 0
 at Rosenberg Lamar Consolidated (view)
+
Oct 30
8 p.m.
 Petrolia 3
 Region II-2A Bi-District
defeated Chico 0
 at Windthorst (view)
+
Nov 1
6 p.m.
 Collinsville 3
 Region II-2A Area
defeated Poolville 0
 at North Texas (view)
+
Nov 1
6 p.m.
 Nocona Prairie Valley 3
 Region II-1A Area
defeated Savoy 0
 at Valley View (view)
+
Nov 1
6 p.m.
 Fayetteville 3
 Region IV-1A Area
defeated Prairie Lea 0
 at Flatonia (view)
+
Nov 1
6:30 p.m.
 Johnson City 3
 Region IV-3A Area
defeated Poth 0
 at San Antonio Blossom Activity Center (view)
+
Nov 1
6:30 p.m.
 Wink 3
 Region I-2A Area
defeated Post 0
 at Andrews (view)
+
Nov 1
6:30 p.m.
 Saint Jo 3
 Region II-1A Area
defeated Perrin-Whitt 0
 at Alvord (view)
+
Nov 1
7 p.m.
 Pleasanton 3
 Region IV-4A Area
defeated La Feria 0
 at Corpus Christi Calallen (view)
+
Nov 1
7 p.m.
 Ponder 3
 Region II-3A Area
defeated Edgewood 0
 at Princeton (view)
+
Nov 1
7 p.m.
 Abbott 3
 Region II-1A Area
defeated Penelope 0
 at Penelope (view)
+
Nov 2
2 p.m.
 EP Coronado 3
 Region I-6A Area
defeated FW Paschal 0
 at Lamesa (view)
+
Nov 2
5:30 p.m.
 Richmond Foster 3
 Region III-5A Area
defeated Port Neches-Groves 0
 at Channelview (view)
+
Nov 2
5:30 p.m.
 Fabens 3
 Region I-4A Area
defeated Pampa 2
 at Roswell (NM) (view)
+
Nov 2
6 p.m.
 Wills Point 3
 Region II-4A Area
defeated Texarkana Pleasant Grove 1
 at Longview Pine Tree (view)
+
results 1 - 40 of 56