Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)

Keyword Search:
Org:
Gender:
Schedule:
Round:
Division:
Region:
Class:
Season:
County:
City:
Date:-
Playoff Schedule & Results
(All Times Central)
Date
-
-
-
more
UIL Volleyball Playoffs
Oct 29
6 p.m.
 Round Rock 3
 Region II-6A Bi-District
defeated Bryan 1
 at Cameron Yoe (view)
+
Oct 29
6 p.m.
 Rockport-Fulton 3
 Region IV-4A Bi-District
defeated Zapata 1
 at Kingsville King (view)
+
Oct 29
6 p.m.
 Mount Vernon 3
 Region II-3A Bi-District
defeated Redwater 0
 at Mount Pleasant (view)
+
Oct 29
6 p.m.
 Georgetown Gateway 3
 Region IV-3A Bi-District
defeated Universal City Randolph 1
 at Dripping Springs (view)
+
Oct 29
6 p.m.
 Mart 3
 Region II-2A Bi-District
defeated Rosebud-Lott 1
 at Robinson (view)
+
Oct 29
6 p.m.
 Bogata Rivercrest 3
 Region III-2A Bi-District
defeated Como-Pickton 0
 at Mount Vernon (view)
+
Oct 29
6:30 p.m.
 Brownsville Rivera 3
 Region IV-6A Bi-District
defeated Edinburg North 1
 at Brownsville Rivera (view)
+
Oct 29
7 p.m.
 Prosper 3
 Region II-6A Bi-District
defeated Garland Rowlett 0
 at Plano East (view)
+
Oct 29
7 p.m.
 Canyon Randall 3
 Region I-5A Bi-District
defeated Abilene Cooper 0
 at Lubbock Coronado (view)
+
Oct 29
7 p.m.
 Refugio 3
 Region IV-2A Bi-District
defeated Flatonia 1
 at Victoria St. Joseph (view)
+
Oct 29
7:30 p.m.
 Sanger 3
 Region II-4A Bi-District
defeated Dallas Roosevelt 0
 at Lewisville The Colony (view)
+
Oct 29
7:30 p.m.
 Huntington 3
 Region III-4A Bi-District
defeated Rusk 1
 at Nacogdoches Central Heights (view)
+
Oct 29
8 p.m.
 Sinton 3
 Region IV-4A Bi-District
defeated Rio Hondo 0
 at Kingsville King (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 FW Paschal 3
 Region I-6A Bi-District
defeated North Richland Hills Richland 0
 at Fort Worth Paschal (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Whitehouse 3
 Region II-5A Bi-District
defeated Royse City 0
 at Athens (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Rio Vista 3
 Region III-3A Bi-District
defeated Eustace 0
 at Ennis (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Runge 3
 Region IV-1A Bi-District
defeated Waelder 1
 at Stockdale (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Waxahachie 3
 Region I-6A Bi-District
defeated Richardson 0
 at Duncanville (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Rockwall 3
 Region II-6A Bi-District
defeated Killeen Ellison 0
 at Italy (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Wichita Falls Rider 3
 Region I-5A Bi-District
defeated Lubbock Coronado 0
 at Sweetwater (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Frisco Reedy 3
 Region II-5A Bi-District
defeated McKinney North 0
 at McKinney (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Denver City 3
 Region I-3A Bi-District
defeated Amarillo River Road 0
 at Lubbock Estacado (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Emory Rains 3
 Region II-3A Bi-District
defeated Grand Prairie Young Women's Leadership 0
 at Mabank (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Frost 3
 Region II-2A Bi-District
defeated Waco Meyer 0
 at Frost (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Chillicothe 3
 Region I-1A Bi-District
defeated Ranger 2
 at Munday (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Rockwall-Heath 3
 Region II-6A Bi-District
defeated Belton 0
 at Corsicana (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Fort Bend Ridge Point 3
 Region III-6A Bi-District
defeated Katy Tompkins 0
 at Sugar Land Wheeler (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Laredo United 3
 Region IV-6A Bi-District
defeated McAllen Rowe 0
 at McAllen Rowe (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Leander Rouse 3
 Region III-5A Bi-District
defeated Bastrop 0
 at Round Rock Stony Point (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Robinson 3
 Region III-4A Bi-District
defeated Alvarado 0
 at Whitney (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Rogers 3
 Region III-3A Bi-District
defeated Teague 1
 at Franklin (view)
+
Oct 30
7:30 p.m.
 SA O'Connor 3
 Region IV-6A Bi-District
defeated SA Reagan 0
 at San Antonio Blossom Activity Center (view)
+
Oct 30
7:30 p.m.
 Red Oak 3
 Region II-5A Bi-District
defeated Lancaster 0
 at Duncanville (view)
+
Oct 30
8 p.m.
 Carrollton Ranchview 3
 Region II-4A Bi-District
defeated FW Castleberry 0
 at Grand Prairie (view)
+
Nov 1
5 p.m.
 Fort Bend Ridge Point 3
 Region III-6A Area
defeated Houston Memorial 0
 at Houston Coleman Coliseum (view)
+
Nov 1
6 p.m.
 Gunter 3
 Region II-3A Area
defeated Emory Rains 0
 at Greenville (view)
+
Nov 1
6:30 p.m.
 Klein Collins 3
 Region II-6A Area
defeated Round Rock 1
 at College Station A&M Consolidated (view)
+
Nov 1
6:30 p.m.
 La Vernia 3
 Region IV-4A Area
defeated Rockport-Fulton 0
 at Cuero (view)
+
Nov 1
6:30 p.m.
 Little River Academy 3
 Region III-3A Area
defeated Rio Vista 0
 at Lorena (view)
+
Nov 1
6:30 p.m.
 Timpson 3
 Region III-2A Area
defeated Bogata Rivercrest 1
 at Gladewater Union Grove (view)
+
results 1 - 40 of 70