Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
▶ View Champions by Year   |   View Champions by Team
YearClassTeam / Result
2020Class 6ARockwall-Heath 4, Keller 3
2020Class 5AMont Belvieu Barbers Hill 2, Hallsville 1
2020Class 4ATexarkana Pleasant Grove 2, Rusk 1
2020Class 3AMalakoff 8, CC London 7
2020Class 2ANew Deal 7, Garrison 2
2020Class 1AFayetteville 6, Kennard 4
 
2018Class 6ASouthlake Carroll 17, Fort Bend Ridge Point 0
2018Class 5AColleyville Heritage 14, Georgetown 2
2018Class 4AArgyle 6, Sweeny 3
2018Class 3AWall 2, Blanco 1
2018Class 2ADallardsville Big Sandy 7, Linden-Kildare 1
2018Class 1AD'Hanis 4, New Home 0
 
2017Class 6ASouthlake Carroll 7, SA Reagan 2
2017Class 5ANorthwest Eaton 4, Forney 1
2017Class 4AArgyle 5, Sweeny 0
2017Class 3ABeckville 5, Clifton 4
2017Class 2ADallardsville Big Sandy 13, Muenster 3
2017Class 1AElkhart Slocum 6, Fayetteville 3
 
2016Class 6ADeer Park 7, SA Reagan 2
2016Class 5APort Neches-Groves 4, Grapevine 2
2016Class 4AAbilene Wylie 6, Robinson 5
2016Class 3ANacogdoches Central Heights 10, Wall 0
2016Class 2AMuenster 6, Dallardsville Big Sandy 2
2016Class 1AAbbott 11, Fayetteville 7
 
2015Class 6ADallas Jesuit 6, SA Johnson 2
2015Class 5AGrapevine 9, SA Alamo Heights 2
2015Class 4AAbilene Wylie 3, Salado 2
2015Class 3AWest 8, Van Alstyne 1
2015Class 2AFlatonia 7, Beckville 1
 
2014Class 6AHouston Cypress Ranch 3, Arlington Martin 0
2014Class 5AProsper 8, Georgetown 0
2014Class 4AArgyle 7, West Orange-Stark 3
2014Class 3AWest 4, Bishop 3
2014Class 2AFlatonia 4, Crawford 3
 
2013Class 5ALewisville Flower Mound 10, SA Reagan 0
2013Class 4AAledo 4, Victoria East 0
2013Class 3ACollege Station 5, Argyle 2
2013Class 2ASunnyvale 13, Troy 3
2013Class 1ADouglass 10, Flatonia 0
 
2012Class 5AConroe The Woodlands 9, Fort Bend Dulles 5
2012Class 4ATomball 6, CC Moody 1
2012Class 3ALa Grange 10, Texarkana Pleasant Grove 2
2012Class 2AHallettsville 4, Hughes Springs 2
2012Class 1APrice Carlisle 6, Stamford 1
 
2011Class 5AHouston Cypress Ranch 4, College Station A&M Consolidated 1
2011Class 4ARockwall-Heath 10, Cleburne 1
2011Class 3ATexarkana Pleasant Grove 4, West 0
2011Class 2AJarrell 9, Bushland 2
2011Class 1AFayetteville 10, Stamford 0
 
2010Class 5AClute Brazoswood 10, Lubbock Coronado 3
2010Class 4AWichita Falls Rider 6, CC Calallen 2
2010Class 3AKennedale 5, Robinson 1
2010Class 2ACameron Yoe 7, Nacogdoches Central Heights 3
2010Class 1AJohnson City 7, Blue Ridge 2
 
2009Class 5ACC Carroll 5, Klein 2
2009Class 4ABrenham 2, CC Calallen 1
2009Class 3ATexarkana Pleasant Grove 2, Giddings 0
2009Class 2ARogers 6, Bushland 1
2009Class 1AWindthorst 11, Evadale 1
 
2008Class 5AEP Socorro 12, Lufkin 7
2008Class 4ATexarkana Texas 4, CC Moody 3
2008Class 3ACarthage 5, Giddings 2
2008Class 2ADanbury 6, Holliday 5
2008Class 1AMiles 4, Windthorst 3
 
2007Class 5APlano West 10, Southlake Carroll 8
2007Class 4ACC Calallen 11, Waxahachie 1
2007Class 3ASnyder 3, Texarkana Pleasant Grove 2
2007Class 2ASalado 12, Corsicana Mildred 8
2007Class 1ABosqueville 10, Flatonia 3
 
2006Class 5AHouston Cy-Fair 6, Harlingen South 1
2006Class 4ACC Moody 9, Mesquite Poteet 1
2006Class 3AJasper 14, Texarkana Liberty-Eylau 4
2006Class 2ARogers 8, Hooks 4
2006Class 1AArcher City 6, New Deal 2
 
2005Class 5AConroe The Woodlands 5, Katy 3
2005Class 4ANew Braunfels 4, FW Arlington Heights 1
2005Class 3ATexarkana Liberty-Eylau 2, Falfurrias 1
2005Class 2ABrock 7, Hughes Springs 4
2005Class 1AAnderson-Shiro 9, Gilmer Union Hill 8
 
2004Class 5AHumble Kingwood 10, Rockwall 5
2004Class 4ACC Calallen 10, Waco Midway 3
2004Class 3ACarthage 6, Lubbock Cooper 1
2004Class 2AWoodville 2, Holliday 1
2004Class 1AThorndale 10, Harleton 5
 
2003Class 5ACC Moody 6, Lewisville Flower Mound 1
2003Class 4ABoerne 5, Denton Ryan 1
2003Class 3ALa Grange 10, Forney 4
2003Class 2ANacogdoches Central Heights 4, Ponder 1
2003Class 1AShiner 13, Follett 3
 
2002Class 5AFort Bend Elkins 5, Round Rock 4
2002Class 4AWaco Midway 3, Denton Ryan 1
2002Class 3ALorena 3, Sinton 2
2002Class 2AWeimar 9, Holliday 0
2002Class 1AColmesneil 5, D'Hanis 0
 
2001Class 5AFort Bend Elkins 11, Austin Bowie 4
2001Class 4ASouthlake Carroll 11, CC Calallen 4
2001Class 3ASinton 5, Forney 0
2001Class 2ACelina 7, Holliday 5
2001Class 1AShiner 5, McLeod 3
 
2000Class 5AMidland 4, Austin 2
2000Class 4AFW Western Hills 12, Carthage 7
2000Class 3ALa Grange 4, Forney 3
2000Class 2AWeimar 6, Elysian Fields 5
2000Class 1ABremond 4, Brock 2
 
1999Class 5AConroe The Woodlands 3, CC Moody 2
1999Class 4ACC Calallen 8, Port Neches-Groves 6
1999Class 3AChina Spring 4, Yoakum 1
1999Class 2AWeimar 7, Colmesneil 1
1999Class 1AEvadale 11, Cross Plains 10
 
1998Class 5AHouston Bellaire 13, Duncanville 2
1998Class 4AAndrews 4, CC Calallen 3
1998Class 3AWest 9, Liberty 7
1998Class 2ACooper 8, Kingsville Academy 7
1998Class 1ACollinsville 6, Cross Plains 5
 
1997Class 5AKlein 2, Fort Bend Elkins 0
1997Class 4ADallas Highland Park 5, CC Calallen 2
1997Class 3AAtlanta 7, Dripping Springs 4
1997Class 2AGunter 7, Rosebud-Lott 0
1997Class 1AThrall 10, Collinsville 3
 
1996Class 5ARound Rock 7, Lubbock Monterey 1
1996Class 4AFW Boswell 3, Dallas Highland Park 0
1996Class 3AHallettsville 6, Castroville Medina Valley 3
1996Class 2AWeimar 9, Alto 2
1996Class 1AFayetteville 6, Spurger 2
 
1995Class 5ALubbock Monterey 5, Klein Oak 4
1995Class 4AFW Arlington Heights 14, Orange Little Cypress-Mauriceville 0
1995Class 3ACrockett 8, Graham 6
1995Class 2AWeimar 4, Big Sandy Harmony 0
1995Class 1AThorndale 7, Spurger 5
 
1994Class 5AFort Bend Elkins 6, Lubbock Coronado 0
1994Class 4ACoppell 12, Lamesa 2
1994Class 3AHallettsville 6, Luling 2
1994Class 2AEast Bernard 14, Pilot Point 2
1994Class 1AD'Hanis 7, Corsicana Mildred 4
 
1993Class 5AHouston Bellaire 2, CC Moody 1
1993Class 4ABelton 4, Big Spring 0
1993Class 3AOrange Grove 10, Alpine 0
1993Class 2AEast Bernard 5, Pineland West Sabine 0
1993Class 1AGunter 9, Trinidad 4
 
1992Class 5AArlington Martin 8, Abilene Cooper 0
1992Class 4AMount Pleasant 3, Wolfforth Frenship 2
1992Class 3ABellville 6, Falfurrias 2
1992Class 2AChina Spring 13, Boling 0
1992Class 1AFlatonia 2, Ponder 1
 
1991Class 5AClute Brazoswood 5, South San Antonio 1
1991Class 4ARobstown 10, Bridge City 1
1991Class 3AQueen City 4, Bellville 3
1991Class 2AShiner 5, China Spring 4
1991Class 1AValley Mills 9, Flatonia 4
 
1990Class 5ALeague City Clear Creek 8, Klein Oak 2
1990Class 4ARobstown 7, West Mesquite 6
1990Class 3AFalfurrias 5, Queen City 2
1990Class 2AVan Horn 7, Schulenburg 3
1990Class 1AValley Mills 10, Gunter 2
 
1989Class 5ADuncanville 6, Deer Park 5
1989Class 4ACarthage 9, Robstown 3
1989Class 3AFreer 13, Southlake Carroll 11
1989Class 2ABig Sandy Harmony 8, Holliday 5
1989Class 1AColmesneil 5, D'Hanis 1
 
1988Class 5AFort Bend Dulles 4, CC Carroll 1
1988Class 4AParis 11, Austin Anderson 8
1988Class 3ASinton 2, San Augustine 1
1988Class 2AChina Spring 4, Shelbyville 3
1988Class 1AMaud 6, Pettus 1
 
1987Class 5AAbilene Cooper 7, Round Rock Westwood 4
1987Class 4ABrenham 11, Waxahachie 5
1987Class 3ASinton 4, Waco La Vega 0
1987Class 2AShelbyville 11, Blanco 1
1987Class 1AApple Springs 11, Maud 6
 
1986Class 5AAbilene Cooper 13, SA MacArthur 3
1986Class 4ABrenham 12, White Settlement Brewer 3
1986Class 3ASan Augustine 6, Hooks 4
1986Class 2AChina Spring 6, Three Rivers 0
1986Class 1ABurton 7, High Island 4
 
1985Class 5ARound Rock Westwood 2, Arlington 0
1985Class 5AHouston Bellaire 6, Victoria Stroman 5
1985Class 5AHouston Bellaire 7, Round Rock Westwood 4
1985Class 4ABrenham 6, Mercedes 1
1985Class 3APattonville Prairiland 7, Brownfield 4
1985Class 2ARiviera Kaufer 10, Frankston 2
1985Class 1AColmesneil 11, Archer City 1
 
1984Class 5AVictoria Stroman 3, Pasadena Rayburn 0
1984Class 4ADe Soto 7, New Braunfels Canyon 2
1984Class 3ASweeny 6, Linden-Kildare 3
1984Class 2ARiviera Kaufer 8, Coppell 1
1984Class 1AColmesneil 12, Fayetteville 0
 
1983Class 5AClute Brazoswood 5, Houston Cy-Fair 3
1983Class 4AAustin Westlake 9, De Soto 3
1983Class 3AOdem 13, Lake Worth 8
1983Class 2AOre City 5, Dripping Springs 4
1983Class 1AProsper 18, Runge 7
 
1982Class 5APort Arthur Jefferson 6, CC Moody 1
1982Class 4ASnyder 13, De Soto 4
1982Class 3AKenedy 3, La Grange 2
1982Class 2APollok Central 9, Gladewater Union Grove 1
1982Class 1AValley Mills 12, Cayuga 0
 
1981Class 5AHouston Sharpstown 8, FW Southwest 7
1981Class 4AEl Campo 9, Weatherford 7
1981Class 3ACrockett 8, Midlothian 6
1981Class 2ASouthlake Carroll 7, Pineland West Sabine 3
1981Class 1APalmer 11, Burton 4
 
1980Class 5ALubbock Monterey 7, Pearland 3
1980Class 4ASouth San Antonio West 3, Lubbock Estacado 2
1980Class 3ASomerset 5, Bowie 2
1980Class 2AShiner 3, Waskom 2
1980Class 1ABremond 13, Palmer 3
 
1979Class 4APearland 9, SA Roosevelt 4
1979Class 3AAustin Westlake 11, De Soto 10
1979Class 2ALinden-Kildare 8, La Grange 7
1979Class A State TournamentWaskom 13, Falls City 0
1979Class BColmesneil 8, Palmer 0
 
1978Class 4ASpring 1, Baytown Sterling 0
1978Class 3ADe Soto 2, Cleburne 1
1978Class 2AKermit 3, Winnie East Chambers 1
1978Class A State TournamentRiviera Kaufer 9, Ore City 3
1978Class BPalmer 6, Colmesneil 3
 
1977Class 4AHouston Bellaire 6, Lubbock Monterey 4
1977Class 3AMount Pleasant 5, Burkburnett 2
 
1976Class 4AHouston Sharpstown 6, Duncanville 1
1976Class 3AUvalde 9, Pecos 1
 
1975Class 4ADuncanville 2, South San Antonio 0
1975Class 3ABrenham 5, South Grand Prairie 4
 
1974Class 4ADuncanville 2, South San Antonio 0
1974Class 3ABrenham 3, Sinton 0
 
1973Class 4ALubbock Monterey 4, Houston Spring Woods 2
1973Class 3ASouth Grand Prairie 9, Mercedes 1
 
1972Class 4AMidland 3, Houston Westchester 1
1972Class 3ALa Grange 3, Brenham 1
 
1971Class 4ALubbock Monterey 2, Houston Bellaire 1
1971Class 3ATaylor 4, Kilgore 0
 
1970Class 4AHouston Bellaire 5, Lubbock Monterey 4
1970Class 3ADumas 4, Taylor 0
 
1969Class 4AHouston Aldine 4, Houston Bellaire 0
1969Class 3ABrenham 11, Dumas 2
 
1968Class 4AHouston Lamar 1, Midland Lee 0
1968Class 3ATaylor 3, Andrews 0
 
1967Class 4ASA Highlands 3, Pasadena 1
1967Class 3AEl Campo 3, Lamesa 0
 
1966Class 4ACC King 1, Abilene Cooper 0
1966Class 3ASouth San Antonio 3, Beaumont Forest Park 0
 
1965Class 4AFreeport Brazosport 6, SA MacArthur 1
1965Class 3ASouth San Antonio 1, Dumas 0
 
1964Class 4ADallas Samuell 14, Brownsville 0
1964Class 3AWaxahachie 6, Alvin 3
 
1963Class 4AFreeport Brazosport 2, Sherman 0
1963Class 3ASouth San Antonio 17, Brownfield 1
 
1962Class 4ALufkin 6, Houston Bellaire 4
1962Class 3ASouth San Antonio 8, FW Castleberry 1
 
1961Class 4AHouston Bellaire 8, Odessa 6
1961Class 3AEl Campo 4, Seminole 1
 
1960Class 4ABaytown Lee 3, Lubbock Monterey 1
1960Class 3ASouth San Antonio 6, Paris 0
 
1959Class 4AHouston Bellaire 5, SA Harlandale 4
1959Class 3ASeguin 3, Snyder 0
 
1958Class 4ABeaumont 2, FW Paschal 0
1958Class 3ASouth San Antonio 7, Odessa Ector 1
 
1957Class 4AAustin 6, Lufkin 4
1957Class 3ASouth San Antonio 11, Corsicana 3
 
1956Class 4AAbilene 9, Wichita Falls 2
1956Class 3ABryan 6, Cuero 2
 
1955UILAbilene 13, Dallas Highland Park 0
 
1954UILParis 2, Abilene 1
 
1953UILAustin Travis 6, Dallas Highland Park 1
 
1952UILFW Polytechnic 4, Amarillo 1
 
1951UILHouston Reagan 8, Dallas Crozier Tech 5
 
1950UILBeaumont South Park 2, Dallas Highland Park 0
 
1949Class 2AOdessa 2, Abilene 1
1949CityFW Paschal 2, FW Arlington Heights 1
 
1948Class 2AEP Bowie 3, Austin 2
1948CityDallas Adamson 6, FW Paschal 2