Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)

Keyword Search:
Org:
Gender:
Schedule:
Round:
Division:
Region:
Class:
Season:
County:
City:
Date:-
Playoff Schedule & Results
(All Times Central)
Date
-
-
-
more
UIL Volleyball Playoffs
Oct 29
6 p.m.
 Conroe The Woodlands 3
 Region II-6A Bi-District
defeated Spring Westfield 0
 at Spring Westfield (view)
+
Oct 29
6 p.m.
 San Angelo TLC 3
 Region I-3A Bi-District
defeated Tornillo 2
 at Fort Stockton (view)
+
Oct 29
7 p.m.
 Taft 3
 Region IV-3A Bi-District
defeated Cotulla 0
 at Three Rivers (view)
+
Oct 29
7:30 p.m.
 Timpson 3
 Region III-2A Bi-District
defeated Linden-Kildare 0
 at Le Tourneau (view)
+
Oct 30
5 p.m.
 Katy Cinco Ranch 3
 Region III-6A Bi-District
defeated Fort Bend Travis 0
 at Sugar Land Wheeler (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Carrollton Turner 3
 Region II-5A Bi-District
defeated Dallas Kimball 0
 at Dallas Loos Athletics Complex (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Victoria West 3
 Region IV-5A Bi-District
defeated CC Tuloso-Midway 1
 at Woodsboro (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Dripping Springs 3
 Region IV-5A Bi-District
defeated Kerrville Tivy 1
 at Fredericksburg (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Shallowater 3
 Region I-3A Bi-District
defeated Tulia 0
 at Dimmitt (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Collinsville 3
 Region II-2A Bi-District
defeated Tom Bean 0
 at Bells (view)
+
Oct 30
6 p.m.
 Riviera Kaufer 3
 Region IV-2A Bi-District
defeated Three Rivers 2
 at Bishop (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 EP Montwood 3
 Region I-6A Bi-District
defeated Amarillo Tascosa 2
 at Andrews (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 FW Trimble Tech 3
 Region I-6A Bi-District
defeated San Angelo Central 1
 at Clyde (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Tomball Memorial 3
 Region II-6A Bi-District
defeated Cedar Park Vista Ridge 1
 at College Station (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Wimberley 3
 Region IV-4A Bi-District
defeated Taylor 0
 at Bastrop Cedar Creek (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Troup 3
 Region II-3A Bi-District
defeated Ore City 0
 at Gladewater Union Grove (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Tioga 3
 Region II-2A Bi-District
defeated Wolfe City 1
 at Princeton (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Valley View 3
 Region II-2A Bi-District
defeated Trenton 1
 at Howe (view)
+
Oct 30
6:30 p.m.
 Thorndale 3
 Region IV-2A Bi-District
defeated Somerville 2
 at Giddings (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Fort Bend Ridge Point 3
 Region III-6A Bi-District
defeated Katy Tompkins 0
 at Sugar Land Wheeler (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 FW Arlington Heights 3
 Region I-5A Bi-District
defeated Mansfield Timberview 1
 at Mansfield Timberview (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Texarkana Texas 3
 Region II-5A Bi-District
defeated Tyler 0
 at Marshall (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Tatum 3
 Region II-3A Bi-District
defeated Gladewater Sabine 0
 at Longview Pine Tree (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Rogers 3
 Region III-3A Bi-District
defeated Teague 1
 at Franklin (view)
+
Oct 30
7 p.m.
 Troy 3
 Region III-3A Bi-District
defeated Groesbeck 0
 at Cameron Yoe (view)
+
Oct 30
7:30 p.m.
 Tomball 3
 Region III-5A Bi-District
defeated College Station 0
 at Magnolia West (view)
+
Oct 30
8 p.m.
 Cleveland Tarkington 3
 Region III-4A Bi-District
defeated Orange Little Cypress-Mauriceville 2
 at Kountze (view)
+
Nov 1
6 p.m.
 Archer City 3
 Region II-2A Area
defeated Tioga 1
 at Paradise (view)
+
Nov 1
6 p.m.
 Trinidad 3
 Region III-1A Area
defeated Spurger 1
 at Latexo (view)
+
Nov 1
6:30 p.m.
 Mount Vernon 3
 Region II-3A Area
defeated Tatum 1
 at Winona (view)
+
Nov 1
6:30 p.m.
 Timpson 3
 Region III-2A Area
defeated Bogata Rivercrest 1
 at Gladewater Union Grove (view)
+
Nov 1
6:30 p.m.
 Thorndale 3
 Region IV-2A Area
defeated Refugio 0
 at Hallettsville (view)
+
Nov 1
7 p.m.
 Frisco Reedy 3
 Region II-5A Area
defeated Carrollton Turner 0
 at Frisco Memorial (view)
+
Nov 1
7 p.m.
 Cleveland Tarkington 3
 Region III-4A Area
defeated Freeport Brazosport 0
 at La Porte (view)
+
Nov 1
7 p.m.
 Denver City 3
 Region I-3A Area
defeated San Angelo TLC 0
 at Snyder (view)
+
Nov 1
7 p.m.
 Troy 3
 Region III-3A Area
defeated Scurry-Rosser 0
 at Whitney (view)
+
Nov 2
6 p.m.
 Conroe The Woodlands 3
 Region II-6A Area
defeated Tomball Memorial 2
 at Montgomery Lake Creek (view)
+
Nov 2
6:30 p.m.
 Midland Lee 3
 Region I-6A Area
defeated FW Trimble Tech 0
 at Abilene Cooper (view)
+
Nov 2
6:30 p.m.
 Hutto 3
 Region III-5A Area
defeated Tomball 2
 at Hearne (view)
+
Nov 2
7 p.m.
 Texarkana Texas 3
 Region II-5A Area
defeated Midlothian 1
 at Tyler Lee (view)
+
results 1 - 40 of 62