Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)

Keyword Search:
Org:
Gender:
Schedule:
Round:
Division:
Region:
Class:
Season:
County:
City:
Date:-
Playoff Schedule & Results
(All Times Central)
Date
-
-
-
more
UIL Volleyball Playoffs
Nov 17
11 a.m.
 Callisburg 3
 Class 3A state tournament State Finals
defeated Boyd 1
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 17
1 p.m.
 Needville 3
 Class 4A state tournament State Finals
defeated Decatur 1
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 17
3 p.m.
 Humble Kingwood Park 3
 Class 5A state tournament State Finals
defeated Lucas Lovejoy 0
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 17
5 p.m.
 Lewisville Flower Mound 3
 Class 6A state tournament State Finals
defeated Fort Bend Ridge Point 1
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 16
11 a.m.
 Decatur 3
 Class 4A state tournament State Semifinals
defeated Melissa 1
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 16
1 p.m.
 Lucas Lovejoy 3
 Class 5A state tournament State Semifinals
defeated Dripping Springs 0
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 16
3 p.m.
 Humble Kingwood Park 3
 Class 5A state tournament State Semifinals
defeated Canyon Randall 2
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 16
5 p.m.
 Fort Bend Ridge Point 3
 Class 6A state tournament State Semifinals
defeated Plano West 1
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 16
7 p.m.
 Lewisville Flower Mound 3
 Class 6A state tournament State Semifinals
defeated SA O'Connor 1
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 15
11 a.m.
 Boyd 3
 Class 3A state tournament State Semifinals
defeated Vanderbilt Industrial 0
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 15
1 p.m.
 Callisburg 3
 Class 3A state tournament State Semifinals
defeated Troy 0
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 15
3 p.m.
 Neches 3
 Class 1A state tournament State Finals
defeated Water Valley 0
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 15
5 p.m.
 Beckville 3
 Class 2A state tournament State Finals
defeated Lindsay 2
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 15
7 p.m.
 Needville 3
 Class 4A state tournament State Semifinals
defeated Midlothian Heritage 0
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 14
1 p.m.
 Neches 3
 Class 1A state tournament State Semifinals
defeated Bryson 0
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 14
3 p.m.
 Water Valley 3
 Class 1A state tournament State Semifinals
defeated D'Hanis 0
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 14
5 p.m.
 Lindsay 3
 Class 2A state tournament State Semifinals
defeated Thorndale 0
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 14
7 p.m.
 Beckville 3
 Class 2A state tournament State Semifinals
defeated Amarillo Highland Park 0
 at Garland Culwell Center (view)
+
Nov 10
10 a.m.
 Decatur 3
 Region I-4A tournament Regional Finals
defeated Glen Rose 1
 at Hardin-Simmons (view)
+
Nov 10
11 a.m.
 Vanderbilt Industrial 3
 Region IV-3A tournament Regional Finals
defeated Goliad 0
 at San Antonio Blossom Activity Center (view)
+
Nov 10
11 a.m.
 Lindsay 3
 Region II-2A tournament Regional Finals
defeated Crawford 1
 at Weatherford (view)
+
Nov 10
11 a.m.
 Water Valley 3
 Region I-1A tournament Regional Finals
defeated Bronte 1
 at San Angelo Central (view)
+
Nov 10
11 a.m.
 D'Hanis 3
 Region IV-1A tournament Regional Finals
defeated Fayetteville 1
 at Brenham (view)
+
Nov 10
11:30 a.m.
 SA O'Connor 3
 Region IV-6A tournament Regional Finals
defeated SA Clark 2
 at San Antonio Alamo Convocation Center (view)
+
Nov 10
11:30 a.m.
 Needville 3
 Region IV-4A tournament Regional Finals
defeated Fulshear 0
 at San Antonio Blossom Activity Center (view)
+
Nov 10
Noon
 Canyon Randall 3
 Region I-5A tournament Regional Finals
defeated North Richland Hills Birdville 2
 at Lubbock Coronado (view)
+
Nov 10
Noon
 Bryson 3
 Region II-1A tournament Regional Finals
defeated Saint Jo 0
 at Midlothian (view)
+
Nov 10
1 p.m.
 Lewisville Flower Mound 3
 Region I-6A tournament Regional Finals
defeated Southlake Carroll 1
 at Birdville Coliseum (view)
+
Nov 10
1 p.m.
 Plano West 3
 Region II-6A tournament Regional Finals
defeated Prosper 1
 at Sam Houston State (view)
+
Nov 10
1 p.m.
 Humble Kingwood Park 3
 Region III-5A tournament Regional Finals
defeated Friendswood 1
 at Houston Delmar-Dyer Sports Complex (view)
+
Nov 10
1 p.m.
 Dripping Springs 3
 Region IV-5A tournament Regional Finals
defeated Boerne Champion 1
 at South San Antonio (view)
+
Nov 10
1 p.m.
 Melissa 3
 Region II-4A tournament Regional Finals
defeated Sanger 1
 at Mesquite Poteet (view)
+
Nov 10
1 p.m.
 Boyd 3
 Region I-3A tournament Regional Finals
defeated Bushland 0
 at Lubbock-Cooper (view)
+
Nov 10
1 p.m.
 Amarillo Highland Park 3
 Region I-2A tournament Regional Finals
defeated Sanford-Fritch 1
 at San Angelo Central (view)
+
Nov 10
1 p.m.
 Thorndale 3
 Region IV-2A tournament Regional Finals
defeated Burton 2
 at Brenham (view)
+
Nov 10
1 p.m.
 Neches 3
 Region III-1A tournament Regional Finals
defeated Cumby Miller Grove 0
 at Fort Worth Billingsley (view)
+
Nov 10
2 p.m.
 Lucas Lovejoy 3
 Region II-5A tournament Regional Finals
defeated Frisco Wakeland 1
 at Richardson Berkner (view)
+
Nov 10
2 p.m.
 Midlothian Heritage 3
 Region III-4A tournament Regional Finals
defeated China Spring 0
 at Bryan (view)
+
Nov 10
2 p.m.
 Callisburg 3
 Region II-3A tournament Regional Finals
defeated Gunter 0
 at Midlothian (view)
+
Nov 10
2 p.m.
 Beckville 3
 Region III-2A tournament Regional Finals
defeated Jewett Leon 1
 at Longview (view)
+
results 1 - 40 of 686