Schools School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
<< Back to history
School:
School:
Search Results: Austin Anderson
Tournament | Team / Athlete | test | Event | Place | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Austin Anderson | 15th | 48 | ||
Class 5A | 1) Phoebe Jaggers 3) Elizabeth Ann Stromberger | 2) Claire Rogillio 4) Sarah Rogillio | 200-yard Medley Relay | DQ | |
Class 5A | 1) Elizabeth Ann Stromberger 3) Phoebe Jaggers | 2) Claire Rogillio 4) Sarah Rogillio | 400-yard Free Relay | 13th | 3:42.43 |
Class 5A | Sarah Rogillio | 200-yard IM | 7th | 2:08.98 | |
Class 5A | Elizabeth Ann Stromberger | 100-yard Free | 6th | 53.02 | |
Class 5A | Sarah Rogillio | 500-yard Free | 4th | 5:00.93 | |
District 25-5A | Austin Anderson | 2nd | 130 | ||
District 25-5A | 1) Phoebe Jaggers 3) Elizabeth Ann Stromberger | 2) Claire Rogillio 4) Sarah Rogillio | 200-yard Medley Relay | 1st | 1:54.60 |
District 25-5A | Phoebe Jaggers | 100-yard Back | 2nd | 1:02.79 | |
District 25-5A | Allie Sears | 100-yard Back | 5th | 1:12.36 | |
District 25-5A | Opal Lung | 100-yard Back | 6th | 1:14.47 | |
District 25-5A | Giselle Tracy | 100-yard Back | 9th | 1:22.12 | |
District 25-5A | Annika Schulke | 100-yard Breast | 5th | 1:21.34 | |
District 25-5A | Chloe Rizk | 100-yard Breast | 8th | 1:26.48 | |
District 25-5A | Rachel Deaton | 100-yard Breast | 14th | 1:42.49 | |
District 25-5A | 1) Elizabeth Ann Stromberger 3) Phoebe Jaggers | 2) Claire Rogillio 4) Sarah Rogillio | 400-yard Free Relay | 1st | 3:46.24 |
District 25-5A | Katherine Berntsen | 200-yard Free | 6th | 2:14.26 | |
District 25-5A | Opal Lung | 200-yard Free | 7th | 2:15.24 | |
District 25-5A | Rachel Deaton | 200-yard Free | 13th | 3:02.73 | |
District 25-5A | Sarah Rogillio | 200-yard IM | 1st | 2:11.12 | |
District 25-5A | Claire Rogillio | 200-yard IM | 6th | 2:23.25 | |
District 25-5A | Elizabeth Ann Stromberger | 50-yard Free | 1st | 24.51 | |
District 25-5A | Kat Kester | 50-yard Free | 5th | 27.11 | |
District 25-5A | Chloe Rizk | 50-yard Free | 8th | 28.93 | |
District 25-5A | Giselle Tracy | 50-yard Free | 12th | 30.56 | |
District 25-5A | Katherine Berntsen | 100-yard Butterfly | 6th | 1:10.81 | |
District 25-5A | Allie Sears | 100-yard Butterfly | 8th | 1:13.99 | |
District 25-5A | Elizabeth Ann Stromberger | 100-yard Free | 1st | 52.70 | |
District 25-5A | Phoebe Jaggers | 100-yard Free | 4th | 56.64 | |
District 25-5A | Kat Kester | 100-yard Free | 9th | 1:00.89 | |
District 25-5A | Annika Schulke | 100-yard Free | 10th | 1:05.78 | |
District 25-5A | Sarah Rogillio | 500-yard Free | 1st | 5:09.68 | |
District 25-5A | Claire Rogillio | 500-yard Free | 4th | 5:36.29 | |
District 25-5A | 1) Giselle Tracy 3) Katherine Berntsen | 2) Opal Lung 4) Kat Kester | 200-yard Free Relay | 3rd | 1:53.45 |
Region VII-5A | Austin Anderson | 3rd | 213 | ||
Region VII-5A | 1) Phoebe Jaggers 3) Elizabeth Ann Stromberger | 2) Claire Rogillio 4) Sarah Rogillio | 200-yard Medley Relay | 2nd | 1:52.79 |
Region VII-5A | Phoebe Jaggers | 100-yard Back | 3rd | 1:01.02 | |
Region VII-5A | 1) Elizabeth Ann Stromberger 3) Phoebe Jaggers | 2) Claire Rogillio 4) Sarah Rogillio | 400-yard Free Relay | 2nd | 3:39.68 |
Region VII-5A | Sarah Rogillio | 200-yard IM | 1st | 2:07.22 | |
Region VII-5A | Elizabeth Ann Stromberger | 50-yard Free | 2nd | 24.67 | |
Region VII-5A | Elizabeth Ann Stromberger | 100-yard Free | 1st | 53.05 | |
Region VII-5A | Phoebe Jaggers | 100-yard Free | 3rd | 54.21 | |
Region VII-5A | Sarah Rogillio | 500-yard Free | 2nd | 5:02.78 | |
Region VII-5A | Claire Rogillio | 500-yard Free | 6th | 5:34.34 | |
Region VII-5A | 1) Giselle Tracy 3) Katherine Berntsen | 2) Opal Lung 4) Kat Kester | 200-yard Free Relay | 6th | 1:51.77 |
2019 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 6A | Austin Anderson | 40th | 4 | ||
Class 6A | Sarah Rogillio | 500-yard Free | 13th | 4:59.27 | |
District 12-6A | Austin Anderson | 4th | 47 | ||
District 12-6A | 1) Elizabeth Ann Stromberger 3) Alexa Klumpen | 2) Claire Rogillio 4) Sarah Rogillio | 200-yard Medley Relay | 5th | 1:56.35 |
District 12-6A | Alexa Klumpen | 100-yard Back | 12th | 1:05.39 | |
District 12-6A | Kat Kester | 100-yard Back | 17th | 1:13.91 | |
District 12-6A | Alyssa Childress | 100-yard Back | 20th | 1:19.28 | |
District 12-6A | Allie Sears | 100-yard Back | DQ | ||
District 12-6A | Amanda Easter | 100-yard Breast | 16th | 1:21.22 | |
District 12-6A | Anya Anisimova | 100-yard Breast | 20th | 1:33.56 | |
District 12-6A | Annika Beach | 100-yard Breast | 21st | 1:35.87 | |
District 12-6A | 1) Elizabeth Ann Stromberger 3) Alexa Klumpen | 2) Claire Rogillio 4) Sarah Rogillio | 400-yard Free Relay | 4th | 3:46.05 |
District 12-6A | Opal Lung | 200-yard Free | 15th | 2:16.72 | |
District 12-6A | Kendal Mott | 200-yard Free | 17th | 2:30.06 | |
District 12-6A | Eden Heinzke | 200-yard Free | 19th | 2:36.06 | |
District 12-6A | Julia Kinzy | 200-yard Free | 21st | 2:49.37 | |
District 12-6A | Sarah Rogillio | 200-yard IM | 3rd | 2:09.78 | |
District 12-6A | Claire Rogillio | 200-yard IM | 11th | 2:23.46 | |
District 12-6A | Amanda Easter | 200-yard IM | 17th | 2:42.37 | |
District 12-6A | Allie Sears | 200-yard IM | DQ | ||
District 12-6A | Elizabeth Ann Stromberger | 50-yard Free | 5th | 24.59 | |
District 12-6A | Cherryn Cha | 50-yard Free | 20th | 28.54 | |
District 12-6A | Kendal Mott | 50-yard Free | 22nd | 30.73 | |
District 12-6A | Tiffany Sheridan | 50-yard Free | DQ | ||
District 12-6A | Alexa Klumpen | 100-yard Butterfly | 10th | 1:04.50 | |
District 12-6A | Cherryn Cha | 100-yard Butterfly | 16th | 1:17.08 | |
District 12-6A | Giselle Tracy | 100-yard Butterfly | 18th | 1:26.35 | |
District 12-6A | Elizabeth Ann Stromberger | 100-yard Free | 2nd | 52.87 | |
District 12-6A | Kat Kester | 100-yard Free | 15th | 1:00.41 | |
District 12-6A | Opal Lung | 100-yard Free | 16th | 1:00.78 | |
District 12-6A | Alyssa Childress | 100-yard Free | 20th | 1:06.30 | |
District 12-6A | Sarah Rogillio | 500-yard Free | 5th | 5:12.48 | |
District 12-6A | Claire Rogillio | 500-yard Free | 13th | 5:35.48 | |
District 12-6A | Giselle Tracy | 500-yard Free | 19th | 7:25.63 | |
District 12-6A | Julia Kinzy | 500-yard Free | 20th | 7:39.80 | |
District 12-6A | 1) Cherryn Cha 3) Opal Lung | 2) Kat Kester 4) Alyssa Childress | 200-yard Free Relay | 5th | 1:53.86 |
Region III-6A | Austin Anderson | 11th | 67 | ||
Region III-6A | 1) Elizabeth Ann Stromberger 3) Alexa Klumpen | 2) Claire Rogillio 4) Sarah Rogillio | 200-yard Medley Relay | 13th | 1:56.33 |
Region III-6A | 1) Elizabeth Ann Stromberger 3) Alexa Klumpen | 2) Claire Rogillio 4) Sarah Rogillio | 400-yard Free Relay | 14th | 3:45.58 |
Region III-6A | Sarah Rogillio | 200-yard IM | 3rd | 2:06.91 | |
Region III-6A | Elizabeth Ann Stromberger | 50-yard Free | 9th | 24.67 | |
Region III-6A | Elizabeth Ann Stromberger | 100-yard Free | 6th | 52.93 | |
Region III-6A | Sarah Rogillio | 500-yard Free | 6th | 5:01.26 | |
Region III-6A | 1) Alexa Klumpen 3) Claire Rogillio | 2) Opal Lung 4) Kat Kester | 200-yard Free Relay | 16th | 1:48.49 |
2018 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 6A | Austin Anderson | 10th | 61 | ||
Class 6A | Ella Collins | 200-yard Free | 2nd | 1:47.06 | |
Class 6A | Ella Collins | 100-yard Free | 1st | 49.53 | |
Class 6A | 1) Sarah Rogillio 3) Ella Collins | 2) Megha Siddapureddy 4) Marie Taylor | 200-yard Free Relay | 7th | 1:36.94 |
District 12-6A | Austin Anderson | 4th | 86 | ||
District 12-6A | 1) Alexa Klumpen 3) Olivia Schmidt | 2) Claire Rogillio 4) Maya Lain | 200-yard Medley Relay | 5th | 2:00.40 |
District 12-6A | Alexa Klumpen | 100-yard Back | 11th | 1:03.10 | |
District 12-6A | Allie Sears | 100-yard Back | 14th | 1:06.78 | |
District 12-6A | Alyssa Childress | 100-yard Back | 21st | 1:16.70 | |
District 12-6A | Ava Baechle | 100-yard Back | 24th | 1:22.34 | |
District 12-6A | Sarah Rogillio | 100-yard Breast | 2nd | 1:07.61 | |
District 12-6A | Anya Anisimova | 100-yard Breast | 19th | 1:25.95 | |
District 12-6A | Kendal Mott | 100-yard Breast | 20th | 1:26.25 | |
District 12-6A | Jillian Dworin | 100-yard Breast | DQ | ||
District 12-6A | 1) Megha Siddapureddy 3) Ella Collins | 2) Sarah Rogillio 4) Marie Taylor | 400-yard Free Relay | 1st | 3:33.93 |
District 12-6A | Ella Collins | 200-yard Free | 1st | 1:51.52 | |
District 12-6A | Megha Siddapureddy | 200-yard Free | 10th | 2:02.62 | |
District 12-6A | Kendal Mott | 200-yard Free | 16th | 2:24.25 | |
District 12-6A | Anya Anisimova | 200-yard Free | 17th | 2:28.41 | |
District 12-6A | Sarah Rogillio | 200-yard IM | 2nd | 2:09.87 | |
District 12-6A | Claire Rogillio | 200-yard IM | 13th | 2:24.18 | |
District 12-6A | Allie Sears | 200-yard IM | 19th | 2:34.45 | |
District 12-6A | Ella Bertelsen | 200-yard IM | 22nd | 2:47.50 | |
District 12-6A | Marie Taylor | 50-yard Free | 5th | 24.58 | |
District 12-6A | Maya Lain | 50-yard Free | 16th | 27.95 | |
District 12-6A | Olivia Schmidt | 50-yard Free | 17th | 28.04 | |
District 12-6A | Giselle Tracy | 50-yard Free | 18th | 28.60 | |
District 12-6A | Megha Siddapureddy | 100-yard Butterfly | 3rd | 59.18 | |
District 12-6A | Alexa Klumpen | 100-yard Butterfly | 6th | 1:01.29 | |
District 12-6A | Ella Bertelsen | 100-yard Butterfly | 17th | 1:16.03 | |
District 12-6A | Cherryn Cha | 100-yard Butterfly | 18th | 1:18.62 | |
District 12-6A | Ella Collins | 100-yard Free | 2nd | 51.18 | |
District 12-6A | Marie Taylor | 100-yard Free | 6th | 53.65 | |
District 12-6A | Maya Lain | 100-yard Free | 18th | 1:00.40 | |
District 12-6A | Olivia Schmidt | 100-yard Free | 21st | 1:03.94 | |
District 12-6A | Claire Rogillio | 500-yard Free | 10th | 5:36.74 | |
District 12-6A | Giselle Tracy | 500-yard Free | 18th | 7:12.35 | |
District 12-6A | Jillian Dworin | 500-yard Free | DFS | ||
District 12-6A | 1) Megha Siddapureddy 3) Ella Collins | 2) Sarah Rogillio 4) Marie Taylor | 200-yard Free Relay | 2nd | 1:38.28 |
Region III-6A | Austin Anderson | 8th | 177 | ||
Region III-6A | 1) Alexa Klumpen 3) Megha Siddapureddy | 2) Claire Rogillio 4) Maya Lain | 200-yard Medley Relay | 13th | 1:57.66 |
Region III-6A | Sarah Rogillio | 100-yard Breast | 7th | 1:07.41 | |
Region III-6A | 1) Ella Collins 3) Sarah Rogillio | 2) Megha Siddapureddy 4) Marie Taylor | 400-yard Free Relay | 1st | 3:31.98 |
Region III-6A | Ella Collins | 200-yard Free | 1st | 1:47.98 | |
Region III-6A | Sarah Rogillio | 200-yard IM | 5th | 2:08.09 | |
Region III-6A | Marie Taylor | 50-yard Free | 6th | 24.39 | |
Region III-6A | Megha Siddapureddy | 100-yard Butterfly | 11th | 59.12 | |
Region III-6A | Ella Collins | 100-yard Free | 1st | 50.18 | |
Region III-6A | Marie Taylor | 100-yard Free | 7th | 52.46 | |
Region III-6A | 1) Ella Collins 3) Sarah Rogillio | 2) Megha Siddapureddy 4) Marie Taylor | 200-yard Free Relay | 3rd | 1:37.54 |
2017 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 6A | Austin Anderson | 12th | 64 | ||
Class 6A | 1) Ella Collins 3) Sarah Rogillio | 2) Natalie Hoang 4) Marie Taylor | 400-yard Free Relay | 5th | 3:29.91 |
Class 6A | Ella Collins | 200-yard Free | 3rd | 1:47.40 | |
Class 6A | Ella Collins | 100-yard Free | 1st | 49.76 | |
District 12-6A | Austin Anderson | 5th | 63 | ||
District 12-6A | 1) Alexa Klumpen 3) Olivia Schmidt | 2) Claire Rogillio 4) Maya Lain | 200-yard Medley Relay | 5th | 2:00.24 |
District 12-6A | Alexa Klumpen | 100-yard Back | 14th | 1:03.50 | |
District 12-6A | Alyssa Childress | 100-yard Back | 24th | 1:14.31 | |
District 12-6A | Kate Halter | 100-yard Back | 25th | 1:16.18 | |
District 12-6A | Cherryn Cha | 100-yard Back | 27th | 1:18.07 | |
District 12-6A | Sarah Rogillio | 100-yard Breast | 6th | 1:07.92 | |
District 12-6A | Viktoria Haide | 100-yard Breast | 18th | 1:20.34 | |
District 12-6A | Allie Manning-Lorino | 100-yard Breast | DFS | ||
District 12-6A | 1) Ella Collins 3) Sarah Rogillio | 2) Natalie Hoang 4) Marie Taylor | 400-yard Free Relay | 3rd | 3:37.59 |
District 12-6A | Ella Collins | 200-yard Free | 2nd | 1:52.17 | |
District 12-6A | Olivia Schmidt | 200-yard Free | 18th | 2:17.64 | |
District 12-6A | Kate Halter | 200-yard Free | 19th | 2:20.71 | |
District 12-6A | Allie Manning-Lorino | 200-yard Free | DFS | ||
District 12-6A | Sarah Rogillio | 200-yard IM | 8th | 2:14.08 | |
District 12-6A | Alexa Klumpen | 200-yard IM | 16th | 2:22.05 | |
District 12-6A | Claire Rogillio | 200-yard IM | 17th | 2:22.10 | |
District 12-6A | Ella Bertelsen | 200-yard IM | 21st | 2:37.96 | |
District 12-6A | Marie Taylor | 50-yard Free | 6th | 24.81 | |
District 12-6A | Natalie Hoang | 50-yard Free | 11th | 25.11 | |
District 12-6A | Maya Lain | 50-yard Free | 22nd | 27.54 | |
District 12-6A | Alyssa Childress | 50-yard Free | 28th | 28.93 | |
District 12-6A | Natalie Hoang | 100-yard Butterfly | 4th | 58.26 | |
District 12-6A | Olivia Schmidt | 100-yard Butterfly | 21st | 1:11.55 | |
District 12-6A | Ella Bertelsen | 100-yard Butterfly | 22nd | 1:11.71 | |
District 12-6A | Cherryn Cha | 100-yard Butterfly | 24th | 1:18.67 | |
District 12-6A | Ella Collins | 100-yard Free | 2nd | 51.93 | |
District 12-6A | Marie Taylor | 100-yard Free | 5th | 53.38 | |
District 12-6A | Maya Lain | 100-yard Free | 19th | 59.46 | |
District 12-6A | Sarah Waters | 100-yard Free | 23rd | 1:01.38 | |
District 12-6A | Claire Rogillio | 500-yard Free | 8th | 5:25.57 | |
District 12-6A | 1) Marie Taylor 3) Natalie Hoang | 2) Sarah Rogillio 4) Ella Collins | 200-yard Free Relay | 3rd | 1:39.28 |
Region III-6A | Austin Anderson | 8th | 143 | ||
Region III-6A | 1) Alexa Klumpen 3) Olivia Schmidt | 2) Claire Rogillio 4) Maya Lain | 200-yard Medley Relay | 12th | 1:58.82 |
Region III-6A | Sarah Rogillio | 100-yard Breast | 10th | 1:08.49 | |
Region III-6A | 1) Ella Collins 3) Sarah Rogillio | 2) Natalie Hoang 4) Marie Taylor | 400-yard Free Relay | 6th | 3:32.91 |
Region III-6A | Ella Collins | 200-yard Free | 1st | 1:46.83 | |
Region III-6A | Marie Taylor | 50-yard Free | 7th | 24.53 | |
Region III-6A | Natalie Hoang | 100-yard Butterfly | 4th | 58.57 | |
Region III-6A | Ella Collins | 100-yard Free | 1st | 50.15 | |
Region III-6A | Marie Taylor | 100-yard Free | 9th | 53.53 | |
Region III-6A | 1) Marie Taylor 3) Natalie Hoang | 2) Sarah Rogillio 4) Ella Collins | 200-yard Free Relay | 7th | 1:38.28 |
2016 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 6A | Austin Anderson | 14th | 55 | ||
Class 6A | Ella Collins | 200-yard Free | 2nd | 1:47.25 | |
Class 6A | Ella Collins | 100-yard Free | 1st | 49.92 | |
Class 6A | 1) Ella Collins 3) Elinor Layne | 2) Natalie Hoang 4) Marie Taylor | 200-yard Free Relay | 9th | 1:37.49 |
District 12-6A | Austin Anderson | 4th | 63 | ||
District 12-6A | 1) Layne Perry 3) Miranda Simon | 2) Sophia De Leon 4) Maddie Halter | 200-yard Medley Relay | 7th | 1:57.25 |
District 12-6A | Layne Perry | 100-yard Back | 14th | 1:04.86 | |
District 12-6A | Kaelyn Mott | 100-yard Back | 18th | 1:08.50 | |
District 12-6A | Alyssa Childress | 100-yard Back | 22nd | 1:14.32 | |
District 12-6A | Ella Bertelsen | 100-yard Back | 24th | 1:15.46 | |
District 12-6A | Sophia De Leon | 100-yard Breast | 9th | 1:11.55 | |
District 12-6A | Viktoria Haide | 100-yard Breast | 15th | 1:17.70 | |
District 12-6A | Allie Manning-Lorino | 100-yard Breast | 20th | 1:20.71 | |
District 12-6A | 1) Ella Collins 3) Elinor Layne | 2) Natalie Hoang 4) Marie Taylor | 400-yard Free Relay | 2nd | 3:38.46 |
District 12-6A | Ella Collins | 200-yard Free | 2nd | 1:50.89 | |
District 12-6A | Sarah Waters | 200-yard Free | 15th | 2:03.53 | |
District 12-6A | Kaelyn Mott | 200-yard Free | 20th | 2:14.52 | |
District 12-6A | Olivia Schmidt | 200-yard Free | 23rd | 2:16.05 | |
District 12-6A | Sophia De Leon | 200-yard IM | 13th | 2:23.29 | |
District 12-6A | Viktoria Haide | 200-yard IM | 19th | 2:32.48 | |
District 12-6A | Ella Bertelsen | 200-yard IM | 20th | 2:41.60 | |
District 12-6A | Allie Manning-Lorino | 200-yard IM | 22nd | 2:46.29 | |
District 12-6A | Marie Taylor | 50-yard Free | 5th | 24.92 | |
District 12-6A | Natalie Hoang | 50-yard Free | 9th | 25.31 | |
District 12-6A | Elinor Layne | 50-yard Free | 13th | 26.01 | |
District 12-6A | Layne Perry | 50-yard Free | 20th | 27.08 | |
District 12-6A | Savanah Markman | One-Meter Diving | 1st | 382.35 | |
District 12-6A | Natalie Hoang | 100-yard Butterfly | 10th | 1:01.36 | |
District 12-6A | Miranda Simon | 100-yard Butterfly | 12th | 1:01.69 | |
District 12-6A | Maddie Halter | 100-yard Butterfly | 20th | 1:07.32 | |
District 12-6A | Olivia Schmidt | 100-yard Butterfly | 23rd | 1:11.88 | |
District 12-6A | Ella Collins | 100-yard Free | 2nd | 51.35 | |
District 12-6A | Marie Taylor | 100-yard Free | 5th | 54.45 | |
District 12-6A | Elinor Layne | 100-yard Free | 13th | 57.13 | |
District 12-6A | Maddie Halter | 100-yard Free | 15th | 59.52 | |
District 12-6A | Sarah Waters | 500-yard Free | 15th | 5:36.46 | |
District 12-6A | Miranda Simon | 500-yard Free | 16th | 5:39.30 | |
District 12-6A | 1) Ella Collins 3) Elinor Layne | 2) Natalie Hoang 4) Marie Taylor | 200-yard Free Relay | 2nd | 1:39.42 |
Region III-6A | Austin Anderson | 8th | 123 | ||
Region III-6A | 1) Ella Collins 3) Elinor Layne | 2) Natalie Hoang 4) Marie Taylor | 400-yard Free Relay | 5th | 3:35.67 |
Region III-6A | Ella Collins | 200-yard Free | 2nd | 1:47.91 | |
Region III-6A | Marie Taylor | 50-yard Free | 8th | 24.62 | |
Region III-6A | Savanah Markman | One-Meter Diving | 2nd | 345.90 | |
Region III-6A | Ella Collins | 100-yard Free | 2nd | 49.98 | |
Region III-6A | Marie Taylor | 100-yard Free | 16th | 55.81 | |
Region III-6A | 1) Ella Collins 3) Elinor Layne | 2) Natalie Hoang 4) Marie Taylor | 200-yard Free Relay | 3rd | 1:38.07 |
2015 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 6A | Austin Anderson | 11th | 58 | ||
Class 6A | Ella Collins | 50-yard Free | 6th | 23.68 | |
Class 6A | Ella Collins | 100-yard Free | 3rd | 50.76 | |
Class 6A | 1) Sarah Smith 3) Dana Bruhis | 2) Marie Taylor 4) Ella Collins | 200-yard Free Relay | 4th | 1:37.62 |
District 14-6A | Austin Anderson | 3rd | 71 | ||
District 14-6A | 1) Corinne VanderStoep 3) Lizzie Rolls | 2) Abby E Whitehead 4) Elinor Layne | 200-yard Medley Relay | 3rd | 1:57.99 |
District 14-6A | Caitlin Babb | 100-yard Back | 8th | 1:04.71 | |
District 14-6A | Layne Perry | 100-yard Back | 10th | 1:07.19 | |
District 14-6A | Corinne VanderStoep | 100-yard Back | 11th | 1:07.43 | |
District 14-6A | Kaelyn Mott | 100-yard Back | 16th | 1:10.75 | |
District 14-6A | Abby E Whitehead | 100-yard Breast | 10th | 1:15.69 | |
District 14-6A | Elinor Layne | 100-yard Breast | 11th | 1:15.96 | |
District 14-6A | Allie Manning-Lorino | 100-yard Breast | 19th | 1:23.55 | |
District 14-6A | Savannah Gunther | 100-yard Breast | 20th | 1:28.26 | |
District 14-6A | 1) Sarah Smith 3) Dana Bruhis | 2) Marie Taylor 4) Ella Collins | 400-yard Free Relay | 3rd | 3:43.45 |
District 14-6A | Marie Taylor | 200-yard Free | 5th | 1:58.27 | |
District 14-6A | Dana Bruhis | 200-yard Free | 10th | 2:03.52 | |
District 14-6A | Emily Skaggs | 200-yard Free | 11th | 2:04.50 | |
District 14-6A | Kaelyn Mott | 200-yard Free | DQ | ||
District 14-6A | Lizzie Rolls | 200-yard IM | 12th | 2:20.11 | |
District 14-6A | Maddie Halter | 200-yard IM | 13th | 2:27.82 | |
District 14-6A | Abby E Whitehead | 200-yard IM | 14th | 2:31.47 | |
District 14-6A | Layne Perry | 200-yard IM | 16th | 2:34.74 | |
District 14-6A | Ella Collins | 50-yard Free | 2nd | 24.23 | |
District 14-6A | Sarah Smith | 50-yard Free | 7th | 25.16 | |
District 14-6A | Elinor Layne | 50-yard Free | 10th | 25.91 | |
District 14-6A | Corinne VanderStoep | 50-yard Free | 13th | 26.95 | |
District 14-6A | Savanah Markman | One-Meter Diving | 1st | 395.60 | |
District 14-6A | Lizzie Rolls | 100-yard Butterfly | 10th | 1:02.56 | |
District 14-6A | Maddie Halter | 100-yard Butterfly | 12th | 1:05.88 | |
District 14-6A | Olivia Schmidt | 100-yard Butterfly | 18th | 1:13.76 | |
District 14-6A | Ella Collins | 100-yard Free | 2nd | 52.39 | |
District 14-6A | Marie Taylor | 100-yard Free | 7th | 54.79 | |
District 14-6A | Sarah Smith | 100-yard Free | 8th | 55.09 | |
District 14-6A | Dana Bruhis | 100-yard Free | 11th | 56.05 | |
District 14-6A | Emily Skaggs | 500-yard Free | 9th | 5:36.72 | |
District 14-6A | Olivia Schmidt | 500-yard Free | 15th | 6:25.29 | |
District 14-6A | Allie Manning-Lorino | 500-yard Free | 17th | 6:55.49 | |
District 14-6A | 1) Sarah Smith 3) Dana Bruhis | 2) Marie Taylor 4) Ella Collins | 200-yard Free Relay | 2nd | 1:39.43 |
Region IV-6A | Austin Anderson | 11th | 99 | ||
Region IV-6A | 1) Corinne VanderStoep 3) Lizzie Rolls | 2) Abby E Whitehead 4) Emily Skaggs | 200-yard Medley Relay | 14th | 1:59.94 |
Region IV-6A | 1) Sarah Smith 3) Dana Bruhis | 2) Marie Taylor 4) Ella Collins | 400-yard Free Relay | 6th | 3:36.12 |
Region IV-6A | Marie Taylor | 200-yard Free | 12th | 1:57.58 | |
Region IV-6A | Ella Collins | 50-yard Free | 3rd | 23.95 | |
Region IV-6A | Savanah Markman | One-Meter Diving | 13th | 335.00 | |
Region IV-6A | Ella Collins | 100-yard Free | 3rd | 51.15 | |
Region IV-6A | 1) Sarah Smith 3) Dana Bruhis | 2) Marie Taylor 4) Ella Collins | 200-yard Free Relay | 6th | 1:38.72 |
2014 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
District 14-6A | Austin Anderson | 3rd | 77 | ||
District 14-6A | 1) Szilvia Haide 29.21 3) Lizzie Rolls 27.56 | 2) Abby E Whitehead 34.39 4) Elinor Layne 26.12 | 200-yard Medley Relay | 3rd | 1:57.28 |
District 14-6A | Szilvia Haide | 100-yard Back | 3rd | 1:01.33 | |
District 14-6A | Caitlin Babb | 100-yard Back | 6th | 1:04.56 | |
District 14-6A | Layne Perry | 100-yard Back | 9th | 1:07.42 | |
District 14-6A | Kaelyn Mott | 100-yard Back | 11th | 1:09.04 | |
District 14-6A | Abby E Whitehead | 100-yard Breast | 11th | 1:16.39 | |
District 14-6A | Corinne VanderStoep | 100-yard Breast | 12th | 1:17.42 | |
District 14-6A | Amanda Suarez | 100-yard Breast | 19th | 1:28.67 | |
District 14-6A | Savannah Gunther | 100-yard Breast | 20th | 1:28.84 | |
District 14-6A | 1) Lizzie Rolls 58.57 3) Szilvia Haide 57.93 | 2) Dana Bruhis 57.72 4) Sarah Smith 55.44 | 400-yard Free Relay | 3rd | 3:49.66 |
District 14-6A | Szilvia Haide | 200-yard Free | 7th | 2:00.62 | |
District 14-6A | Dana Bruhis | 200-yard Free | 10th | 2:07.95 | |
District 14-6A | Kaelyn Mott | 200-yard Free | 11th | 2:11.58 | |
District 14-6A | Emily Skaggs | 200-yard Free | 13th | 2:15.03 | |
District 14-6A | Lizzie Rolls | 200-yard IM | 9th | 2:23.08 | |
District 14-6A | Maddie Halter | 200-yard IM | 13th | 2:28.75 | |
District 14-6A | Alexis Shoobe | 200-yard IM | 17th | 2:45.58 | |
District 14-6A | Sarah Smith | 50-yard Free | 3rd | 25.09 | |
District 14-6A | Lily Collins | 50-yard Free | 6th | 25.60 | |
District 14-6A | Elinor Layne | 50-yard Free | 8th | 25.87 | |
District 14-6A | Corinne VanderStoep | 50-yard Free | 14th | 27.34 | |
District 14-6A | Savanah Markman | One-Meter Diving | 3rd | 330.75 | |
District 14-6A | Lizzie Rolls | 100-yard Butterfly | 7th | 1:02.49 | |
District 14-6A | Delaney Raper | 100-yard Butterfly | 9th | 1:03.61 | |
District 14-6A | Maddie Halter | 100-yard Butterfly | 11th | 1:05.50 | |
District 14-6A | Alexis Shoobe | 100-yard Butterfly | 18th | 1:16.93 | |
District 14-6A | Sarah Smith | 100-yard Free | 4th | 54.98 | |
District 14-6A | Elinor Layne | 100-yard Free | 6th | 56.97 | |
District 14-6A | Lily Collins | 100-yard Free | 7th | 57.29 | |
District 14-6A | Dana Bruhis | 100-yard Free | 9th | 58.34 | |
District 14-6A | Delaney Raper | 500-yard Free | 11th | 5:41.44 | |
District 14-6A | Emily Skaggs | 500-yard Free | 13th | 6:03.35 | |
District 14-6A | Layne Perry | 500-yard Free | 14th | 6:05.11 | |
District 14-6A | 1) Elinor Layne 25.90 3) Lily Collins 25.48 | 2) Dana Bruhis 25.85 4) Sarah Smith 24.58 | 200-yard Free Relay | 2nd | 1:41.81 |
Region IV-6A | Austin Anderson | 17th | 37 | ||
Region IV-6A | Szilvia Haide | 100-yard Back | 14th | 1:01.63 | |
Region IV-6A | 1) Lily Collins 56.46 3) Lizzie Rolls 56.68 | 2) Elinor Layne 56.92 4) Sarah Smith 54.49 | 400-yard Free Relay | 10th | 3:44.55 |
Region IV-6A | Sarah Smith | 50-yard Free | 12th | 25.25 | |
Region IV-6A | Sarah Smith | 100-yard Free | 16th | 55.61 | |
2013 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
Region IV-5A | Austin Anderson | 18th | 48 | ||
Region IV-5A | 1) Szilvia Haide 30.37 3) Christy Olsen 27.46 | 2) Blair Dixon 34.83 4) Dana Bruhis 26.10 | 200-yard Medley Relay | 15th | 1:58.76 |
Region IV-5A | 1) Samantha Blount 56.89 3) Sarah Smith 56.06 | 2) Szilvia Haide 57.93 4) Tory Paranagua 54.53 | 400-yard Free Relay | 15th | 3:45.41 |
Region IV-5A | Samantha Blount | 200-yard Free | 15th | 2:01.00 | |
Region IV-5A | Tory Paranagua | 50-yard Free | 6th | 24.28 | |
Region IV-5A | Tory Paranagua | 100-yard Free | 10th | 53.56 | |
Region IV-5A | 1) Samantha Blount 25.94 3) Sarah Smith 25.02 | 2) Elinor Layne 25.51 4) Tory Paranagua 23.86 | 200-yard Free Relay | 9th | 1:40.33 |
2012 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
Region IV-5A | Austin Anderson | 16th | 38 | ||
Region IV-5A | 1) Meredith Brown 30.90 3) Delaney Raper 29.60 | 2) Blair Dixon 36.57 4) Tory Paranagua 24.52 | 200-yard Medley Relay | 15th | 2:01.59 |
Region IV-5A | 1) Samantha Blount 55.58 3) Sarah Smith 56.21 | 2) Kaitlyn Daniels 57.41 4) Szilvia Haide 57.14 | 400-yard Free Relay | 12th | 3:46.34 |
Region IV-5A | Tory Paranagua | 50-yard Free | 11th | 24.62 | |
Region IV-5A | 1) Samantha Blount 25.43 3) Szilvia Haide 25.77 | 2) Sarah Smith 25.14 4) Tory Paranagua 24.01 | 200-yard Free Relay | 9th | 1:40.35 |
2011 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
Region IV-5A | Austin Anderson | 11th | 76 | ||
Region IV-5A | 1) Szilvia Haide 30.93 3) Delaney Raper 28.85 | 2) Chris Anne Laskowski 31.15 4) Tory Paranagua 24.32 | 200-yard Medley Relay | 9th | 1:55.25 |
Region IV-5A | Chris Anne Laskowski | 100-yard Breast | 4th | 1:07.65 | |
Region IV-5A | 1) Delaney Raper 58.37 3) Claire Keating 1:24.55 | 2) Kaitlyn Daniels 57.74 4) Samantha Blount | 400-yard Free Relay | 13th | 3:50.49 |
Region IV-5A | Chris Anne Laskowski | 200-yard IM | 15th | 2:17.78 | |
Region IV-5A | Tory Paranagua | 50-yard Free | 9th | 25.12 | |
Region IV-5A | Delaney Raper | 100-yard Butterfly | 15th | 1:02.11 | |
Region IV-5A | 1) Samantha Blount 26.25 3) Szilvia Haide 26.13 | 2) Claire Keating 25.69 4) Tory Paranagua 23.90 | 200-yard Free Relay | 8th | 1:41.97 |
2009 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Austin Anderson | 47th | 6 | ||
Class 5A | Shelby Kiser | 100-yard Breast | 11th | 1:06.21 | |
2007 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 5A | Austin Anderson | 12th | 62 | ||
Class 5A | Maddie Tarantolo | 100-yard Butterfly | 1st | 55.04 | |
2002 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 4A | Austin Anderson | 5th | 148 | ||
2001 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 4A | Austin Anderson | 5th | 134 | ||
2000 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 4A | Austin Anderson | 8th | 63 | ||
1999 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
Class 4A | Austin Anderson | 9th | 49 | ||
1987 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
UIL | Austin Anderson | 5th | 61.50 | ||
UIL | Lenore Burnett | 200-yard Free | 1st | 1:51.50 | |
1982 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
UIL | Austin Anderson | 1st | 125 | ||
UIL | Sarah Hallman | 100-yard Breast | 1st | 1:05.97 | |
UIL | Deanne Burnett | 500-yard Free | 1st | 4:57.23 | |
1976 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
UIL | Monica Ross | 200-yard IM | 1st | 2:13.37 | |
UIL | Monica Ross | 100-yard Butterfly | 1st | 59.40 | |
1975 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
UIL | Karen Firestein | One-Meter Diving | 1st | 428.60 | |
UIL | Monica Ross | 100-yard Butterfly | 1st | 58.61 | |
1974 UIL Girls Swimming & Diving Playoffs | |||||
UIL | Austin Anderson | 1st | 32 |