Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
All times central
Year:

UIL FOOTBALL STANDINGS
DISTRICT 1-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
El Paso Franklin (2910) 5-0-01.000 6-2-00.750342221
El Paso Pebble Hills (2582) 4-0-01.000 5-3-00.625278175
El Paso Eastlake (2342) 3-1-00.750 6-2-00.750258206
El Paso Americas (2616) 3-2-00.600 3-5-00.375194241
El Paso Eastwood (2289) 2-3-00.400 4-4-00.500357279
El Paso Montwood (2675) 2-3-00.400 3-5-00.375258205
El Paso Coronado (2664) 1-4-00.200 2-6-00.25073226
El Paso Socorro (2408) 0-5-00.000 1-7-00.125106317

LAST WEEK
El Paso Franklin 48, El Paso Coronado 0
El Paso Pebble Hills 57, El Paso Americas 20
El Paso Eastwood 84, El Paso Socorro 20
El Paso Montwood 50, El Paso Eastlake 0

THIS WEEK
Thursday
El Paso Eastlake vs El Paso Socorro, El Paso Socorro SAC, Socorro Stadium, 8:30 p.m.
Friday
El Paso Eastwood vs El Paso Coronado, El Paso Coronado, Thunderbird Stadium, 8 p.m.
El Paso Franklin vs El Paso Americas, El Paso Socorro SAC, Socorro Stadium, 8 p.m.
El Paso Montwood vs El Paso Pebble Hills, El Paso Socorro SAC, Socorro Stadium, 8:30 p.m.

DISTRICT 2-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Midland Legacy (3199) 4-0-01.000 7-1-00.875386186
Odessa Permian (3738) 4-1-00.800 7-2-00.778294225
Abilene (2288) 3-1-00.750 5-3-00.625258216
San Angelo Central (3087) 2-2-00.500 4-4-00.500212276
Midland (3234) 1-3-00.250 2-6-00.250223277
Odessa (3926) 1-4-00.200 3-6-00.333276332
Wolfforth Frenship (2772) 0-4-00.000 3-5-00.375237235

LAST WEEK
Odessa Permian 21, San Angelo Central 7
Abilene 42, Odessa 7
Midland Legacy 57, Midland 27

THIS WEEK
Friday
Wolfforth Frenship vs Odessa, Odessa Ratliff Stadium, 7 p.m.
Midland Legacy vs San Angelo Central, San Angelo Stadium, 7 p.m.
Abilene vs Midland, Midland Scharbauer Sports Complex, Grande Communications Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 3-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Euless Trinity (3618) 5-0-01.000 7-1-00.875339143
North Crowley (2684) 4-1-00.800 6-2-00.750308145
Weatherford (2279) 4-1-00.800 5-3-00.625283269
Haltom City Haltom (2717) 3-2-00.600 3-5-00.375207265
Fort Worth Boswell (2229) 2-3-00.400 3-4-00.429183235
Fort Worth Chisholm Trail (2245) 1-1-00.500 3-5-00.375164339
Hurst Bell (3087) 1-4-00.200 1-7-00.12596272
Fort Worth Paschal (2442) 0-5-00.000 2-6-00.250161344

LAST WEEK
Euless Trinity 49, Weatherford 21
North Crowley 69, Fort Worth Chisholm Trail 0
Fort Worth Boswell 38, Haltom City Haltom 20
Hurst Bell 40, Fort Worth Paschal 6

THIS WEEK
Friday
Hurst Bell vs Fort Worth Chisholm Trail, Chisholm Trail, Rangers Stadium, 7 p.m.
Weatherford vs North Crowley, North Crowley, Panther Stadium, 7 p.m.
Haltom City Haltom vs Euless Trinity, Bedford Pennington Field, Stadium, 7 p.m.
Fort Worth Paschal vs Fort Worth Boswell, Fort Worth Boswell, Pioneer Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 4-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Southlake Carroll (2786) 4-0-01.000 8-0-01.000370114
Northwest Eaton (2593) 4-0-01.000 7-2-00.778308203
Northwest Nelson (2559) 2-1-00.667 5-3-00.625249270
Keller Timber Creek (3216) 2-1-00.667 3-5-00.375273306
Keller (3158) 2-3-00.400 6-3-00.667292182
Keller Fossil Ridge (2297) 1-3-00.250 3-5-00.375268342
Keller Central (2563) 0-4-00.000 2-6-00.250161262

LAST WEEK
Southlake Carroll 47, Northwest Eaton 24
Keller Timber Creek 44, Keller Central 14
Keller Fossil Ridge 36, Keller 35

THIS WEEK
Thursday
Northwest Nelson vs Keller, Keller ISD Athletic Complex, Keller ISD Stadium, 7 p.m.
Friday
Keller Timber Creek vs Southlake Carroll, Southlake Carroll, Dragon Stadium, 7 p.m.
Keller Fossil Ridge vs Keller Central, Keller ISD Athletic Complex, Keller ISD Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 5-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Allen (6959) 4-0-01.000 7-1-00.875341213
Denton Guyer (2639) 4-1-00.800 8-1-00.889323160
Denton Braswell (2345) 2-0-01.000 5-4-00.556325259
McKinney Boyd (2841) 2-2-00.500 6-2-00.750242204
Prosper (2699) 2-2-00.500 5-3-00.625264189
Little Elm (2269) 1-3-00.250 5-3-00.625385320
McKinney (3049) 0-4-00.000 3-5-00.375216224

LAST WEEK
Prosper 38, Denton Braswell 17
Denton Guyer 35, McKinney Boyd 10
Allen 35, McKinney 14

THIS WEEK
Thursday
Little Elm vs Denton Guyer, Denton Collins Athletic Complex, Stadium, 7 p.m.
Friday
McKinney Boyd vs McKinney, McKinney ISD Stadium, 7 p.m.
Allen vs Prosper, Prosper Frontier Park, Children's Heath Stadium at Prosper ISD, 7 p.m.

DISTRICT 6-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Lewisville (4468) 5-0-01.000 8-0-01.000353154
Lewisville Marcus (3094) 4-1-00.800 6-2-00.750254169
Lewisville Hebron (3757) 4-1-00.800 4-4-00.500215253
Coppell (4089) 2-3-00.400 3-5-00.375229242
Lewisville Flower Mound (3651) 2-3-00.400 3-5-00.375243255
Plano West (5580) 1-4-00.200 3-5-00.375227282
Plano (4999) 1-4-00.200 2-6-00.250194241
Plano East (5446) 1-4-00.200 2-6-00.250210270

LAST WEEK
Plano 28, Plano East 14
Lewisville Marcus 28, Lewisville Hebron 14
Plano West 42, Lewisville Flower Mound 35
Lewisville 38, Coppell 15

THIS WEEK
Friday
Plano West vs Lewisville Hebron, Lewisville Hebron, Hawk Stadium, 7 p.m.
Lewisville Flower Mound vs Plano, Plano Clark Stadium, 7 p.m.
Lewisville vs Lewisville Marcus, Lewisville Marcus, Marauder Stadium, 7 p.m.
Plano East vs Coppell, Coppell, Buddy Echols Field, 7 p.m.

DISTRICT 7-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Dallas Jesuit (2232) 5-0-01.000 7-1-00.875317218
Richardson Lake Highlands (2772) 4-1-00.800 7-1-00.875375106
Irving Nimitz (2718) 3-2-00.600 4-4-00.500221178
Richardson Berkner (2547) 3-2-00.600 3-5-00.375192251
Irving MacArthur (2875) 2-3-00.400 3-5-00.375194268
Richardson Pearce (2386) 2-3-00.400 2-6-00.250185277
Irving (2942) 1-4-00.200 2-6-00.250137288
Richardson (2771) 0-0-0 1-7-00.125120297

LAST WEEK
Richardson Lake Highlands 38, Irving Nimitz 0
Irving MacArthur 41, Richardson 21
Richardson Pearce 49, Irving 20
Dallas Jesuit 37, Richardson Berkner 0

THIS WEEK
Thursday
Dallas Jesuit vs Irving, Irving Ellis Stadium, 7 p.m.
Friday
Richardson Lake Highlands vs Richardson, Richardson, Eagle-Mustang Stadium, 7 p.m.
Richardson Pearce vs Irving Nimitz, Irving Ellis Stadium, 7 p.m.
Irving MacArthur vs Richardson Berkner, Richardson Lake Highlands, Wildcat-Ram Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 8-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Grand Prairie (2979) 5-0-01.000 6-3-00.667296222
Arlington Martin (3674) 4-0-01.000 6-2-00.750373174
South Grand Prairie (3340) 3-2-00.600 6-3-00.667284232
Arlington Lamar (2969) 2-2-00.500 2-7-00.222174285
Arlington (2809) 1-3-00.250 2-6-00.250229318
Arlington Houston (4204) 0-4-00.000 3-5-00.375183241
Arlington Bowie (2690) 0-4-00.000 1-7-00.125183359

LAST WEEK
Arlington Lamar 38, Arlington Houston 28
Grand Prairie 42, Arlington Bowie 40
South Grand Prairie 34, Arlington 27

THIS WEEK
Thursday
Arlington Bowie vs Arlington Houston, Arlington Globe Life Park, Stadium, 7 p.m.
Friday
Arlington Martin vs Grand Prairie, Grand Prairie Gopher-Warrior Bowl, Stadium, 7 p.m.
Arlington Lamar vs Arlington, Arlington Globe Life Park, Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 9-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Garland (2320) 5-0-01.000 8-0-01.000422135
Garland Sachse (2851) 4-1-00.800 5-3-00.625384282
Garland Naaman Forest (2260) 4-1-00.800 4-1-00.800197134
Wylie (2823) 3-2-00.600 3-5-00.375202223
Garland Rowlett (2509) 2-3-00.400 2-6-00.250166254
Garland Lakeview (2455) 1-4-00.200 4-4-00.500215203
North Garland (2756) 1-4-00.200 4-4-00.500214244
South Garland (2151) 0-5-00.000 0-8-00.000112478

LAST WEEK
Garland Naaman Forest 28, Garland Rowlett 13
Garland Sachse 60, South Garland 17
Garland 61, North Garland 24
Wylie 24, Garland Lakeview 0

THIS WEEK
Thursday
South Garland vs North Garland, Garland Williams Stadium, 7 p.m.
Garland Naaman Forest vs Garland Lakeview, Garland Johnson Stadium, HBJ Stadium, 7 p.m.
Friday
Garland Rowlett vs Garland, Garland Williams Stadium, 7 p.m.
Wylie vs Garland Sachse, Garland Johnson Stadium, HBJ Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 10-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Rockwall-Heath (2578) 4-0-01.000 6-2-00.750409298
Tyler Legacy (2304) 3-0-01.000 5-3-00.625305278
Rockwall (2778) 3-1-00.750 6-2-00.750402294
Mesquite (2629) 3-2-00.600 5-4-00.556192193
Mesquite Horn (2899) 2-3-00.400 2-6-00.250136245
North Mesquite (2515) 0-4-00.000 1-7-00.125141282
Dallas Skyline (4184) 0-4-00.000 0-8-00.000116243

LAST WEEK
Mesquite Horn 28, Dallas Skyline 27
Tyler Legacy 42, North Mesquite 20
Rockwall-Heath 42, Mesquite 21

THIS WEEK
Thursday
Dallas Skyline vs North Mesquite, West Mesquite, Mesquite Memorial Stadium, 7 p.m.
Friday
Tyler Legacy vs Rockwall-Heath, Rockwall Wilkerson-Sanders Stadium, 7:30 p.m.
Rockwall vs Mesquite Horn, Mesquite, E. H. Hanby Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 11-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Duncanville (4529) 5-0-01.000 6-1-00.857332103
DeSoto (2925) 4-1-00.800 6-2-00.750382168
Waxahachie (2495) 3-2-00.600 5-3-00.625173180
Cedar Hill (2634) 3-2-00.600 4-4-00.500175236
Mansfield Lake Ridge (2743) 2-0-01.000 2-6-00.250177325
Mansfield (2452) 2-3-00.400 4-4-00.500226252
Waco Midway (2443) 1-4-00.200 1-7-00.125138357
Waco (2223) 0-5-00.000 0-8-00.000102331

LAST WEEK
Waxahachie Green JV 26, Mansfield Black JV 21
Mansfield Lake Ridge 59, Waco 13
DeSoto 62, Waco Midway 10
Waxahachie 43, Mansfield 25
Duncanville 58, Cedar Hill 7

THIS WEEK
Friday
Waxahachie vs Waco, Waco ISD Sports Complex, Waco ISD Stadium, 7 p.m.
Mansfield Lake Ridge vs DeSoto, DeSoto, Eagle Stadium, 7:30 p.m.
Cedar Hill vs Waco Midway, Waco Midway, Panther Stadium, 7:30 p.m.
Duncanville vs Mansfield, Mansfield Anderson Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 12-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Temple (2334) 5-0-01.000 6-2-00.750346232
Killeen Harker Heights (2845) 4-1-00.800 7-1-00.875418216
Belton (2937) 3-2-00.600 4-4-00.500169230
Bryan (2397) 3-2-00.600 3-5-00.375173209
Killeen Shoemaker (2539) 2-3-00.400 3-4-00.429266278
Killeen Ellison (3212) 2-3-00.400 3-5-00.375163216
Copperas Cove (2270) 1-4-00.200 1-7-00.125219405
Killeen (2514) 0-5-00.000 2-6-00.250192276

LAST WEEK
Belton 22, Killeen Ellison 12
Temple 60, Killeen Shoemaker 15
Killeen Harker Heights 52, Killeen 17
Bryan 45, Copperas Cove 13

THIS WEEK
Thursday
Belton vs Killeen Shoemaker, Killeen, Leo Buckley Stadium, 7 p.m.
Friday
Temple vs Killeen, Killeen, Leo Buckley Stadium, 7:30 p.m.
Killeen Harker Heights vs Copperas Cove, Copperas Cove JHS, Bulldawg Stadium, 7:30 p.m.
Killeen Ellison vs Bryan, Bryan, Merrill Green Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 13-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Conroe The Woodlands (4330) 3-0-01.000 6-2-00.750316163
Conroe The Woodlands College Park (3156) 2-1-00.667 6-2-00.750271148
Willis (2223) 2-1-00.667 5-3-00.625237228
Conroe (4312) 2-1-00.667 4-4-00.500230301
Conroe Grand Oaks (2813) 0-0-0 5-3-00.625342157
Conroe Oak Ridge (2483) 0-3-00.000 1-7-00.125207316

LAST WEEK
Conroe The Woodlands College Park 48, Conroe 14
Conroe The Woodlands 49, Conroe Grand Oaks 20
Willis 33, Conroe Oak Ridge 9

THIS WEEK
Thursday
Willis vs Conroe Grand Oaks, Shenandoah Woodforest Bank Stadium, 7 p.m.
Friday
Conroe The Woodlands vs Conroe, Conroe, Buddy Moorhead Stadium, 7 p.m.
Conroe Oak Ridge vs Conroe The Woodlands College Park, Shenandoah Woodforest Bank Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 14-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Spring Westfield (3167) 5-0-01.000 8-0-01.00036870
Spring (3456) 4-1-00.800 7-1-00.87539079
Houston Nimitz (2670) 3-2-00.600 3-5-00.375120240
Spring DeKaney (2638) 3-2-00.600 3-5-00.375163307
Aldine Davis (3396) 2-0-01.000 2-6-00.250140247
Houston Eisenhower (2831) 2-3-00.400 3-5-00.375287252
Houston MacArthur (3668) 1-4-00.200 2-6-00.25096263
Houston Aldine (2907) 0-5-00.000 0-8-00.00040455

LAST WEEK
Houston Nimitz 35, Aldine Davis 13
Spring 70, Houston Aldine 0
Houston Eisenhower 42, Houston MacArthur 7
Spring Westfield 55, Spring DeKaney 0

THIS WEEK
Thursday
Aldine Davis vs Houston MacArthur, Houston Campbell Center, W.W. Thorne Stadium, 7 p.m.
Houston Eisenhower vs Spring DeKaney, Spring ISD Sports Complex, Planet Ford Stadium, 7 p.m.
Friday
Houston Aldine vs Spring Westfield, Spring ISD Sports Complex, Planet Ford Stadium, 7 p.m.
Spring vs Houston Nimitz, Houston Campbell Center, W.W. Thorne Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 15-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Klein Cain (3406) 4-0-01.000 7-2-00.778402208
Klein Collins (3387) 4-0-01.000 4-4-00.500184201
Tomball (2448) 2-2-00.500 6-2-00.750291183
Klein (3219) 2-2-00.500 4-4-00.500221209
Klein Oak (3584) 2-2-00.500 3-5-00.375191241
Klein Forest (3598) 1-4-00.200 5-4-00.556324267
Tomball Memorial (2544) 0-1-00.000 2-6-00.250270361

LAST WEEK
Klein Forest 54, Tomball Memorial 43
Klein Cain 31, Klein Oak 3
Klein Collins 42, Klein 17

THIS WEEK
Friday
Klein Collins vs Tomball Memorial, Tomball ISD Stadium and Event Center, Stadium, 7 p.m.
Klein Oak vs Klein, Klein, Klein Memorial Stadium, 7 p.m.
Saturday
Tomball vs Klein Cain, Klein, Klein Memorial Stadium, 2 p.m.

DISTRICT 16-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Houston Cypress Park (2716) 4-0-01.000 7-1-00.875430131
Houston Cypress Ranch (3055) 4-1-00.800 5-2-00.714284170
Houston Bridgeland (2978) 3-1-00.750 6-2-00.750302172
Houston Cypress Woods (3321) 3-2-00.600 4-4-00.500163232
Houston Langham Creek (2960) 3-2-00.600 4-4-00.500265201
Houston Cypress Falls (2974) 2-3-00.400 3-5-00.375173204
Houston Cypress Springs (2445) 1-4-00.200 2-6-00.250152288
Houston Cypress Lakes (3109) 0-2-00.000 0-8-00.00040387

LAST WEEK
Houston Cypress Woods 42, Houston Cypress Park 37
Houston Cypress Falls 45, Houston Cypress Lakes 0
Houston Bridgeland 55, Houston Cypress Springs 6
Houston Langham Creek 35, Houston Cypress Ranch 34

THIS WEEK
Thursday
Houston Cypress Ranch vs Houston Cypress Park, Houston Berry Center, Cy-Fair FCU Stadium, 6:30 p.m.
Houston Cypress Woods vs Houston Cypress Springs, Houston Pridgeon Stadium, 6:30 p.m.
Friday
Houston Bridgeland vs Houston Cypress Lakes, Houston Berry Center, Cy-Fair FCU Stadium, 7 p.m.
Houston Langham Creek vs Houston Cypress Falls, Houston Pridgeon Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 17-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Houston Jersey Village (3372) 5-0-01.000 8-0-01.000314115
Houston Stratford (2283) 5-0-01.000 8-0-01.00028989
Houston Cy-Fair (3315) 3-2-00.600 4-3-00.571254171
Houston Cypress Creek (3137) 3-2-00.600 4-4-00.500301294
Houston Memorial (2668) 2-3-00.400 4-4-00.500165132
Houston Cypress Ridge (3113) 2-3-00.400 2-6-00.250174294
Houston Spring Woods (2335) 0-5-00.000 3-5-00.375141257
Houston Northbrook (2973) 0-5-00.000 1-7-00.12597387

LAST WEEK
Houston Jersey Village 55, Houston Spring Woods 3
Houston Cypress Ridge 55, Houston Northbrook 12
Houston Cy-Fair 20, Houston Memorial 0
Houston Stratford 64, Houston Cypress Creek 0

THIS WEEK
Friday
Houston Northbrook vs Houston Spring Woods, Houston Tully, Stadium, 7 p.m.
Saturday
Houston Cy-Fair vs Houston Cypress Ridge, Houston Berry Center, Cy-Fair FCU Stadium, 1 p.m.
Houston Memorial vs Houston Cypress Creek, Houston Pridgeon Stadium, 1 p.m.
Houston Jersey Village vs Houston Stratford, Houston Tully, Stadium, 2 p.m.

DISTRICT 18-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Houston Lamar (2833) 5-0-01.000 7-2-00.778337107
Houston Heights (2300) 3-0-01.000 3-5-00.375300229
Houston Westside (2859) 3-1-00.750 4-2-00.667169190
Houston Westbury (2415) 2-2-00.500 3-5-00.375108236
Houston Chavez (2792) 1-3-00.250 2-6-00.250135285
Houston Bellaire (3458) 1-4-00.200 2-7-00.222153405
Houston (2869) 0-4-00.000 1-6-00.143115267

LAST WEEK
Houston Chavez 33, Houston 13
Houston Westbury 16, Houston Bellaire 14
Houston Lamar 49, Houston Westside 0

THIS WEEK
Thursday
Houston Westside vs Houston, Houston Delmar-Dyer Sports Complex, Delmar Stadium, 7 p.m.
Friday
Houston Lamar vs Houston Heights, Houston Delmar-Dyer Sports Complex, Delmar Stadium, 7 p.m.
Houston Chavez vs Houston Westbury, Houston Butler Sports Complex, Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 19-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Katy (3467) 4-0-01.000 8-0-01.00034683
Katy Tompkins (4018) 4-0-01.000 8-1-00.889352160
Katy Cinco Ranch (3257) 2-2-00.500 5-3-00.625249195
Katy Seven Lakes (3767) 2-2-00.500 5-3-00.625153200
Katy Morton Ranch (2568) 2-2-00.500 4-4-00.500215182
Katy Taylor (2915) 1-4-00.200 2-7-00.222182394
Katy Mayde Creek (2893) 0-4-00.000 2-6-00.250126296

LAST WEEK
Katy Morton Ranch 43, Katy Mayde Creek 17
Katy Tompkins 44, Katy Seven Lakes 0
Katy Cinco Ranch 49, Katy Taylor 20

THIS WEEK
Thursday
Katy vs Katy Taylor, Katy Academy Sports + Outdoors Student Activities Complex, Mike Johnston Field at Legacy Stadium, 6 p.m.
Friday
Katy Seven Lakes vs Katy Mayde Creek, Katy Academy Sports + Outdoors Student Activities Complex, Mike Johnston Field at Legacy Stadium, 6 p.m.
Katy Cinco Ranch vs Katy Morton Ranch, Katy Academy Sports + Outdoors Student Activities Complex, Jack Rhodes Memorial Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 20-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Fort Bend Ridge Point (2995) 5-0-01.000 7-1-00.875344118
Fort Bend Bush (2532) 4-0-01.000 4-3-00.571113118
Fort Bend Clements (2524) 4-1-00.800 7-1-00.875286135
Fort Bend Travis (2831) 3-2-00.600 4-4-00.500177173
Richmond George Ranch (2724) 2-0-01.000 4-3-00.571212184
Fort Bend Dulles (2601) 1-4-00.200 3-5-00.375125140
Fort Bend Austin (2231) 0-5-00.000 0-8-00.00094314
Fort Bend Elkins (2543) 0-5-00.000 0-8-00.00079246

LAST WEEK
Fort Bend Clements 47, Fort Bend Austin 21
Fort Bend Ridge Point 27, Fort Bend Elkins 7
Fort Bend Travis 23, Fort Bend Dulles 0

THIS WEEK
Monday
Richmond George Ranch vs Fort Bend Bush, Missouri City Hopson Field House, Ken Hall Stadium, 6 p.m.
Thursday
Fort Bend Ridge Point vs Fort Bend Bush, Katy Academy Sports + Outdoors Student Activities Complex, Jack Rhodes Memorial Stadium, 7 p.m.
Friday
Fort Bend Elkins vs Fort Bend Travis, Missouri City Hopson Field House, Ken Hall Stadium, 7 p.m.
Saturday
Richmond George Ranch vs Fort Bend Clements, Missouri City Hopson Field House, Ken Hall Stadium, 1 p.m.
Fort Bend Dulles vs Fort Bend Austin, Missouri City Hopson Field House, Ken Hall Stadium, 1 p.m.

DISTRICT 21-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Galena Park North Shore (4506) 5-0-01.000 8-1-00.889376106
Humble Atascocita (3645) 4-0-01.000 7-1-00.875340153
Houston King (2773) 2-2-00.500 6-2-00.750276134
Beaumont West Brook (2418) 2-2-00.500 5-3-00.625223216
Humble Summer Creek (2669) 1-0-01.000 5-3-00.625351160
Humble Kingwood (2800) 1-4-00.200 1-8-00.111112326
Humble (2652) 0-4-00.000 2-6-00.250133269

LAST WEEK
Galena Park North Shore 17, Houston King 0
Humble Kingwood 27, Humble 20
Humble Summer Creek 51, Beaumont West Brook 33

THIS WEEK
Friday
Houston King vs Beaumont West Brook, Beaumont ISD Memorial Stadium, 7 p.m.
Humble Atascocita vs Galena Park North Shore, Galena Park ISD Athletic Complex, Galena Park ISD Stadium, 7 p.m.
Humble Summer Creek vs Humble, Humble, Turner Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 22-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Deer Park (3999) 5-0-01.000 7-2-00.778399197
Pasadena Dobie (4209) 3-1-00.750 6-2-00.750425155
Pasadena South Houston (2661) 3-1-00.750 4-4-00.500258190
Channelview (2810) 3-2-00.600 5-4-00.556374265
Pasadena Memorial (3429) 1-3-00.250 2-6-00.250147279
Pasadena Rayburn (3121) 0-4-00.000 4-4-00.500143225
Pasadena (2640) 0-4-00.000 0-8-00.00028412

LAST WEEK
Channelview 55, Pasadena Rayburn 7
Pasadena Dobie 57, Pasadena Memorial 3
Deer Park 55, Pasadena 0

THIS WEEK
Thursday
Pasadena Memorial vs Pasadena, Pasadena Veterans Memorial Stadium, 6 p.m.
Friday
Pasadena Rayburn vs Pasadena Dobie, Pasadena Veterans Memorial Stadium, 7 p.m.
Pasadena South Houston vs Channelview, Channelview, Ray Maddry Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 23-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Alvin Shadow Creek (2674) 5-0-01.000 6-2-00.750264153
Pearland (3979) 5-0-01.000 6-2-00.750294167
Pearland Dawson (2915) 4-1-00.800 6-2-00.750261173
Alief Taylor (3013) 2-3-00.400 4-3-00.571188164
Alvin (2846) 2-3-00.400 4-4-00.500175213
Houston Strake Jesuit (2436) 1-1-00.500 2-6-00.250213228
Alief Hastings (4083) 1-4-00.200 1-7-00.12546292
Alief Elsik (4278) 0-5-00.000 1-7-00.12568296

LAST WEEK
Alief Taylor 21, Houston Strake Jesuit 20
Pearland Dawson 35, Alvin 21
Pearland 56, Alief Hastings 6
Alvin Shadow Creek 49, Alief Elsik 0

THIS WEEK
Thursday
Pearland Dawson vs Alief Elsik, Houston Crump Stadium, 7 p.m.
Friday
Houston Strake Jesuit vs Alvin, Alvin, Memorial Stadium, 7 p.m.
Alvin Shadow Creek vs Pearland, Pearland, The Rig, 7 p.m.
Alief Taylor vs Alief Hastings, Houston Crump Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 24-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Dickinson (3206) 4-0-01.000 6-2-00.750304194
League City Clear Falls (2754) 3-0-01.000 7-1-00.875278147
League City Clear Springs (2972) 3-1-00.750 5-3-00.625342234
League City Clear Creek (2616) 2-3-00.400 3-6-00.333210315
Clute Brazoswood (2569) 1-3-00.250 4-4-00.500196218
Houston Clear Lake (2492) 1-3-00.250 3-5-00.375245300
Friendswood Clear Brook (2562) 1-4-00.200 3-5-00.375229248

LAST WEEK
League City Clear Springs 52, Clute Brazoswood 21
League City Clear Creek 54, Houston Clear Lake 35
Dickinson 42, Friendswood Clear Brook 20

THIS WEEK
Friday
League City Clear Falls vs League City Clear Creek, Webster Clear Creek ISD Challenger Columbia Stadium, 7 p.m.
League City Clear Springs vs Dickinson, Dickinson, Sam Vitanza Stadium, 7 p.m.
Houston Clear Lake vs Clute Brazoswood, Freeport Brazosport, Hopper Field, 7 p.m.

DISTRICT 25-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Austin Vandegrift (2761) 5-0-01.000 8-0-01.00038179
Round Rock Cedar Ridge (2874) 4-0-01.000 6-2-00.750213125
Round Rock (3714) 4-1-00.800 7-1-00.87531481
Hutto (2247) 3-2-00.600 4-4-00.500256264
Round Rock Stony Point (2789) 2-3-00.400 4-4-00.500223261
Cedar Park Vista Ridge (2492) 2-3-00.400 3-5-00.375152186
Round Rock McNeil (2753) 0-5-00.000 1-7-00.125143344
Round Rock Westwood (2858) 0-5-00.000 1-7-00.125112355

LAST WEEK
Austin Vandegrift 70, Round Rock Westwood 3
Round Rock Cedar Ridge 26, Round Rock McNeil 0
Round Rock 49, Round Rock Stony Point 7
Hutto 31, Cedar Park Vista Ridge 7

THIS WEEK
Thursday
Cedar Park Vista Ridge vs Round Rock, Round Rock, Dragon Stadium, 7 p.m.
Friday
Austin Vandegrift vs Hutto, Hutto, Hippo Stadium, 7 p.m.
Round Rock Cedar Ridge vs Round Rock Westwood, Round Rock, Dragon Stadium, 7 p.m.
Round Rock McNeil vs Round Rock Stony Point, Round Rock Reeves Athletics Complex, Round Rock ISD Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 26-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Austin Westlake (2833) 5-0-01.000 8-0-01.00043360
Austin Lake Travis (3401) 5-0-01.000 7-1-00.875408175
Austin Bowie (2848) 3-2-00.600 6-2-00.750263142
San Marcos (2309) 3-2-00.600 4-4-00.500247295
Austin Akins (2771) 2-3-00.400 4-4-00.500168273
Buda Hays (2351) 1-4-00.200 2-6-00.250246389
Del Valle (3337) 1-4-00.200 1-7-00.125189364
Austin (2359) 0-5-00.000 2-6-00.250122325

LAST WEEK
San Marcos 49, Del Valle 35
Austin Lake Travis 52, Austin Bowie 21
Austin Westlake 55, Austin Akins 6
Buda Hays 52, Austin 3

THIS WEEK
Friday
Del Valle vs Buda Hays, Buda Hays, Bob Shelton Stadium, 7:30 p.m.
Austin Bowie vs San Marcos, San Marcos, Toyota Rattler Stadium, 7:30 p.m.
Austin Akins vs Austin Lake Travis, Austin Lake Travis, Cavalier Stadium, 7:30 p.m.
Austin Westlake vs Austin, Austin Burger, Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 27-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Cibolo Steele (2606) 5-0-01.000 8-0-01.00025982
Spring Branch Smithson Valley (2980) 4-1-00.800 7-1-00.875309104
New Braunfels (2635) 3-2-00.600 6-2-00.750244205
San Antonio East Central (3123) 3-2-00.600 4-4-00.500202211
Converse Judson (2504) 2-3-00.400 3-5-00.375202211
Schertz Clemens (2657) 2-3-00.400 2-6-00.25087182
San Antonio Wagner (2233) 1-4-00.200 3-5-00.375236157
South San Antonio (2514) 0-5-00.000 1-7-00.12572284

LAST WEEK
San Antonio Wagner 35, Schertz Clemens 7
Cibolo Steele 56, South San Antonio 6
Converse Judson 33, Spring Branch Smithson Valley 32
New Braunfels 31, San Antonio East Central 20

THIS WEEK
Friday
San Antonio Wagner vs South San Antonio, South San Antonio, Bobcats Stadium, 7 p.m.
Cibolo Steele vs Converse Judson, Converse Judson, D.W. Rutledge Stadium, 7 p.m.
San Antonio East Central vs Spring Branch Smithson Valley, Spring Branch Smithson Valley, Ranger Stadium, 7 p.m.
New Braunfels vs Schertz Clemens, Schertz Clemens, Lehnhoff Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 28-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
San Antonio Johnson (3201) 6-0-01.000 8-0-01.000340138
San Antonio Reagan (3462) 6-0-01.000 6-2-00.75022884
San Antonio Brandeis (2839) 4-2-00.667 6-2-00.750321127
San Antonio Clark (2950) 3-3-00.500 4-4-00.500232182
San Antonio Madison (3236) 3-3-00.500 4-4-00.500168167
San Antonio Roosevelt (2756) 3-4-00.429 4-5-00.444235288
San Antonio Churchill (2746) 2-4-00.333 2-6-00.250116183
San Antonio LEE (3058) 1-0-01.000 1-8-00.111113400
San Antonio MacArthur (2415) 0-6-00.000 0-8-00.00051398

LAST WEEK
San Antonio Clark 49, San Antonio LEE 0
San Antonio Reagan 35, San Antonio Roosevelt 7
San Antonio Churchill 42, San Antonio MacArthur 10
San Antonio Madison 24, San Antonio Brandeis 21, OT

THIS WEEK
Friday
San Antonio Madison vs San Antonio LEE, San Antonio Blossom Activity Center, Jerry Comalander Stadium, 7 p.m.
San Antonio Reagan vs San Antonio Johnson, San Antonio Heroes Stadium, 7 p.m.
San Antonio Churchill vs San Antonio Brandeis, San Antonio Farris Athletic Complex, Farris Stadium, 7 p.m.
Saturday
San Antonio Clark vs San Antonio MacArthur, San Antonio Blossom Activity Center, Jerry Comalander Stadium, 2 p.m.

DISTRICT 29-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
San Antonio Brennan (2744) 6-0-01.000 8-0-01.00037796
San Antonio Marshall (2604) 5-1-00.833 7-1-00.875273179
San Antonio Taft (2568) 5-1-00.833 7-1-00.875269206
San Antonio Harlan (2823) 4-1-00.800 5-4-00.556238226
San Antonio Holmes (2761) 3-3-00.500 5-3-00.625237157
San Antonio Jay (2840) 2-4-00.333 4-4-00.500194244
San Antonio O'Connor (3302) 2-5-00.286 2-7-00.222183296
San Antonio Warren (3051) 1-5-00.167 1-7-00.125157288
San Antonio Stevens (2857) 0-6-00.000 0-8-00.000129319

LAST WEEK
San Antonio Holmes 38, San Antonio Warren 21
San Antonio Brennan 69, San Antonio Jay 6
San Antonio O'Connor 34, San Antonio Stevens 7
San Antonio Marshall 32, San Antonio Harlan 24

THIS WEEK
Thursday
San Antonio Brennan vs San Antonio Holmes, San Antonio Hardin Athletics Complex, Gustafson Stadium, 7 p.m.
Friday
San Antonio Warren vs San Antonio Marshall, San Antonio Hardin Athletics Complex, Gustafson Stadium, 7 p.m.
Saturday
San Antonio O'Connor vs San Antonio Taft, San Antonio Farris Athletic Complex, Farris Stadium, 7 p.m.
San Antonio Stevens vs San Antonio Jay, San Antonio Hardin Athletics Complex, Gustafson Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 30-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Laredo United South (3224) 4-0-01.000 5-3-00.625195152
Eagle Pass (2275) 4-1-00.800 6-3-00.667316205
Del Rio (3055) 3-1-00.750 4-4-00.500204215
Laredo United (4234) 2-2-00.500 2-6-00.250186238
Laredo Alexander (2904) 1-3-00.250 2-6-00.250117167
Laredo LBJ (3136) 1-3-00.250 2-6-00.250110281
Laredo Nixon (2305) 0-5-00.000 2-7-00.222148274

LAST WEEK
Laredo LBJ 23, Laredo Nixon 14
Laredo United South 39, Eagle Pass 34
Del Rio 28, Laredo Alexander 7

THIS WEEK
Thursday
Laredo LBJ vs Laredo Alexander, Laredo Student Activity Complex, Stadium, 7 p.m.
Friday
Laredo United vs Laredo Nixon, Laredo Martin, Shirley Field, 7 p.m.
Del Rio vs Laredo United South, Laredo Student Activity Complex, Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 31-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Edinburg Vela (2301) 7-0-01.000 9-0-01.00038455
Pharr-San Juan-Alamo North (2224) 5-1-00.833 7-1-00.87529267
Mission (2339) 5-1-00.833 6-2-00.750252154
Edinburg (2565) 4-3-00.571 4-5-00.444201173
Pharr-San Juan-Alamo (2463) 3-3-00.500 4-4-00.500277191
Edinburg North (2763) 2-4-00.333 3-5-00.375184192
Edinburg Economedes (2739) 1-5-00.167 2-6-00.25087288
La Joya (2854) 1-5-00.167 1-6-00.14373289
La Joya Juarez-Lincoln (2285) 0-6-00.000 0-8-00.00027328

LAST WEEK
Pharr-San Juan-Alamo North 56, La Joya Juarez-Lincoln 3
Edinburg Vela 55, Edinburg Economedes 7
Pharr-San Juan-Alamo 63, La Joya 15
Edinburg North 20, Edinburg 12

THIS WEEK
Thursday
Mission vs Edinburg Vela, Edinburg Richard R. Flores Stadium, 7 p.m.
Edinburg Economedes vs Pharr-San Juan-Alamo North, PSJA Stadium, 7 p.m.
Friday
Pharr-San Juan-Alamo vs Edinburg North, Edinburg Richard R. Flores Stadium, 7:30 p.m.
La Joya Juarez-Lincoln vs La Joya, La Joya Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 32-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Harlingen South (2328) 5-0-01.000 8-0-01.00029680
Los Fresnos (3313) 4-1-00.800 5-2-00.714207127
San Benito (3074) 3-2-00.600 6-2-00.75024893
Weslaco (2651) 3-2-00.600 5-2-00.714222134
Harlingen (3134) 3-2-00.600 5-3-00.625234145
Brownsville Hanna (2609) 2-3-00.400 3-5-00.375168294
Donna North (2257) 0-1-00.000 1-6-00.14380286
Brownsville Rivera (2504) 0-5-00.000 2-6-00.250115214

LAST WEEK
San Benito 56, Donna North 0
Weslaco 46, Brownsville Hanna 6
Harlingen South 38, Brownsville Rivera 3
Los Fresnos 36, Harlingen 28, 2OT

THIS WEEK
Thursday
San Benito vs Brownsville Rivera, Brownsville Sams Memorial Stadium, 7 p.m.
Friday
Los Fresnos vs Brownsville Hanna, Brownsville Sams Memorial Stadium, 7 p.m.
Weslaco vs Harlingen South, Harlingen Boggus Stadium, 7 p.m.
Harlingen vs Donna North, Donna LaPrade Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 1-5A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
El Paso Del Valle (2096) 1-0-01.000 6-2-00.750282176
El Paso Chapin (1844) 1-0-01.000 5-3-00.625299241
El Paso El Dorado (2106) 0-1-00.000 3-5-00.375223261
El Paso Bel Air (1987) 0-1-00.000 2-6-00.250235335

LAST WEEK
El Paso Del Valle 33, El Paso El Dorado 23
El Paso Chapin 69, El Paso Bel Air 27

THIS WEEK
Thursday
El Paso Chapin vs El Paso El Dorado, El Paso Socorro SAC, Socorro Stadium, 5 p.m.
Friday
El Paso Bel Air vs El Paso Del Valle, El Paso Del Valle, Savage Field at Conquest Stadium, 8 p.m.

DISTRICT 2-5A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Amarillo Tascosa (2186) 5-0-01.000 8-1-00.889443181
Amarillo (2141) 4-1-00.800 7-2-00.778245185
Lubbock Coronado (2129) 3-1-00.750 4-4-00.500269187
Amarillo Palo Duro (1924) 1-3-00.250 5-3-00.625224205
Lubbock Monterey (2140) 1-3-00.250 3-5-00.375192225
Amarillo Caprock (2160) 1-3-00.250 2-6-00.250124224
Lubbock (1927) 0-4-00.000 1-7-00.125102334

LAST WEEK
Amarillo 30, Amarillo Palo Duro 14
Lubbock Coronado 49, Amarillo Caprock 14
Amarillo Tascosa 60, Lubbock Monterey 18

THIS WEEK
Thursday
Lubbock vs Amarillo, Amarillo Bivins, Stadium, 7 p.m.
Friday
Amarillo Palo Duro vs Amarillo Caprock, Amarillo Bivins, Stadium, 7 p.m.
Lubbock Coronado vs Lubbock Monterey, Lubbock PlainsCapital Park, Lowrey Field, 7 p.m.

DISTRICT 3-5A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
White Settlement Brewer (2007) 5-0-01.000 7-1-00.875333189
Northwest (1985) 5-0-01.000 6-2-00.750342139
Azle (1970) 4-1-00.800 6-2-00.750339183
Abilene Cooper (2018) 3-2-00.600 5-3-00.625239194
Granbury (2073) 1-4-00.200 3-5-00.375320320
Fort Worth Arlington Heights (1992) 1-4-00.200 2-6-00.250135307
Crowley (2086) 1-4-00.200 1-7-00.125164294
Saginaw (1957) 0-5-00.000 1-7-00.125117427

LAST WEEK
Crowley 41, Fort Worth Arlington Heights 14
Abilene Cooper 44, Saginaw 13
White Settlement Brewer 42, Azle 27
Northwest 66, Granbury 14

THIS WEEK
Friday
Fort Worth Arlington Heights vs Granbury, Granbury, Johnny Perkins Field at Pirates Stadium, 7 p.m.
Saginaw vs Crowley, Crowley, Eagle Stadium, 7 p.m.
Abilene Cooper vs Azle, Azle, Hornet Stadium, 7 p.m.
Northwest vs White Settlement Brewer, White Settlement Brewer, Bear Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 4-5A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Colleyville Heritage (1940) 5-0-01.000 7-1-00.875320154
Mansfield Summit (2045) 4-1-00.800 5-3-00.625266172
Midlothian (1984) 4-1-00.800 5-3-00.625233140
Burleson Centennial (1942) 2-0-01.000 3-5-00.375212232
North Richland Hills Richland (2081) 2-3-00.400 5-3-00.625266241
North Richland Hills Birdville (2108) 1-4-00.200 3-5-00.375213287
Mansfield Legacy (2206) 1-4-00.200 2-6-00.250158279
Red Oak (1961) 1-4-00.200 2-6-00.250259324

LAST WEEK
Midlothian 42, Mansfield Legacy 20
Colleyville Heritage 61, North Richland Hills Birdville 26
Mansfield Summit 35, Red Oak 2
Burleson Centennial 41, North Richland Hills Richland 14

THIS WEEK
Friday
North Richland Hills Birdville vs Red Oak, Red Oak JHS, Billy Goodloe Stadium, 7 p.m.
Burleson Centennial vs Colleyville Heritage, Grapevine, Mustang-Panther Stadium, 7 p.m.
Midlothian vs Mansfield Summit, Mansfield Newsom, Stadium, 7 p.m.
Mansfield Legacy vs North Richland Hills Richland, North Richlands Hills Birdville ISD Complex, Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 5-5A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Denton Ryan (2117) 6-0-01.000 7-1-00.87529186
Frisco Lone Star (2096) 6-0-01.000 7-1-00.875398142
Frisco Wakeland (2053) 5-2-00.714 7-2-00.778360162
Lewisville The Colony (2022) 4-2-00.667 4-4-00.500200233
Frisco Reedy (1943) 3-0-01.000 3-5-00.375199201
Frisco Independence (2143) 2-1-00.667 3-5-00.375214245
Frisco Heritage (2013) 1-3-00.250 3-6-00.333335360
Denton (2049) 1-5-00.167 1-7-00.125172386
Frisco Centennial (1996) 0-6-00.000 0-8-00.000132352

LAST WEEK
Lewisville The Colony 44, Frisco Independence 32
Frisco Wakeland 35, Frisco Reedy 28
Frisco Lone Star 68, Frisco Centennial 13
Denton Ryan 55, Frisco Heritage 14

THIS WEEK
Friday
Frisco Reedy vs Frisco Centennial, Frisco Ford Center, Stadium, 7 p.m.
Frisco Lone Star vs Lewisville The Colony, Lewisville The Colony, Tommy Briggs Stadium, 7 p.m.
Frisco Independence vs Denton Ryan, Denton Collins Athletic Complex, Stadium, 7 p.m.
Denton vs Frisco Wakeland, Frisco ISD Memorial Stadium, David Kuykendall Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 6-5A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Lancaster (2104) 6-0-01.000 7-1-00.87532971
Dallas White (2119) 5-1-00.833 6-2-00.750339162
Dallas Wilson (1932) 5-1-00.833 6-2-00.750326152
Dallas Adams (2187) 4-2-00.667 6-2-00.750246180
Carrollton Smith (2089) 3-4-00.429 4-5-00.444211289
Dallas Sunset (2065) 2-4-00.333 4-4-00.500211322
Dallas Molina (2200) 2-4-00.333 2-5-00.286238239
Carrollton Turner (2148) 1-6-00.143 2-7-00.222123359
Dallas Samuell (1958) 0-6-00.000 0-8-00.00071401

LAST WEEK
Dallas Molina 48, Carrollton Turner 26
Lancaster 49, Dallas Wilson 20
Dallas White 52, Carrollton Smith 7
Dallas Adams 54, Dallas Sunset 7

THIS WEEK
Friday
Dallas Samuell vs Carrollton Smith, Carrollton Standridge, Stadium, 7:30 p.m.
Dallas White vs Dallas Adams, Dallas Forester Athletic Complex, Stadium, 7:30 p.m.
Dallas Sunset vs Lancaster, Lancaster, Beverly D. Humphrey Tiger Stadium, 7:30 p.m.
Dallas Wilson vs Dallas Molina, Dallas Sprague, Jones Field, 7:30 p.m.

DISTRICT 7-5A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Dallas Highland Park (2209) 4-0-01.000 7-1-00.875286184
Longview (2187) 3-1-00.750 6-2-00.750275144
Tyler (2111) 3-1-00.750 5-3-00.625267212
McKinney North (2136) 3-2-00.600 4-5-00.444249346
Wylie East (2077) 1-0-01.000 3-5-00.375150248
Sherman (1952) 1-3-00.250 3-5-00.375198297
West Mesquite (2165) 0-4-00.000 2-6-00.250237281

LAST WEEK
Wylie East 34, West Mesquite 8
McKinney North 50, Sherman 28
Dallas Highland Park 42, Tyler 14

THIS WEEK
Thursday
Longview vs McKinney North, McKinney ISD Stadium, 7 p.m.
Wylie East vs Paris, Paris, Wildcat Stadium, 7:30 p.m.
Friday
Dallas Highland Park vs West Mesquite, West Mesquite, Mesquite Memorial Stadium, 7:30 p.m.
Sherman vs Tyler, Tyler Trinity Mother Frances Rose Stadium, Rose Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 8-5A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
College Station (2074) 6-0-01.000 8-0-01.00042844
Magnolia West (2107) 6-0-01.000 8-0-01.000292118
New Caney (2052) 5-1-00.833 7-1-00.875312139
Magnolia (2001) 4-2-00.667 5-3-00.625205122
New Caney Porter (2159) 2-1-00.667 2-7-00.222135266
Waller (2113) 2-4-00.333 3-4-00.429160185
Lufkin (2177) 2-4-00.333 3-5-00.375187230
Cleveland (1963) 1-6-00.143 2-7-00.222122323
Conroe Caney Creek (2130) 0-6-00.000 1-7-00.12576330

LAST WEEK
College Station 70, Conroe Caney Creek 0
Magnolia West 49, New Caney Porter 7
New Caney 38, Waller 17
Lufkin 27, Cleveland 16

THIS WEEK
Friday
Waller vs College Station, College Station, Cougar Stadium, 7 p.m.
Magnolia West vs New Caney, Porter Randall Reed Stadium, 7 p.m.
Conroe Caney Creek vs Lufkin, Lufkin, John Outlaw Field at Abe Martin Stadium, 7 p.m.
Saturday
Magnolia vs New Caney Porter, Porter Randall Reed Stadium, 2 p.m.

DISTRICT 9-5A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Port Arthur Memorial (1997) 5-0-01.000 7-1-00.875305112
Friendswood (2092) 4-1-00.800 4-4-00.500169172
Baytown Lee (1802) 3-2-00.600 6-2-00.750257146
Galveston Ball (2109) 3-2-00.600 4-4-00.500145132
Beaumont United (2146) 2-0-01.000 2-5-00.286121154
Baytown Sterling (2126) 2-3-00.400 4-4-00.500177150
La Porte (2149) 1-4-00.200 1-7-00.125105280
Baytown Goose Creek Memorial (2105) 0-5-00.000 1-7-00.12569274

LAST WEEK
Port Arthur Memorial 51, Baytown Lee 20
Friendswood 62, Baytown Goose Creek Memorial 0
Beaumont United 33, La Porte 7
Galveston Ball 36, Baytown Sterling 10

THIS WEEK
Thursday
La Porte vs Baytown Goose Creek Memorial, Baytown Stallworth Stadium, 7 p.m.
Friday
Friendswood vs Galveston Ball, Galveston Courville Stadium, 7 p.m.
Baytown Sterling vs Port Arthur Memorial, Port Arthur Memorial, Memorial Stadium, 7 p.m.
Beaumont United vs Baytown Lee, Baytown Stallworth Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 10-5A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Katy Paetow (2179) 6-0-01.000 8-0-01.00044155
Fort Bend Hightower (2025) 5-1-00.833 6-2-00.750215128
Manvel (1990) 4-1-00.800 5-2-00.714297126
Angleton (1949) 4-2-00.667 5-2-00.714198137
Richmond Foster (1969) 3-4-00.429 4-5-00.444260176
Fort Bend Kempner (2062) 2-4-00.333 2-6-00.250112285
Rosenberg Terry (2205) 2-5-00.286 3-6-00.333145263
Houston Milby (2075) 1-5-00.167 1-7-00.12530334
Houston Wisdom (2037) 0-1-00.000 0-7-00.00032330

LAST WEEK
Manvel 70, Fort Bend Kempner 14
Katy Paetow 55, Fort Bend Hightower 7
Rosenberg Terry 57, Houston Milby 0
Angleton 26, Richmond Foster 25

THIS WEEK
Thursday
Rosenberg Terry vs Houston Wisdom, Houston Butler Sports Complex, Stadium, 7 p.m.
Friday
Katy Paetow vs Manvel, Alvin ISD Heritage Complex, Freedom Stadium, 7 p.m.
Fort Bend Kempner vs Angleton, Angleton, Wildcat Stadium, 7 p.m.
Saturday
Houston Milby vs Fort Bend Hightower, Missouri City Hopson Field House, Ken Hall Stadium, 6 p.m.

DISTRICT 11-5A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Pflugerville Weiss (1934) 5-0-01.000 7-1-00.875388220
Manor (2060) 4-1-00.800 6-2-00.750236171
Cedar Park (2063) 4-1-00.800 5-3-00.625237195
Georgetown (2046) 3-2-00.600 4-4-00.500329216
Pflugerville Hendrickson (2125) 2-3-00.400 3-5-00.375128253
Pflugerville (1948) 1-4-00.200 4-4-00.500270218
Austin Anderson (2211) 1-4-00.200 2-6-00.250257282
Leander (2202) 0-5-00.000 2-6-00.250186312

LAST WEEK
Cedar Park 37, Pflugerville 32
Pflugerville Hendrickson 28, Austin Anderson 21
Pflugerville Weiss 44, Manor 19
Georgetown 51, Leander 13

THIS WEEK
Thursday
Manor vs Austin Anderson, Austin Northeast, Nelson Field, 7:30 p.m.
Friday
Leander vs Pflugerville Hendrickson, Pflugerville, The Pfield, 7 p.m.
Pflugerville vs Georgetown, Georgetown ISD Athletics Complex, Stadium, 7 p.m.
Pflugerville Weiss vs Cedar Park, Cedar Park Gupton Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 12-5A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Buda Johnson (2176) 5-0-01.000 8-0-01.00039184
Dripping Springs (2144) 5-0-01.000 8-0-01.000432184
Seguin (2031) 4-1-00.800 5-3-00.625194166
San Antonio Veterans Memorial (1583) 2-1-00.667 4-4-00.500298256
New Braunfels Canyon (2027) 2-3-00.400 4-4-00.500319241
San Antonio Harlandale (2064) 1-4-00.200 4-4-00.500180165
San Antonio McCollum (1759) 1-4-00.200 3-5-00.375220270
Kyle Lehman (2173) 0-5-00.000 1-7-00.125116322

LAST WEEK
Buda Johnson 14, Seguin 0
Dripping Springs 52, San Antonio Harlandale 14
San Antonio McCollum 43, Kyle Lehman 13
San Antonio Veterans Memorial 62, New Braunfels Canyon 46

THIS WEEK
Thursday
Seguin vs Kyle Lehman, Buda Hays, Bob Shelton Stadium, 7:30 p.m.
Friday
San Antonio Veterans Memorial vs San Antonio McCollum, San Antonio Tejeda Sports Complex, Harlandale Memorial Stadium, 7 p.m.
Buda Johnson vs Dripping Springs, Dripping Springs MS, Tiger Stadium, 7:30 p.m.
San Antonio Harlandale vs New Braunfels Canyon, New Braunfels Canyon, Cougar Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 13-5A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
San Antonio Kennedy (1189) 3-3-00.500 5-3-00.625241169
San Antonio Memorial (1272) 3-3-00.500 4-4-00.500199199
San Antonio Burbank (1337) 2-0-01.000 3-1-00.7508364
San Antonio Lanier (1646) 1-0-01.000 3-0-01.0008725
San Antonio Brackenridge (1731) 1-1-00.500 2-2-00.50010697
San Antonio Houston (1127) 1-1-00.500 1-2-00.33370121
San Antonio Edison (1683) 1-1-00.500 1-3-00.25050108
San Antonio Jefferson (1825) 0-1-00.000 0-3-00.00013132
San Antonio Highlands (1959) 0-2-00.000 0-4-00.000109156

LAST WEEK
San Antonio Memorial 45, San Antonio Houston 42
San Antonio Kennedy 27, San Antonio Highlands 24

THIS WEEK
Friday
San Antonio Memorial vs San Antonio Lanier, 7 p.m.
San Antonio Jefferson vs San Antonio Kennedy, San Antonio Frank Mata Memorial Stadium, Mata-Edgewood Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 14-5A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
San Antonio Southwest Legacy (1927) 4-0-01.000 7-1-00.875227127
San Antonio Southside (1664) 4-1-00.800 5-4-00.556230156
San Antonio Southwest (2027) 4-1-00.800 5-4-00.556178157
Eagle Pass Winn (2123) 2-2-00.500 4-4-00.500180164
Rio Grande City (2160) 1-3-00.250 3-5-00.375129218
Laredo Cigarroa (1592) 0-4-00.000 3-5-00.375157166
Laredo Martin (2058) 0-4-00.000 0-8-00.00076340

LAST WEEK
San Antonio Southside 22, Laredo Cigarroa 18
San Antonio Southwest Legacy 28, Rio Grande City 0
San Antonio Southwest 21, Laredo Martin 0

THIS WEEK
Friday
Laredo Cigarroa vs San Antonio Southwest Legacy, San Antonio Southwest Legacy, Stadium, 7 p.m.
Laredo Martin vs Rio Grande City, Rio Grande City Sanchez Stadium, 7 p.m.
Eagle Pass Winn vs San Antonio Southwest, San Antonio Southwest, Dragon Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 15-5A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Corpus Christi Veterans Memorial (2108) 6-0-01.000 8-0-01.000400130
Gregory-Portland (1343) 6-1-00.857 6-3-00.667321195
Corpus Christi Flour Bluff (1817) 5-2-00.714 7-2-00.778357128
Victoria West (1852) 4-0-01.000 5-3-00.625339277
Victoria East (1965) 3-3-00.500 4-4-00.500276255
Corpus Christi Moody (1631) 2-4-00.333 4-4-00.500224204
Corpus Christi King (1549) 1-5-00.167 1-7-00.12587293
Corpus Christi Ray (1825) 1-5-00.167 1-7-00.12576362
Corpus Christi Carroll (1416) 0-6-00.000 0-8-00.000141397

LAST WEEK
Corpus Christi King 27, Corpus Christi Ray 0
Gregory-Portland 20, Victoria East 17
Victoria West 39, Corpus Christi Moody 22
Corpus Christi Flour Bluff 52, Corpus Christi Carroll 13

THIS WEEK
Friday
Corpus Christi Veterans Memorial vs Corpus Christi Flour Bluff, Corpus Christi Flour Bluff, Hornet Stadium, 7:30 p.m.
Corpus Christi Ray vs Victoria East, Victoria Memorial, Memorial Stadium, 7:30 p.m.
Corpus Christi Moody vs Corpus Christi King, Corpus Christi Buccaneer Stadium, 7:30 p.m.
Corpus Christi Carroll vs Victoria West, Corpus Christi Cabaniss, Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 16-5A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
McAllen Memorial (2115) 7-0-01.000 7-1-00.875262150
McAllen (2201) 6-1-00.857 7-1-00.875243152
Brownsville Veterans Memorial (2152) 5-0-01.000 5-3-00.625227181
Weslaco East (2184) 5-2-00.714 5-2-00.71418958
McAllen Rowe (2165) 5-2-00.714 5-3-00.625257139
La Joya Palmview (2195) 2-5-00.286 3-5-00.375151284
Donna (2172) 2-5-00.286 2-5-00.286128151
Brownsville Pace (2151) 2-5-00.286 2-6-00.250180253
Brownsville Porter (2012) 1-6-00.143 2-6-00.250146242
Brownsville Lopez (2056) 0-7-00.000 0-8-00.00090354

LAST WEEK
Weslaco East 42, Brownsville Lopez 0
McAllen Memorial 35, Brownsville Veterans Memorial 17
Donna 21, Brownsville Pace 9
McAllen Rowe 49, Brownsville Porter 7
McAllen 42, La Joya Palmview 21

THIS WEEK
Thursday
McAllen Memorial vs Brownsville Porter, Brownsville Veterans Memorial, Stadium, 7 p.m.
Friday
McAllen Rowe vs Weslaco East, Weslaco, Bobby Lackey Stadium, 7 p.m.
Brownsville Lopez vs McAllen, McAllen, Veterans Memorial Stadium, 7 p.m.
Donna vs Brownsville Veterans Memorial, Brownsville Veterans Memorial, Stadium, 7 p.m.
Saturday
La Joya Palmview vs Brownsville Pace, Brownsville Sams Memorial Stadium, 11 a.m.

DISTRICT 1-5A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Canutillo (1523) 3-0-01.000 8-1-00.889334144
Clint Horizon (1551) 2-0-01.000 4-4-00.500344257
El Paso Ysleta (1498) 1-2-00.333 4-5-00.444248342
El Paso Hanks (1586) 0-2-00.000 2-6-00.250164407
El Paso Parkland (1658) 0-2-00.000 1-7-00.125196248

LAST WEEK
Clint Horizon 42, El Paso Ysleta 7
Canutillo 54, El Paso Hanks 10

THIS WEEK
Friday
El Paso Parkland vs El Paso Ysleta, El Paso Ysleta, Hutchins Stadium, 8 p.m.
Clint Horizon vs El Paso Hanks, El Paso Hanks, Excalibur Stadium, 8 p.m.

DISTRICT 2-5A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
El Paso Andress (1459) 3-1-00.750 6-2-00.750309192
El Paso Jefferson (1870) 3-1-00.750 6-2-00.750330160
El Paso Austin (1311) 3-1-00.750 5-3-00.625195168
El Paso Burges (1508) 3-1-00.750 5-3-00.625292192
El Paso (1514) 2-2-00.500 3-5-00.375191330
El Paso Bowie (1318) 1-4-00.200 1-8-00.111179402
El Paso Irvin (1236) 0-5-00.000 1-8-00.111207340

LAST WEEK
El Paso Jefferson 59, El Paso Bowie 21
El Paso Andress 54, El Paso Irvin 7
El Paso Austin 30, El Paso 6

THIS WEEK
Friday
El Paso Burges vs El Paso Irvin, El Paso Irvin, Memorial Stadium, 8 p.m.
El Paso Austin vs El Paso Jefferson, El Paso Jefferson, Stadium, 8 p.m.
El Paso Andress vs El Paso, El Paso, Jones Stadium, 8 p.m.

DISTRICT 3-5A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Lubbock-Cooper (1851) 3-0-01.000 7-1-00.875278112
Wichita Falls Rider (1519) 2-1-00.667 7-1-00.875285179
Canyon Randall (1718) 2-1-00.667 5-3-00.625236164
Abilene Wylie (1270) 1-2-00.333 3-5-00.375173240
Wichita Falls (1331) 1-2-00.333 2-6-00.250170260
Plainview (1486) 0-3-00.000 1-7-00.125214349

LAST WEEK
Lubbock-Cooper 52, Wichita Falls 21
Wichita Falls Rider 56, Plainview 20
Abilene Wylie 16, Canyon Randall 13

THIS WEEK
Friday
Lubbock-Cooper vs Abilene Wylie, Abilene Wylie, Sandifer Stadium, 7 p.m.
Plainview vs Wichita Falls, Wichita Falls Memorial Stadium, Joe Golding Field, 7 p.m.
Wichita Falls Rider vs Canyon Randall, Canyon Kimbrough Memorial Stadium, Happy State Bank Field, 7 p.m.

DISTRICT 4-5A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Fort Worth Wyatt (1592) 5-0-01.000 6-2-00.750341240
Grapevine (1918) 5-0-01.000 6-2-00.750383169
Carrollton Creekview (1761) 3-2-00.600 4-4-00.500284262
Fort Worth North Side (1851) 2-3-00.400 4-4-00.500231187
Fort Worth Southwest (1442) 2-3-00.400 3-4-00.429117122
Fort Worth Polytechnic (1303) 2-3-00.400 3-5-00.37598292
Fort Worth Trimble Tech (1700) 1-4-00.200 1-7-00.12569278
Fort Worth South Hills (1895) 0-5-00.000 0-7-00.00012342

LAST WEEK
Fort Worth Wyatt 14, Fort Worth Southwest 10
Fort Worth North Side 53, Fort Worth Trimble Tech 6
Carrollton Creekview 19, Fort Worth Polytechnic 13
Grapevine 68, Fort Worth South Hills 0

THIS WEEK
Thursday
Fort Worth Southwest vs Fort Worth Polytechnic, Fort Worth Handley Park, Scarborough-Handley Field, 7 p.m.
Carrollton Creekview vs Fort Worth North Side, Fort Worth Farrington, Stadium, 7 p.m.
Friday
Grapevine vs Fort Worth Trimble Tech, Fort Worth Farrington, Stadium, 7 p.m.
Saturday
Fort Worth South Hills vs Fort Worth Wyatt, Fort Worth Clark Stadium, Clark Stadium, 3 p.m.

DISTRICT 5-5A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Aledo (1859) 5-0-01.000 8-0-01.00041898
Burleson (1731) 4-1-00.800 6-2-00.750328196
Everman (1789) 3-2-00.600 4-4-00.500241276
Mansfield Timberview (1914) 3-2-00.600 4-4-00.500324241
Cleburne (1916) 2-3-00.400 4-4-00.500246303
Arlington Seguin (1684) 2-3-00.400 3-4-00.429242216
Joshua (1573) 1-4-00.200 3-5-00.375189210
Waco University (1774) 0-5-00.000 0-8-00.000102452

LAST WEEK
Cleburne 28, Joshua 14
Mansfield Timberview 56, Arlington Seguin 23
Aledo 65, Waco University 14
Burleson 62, Everman 28

THIS WEEK
Friday
Mansfield Timberview vs Cleburne, 7 p.m.
Waco University vs Everman, Everman, J.E. Marr Stadium, 7 p.m.
Aledo vs Arlington Seguin, Arlington Houston, Wilemon Field, 7 p.m.
Joshua vs Burleson, Burleson, Burleson ISD Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 6-5A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Dallas Kimball (1432) 6-0-01.000 6-1-00.85725799
Dallas South Oak Cliff (1285) 6-0-01.000 6-1-00.85733266
Mesquite Poteet (1813) 5-1-00.833 6-3-00.667237231
Dallas Hillcrest (1378) 3-3-00.500 5-3-00.625271157
Dallas Seagoville (1639) 3-4-00.429 5-4-00.556233160
Dallas Spruce (1852) 3-4-00.429 4-5-00.444178134
Dallas Conrad (1356) 1-5-00.167 2-6-00.25070213
Dallas Adamson (1657) 1-5-00.167 1-7-00.12557351
Dallas Jefferson (1888) 0-6-00.000 0-7-00.00015348

LAST WEEK
Dallas Kimball 26, Dallas Hillcrest 24
Dallas Spruce 57, Dallas Jefferson 6
Mesquite Poteet 41, Dallas Seagoville 16
Dallas South Oak Cliff 63, Dallas Adamson 0

THIS WEEK
Friday
Dallas Hillcrest vs Dallas Jefferson, Dallas Loos Athletics Complex, Couch Field, 7:30 p.m.
Dallas Seagoville vs Dallas Conrad, Dallas Hillcrest, Franklin Field, 7:30 p.m.
Dallas South Oak Cliff vs Dallas Kimball, Dallas Owens Sports Complex, John Kincaide Stadium, 7:30 p.m.
Mesquite Poteet vs Dallas Adamson, Dallas Seagoville Stadium, Henry Field, 7:30 p.m.

DISTRICT 7-5A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Lucas Lovejoy (1610) 6-0-01.000 8-0-01.00043485
Frisco Liberty (1905) 5-1-00.833 7-1-00.875332204
Frisco (1770) 5-1-00.833 6-1-00.857306150
Denison (1348) 4-2-00.667 6-2-00.750258196
Prosper Rock Hill (1798) 3-0-01.000 4-4-00.500288248
Frisco Memorial (1656) 2-1-00.667 4-4-00.500242268
Princeton (1420) 2-5-00.286 4-5-00.444274342
Lake Dallas (1305) 1-6-00.143 3-6-00.333253367
Frisco Lebanon Trail (1874) 0-1-00.000 1-7-00.125180354

LAST WEEK
Frisco Liberty 53, Princeton 28
Lucas Lovejoy 38, Frisco 15
Denison 48, Frisco Lebanon Trail 24
Prosper Rock Hill 56, Lake Dallas 35

THIS WEEK
Thursday
Lucas Lovejoy vs Frisco Lebanon Trail, Frisco Ford Center, Stadium, 7 p.m.
Prosper Rock Hill vs Frisco, Frisco FC Dallas Stadium, Toyota Stadium, 7 p.m.
Friday
Denison vs Frisco Liberty, Frisco FC Dallas Stadium, Toyota Stadium, 7 p.m.
Frisco Memorial vs Lake Dallas, Lake Dallas, Falcon Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 8-5A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Royse City (1904) 5-0-01.000 8-0-01.000337202
Ennis (1724) 5-0-01.000 8-1-00.889328147
Forney (1620) 4-1-00.800 5-3-00.625160170
Corsicana (1654) 3-2-00.600 6-2-00.750218200
Crandall (1316) 2-3-00.400 4-4-00.500388350
Greenville (1494) 1-4-00.200 2-6-00.250169257
North Forney (1894) 0-0-0 1-7-00.125179353
Sulphur Springs (1251) 0-5-00.000 0-8-00.000198372

LAST WEEK
Corsicana 43, North Forney 34
Ennis 31, Forney 7
Royse City 65, Crandall 63
Greenville 25, Sulphur Springs 21

THIS WEEK
Friday
Crandall vs Corsicana, Corsicana, Tiger Stadium, 7:30 p.m.
Forney vs Sulphur Springs, Sulphur Springs, Gerald Prim Stadium, 7:30 p.m.
Ennis vs Royse City, Royse City, Southwest Auto Mall Field at Royse ISD Stadium, 7:30 p.m.
North Forney vs Greenville, Greenville, T.A. Cotton Ford Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 9-5A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Texarkana Texas (1839) 5-0-01.000 7-0-01.00024681
Marshall (1463) 4-1-00.800 5-3-00.625191159
Nacogdoches (1705) 3-2-00.600 3-5-00.375147186
Longview Pine Tree (1284) 2-3-00.400 4-4-00.500173154
Mount Pleasant (1550) 2-3-00.400 2-5-00.286154170
Hallsville (1424) 2-3-00.400 2-6-00.250221289
Jacksonville (1275) 1-4-00.200 1-7-00.125169311
Whitehouse (1470) 1-4-00.200 1-7-00.125122199

LAST WEEK
Texarkana Texas 42, Jacksonville 9
Marshall 24, Mount Pleasant 21
Whitehouse 21, Longview Pine Tree 14
Nacogdoches 30, Hallsville 24

THIS WEEK
Friday
Whitehouse vs Jacksonville, Jacksonville Tomato Bowl, Stadium, 7:30 p.m.
Nacogdoches vs Texarkana Texas, Texarkana Tiger Stadium, 7:30 p.m.
Mount Pleasant vs Longview Pine Tree, Longview Pine Tree, Pine Tree Stadium, 7:30 p.m.
Hallsville vs Marshall, Marshall, Maverick Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 10-5A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Montgomery (1562) 4-0-01.000 8-0-01.000323177
College Station A&M Consolidated (1839) 4-1-00.800 7-2-00.778350118
Bryan Rudder (1635) 3-1-00.750 6-1-00.857233121
Montgomery Lake Creek (1280) 1-0-01.000 5-4-00.556314282
Fulshear (1428) 1-0-01.000 4-4-00.500190148
Huntsville (1705) 1-3-00.250 3-4-00.429168213
Rosenberg Lamar Consolidated (1821) 1-3-00.250 2-6-00.250163312

LAST WEEK
Huntsville 40, Montgomery Lake Creek 28
Montgomery 41, Rosenberg Lamar Consolidated 24
College Station A&M Consolidated 27, Fulshear 6

THIS WEEK
Friday
Fulshear vs Rosenberg Lamar Consolidated, Rosenberg Lamar Consolidated, Guy K. Traylor Stadium, 7:30 p.m.
Montgomery vs Huntsville, Sam Houston State, Elliott T. Bowers Stadium, 7:30 p.m.
Bryan Rudder vs College Station A&M Consolidated, College Station A&M Consolidated, Tigerland Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 11-5A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Fort Bend Marshall (1309) 6-0-01.000 8-0-01.00046969
Houston Sterling (1552) 6-1-00.857 6-3-00.667273274
Galena Park (1865) 5-1-00.833 6-2-00.750240167
Houston Madison (1792) 4-2-00.667 5-3-00.625260201
Fort Bend Willowridge (1283) 4-2-00.667 4-3-00.571167175
Houston Austin (1729) 1-5-00.167 1-7-00.125100251
Houston Sharpstown (1854) 1-5-00.167 1-7-00.12575226
Houston Waltrip (1919) 1-6-00.143 1-7-00.12591209
Houston Northside (1494) 0-0-0 0-8-00.0000489

LAST WEEK
Houston Waltrip 54, Houston Northside 0
Galena Park 21, Houston Sharpstown 0
Houston Sterling 42, Fort Bend Willowridge 31
Houston Madison 34, Houston Austin 21

THIS WEEK
Thursday
Houston Sharpstown vs Houston Northside, Houston Jones-Cowart Stadium, 7 p.m.
Houston Austin vs Galena Park, Galena Park ISD Athletic Complex, Galena Park ISD Stadium, 7 p.m.
Friday
Fort Bend Marshall vs Houston Sterling, Houston Barnett Sports Complex, Stadium, 7 p.m.
Saturday
Fort Bend Willowridge vs Houston Madison, Houston Butler Sports Complex, Stadium, 6 p.m.

DISTRICT 12-5A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Crosby (1818) 5-0-01.000 6-2-00.750384224
Texas City (1821) 4-1-00.800 7-1-00.875280108
Nederland (1451) 3-2-00.600 6-2-00.750236168
Port Neches-Groves (1505) 3-2-00.600 5-3-00.625263283
Mont Belvieu Barbers Hill (1768) 3-2-00.600 4-4-00.500345280
Dayton (1516) 1-4-00.200 2-6-00.250217280
Humble Kingwood Park (1888) 1-4-00.200 2-6-00.250198321
Santa Fe (1314) 0-5-00.000 0-8-00.00030344

LAST WEEK
Mont Belvieu Barbers Hill 66, Nederland 28
Humble Kingwood Park 46, Santa Fe 3
Texas City 35, Dayton 7
Crosby 69, Port Neches-Groves 28

THIS WEEK
Thursday
Nederland vs Humble Kingwood Park, Humble, Turner Stadium, 7 p.m.
Friday
Texas City vs Port Neches-Groves, Port Neches-Groves, The Reservation, 7:30 p.m.
Dayton vs Mont Belvieu Barbers Hill, Mont Belvieu Barbers Hill, Eagle Stadium, 7:30 p.m.
Santa Fe vs Crosby, Crosby, Cougar Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 13-5A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Leander Rouse (1799) 5-0-01.000 7-1-00.875391192
Brenham (1501) 5-0-01.000 6-2-00.750212119
Leander Glenn (1717) 4-0-01.000 4-4-00.500239152
Georgetown East View (1807) 2-0-01.000 3-5-00.375229186
Bastrop (1441) 2-3-00.400 2-6-00.25088284
Bastrop Cedar Creek (1669) 1-2-00.333 1-7-00.12588359
Pflugerville Connally (1786) 1-4-00.200 2-6-00.250139280
Elgin (1335) 0-5-00.000 0-8-00.00045347

LAST WEEK
Leander Glenn 54, Bastrop Cedar Creek 14
Leander Rouse 38, Georgetown East View 21
Brenham 45, Elgin 13
Bastrop 17, Pflugerville Connally 15

THIS WEEK
Thursday
Georgetown East View vs Pflugerville Connally, Pflugerville, The Pfield, 7 p.m.
Friday
Leander Rouse vs Leander Glenn, Leander, A.C. Bible, Jr. Stadium, 7 p.m.
Bastrop Cedar Creek vs Brenham, Brenham Cub Stadium, 7 p.m.
Elgin vs Bastrop, Bastrop Memorial Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 14-5A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Liberty Hill (1344) 4-0-01.000 6-2-00.750311102
Austin McCallum (1774) 3-1-00.750 5-3-00.625212148
Austin Travis (1245) 3-2-00.600 3-3-00.500121235
Marble Falls (1275) 2-2-00.500 5-3-00.62527489
Austin Crockett (1543) 2-2-00.500 2-6-00.250130386
Austin Northeast (1142) 1-0-01.000 2-5-00.286119175
Austin Navarro (1646) 0-1-00.000 0-7-00.00067368

LAST WEEK
Austin McCallum 42, Austin Northeast 0
Austin Travis 44, Austin Crockett 40
Marble Falls 76, Austin Navarro 0

THIS WEEK
Thursday
Liberty Hill vs Austin Navarro, Austin House Park, Stadium, 7:30 p.m.
Friday
Austin Crockett vs Austin McCallum, Austin House Park, Stadium, 7:30 p.m.
Marble Falls vs Austin Northeast, Austin Northeast, Nelson Field, 7:30 p.m.

DISTRICT 15-5A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
San Antonio Alamo Heights (1664) 3-0-01.000 8-0-01.000239137
Boerne Champion (1767) 2-0-01.000 6-2-00.750243153
Floresville (1237) 2-1-00.667 7-1-00.875311248
Castroville Medina Valley (1635) 1-2-00.333 2-6-00.250122231
Kerrville Tivy (1438) 1-2-00.333 1-7-00.125193321
Lockhart (1756) 0-3-00.000 2-6-00.250229323

LAST WEEK
San Antonio Alamo Heights 21, Boerne Champion 17
Floresville 49, Kerrville Tivy 34
Castroville Medina Valley 21, Lockhart 20

THIS WEEK
Thursday
Floresville vs Boerne Champion, Boerne, Boerne ISD Stadium, 7 p.m.
Friday
Kerrville Tivy vs Castroville Medina Valley, Castroville Medina Valley, Panther Stadium, 7:30 p.m.
Lockhart vs San Antonio Alamo Heights, San Antonio Alamo Heights, Harry B Orem Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 16-5A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Mercedes (1503) 6-1-00.857 8-1-00.889397114
Mission Sharyland (1760) 5-1-00.833 6-2-00.750281165
Mission Veterans Memorial (1874) 5-1-00.833 5-3-00.625241153
Mission Sharyland Pioneer (1756) 4-0-01.000 5-3-00.625207206
Edcouch Edcouch-Elsa (1467) 4-3-00.571 4-5-00.444280185
Roma (1772) 3-3-00.500 4-4-00.500229253
Pharr-San Juan-Alamo Memorial (1853) 1-5-00.167 1-7-00.12591336
Pharr-San Juan-Alamo Southwest (1837) 0-1-00.000 0-8-00.00072348
Pharr Valley View (1455) 0-6-00.000 0-8-00.00063402

LAST WEEK
Mission Sharyland Pioneer 40, Pharr-San Juan-Alamo Southwest 7
Mercedes 21, Mission Veterans Memorial 20
Mission Sharyland 46, Pharr-San Juan-Alamo Memorial 0
Edcouch Edcouch-Elsa 61, Pharr Valley View 7

THIS WEEK
Thursday
Mission Veterans Memorial vs Mission Sharyland Pioneer, Mission Sharyland, Richard Thompson Stadium, 7 p.m.
Friday
Roma vs Edcouch Edcouch-Elsa, Edcouch Edcouch-Elsa, Benny Layton, Sr. Memorial Stadium, 7:30 p.m.
Pharr-San Juan-Alamo Southwest vs Pharr-San Juan-Alamo Memorial, PSJA Stadium, 7:30 p.m.
Pharr Valley View vs Mission Sharyland, Mission Sharyland, Richard Thompson Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 1-4A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
El Paso Riverside 3-0-01.000 8-1-00.889500142
Clint 2-0-01.000 4-4-00.500222236
Fabens 1-2-00.333 2-7-00.222171210
Clint Mountain View 0-2-00.000 3-5-00.375224288
San Elizario 0-2-00.000 1-7-00.12583303

LAST WEEK
Fabens 29, San Elizario 14
El Paso Riverside 70, Clint Mountain View 0

THIS WEEK
Friday
Clint vs El Paso Riverside, El Paso Riverside, Riverfront Stadium, 8 p.m.
Clint Mountain View vs San Elizario, San Elizario, Eagle Stadium, 8 p.m.

DISTRICT 2-4A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Fort Stockton 1-0-01.000 7-1-00.875283150
Big Spring 1-0-01.000 6-2-00.750244188
Andrews 0-1-00.000 2-6-00.250189233
San Angelo Lake View 0-1-00.000 2-6-00.250197231

LAST WEEK
Fort Stockton 35, San Angelo Lake View 32, 2OT
Big Spring 48, Andrews 19

THIS WEEK
Friday
San Angelo Lake View vs Andrews, Andrews, Mustang Bowl, 7 p.m.
Fort Stockton vs Big Spring, Howard College, Memorial Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 3-4A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Canyon 1-0-01.000 6-1-00.857243165
Dumas 1-0-01.000 5-2-00.714242123
Pampa 0-1-00.000 7-1-00.875367231
Hereford 0-1-00.000 5-3-00.625143204

LAST WEEK
Dumas 45, Hereford 0
Canyon 75, Pampa 60

THIS WEEK
Friday
Pampa vs Hereford, Hereford Northwest Elementary, Whiteface Stadium, 7 p.m.
Canyon vs Dumas, Dumas Football Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 4-4A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Wichita Falls Hirschi 3-0-01.000 6-2-00.750349175
Lake Worth 2-1-00.667 7-1-00.875344124
Decatur 2-1-00.667 4-4-00.500211187
Springtown 1-2-00.333 5-3-00.625236215
Gainesville 1-2-00.333 2-6-00.250174373
Burkburnett 0-1-00.000 1-7-00.12590366

LAST WEEK
Lake Worth 49, Burkburnett 0
Wichita Falls Hirschi 54, Gainesville 12
Springtown 21, Decatur 0

THIS WEEK
Friday
Lake Worth vs Gainesville, Gainesville, Leopard Stadium, 7 p.m.
Decatur vs Wichita Falls Hirschi, Wichita Falls Memorial Stadium, Joe Golding Field, 7 p.m.
Springtown vs Burkburnett, Burkburnett, Bulldog Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 5-4A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Stephenville 3-0-01.000 8-0-01.00035880
Midlothian Heritage 2-0-01.000 6-2-00.750332170
Waco La Vega 2-1-00.667 5-3-00.625281175
Brownwood 1-2-00.333 3-5-00.375265335
Alvarado 1-2-00.333 2-6-00.250236320
Waxahachie Life 0-0-0 1-7-00.125102357

LAST WEEK
Waco La Vega 40, Midlothian Heritage 28
Brownwood 56, Alvarado 35
Stephenville 49, Waxahachie Life 6

THIS WEEK
Friday
Alvarado vs Waco La Vega, Waco La Vega, Pirate Stadium, 7:30 p.m.
Waxahachie Life vs Brownwood, Brownwood, Gordon Wood Stadium, 7:30 p.m.
Stephenville vs Midlothian Heritage, Midlothian Heritage, Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 6-4A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Kennedale 5-0-01.000 7-1-00.87534943
Fort Worth Benbrook 5-0-01.000 5-3-00.625190199
Fort Worth Dunbar 4-1-00.800 5-3-00.625264118
Fort Worth Western Hills 3-2-00.600 4-4-00.500284244
Fort Worth Eastern Hills 2-3-00.400 3-5-00.375153166
Fort Worth Carter-Riverside 1-4-00.200 2-6-00.250134272
Fort Worth Castleberry 0-5-00.000 0-8-00.000126391
Fort Worth Diamond Hill-Jarvis 0-5-00.000 0-8-00.00044338

LAST WEEK
Fort Worth Benbrook 50, Fort Worth Diamond Hill-Jarvis 6
Kennedale 70, Fort Worth Carter-Riverside 0
Fort Worth Western Hills 68, Fort Worth Castleberry 55
Fort Worth Dunbar 14, Fort Worth Eastern Hills 0

THIS WEEK
Friday
Fort Worth Castleberry vs Fort Worth Diamond Hill-Jarvis, Fort Worth Castleberry, W.O. Barnes Stadium, 7 p.m.
Fort Worth Benbrook vs Fort Worth Carter-Riverside, Fort Worth Clark Stadium, Paul Galvan Field, 7 p.m.
Fort Worth Eastern Hills vs Fort Worth Western Hills, Fort Worth Handley Park, Scarborough-Handley Field, 7 p.m.
Fort Worth Dunbar vs Kennedale, Kennedale, Wildcat Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 7-4A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Melissa 4-0-01.000 6-2-00.750345156
Argyle 3-1-00.750 7-1-00.875322127
Kaufman 3-1-00.750 7-1-00.875305215
Paris 3-2-00.600 5-3-00.625252170
Anna 1-3-00.250 5-3-00.625236203
Terrell 1-3-00.250 4-4-00.500258182
Carrollton Ranchview 0-5-00.000 0-8-00.00089477

LAST WEEK
Melissa 70, Carrollton Ranchview 0
Paris 35, Kaufman 21
Argyle 56, Terrell 14

THIS WEEK
Thursday
Wylie East vs Paris, Paris, Wildcat Stadium, 7:30 p.m.
Friday
Anna vs Carrollton Ranchview, 7:30 p.m.
Argyle vs Kaufman, Kaufman, Lions Stadium, 7:30 p.m.
Melissa vs Terrell, Terrell, Memorial Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 8-4A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Dallas Carter 3-0-01.000 6-1-00.857243162
Dallas Wilmer-Hutchins 2-0-01.000 2-4-00.333100179
Dallas Lincoln 2-1-00.667 2-4-00.333165193
Dallas Roosevelt 1-2-00.333 3-5-00.375148217
North Dallas 1-2-00.333 2-5-00.28685200
Dallas Pinkston 0-3-00.000 0-7-00.00046254

LAST WEEK
Dallas Lincoln 34, Dallas Roosevelt 12
North Dallas 51, Dallas Pinkston 6
Dallas Carter 21, Dallas Wilmer-Hutchins 10

THIS WEEK
Thursday
Dallas Carter vs Dallas Pinkston, Dallas Sprague, Jones Field, 7 p.m.
Friday
Dallas Wilmer-Hutchins vs Dallas Lincoln, Dallas Pleasant Grove Stadium, 7:30 p.m.
North Dallas vs Dallas Roosevelt, Dallas Wilmer-Hutchins, Wilmer-Hutchins Eagle Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 9-4A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Kilgore 4-0-01.000 7-1-00.875308162
Lindale 4-0-01.000 5-3-00.625291229
Palestine 3-2-00.600 5-4-00.556266267
Tyler Chapel Hill 2-3-00.400 6-3-00.667360238
Mabank 1-3-00.250 5-3-00.625256200
Henderson 1-3-00.250 4-4-00.500280245
Athens 0-4-00.000 4-4-00.500285253

LAST WEEK
Palestine 46, Athens 29
Tyler Chapel Hill 50, Mabank 22
Kilgore 35, Henderson 34

THIS WEEK
Friday
Lindale vs Palestine, Palestine, Wildcat Stadium, 7:30 p.m.
Athens vs Kilgore, Kilgore R.E. St. John Memorial Stadium, 7:30 p.m.
Henderson vs Mabank, Mabank, Panther Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 10-4A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Vidor 3-0-01.000 7-0-01.000221130
Orange Little Cypress-Mauriceville 2-1-00.667 6-2-00.750224162
Lumberton 2-1-00.667 5-3-00.625246153
Huffman Hargrave 1-2-00.333 6-2-00.75027199
Livingston 1-2-00.333 5-3-00.625223203
Splendora 0-3-00.000 4-4-00.500226215

LAST WEEK
Huffman Hargrave 41, Splendora 7
Orange Little Cypress-Mauriceville 33, Lumberton 31
Vidor 40, Livingston 7

THIS WEEK
Friday
Vidor vs Huffman Hargrave, Huffman Hargrave, Falcon Stadium, 7 p.m.
Splendora vs Lumberton, Lumberton, Stadium, 7 p.m.
Livingston vs Orange Little Cypress-Mauriceville, Orange Little Cypress-Mauriceville, Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 11-4A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Houston North Forest 5-0-01.000 5-3-00.625197162
Houston Furr 4-1-00.800 6-2-00.750224188
Houston Wheatley 4-1-00.800 5-3-00.625245193
Houston Yates 2-3-00.400 4-3-00.571289121
Houston Worthing 1-2-00.333 2-3-00.400105134
Houston Washington 1-3-00.250 3-4-00.429177206
Houston Kashmere 1-4-00.200 2-6-00.250154218
Houston Scarborough 0-4-00.000 1-5-00.16752238

LAST WEEK
Houston Wheatley 56, Houston Scarborough 0
Houston Worthing 20, Houston Kashmere 14
Houston Yates 51, Houston Washington 9
Houston North Forest 47, Houston Furr 19

THIS WEEK
Thursday
Houston Kashmere vs Houston Scarborough, Houston Delmar-Dyer Sports Complex, Dyer Stadium, 7 p.m.
Houston Worthing vs Houston Yates, Houston Barnett Sports Complex, Stadium, 7 p.m.
Friday
Houston Furr vs Houston Wheatley, Houston Delmar-Dyer Sports Complex, Dyer Stadium, 7 p.m.
Houston Washington vs Houston North Forest, Houston Jones-Cowart Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 12-4A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
El Campo 3-0-01.000 7-1-00.875410204
West Columbia Columbia 2-1-00.667 5-2-00.714294197
Stafford 2-1-00.667 4-4-00.500222200
Freeport Brazosport 2-1-00.667 3-4-00.429250218
Bay City 0-3-00.000 2-5-00.286121236
Needville 0-3-00.000 2-6-00.250215300

LAST WEEK
Stafford 20, West Columbia Columbia 17
Freeport Brazosport 49, Needville 28
El Campo 45, Bay City 12

THIS WEEK
Friday
Freeport Brazosport vs Stafford, Stafford, Spartan Stadium, 7 p.m.
El Campo vs West Columbia Columbia, West Columbia Columbia, Griggs Field, 7 p.m.
Bay City vs Needville, Needville, Blue Jay Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 13-4A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Austin LBJ 3-0-01.000 8-0-01.000344200
Fredericksburg 2-1-00.667 5-3-00.625253203
Lampasas 2-1-00.667 4-4-00.500323320
Fischer Canyon Lake 1-2-00.333 4-4-00.500189173
Burnet 1-2-00.333 2-5-00.286145214
Taylor 0-3-00.000 3-5-00.375189302

LAST WEEK
Fredericksburg 31, Fischer Canyon Lake 28
Burnet 35, Taylor 21
Austin LBJ 88, Lampasas 42

THIS WEEK
Friday
Fredericksburg vs Taylor, Taylor Murphy Park, Memorial Field, 7:30 p.m.
Austin LBJ vs Burnet, Burnet, Bulldog Stadium, 7:30 p.m.
Fischer Canyon Lake vs Lampasas, Lampasas Badger Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 14-4A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Boerne 3-0-01.000 6-2-00.750315211
Pleasanton 1-1-00.500 6-2-00.750320133
Somerset 1-1-00.500 6-2-00.750184171
La Vernia 1-1-00.500 2-6-00.250181255
Uvalde 0-3-00.000 2-7-00.222152320

LAST WEEK
Pleasanton 52, Uvalde 8
Boerne 51, Somerset 21

THIS WEEK
Friday
Somerset vs Pleasanton, Pleasanton, Eagle Stadium, 7 p.m.
La Vernia vs Boerne, Boerne, Boerne ISD Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 15-4A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Corpus Christi Calallen 3-0-01.000 7-1-00.875275110
Corpus Christi Miller 2-1-00.667 5-3-00.625303267
Port Lavaca Calhoun 2-1-00.667 4-3-00.571193168
Beeville Jones 2-1-00.667 4-4-00.500217195
Alice 0-3-00.000 2-6-00.250198197
Corpus Christi Tuloso-Midway 0-3-00.000 1-7-00.125117272

LAST WEEK
Beeville Jones 35, Corpus Christi Tuloso-Midway 0
Corpus Christi Calallen 37, Alice 0
Corpus Christi Miller 44, Port Lavaca Calhoun 0

THIS WEEK
Friday
Alice vs Port Lavaca Calhoun, Port Lavaca Calhoun, Sandcrab Stadium, 7:30 p.m.
Corpus Christi Miller vs Corpus Christi Tuloso-Midway, Corpus Christi Tuloso-Midway, Warrior Stadium, 7:30 p.m.
Corpus Christi Calallen vs Beeville Jones, Beeville Jones, Veterans Memorial Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 16-4A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
La Feria 3-0-01.000 6-1-00.857322205
Rio Grande City Grulla 2-0-01.000 4-3-00.571157166
Hidalgo 1-1-00.500 3-4-00.429164137
Zapata 0-2-00.000 3-5-00.375204206
Kingsville King 0-2-00.000 1-6-00.14358238

LAST WEEK
Rio Grande City Grulla 33, Zapata 27
La Feria 43, Kingsville King 14

THIS WEEK
Friday
Hidalgo vs La Feria, La Feria, Lion Stadium, 7:30 p.m.
Kingsville King vs Zapata, Zapata MS, Hawks Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 1-4A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Sweetwater 3-0-01.000 6-3-00.667339355
Midland Greenwood 2-1-00.667 4-4-00.500189170
Snyder 1-1-00.500 6-2-00.750296140
Monahans 0-2-00.000 6-2-00.750244182
Pecos 0-2-00.000 4-4-00.500252306

LAST WEEK
Midland Greenwood 41, Monahans 14
Sweetwater 61, Pecos 37

THIS WEEK
Friday
Monahans vs Pecos, Pecos, Eagle Stadium, 7 p.m.
Snyder vs Midland Greenwood, Midland Greenwood, Purser Field at J.M. King Memorial Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 2-4A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Lubbock Estacado 3-0-01.000 6-3-00.667241108
Seminole 1-1-00.500 3-5-00.375197240
Perryton 1-1-00.500 2-6-00.250181227
Borger 1-2-00.333 2-6-00.250107275
Levelland 0-2-00.000 1-6-00.14381299

LAST WEEK
Lubbock Estacado 31, Perryton 10
Seminole 27, Borger 0

THIS WEEK
Thursday
Levelland vs Lubbock Estacado, Lubbock PlainsCapital Park, Lowrey Field, 7 p.m.
Friday
Perryton vs Seminole, Seminole Wigwam Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 3-4A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Graham 3-0-01.000 5-3-00.625178172
Iowa Park 2-1-00.667 4-4-00.500193152
Mineral Wells 1-1-00.500 5-3-00.625232231
Bridgeport 0-2-00.000 3-5-00.375148224
Vernon 0-2-00.000 1-7-00.125178330

LAST WEEK
Iowa Park 35, Bridgeport 0
Graham 43, Vernon 9

THIS WEEK
Friday
Vernon vs Bridgeport, Bridgeport MS, Bull Memorial Stadium, 7 p.m.
Mineral Wells vs Graham, Graham, Newton Field, 7 p.m.

DISTRICT 4-4A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Celina 3-0-01.000 7-1-00.875322113
Aubrey 1-1-00.500 7-1-00.875334156
Van Alstyne 1-1-00.500 6-2-00.750289172
Sanger 1-1-00.500 5-3-00.625346223
Krum 0-1-00.000 4-5-00.444284262

LAST WEEK
Sanger 24, Krum 20
Celina 41, Van Alstyne 12

THIS WEEK
Friday
Aubrey vs Krum, Krum, Bobcats Stadium, 7:30 p.m.
Sanger vs Van Alstyne, Sanger, Indians Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 5-4A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Glen Rose 3-0-01.000 8-1-00.889380147
Hillsboro 2-1-00.667 5-4-00.556241206
Ferris 1-1-00.500 4-4-00.500286245
Godley 0-2-00.000 2-5-00.286220245
Venus 0-2-00.000 0-6-00.00022313

LAST WEEK
Hillsboro 36, Ferris 29
Glen Rose 58, Venus 0

THIS WEEK
Friday
Ferris vs Venus, Venus, Bulldog Stadium, 7 p.m.
Godley vs Hillsboro, Hillsboro, Eagles Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 6-4A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Quinlan Ford 3-0-01.000 8-0-01.000431150
Sunnyvale 2-0-01.000 3-5-00.375218214
Caddo Mills 2-1-00.667 6-2-00.750321207
Nevada Community 1-2-00.333 4-4-00.500206248
Farmersville 1-2-00.333 3-5-00.375289306
Wills Point 0-3-00.000 0-8-00.00044337

LAST WEEK
Quinlan Ford 40, Sunnyvale 21
Caddo Mills 30, Nevada Community 10
Farmersville 44, Wills Point 14

THIS WEEK
Friday
Sunnyvale vs Wills Point, Wills Point, Tigers Stadium, 7:30 p.m.
Caddo Mills vs Quinlan Ford, Quinlan Ford, Hobart Lytal Memorial Stadium, 7:30 p.m.
Nevada Community vs Farmersville, Farmersville, Farmer Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 7-4A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Brownsboro 3-0-01.000 5-4-00.556267305
Van 2-0-01.000 8-0-01.000359156
Canton 1-1-00.500 5-3-00.625305237
Mexia 0-2-00.000 1-7-00.125105358
Bullard 0-3-00.000 0-9-00.000171387

LAST WEEK
Van 56, Bullard 7
Brownsboro 48, Canton 44

THIS WEEK
Friday
Mexia vs Bullard, Bullard, Panthers Stadium, 7:30 p.m.
Van vs Canton, Canton, Norris Birdwell Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 8-4A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Gilmer 3-0-01.000 7-1-00.875329132
Texarkana Pleasant Grove 3-0-01.000 4-4-00.500254189
Texarkana Liberty-Eylau 2-1-00.667 5-3-00.625256150
Pittsburg 1-2-00.333 1-7-00.125140212
Longview Spring Hill 0-3-00.000 3-5-00.375210291
Paris North Lamar 0-3-00.000 1-7-00.12544332

LAST WEEK
Texarkana Pleasant Grove 55, Longview Spring Hill 21
Gilmer 51, Texarkana Liberty-Eylau 7
Pittsburg 48, Paris North Lamar 0

THIS WEEK
Friday
Texarkana Pleasant Grove vs Texarkana Liberty-Eylau, Texarkana Liberty-Eylau, Harris Field, 7:30 p.m.
Pittsburg vs Longview Spring Hill, Longview Spring Hill, Panther Stadium, 7:30 p.m.
Paris North Lamar vs Gilmer, Gilmer, Jeff Traylor Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 9-4A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
China Spring 3-0-01.000 8-0-01.00039380
Salado 2-1-00.667 5-3-00.625304147
Waco Connally 2-1-00.667 3-4-00.429227175
Gatesville 1-2-00.333 3-5-00.375153252
Robinson 1-2-00.333 2-6-00.250153252
Jarrell 0-3-00.000 2-5-00.286217260

LAST WEEK
Waco Connally 73, Jarrell 29
Gatesville 37, Robinson 20
China Spring 48, Salado 7

THIS WEEK
Friday
Jarrell vs Salado, Salado Arnold Elementary, Eagle Stadium, 7:30 p.m.
Waco Connally vs Gatesville, Gatesville, McKamie Stadium, 7:30 p.m.
Robinson vs China Spring, China Spring, Cougar Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 10-4A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Carthage 3-0-01.000 7-0-01.00025583
Madisonville 2-1-00.667 4-4-00.500237224
Jasper 2-1-00.667 3-4-00.4298266
Rusk 1-2-00.333 6-2-00.750259184
Center 1-2-00.333 1-7-00.125228379
Shepherd 0-3-00.000 2-5-00.286140200

LAST WEEK
Jasper 28, Shepherd 0
Madisonville 52, Center 40
Carthage 35, Rusk 14

THIS WEEK
Friday
Rusk vs Shepherd, Shepherd, Pirate Stadium, 7:30 p.m.
Jasper vs Center, Center, Rough Rider Stadium, 7:30 p.m.
Carthage vs Madisonville, Madisonville, Mustangs Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 11-4A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
West Orange-Stark 5-0-01.000 7-1-00.875308109
Orangefield 3-1-00.750 6-2-00.750215119
Silsbee 3-2-00.600 4-4-00.500221229
Hamshire-Fannett 2-2-00.500 5-3-00.625262163
Liberty 1-3-00.250 4-4-00.500153186
Bridge City 1-3-00.250 3-5-00.375147203
Sour Lake Hardin-Jefferson 0-4-00.000 1-6-00.14379205

LAST WEEK
West Orange-Stark 73, Liberty 7
Silsbee 36, Hamshire-Fannett 35
Orangefield 23, Bridge City 14

THIS WEEK
Friday
Sour Lake Hardin-Jefferson vs Silsbee, Silsbee, Tiger Stadium, 7:30 p.m.
Hamshire-Fannett vs Orangefield, Orangefield, Bobcats Stadium, 7:30 p.m.
Bridge City vs Liberty, Liberty San Jacinto Elementary, War Memorial Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 12-4A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Bellville 3-0-01.000 8-0-01.00041772
La Marque 2-1-00.667 5-2-00.714142132
Sealy 2-1-00.667 5-3-00.625267202
Sweeny 2-1-00.667 2-4-00.333176218
Brookshire Royal 0-3-00.000 3-5-00.375178193
Wharton 0-3-00.000 0-8-00.00063414

LAST WEEK
Sealy 65, Sweeny 33
Bellville 42, Brookshire Royal 0
La Marque 31, Wharton 24

THIS WEEK
Friday
Brookshire Royal vs Sweeny, Sweeny, Bulldog Stadium, 7 p.m.
Sealy vs Wharton, Wharton Joseph Memorial Stadium, 7 p.m.
Bellville vs La Marque, Texas City MS, Stingaree Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 13-4A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Cuero 3-0-01.000 7-1-00.875325106
Smithville 3-0-01.000 7-1-00.875318160
La Grange 1-2-00.333 4-4-00.500238241
Navasota 1-2-00.333 3-5-00.375257252
Giddings 1-2-00.333 2-6-00.250153274
Gonzales 0-3-00.000 2-6-00.250191267

LAST WEEK
La Grange 34, Gonzales 0
Smithville 30, Giddings 15
Cuero 55, Navasota 14

THIS WEEK
Friday
Smithville vs Cuero, Cuero, Gobblers Stadium, 7:30 p.m.
Giddings vs La Grange, La Grange, Leopard Stadium, 7:30 p.m.
Gonzales vs Navasota, Navasota, Rattler Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 14-4A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Wimberley 3-0-01.000 6-2-00.75027283
San Antonio Young Men's Leadership 1-0-01.000 3-4-00.429159226
Manor New Technology 1-0-01.000 2-6-00.250133367
Geronimo Navarro 1-1-00.500 5-2-00.714236139
Austin Achieve Northeast 0-1-00.000 1-6-00.14364295

LAST WEEK
Manor New Technology 67, Austin Achieve Northeast 0
Wimberley 27, Geronimo Navarro 0

THIS WEEK
Thursday
Manor New Technology vs San Antonio Young Men's Leadership, San Antonio Alamo Convocation Center, Alamo Stadium, 7:30 p.m.
Friday
Austin Achieve Northeast vs Geronimo Navarro, Austin House Park, Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 15-4A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Carrizo Springs 3-0-01.000 8-0-01.00030353
Devine 2-1-00.667 6-2-00.750298172
Hondo 2-1-00.667 3-4-00.429205187
Bandera 1-2-00.333 5-3-00.625175134
Crystal City 1-2-00.333 1-7-00.12584259
Pearsall 0-3-00.000 0-8-00.00030352

LAST WEEK
Hondo 20, Crystal City 14
Carrizo Springs 60, Pearsall 3
Devine 44, Bandera 22

THIS WEEK
Friday
Devine vs Pearsall, Pearsall Laxson Field, Stadium, 7:30 p.m.
Carrizo Springs vs Crystal City, Crystal City, Javelinas Stadium, 7:30 p.m.
Bandera vs Hondo, Hondo, Barry Field, 7:30 p.m.

DISTRICT 16-4A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Sinton 5-0-01.000 7-1-00.87540391
Ingleside 4-1-00.800 7-1-00.875299147
Rockport-Fulton 4-1-00.800 7-1-00.875420133
Port Isabel 3-2-00.600 5-3-00.625219267
Corpus Christi West Oso 2-3-00.400 2-6-00.250206304
Raymondville 1-4-00.200 3-5-00.375178240
Rio Hondo 1-4-00.200 3-5-00.375240221
Robstown 0-5-00.000 2-6-00.250141343

LAST WEEK
Rio Hondo 27, Raymondville 24
Sinton 70, Robstown 6
Ingleside 52, Port Isabel 14
Rockport-Fulton 73, Corpus Christi West Oso 34

THIS WEEK
Friday
Rio Hondo vs Sinton, Sinton, Pirate Stadium, 7:30 p.m.
Ingleside vs Raymondville, Raymondville, Burnett Stadium, 7:30 p.m.
Corpus Christi West Oso vs Port Isabel, Port Isabel, Tarpons Stadium, 7:30 p.m.
Rockport-Fulton vs Robstown, Robstown, Cotton Picker Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 1-3A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Shallowater 3-0-01.000 6-2-00.750291136
Denver City 2-1-00.667 4-4-00.500158120
Brownfield 2-1-00.667 2-6-00.250108242
Lamesa 1-2-00.333 4-4-00.500145226
Slaton 1-2-00.333 2-6-00.250110222
Kermit 0-3-00.000 1-7-00.125175296

LAST WEEK
Shallowater 30, Denver City 7
Lamesa 52, Kermit 3
Brownfield 14, Slaton 6

THIS WEEK
Friday
Kermit vs Shallowater, Shallowater, Todd Field, 7 p.m.
Slaton vs Lamesa, Lamesa, Tornado Stadium, 7 p.m.
Brownfield vs Denver City, Denver City, Mustang Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 2-3A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Bushland 3-0-01.000 6-3-00.667269174
Muleshoe 1-1-00.500 3-5-00.375224302
Dalhart 1-1-00.500 2-6-00.250169302
Amarillo River Road 1-2-00.333 5-4-00.556254154
Littlefield 0-2-00.000 3-5-00.375198260

LAST WEEK
Muleshoe 42, Amarillo River Road 38
Bushland 73, Dalhart 9

THIS WEEK
Friday
Littlefield vs Bushland, Bushland, Falcon Stadium, 7 p.m.
Dalhart vs Muleshoe, Muleshoe Benny Douglas Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 3-3A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Tuscola Jim Ned 3-0-01.000 8-0-01.00035197
Wall 2-1-00.667 4-3-00.571196180
Breckenridge 2-1-00.667 3-5-00.375234237
Early 1-2-00.333 6-2-00.750296155
Clyde 1-2-00.333 1-7-00.125159288
San Angelo TLC 0-0-0 0-8-00.000104389

LAST WEEK
Tuscola Jim Ned 70, San Angelo TLC 0
Early 34, Clyde 15
Wall 29, Breckenridge 26

THIS WEEK
Friday
Clyde vs Wall, Wall, Hawk Stadium, 7 p.m.
Breckenridge vs Tuscola Jim Ned, Tuscola Jim Ned, Indian Stadium, 7 p.m.
Early vs San Angelo TLC, San Angelo Lake View Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 4-3A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Brock 5-0-01.000 8-0-01.00038992
Pilot Point 5-0-01.000 6-2-00.750345159
Peaster 4-0-01.000 7-1-00.875349175
Whitesboro 3-2-00.600 4-4-00.500244226
Paradise 2-3-00.400 5-3-00.625268175
Boyd 1-4-00.200 1-7-00.125166350
Ponder 0-3-00.000 3-5-00.375228307
Bowie 0-5-00.000 2-6-00.250178321

LAST WEEK
Pilot Point 65, Ponder 14
Peaster 41, Paradise 38
Brock 55, Boyd 7
Whitesboro 64, Bowie 7

THIS WEEK
Friday
Peaster vs Brock, Brock JH, Stadium, 7:30 p.m.
Pilot Point vs Boyd, Boyd, Yellow Jacket Stadium, 7:30 p.m.
Bowie vs Ponder, Ponder, Lion Stadium, 7:30 p.m.
Paradise vs Whitesboro, Whitesboro PS, Bearcats Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 5-3A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Mount Vernon 5-0-01.000 8-0-01.000408111
Pottsboro 5-0-01.000 5-2-00.714317200
Mineola 3-2-00.600 4-4-00.500208207
Winnsboro 2-3-00.400 4-4-00.500332249
Bonham 2-3-00.400 3-5-00.375283399
Commerce 2-3-00.400 3-5-00.375244328
Emory Rains 1-4-00.200 2-5-00.286168305
Howe 0-5-00.000 0-7-00.000135339

LAST WEEK
Mount Vernon 41, Winnsboro 21
Mineola 40, Howe 0
Commerce 55, Emory Rains 20
Pottsboro 58, Bonham 37

THIS WEEK
Friday
Mount Vernon vs Pottsboro, Pottsboro, Jim Henderson Memorial Stadium, 7:30 p.m.
Mineola vs Emory Rains, Emory Rains, Wildcats Stadium, 7:30 p.m.
Winnsboro vs Commerce, Texas A&M-Commerce, Memorial Stadium, 7:30 p.m.
Bonham vs Howe, Howe Bulldog Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 6-3A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Gladewater 5-0-01.000 6-2-00.750220207
Tatum 3-1-00.750 7-1-00.875364158
Gladewater Sabine 3-1-00.750 5-3-00.625272227
Jefferson 1-3-00.250 4-4-00.500163263
New Boston 1-3-00.250 4-4-00.500238202
White Oak 1-3-00.250 4-4-00.500221234
Atlanta 1-4-00.200 1-8-00.111145303

LAST WEEK
Tatum 56, Jefferson 20
Gladewater 48, White Oak 14
New Boston 41, Atlanta 12

THIS WEEK
Friday
White Oak vs Tatum, Tatum, Eagle Stadium, 7:30 p.m.
Gladewater Sabine vs Gladewater, Gladewater, Jack V Murphy Stadium, 7:30 p.m.
Jefferson vs New Boston, New Boston, Lion Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 7-3A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Grandview 5-0-01.000 8-1-00.889390154
West 4-0-01.000 8-0-01.000365103
Maypearl 3-1-00.750 5-2-00.714164143
Whitney 2-2-00.500 3-5-00.375243237
Dallas Madison 1-4-00.200 4-5-00.444201277
Dallas Life Oak Cliff 0-0-0 4-4-00.500208240
Dallas A+ 0-0-0 1-7-00.12548429

LAST WEEK
Maypearl 53, Dallas A+ 6
Dallas Madison 31, Dallas Life Oak Cliff 11
Grandview 55, Whitney 10

THIS WEEK
Friday
Dallas A+ vs Dallas Life Oak Cliff, Dallas Life Oak Cliff, Life School Stadium, 7:30 p.m.
Whitney vs Maypearl, Maypearl, Panther Stadium, 7:30 p.m.
West vs Grandview, Grandview, Zebras Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 8-3A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Malakoff 3-0-01.000 5-3-00.625261141
Groesbeck 2-1-00.667 6-2-00.750347169
Teague 2-1-00.667 3-5-00.375102216
Eustace 1-2-00.333 5-3-00.625217248
Fairfield 1-2-00.333 3-5-00.375177220
Kemp 0-3-00.000 0-7-00.00051284

LAST WEEK
Teague 38, Fairfield 20
Malakoff 49, Groesbeck 28
Eustace 29, Kemp 10

THIS WEEK
Friday
Groesbeck vs Teague, Teague, Lion Stadium, 7:30 p.m.
Malakoff vs Kemp, Kemp, Yellow Jacket Stadium, 7:30 p.m.
Eustace vs Fairfield, Fairfield, Eagle Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 9-3A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Diboll 5-0-01.000 5-3-00.625268150
Coldspring-Oakhurst 4-0-01.000 6-1-00.85725659
Crockett 2-2-00.500 3-5-00.375241305
Palestine Westwood 2-2-00.500 3-5-00.375190233
Huntington 1-3-00.250 2-5-00.286157248
Elkhart 1-4-00.200 4-5-00.444233322
Trinity 0-4-00.000 0-6-00.00048217

LAST WEEK
Elkhart 29, Trinity 28
Diboll 41, Crockett 0
Coldspring-Oakhurst 34, Palestine Westwood 13

THIS WEEK
Friday
Trinity vs Palestine Westwood, Palestine Westwood, Panther Stadium, 7 p.m.
Huntington vs Elkhart, Elkhart ISD, Jerry Ives Memorial Stadium, 7 p.m.
Coldspring-Oakhurst vs Crockett, Crockett, Monte Jack Driskell Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 10-3A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Winnie East Chambers 4-0-01.000 6-2-00.750245164
Woodville 4-0-01.000 5-2-00.714198106
Anahuac 3-1-00.750 6-2-00.750313139
Buna 2-3-00.400 2-7-00.222187306
Kirbyville 1-3-00.250 3-4-00.429130160
Hardin 1-4-00.200 2-6-00.250127316
Cleveland Tarkington 0-4-00.000 0-7-00.00054365

LAST WEEK
Anahuac 32, Buna 12
Woodville 49, Hardin 0
Winnie East Chambers 34, Kirbyville 17

THIS WEEK
Friday
Woodville vs Winnie East Chambers, Winnie East Chambers, Buccaneer Stadium, 7:30 p.m.
Kirbyville vs Anahuac, Anahuac, Kyle White Stadium, 7:30 p.m.
Cleveland Tarkington vs Hardin, Hardin, Hornet Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 11-3A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Lorena 4-0-01.000 6-2-00.750330115
Little River Academy 4-1-00.800 8-1-00.889284172
Cameron Yoe 3-2-00.600 3-6-00.333358293
Rockdale 2-2-00.500 4-4-00.500234268
Troy 2-2-00.500 2-6-00.250163349
Caldwell 0-4-00.000 2-6-00.250176234
McGregor 0-4-00.000 2-6-00.250163297

LAST WEEK
Little River Academy 21, Rockdale 14
Lorena 42, Cameron Yoe 20
Troy 21, Caldwell 20

THIS WEEK
Friday
Troy vs Rockdale, Rockdale, Stadium, 7:30 p.m.
McGregor vs Cameron Yoe, Cameron Yoe, Yoeman Field, 7:30 p.m.
Lorena vs Caldwell, Caldwell, Hornet Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 12-3A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Columbus 3-0-01.000 6-2-00.750332197
Hallettsville 3-0-01.000 6-2-00.750290118
Hitchcock 2-1-00.667 5-3-00.625238197
Yoakum 1-2-00.333 5-3-00.625236140
Boling 0-3-00.000 3-5-00.375184267
Hempstead 0-3-00.000 0-7-00.00058288

LAST WEEK
Hitchcock 34, Boling 20
Hallettsville 21, Yoakum 14
Columbus 49, Hempstead 12

THIS WEEK
Friday
Boling vs Hempstead, Hempstead, Bobcat Stadium, 7:30 p.m.
Yoakum vs Hitchcock, Hitchcock, Bulldog Stadium, 7:30 p.m.
Hallettsville vs Columbus, Columbus Memorial Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 13-3A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Llano 3-0-01.000 6-2-00.750243109
Lago Vista 2-1-00.667 5-3-00.625351190
Blanco 1-1-00.500 3-5-00.375159173
Luling 0-2-00.000 1-6-00.14355154
Comfort 0-2-00.000 1-7-00.12595303

LAST WEEK
Lago Vista 66, Comfort 20
Llano 35, Blanco 0

THIS WEEK
Friday
Blanco vs Comfort, Comfort, Bobcats Stadium, 7:30 p.m.
Luling vs Llano, Llano JH, Llano Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 14-3A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Poteet 5-0-01.000 8-1-00.889351131
Jourdanton 4-1-00.800 5-4-00.556224223
Universal City Randolph 3-1-00.750 5-3-00.62520275
Marion 2-2-00.500 6-2-00.750319139
San Antonio Cole 1-3-00.250 4-4-00.500166157
Cotulla 0-4-00.000 1-7-00.125110223
Lytle 0-4-00.000 0-7-00.00033326

LAST WEEK
Universal City Randolph 42, Cotulla 0
Jourdanton 31, San Antonio Cole 22
Poteet 35, Marion 21

THIS WEEK
Friday
San Antonio Cole vs Cotulla, Cotulla Meyers Memorial Stadium, 7:30 p.m.
Lytle vs Jourdanton, Jourdanton, Indian Stadium, 7:30 p.m.
Universal City Randolph vs Marion, Marion, Bulldog Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 15-3A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Edna 5-0-01.000 7-2-00.778335163
Vanderbilt Industrial 4-0-01.000 7-1-00.875360126
Goliad 2-2-00.500 5-3-00.625245219
Orange Grove 2-2-00.500 4-4-00.500220253
Mathis 1-3-00.250 2-6-00.250181196
Palacios 1-3-00.250 1-7-00.125120296
Aransas Pass 0-5-00.000 0-9-00.00051465

LAST WEEK
Mathis 54, Aransas Pass 2
Orange Grove 24, Goliad 20
Edna 47, Palacios 14

THIS WEEK
Friday
Mathis vs Orange Grove, Orange Grove, Bulldog Stadium, 7:30 p.m.
Palacios vs Goliad, Goliad, Tiger Stadium, 7:30 p.m.
Vanderbilt Industrial vs Edna, Edna, Cowboy Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 16-3A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Corpus Christi London 4-0-01.000 7-0-01.00027565
San Diego 4-0-01.000 7-0-01.00017165
Lyford 3-2-00.600 6-3-00.667282179
Kingsville Academy 2-0-01.000 4-5-00.444192131
Bishop 1-3-00.250 2-4-00.333116169
Falfurrias 1-3-00.250 1-7-00.12552218
Progreso 0-4-00.000 0-8-00.00025346

LAST WEEK
San Diego 42, Progreso 6
Lyford 38, Bishop 20
Kingsville Academy 17, Falfurrias 0

THIS WEEK
Friday
Corpus Christi London vs Kingsville Academy, Texas A&M-Kingsville, Javelina Stadium, 7:30 p.m.
Progreso vs Bishop, Bishop, Badger Stadium, 7:30 p.m.
Falfurrias vs San Diego, San Diego, Vaqueros Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 1-3A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Crane 3-0-01.000 7-2-00.778283175
Anthony 2-1-00.667 5-4-00.556278164
Alpine 1-1-00.500 2-6-00.250190291
Odessa Compass Academy 0-1-00.000 0-8-00.00054473
Tornillo 0-2-00.000 0-7-00.00042343

LAST WEEK
Crane 28, Alpine 21
Anthony 63, Odessa Compass Academy 6

THIS WEEK
Friday
Odessa Compass Academy vs Alpine, Alpine MS, Buck Stadium, 7:30 p.m.
Tornillo vs Crane, Crane, El Avenue Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 2-3A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Sonora 3-0-01.000 5-3-00.625240214
Brady 2-0-01.000 4-3-00.571220187
San Angelo Grape Creek 2-1-00.667 3-5-00.375128257
Ballinger 1-2-00.333 4-3-00.571205163
Bangs 1-2-00.333 1-6-00.143129297
Ingram-Moore 0-3-00.000 2-6-00.250102249

LAST WEEK
Brady 34, San Angelo Grape Creek 27
Sonora 50, Bangs 25
Ballinger 61, Ingram-Moore 0

THIS WEEK
Friday
Ballinger vs Bangs, Bangs, Dragon Memorial Stadium, 7 p.m.
San Angelo Grape Creek vs Sonora, Sonora, Bronco Stadium, 7 p.m.
Brady vs Ingram-Moore, Ingram-Moore, Warrior Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 3-3A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Childress 5-0-01.000 8-0-01.000399142
Canadian 4-0-01.000 7-1-00.875398181
Friona 2-2-00.500 6-2-00.750377189
Spearman 2-2-00.500 5-3-00.625280140
Tulia 2-2-00.500 5-3-00.625341172
Amarillo Highland Park 0-4-00.000 0-8-00.00076389
Dimmitt 0-5-00.000 2-7-00.22276426

LAST WEEK
Canadian 33, Friona 27
Childress 56, Tulia 21
Spearman 57, Dimmitt 6

THIS WEEK
Friday
Canadian vs Tulia, Tulia, Younger Stadium, 7 p.m.
Spearman vs Friona, Friona, Chieftains Stadium, 7 p.m.
Amarillo Highland Park vs Dimmitt, Dimmitt, Bobcat Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 4-3A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Lubbock Roosevelt 3-0-01.000 8-0-01.00040964
Abernathy 2-1-00.667 7-1-00.875351150
Idalou 2-1-00.667 7-1-00.875295109
Coahoma 1-2-00.333 3-4-00.429206202
Stanton 1-2-00.333 3-5-00.375119227
Big Lake Reagan County 0-3-00.000 3-5-00.375164276

LAST WEEK
Coahoma 55, Big Lake Reagan County 7
Idalou 41, Stanton 6
Lubbock Roosevelt 58, Abernathy 56

THIS WEEK
Friday
Coahoma vs Lubbock Roosevelt, Lubbock Roosevelt, Eagle Field, 7:30 p.m.
Idalou vs Big Lake Reagan County, Big Lake Reagan County, James H. Bird Memorial Stadium, 7:30 p.m.
Stanton vs Abernathy, Abernathy, Antelope Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 5-3A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Dublin 3-0-01.000 7-1-00.875236166
Jacksboro 2-1-00.667 4-3-00.571199206
Eastland 2-1-00.667 3-5-00.375247315
Millsap 1-2-00.333 3-5-00.375257252
Comanche 1-2-00.333 1-7-00.125175302
Merkel 0-3-00.000 2-5-00.286118176

LAST WEEK
Comanche 49, Millsap 34
Dublin 28, Merkel 20
Jacksboro 51, Eastland 48

THIS WEEK
Friday
Dublin vs Millsap, Millsap ES, Bulldog Stadium, 7 p.m.
Jacksboro vs Comanche, Comanche, Indian Field, 7 p.m.
Merkel vs Eastland, Eastland Maverick Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 6-3A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Holliday 3-0-01.000 8-0-01.00033790
Henrietta 3-0-01.000 7-1-00.875316149
Callisburg 2-1-00.667 7-1-00.875288104
Wichita Falls City View 1-2-00.333 3-5-00.375161232
Nocona 0-3-00.000 1-7-00.125118411
Valley View 0-3-00.000 0-8-00.00093442

LAST WEEK
Holliday 62, Nocona 14
Callisburg 46, Wichita Falls City View 6
Henrietta 54, Valley View 7

THIS WEEK
Friday
Valley View vs Nocona, Nocona, Jack Crain Stadium, 7:30 p.m.
Wichita Falls City View vs Holliday, Holliday, Eagle Stadium, 7:30 p.m.
Henrietta vs Callisburg, Callisburg, Wildcats Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 7-3A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Palmer 5-0-01.000 6-1-00.857263199
Edgewood 4-1-00.800 6-3-00.667314200
Blooming Grove 2-2-00.500 4-3-00.571220166
Rice 2-2-00.500 3-5-00.375155273
Corsicana Mildred 1-3-00.250 3-5-00.375160222
Scurry-Rosser 1-3-00.250 3-5-00.375299242
Dallas Gateway Charter 0-0-0 1-7-00.125134290

LAST WEEK
Scurry-Rosser 35, Dallas Gateway Charter 0
Edgewood 61, Rice 0
Palmer 29, Blooming Grove 22

THIS WEEK
Friday
Rice vs Scurry-Rosser, Scurry-Rosser, Wildcat Stadium, 7:30 p.m.
Corsicana Mildred vs Edgewood, Edgewood, I.T. James Memorial Stadium, 7:30 p.m.
Dallas Gateway Charter vs Blooming Grove, Bloomington ES, Bobcat Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 8-3A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Gunter 4-0-01.000 7-1-00.875329119
Bells 4-1-00.800 6-3-00.667343199
Whitewright 3-1-00.750 4-4-00.500177193
Leonard 2-2-00.500 5-2-00.714278162
Sadler S & S Consolidated 2-2-00.500 2-6-00.250117246
Blue Ridge 0-0-0 1-8-00.111119340
Lone Oak 0-4-00.000 2-6-00.250152249

LAST WEEK
Leonard 50, Lone Oak 14
Gunter 49, Blue Ridge 14
Bells 34, Sadler S & S Consolidated 7

THIS WEEK
Friday
Lone Oak vs Gunter, Gunter, Tiger Stadium, 7:30 p.m.
Whitewright vs Bells, Bells, Panthers Stadium, 7:30 p.m.
Sadler S & S Consolidated vs Leonard, Leonard, Tiger Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 9-3A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
New London West Rusk 4-0-01.000 8-0-01.000390121
Arp 3-1-00.750 4-3-00.571197142
Big Sandy Harmony 2-2-00.500 6-2-00.750274133
Grand Saline 2-2-00.500 2-5-00.286159170
Troup 2-3-00.400 6-3-00.667279238
Quitman 1-3-00.250 4-4-00.500129278
Winona 1-4-00.200 2-7-00.22296356

LAST WEEK
Arp 41, Winona 3
New London West Rusk 63, Big Sandy Harmony 18
Grand Saline 42, Troup 27

THIS WEEK
Friday
Big Sandy Harmony vs Arp, Arp, Tigers Stadium, 7:30 p.m.
Quitman vs Troup, Troup, Tigers Stadium, 7:30 p.m.
Grand Saline vs New London West Rusk, New London West Rusk, Bruce Bradshaw Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 10-3A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Daingerfield 4-0-01.000 6-2-00.750328153
Omaha Pewitt 3-1-00.750 4-4-00.500236297
De Kalb 3-2-00.600 6-3-00.667286170
Paris Chisum 2-2-00.500 5-2-00.714337186
Hooks 2-2-00.500 3-5-00.375232287
Pattonville Prairiland 1-3-00.250 4-4-00.500222233
Redwater 0-5-00.000 3-6-00.333179262

LAST WEEK
Pattonville Prairiland 38, Redwater 22
Daingerfield 42, Omaha Pewitt 6
De Kalb 26, Hooks 20

THIS WEEK
Friday
Omaha Pewitt vs Pattonville Prairiland, Pattonville Prairiland, Patriots Stadium, 7:30 p.m.
Hooks vs Daingerfield, Daingerfield, Tiger Stadium, 7:30 p.m.
Paris Chisum vs De Kalb, De Kalb, Bear Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 11-3A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Elysian Fields 4-0-01.000 7-1-00.875314108
Waskom 4-0-01.000 7-1-00.87544589
Hughes Springs 3-1-00.750 3-4-00.429194187
Harleton 2-2-00.500 3-5-00.375180244
Queen City 2-3-00.400 4-5-00.444239291
Diana New Diana 0-4-00.000 0-8-00.00079413
Ore City 0-5-00.000 1-8-00.11195410

LAST WEEK
Waskom 67, Harleton 0
Elysian Fields 55, Ore City 7
Hughes Springs 46, Queen City 12

THIS WEEK
Friday
Elysian Fields vs Waskom, Waskom, Wildcats Stadium, 7:30 p.m.
Diana New Diana vs Ore City, Ore City, Stadium, 7:30 p.m.
Harleton vs Hughes Springs, Hughes Springs, Mustangs Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 12-3A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Newton 4-0-01.000 6-1-00.85734099
Kountze 3-1-00.750 6-2-00.750249165
New Waverly 3-1-00.750 6-2-00.750273132
Corrigan-Camden 2-2-00.500 5-3-00.625186164
Hemphill 2-3-00.400 4-4-00.500250167
Warren 1-3-00.250 3-4-00.429123182
Anderson-Shiro 0-0-0 2-7-00.22294215

LAST WEEK
Kountze 17, Anderson-Shiro 6
Hemphill 34, Warren 7
New Waverly 30, Corrigan-Camden 13

THIS WEEK
Friday
Newton vs Hemphill, Hemphill Stadium, 7 p.m.
New Waverly vs Kountze, Kountze, Lion Stadium, 7 p.m.
Warren vs Corrigan-Camden, Corrigan-Camden, Bulldog Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 13-3A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Franklin 5-0-01.000 9-0-01.000518107
Rogers 4-1-00.800 6-3-00.667350264
Lexington 2-2-00.500 4-4-00.500261264
Florence 1-3-00.250 4-4-00.500208243
Riesel 1-3-00.250 3-4-00.429132270
Buffalo 1-3-00.250 2-6-00.250188338
Clifton 1-3-00.250 1-7-00.125145238

LAST WEEK
Rogers 47, Riesel 13
Lexington 47, Florence 10
Franklin 77, Buffalo 3

THIS WEEK
Friday
Florence vs Riesel, Riesel, Indian Stadium, 7:30 p.m.
Buffalo vs Lexington, Lexington, Eagle Stadium, 7:30 p.m.
Clifton vs Franklin, Franklin, Hedrick Field, 7:30 p.m.

DISTRICT 14-3A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
East Bernard 3-0-01.000 7-1-00.875295118
Van Vleck 3-0-01.000 5-3-00.625221188
El Maton Tidehaven 2-1-00.667 4-3-00.571235156
Danbury 1-2-00.333 4-4-00.500186187
Altair Rice 0-3-00.000 2-6-00.250116245
Wallis Brazos 0-3-00.000 2-7-00.222124292

LAST WEEK
Van Vleck 49, El Maton Tidehaven 27
Danbury 33, Wallis Brazos 6
East Bernard 43, Altair Rice 6

THIS WEEK
Friday
Van Vleck vs Wallis Brazos, Wallis Brazos, Cougars Stadium, 7:30 p.m.
El Maton Tidehaven vs East Bernard, East Bernard, Memorial Stadium, 7:30 p.m.
Altair Rice vs Danbury, Danbury, Panther Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 15-3A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Poth 5-0-01.000 7-1-00.87531560
Natalia 4-0-01.000 7-1-00.87526771
Stockdale 3-2-00.600 4-5-00.444199218
Karnes City 2-2-00.500 3-5-00.375167222
George West 1-3-00.250 1-7-00.125156292
Dilley 0-4-00.000 4-4-00.500117166
Nixon-Smiley 0-4-00.000 2-6-00.25091253

LAST WEEK
Stockdale 22, Dilley 0
Poth 49, Nixon-Smiley 0
Karnes City 34, George West 14

THIS WEEK
Friday
George West vs Dilley, Dilley, Gosch Stadium, 7:30 p.m.
Natalia vs Poth, Poth Jack Lane Stadium, 7:30 p.m.
Nixon-Smiley vs Karnes City, Karnes City, Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 16-3A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Odem 5-0-01.000 9-0-01.00035769
Hebbronville 4-0-01.000 7-0-01.000340108
Taft 2-2-00.500 6-2-00.750252130
Banquete 2-3-00.400 5-4-00.556230194
Skidmore-Tynan 1-3-00.250 4-3-00.571138122
Santa Rosa 1-3-00.250 2-6-00.250158213
Monte Alto 0-1-00.000 0-8-00.00026352

LAST WEEK
Santa Rosa 47, Monte Alto 6
Odem 21, Skidmore-Tynan 7
Taft 20, Banquete 13

THIS WEEK
Friday
Monte Alto vs Taft, Taft, Greyhound Stadium, 7:30 p.m.
Skidmore-Tynan vs Santa Rosa, Santa Rosa, Warriors Stadium, 7:30 p.m.
Hebbronville vs Odem, Odem, Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 1-2A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Farwell 3-0-01.000 7-1-00.87537494
Panhandle 3-0-01.000 3-5-00.375305279
Sanford-Fritch 2-1-00.667 3-5-00.375160253
Olton 1-2-00.333 5-3-00.625225178
Boys Ranch 0-3-00.000 1-7-00.125125339
Stinnett West Texas 0-3-00.000 0-8-00.00060428

LAST WEEK
Farwell 56, Stinnett West Texas 0
Sanford-Fritch 56, Olton 14
Panhandle 56, Boys Ranch 14

THIS WEEK
Friday
Stinnett West Texas vs Olton, Olton, Mustang Stadium, 7 p.m.
Sanford-Fritch vs Boys Ranch, Boys Ranch, Rough Riders Stadium, 7 p.m.
Farwell vs Panhandle, Panhandle, Panther Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 2-2A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
New Deal 3-0-01.000 7-1-00.87532255
Sundown 3-0-01.000 6-2-00.750206110
Hale Center 1-2-00.333 3-5-00.375172226
Floydada 1-2-00.333 2-6-00.250100253
Post 1-2-00.333 2-6-00.250106185
Tahoka 0-3-00.000 0-8-00.00058330

LAST WEEK
New Deal 49, Tahoka 0
Sundown 42, Hale Center 6
Post 42, Floydada 0

THIS WEEK
Friday
Sundown vs Tahoka, Tahoka, Bulldogs Stadium, 7 p.m.
Post vs Hale Center, Hale Center, Jefferies Memorial Stadium, 7 p.m.
Floydada vs New Deal, New Deal, Lions Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 3-2A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Forsan 3-0-01.000 8-0-01.00029888
Hawley 3-0-01.000 8-0-01.00036021
Anson 1-2-00.333 3-5-00.375168226
Stamford 1-2-00.333 3-5-00.375192243
Colorado City Colorado 1-2-00.333 1-6-00.14380207
Haskell 0-3-00.000 2-6-00.25095229

LAST WEEK
Forsan 28, Haskell 0
Stamford 22, Colorado City Colorado 14
Hawley 35, Anson 0

THIS WEEK
Friday
Forsan vs Stamford, Stamford, Bulldogs Stadium, 7:30 p.m.
Colorado City Colorado vs Hawley, Hawley, Forrest Field, 7:30 p.m.
Haskell vs Anson, Anson Tiger Stadium, Tiger Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 4-2A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Coleman 3-0-01.000 7-0-01.00028932
Cisco 2-1-00.667 6-2-00.750289134
Goldthwaite 2-1-00.667 4-4-00.500184177
San Saba 2-1-00.667 2-6-00.250219263
Winters 0-3-00.000 1-6-00.14398254
De Leon 0-3-00.000 0-8-00.00068374

LAST WEEK
Goldthwaite 49, Winters 13
San Saba 45, De Leon 14
Coleman 31, Cisco 7

THIS WEEK
Friday
De Leon vs Winters, Winters, Stadium, 7 p.m.
Coleman vs San Saba, San Saba Rogan Field, Stadium, 7 p.m.
Cisco vs Goldthwaite, Goldthwaite, Eagle Field, 7 p.m.

DISTRICT 5-2A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Alvord 3-0-01.000 6-2-00.750324191
Tioga 2-0-01.000 4-4-00.500279176
Lindsay 2-1-00.667 4-4-00.500289231
Trenton 1-1-00.500 4-3-00.571206167
Collinsville 1-1-00.500 3-5-00.375227240
Tom Bean 0-3-00.000 0-7-00.00040320

LAST WEEK
Tioga 23, Collinsville 13
Lindsay 55, Tom Bean 0
Alvord 51, Trenton 7

THIS WEEK
Friday
Trenton vs Collinsville, Collinsville Pirates Stadium, 7:30 p.m.
Tom Bean vs Tioga, Tioga, Bulldog Stadium, 7:30 p.m.
Alvord vs Lindsay, Lindsay Knight Field, Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 6-2A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Celeste 4-0-01.000 6-2-00.750291215
Wolfe City 4-0-01.000 5-1-00.833149138
Cooper 3-1-00.750 7-1-00.875295136
Honey Grove 2-2-00.500 3-5-00.375124206
Alba-Golden 1-3-00.250 4-4-00.500170197
Bogata Rivercrest 1-4-00.200 2-7-00.222220354
Como-Pickton 0-4-00.000 3-5-00.375123151

LAST WEEK
Celeste 27, Como-Pickton 11
Alba-Golden 15, Bogata Rivercrest 14
Honey Grove 28, Cooper 13

THIS WEEK
Friday
Wolfe City vs Celeste, Celeste Blue Devil Stadium, 7:30 p.m.
Como-Pickton vs Cooper, Cooper, Bulldog Stadium, 7:30 p.m.
Honey Grove vs Alba-Golden, Alba-Golden, Panthers Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 7-2A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Crawford 4-0-01.000 8-0-01.00032059
Tolar 3-1-00.750 6-2-00.750363152
Bosqueville 3-1-00.750 5-3-00.625264185
Valley Mills 2-0-01.000 4-5-00.444265211
Hamilton 2-2-00.500 5-3-00.625250187
Rio Vista 1-4-00.200 3-5-00.375165211
Itasca 0-4-00.000 0-8-00.00038356

LAST WEEK
Valley Mills 56, Itasca 0
Crawford 54, Bosqueville 14
Tolar 49, Rio Vista 0

THIS WEEK
Friday
Tolar vs Bosqueville, Bosqueville, Bulldogs Stadium, 7 p.m.
Crawford vs Itasca, Itasca, Patton Stadium, 7 p.m.
Hamilton vs Rio Vista, Rio Vista, Eagle Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 8-2A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Marlin 3-0-01.000 6-2-00.750267139
Dawson 2-0-01.000 3-5-00.375204211
Cayuga 2-0-01.000 2-6-00.250147262
Italy 2-1-00.667 5-3-00.625305125
Axtell 0-3-00.000 2-6-00.250195341
Kerens 0-3-00.000 1-7-00.12554296

LAST WEEK
Cayuga 27, Dawson 20
Italy 61, Axtell 6
Marlin 47, Kerens 0

THIS WEEK
Friday
Cayuga vs Italy, Italy, Willis Field, 7:30 p.m.
Dawson vs Marlin, Marlin Legion Stadium, 7:30 p.m.
Axtell vs Kerens, Kerens, Bobcats Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 9-2A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Beckville 4-0-01.000 8-0-01.000421134
Price Carlisle 3-0-01.000 3-4-00.429204219
Hawkins 3-1-00.750 5-4-00.556306251
Frankston 2-2-00.500 4-4-00.500183207
Linden-Kildare 2-2-00.500 2-5-00.286151237
Gladewater Union Grove 1-3-00.250 1-6-00.14389294
Big Sandy 0-2-00.000 2-7-00.222172237

LAST WEEK
Frankston 35, Gladewater Union Grove 6
Price Carlisle 36, Hawkins 28
Linden-Kildare 28, Big Sandy 21

THIS WEEK
Friday
Beckville vs Big Sandy, Big Sandy, Wildcat Stadium, 7:30 p.m.
Gladewater Union Grove vs Price Carlisle, Price Carlisle, Arrowhead Stadium, 7:30 p.m.
Linden-Kildare vs Frankston, Frankston, Indians Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 10-2A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Timpson 2-0-01.000 5-0-01.00027753
Joaquin 2-0-01.000 5-2-00.714316166
Shelbyville 1-1-00.500 5-3-00.625261225
Garrison 1-2-00.333 3-4-00.429145215
San Augustine 0-3-00.000 1-8-00.111179413

LAST WEEK
Joaquin 36, Shelbyville 30
Garrison 31, San Augustine 30

THIS WEEK
Friday
Timpson vs Joaquin, Joaquin, Rams Stadium, 7:30 p.m.
San Augustine vs Shelbyville, Shelbyville, Dragon Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 11-2A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Centerville 4-0-01.000 8-1-00.889385134
Alto 3-0-01.000 5-2-00.714274150
Normangee 3-0-01.000 5-4-00.556288266
Grapeland 1-1-00.500 4-5-00.444286324
Groveton 1-3-00.250 1-7-00.125107385
Jewett Leon 0-4-00.000 3-6-00.333160315

LAST WEEK
Alto 56, Normangee 23
Groveton 30, Jewett Leon 26
Centerville 67, Grapeland 8

THIS WEEK
Friday
Groveton vs Alto, Alto, Yellow Jackets Stadium, 7 p.m.
Centerville vs Normangee, Normangee, Panther Stadium, 7 p.m.
Grapeland vs Jewett Leon, Jewett Leon, Cougar Field, 7:30 p.m.

DISTRICT 12-2A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Thorndale 4-1-00.800 7-2-00.778312107
Hearne 3-0-01.000 5-3-00.625206138
Thrall 2-0-01.000 5-3-00.625311199
Holland 2-1-00.667 5-3-00.625156158
Rosebud-Lott 2-3-00.400 5-4-00.556299211
Bruceville-Eddy 1-3-00.250 2-6-00.250104324
Moody 0-4-00.000 1-7-00.125195317

LAST WEEK
Thrall 42, Thorndale 35, OT
Holland 21, Rosebud-Lott 13
Bruceville-Eddy 45, Moody 28

THIS WEEK
Friday
Hearne vs Thorndale, Thorndale Bulldog Stadium, 7:30 p.m.
Thrall vs Moody, Moody, Bearcats Stadium, 7:30 p.m.
Bruceville-Eddy vs Holland, Holland, Homet Field, 7:30 p.m.

DISTRICT 13-2A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Shiner 2-0-01.000 8-0-01.00032651
Ganado 2-0-01.000 4-4-00.500217250
Flatonia 1-1-00.500 3-3-00.500122142
Schulenburg 1-2-00.333 5-4-00.556178188
Weimar 0-3-00.000 2-7-00.22279341

LAST WEEK
Shiner 70, Weimar 0
Ganado 35, Schulenburg 0

THIS WEEK
Friday
Shiner vs Ganado, Ganado Jaycee Park, Stadium, 7:30 p.m.
Flatonia vs Weimar, Weimar, Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 14-2A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Mason 3-0-01.000 7-1-00.87529395
Harper 2-1-00.667 7-1-00.875241126
Johnson City 2-1-00.667 6-2-00.750240131
Ozona 2-1-00.667 4-4-00.500253148
Brackettville Brackett 0-1-00.000 2-5-00.286144197
Center Point 0-1-00.000 2-6-00.25066278

LAST WEEK
Mason 26, Johnson City 21
Harper 35, Center Point 9
Ozona 28, Brackettville Brackett 14

THIS WEEK
Friday
Mason vs Brackettville Brackett, Brackettville Brackett, Tigers Stadium, 7:30 p.m.
Center Point vs Johnson City, Johnson City, Shockley Field, 7:30 p.m.
Harper vs Ozona, 7:30 p.m.

DISTRICT 15-2A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Refugio 2-0-01.000 8-0-01.00048559
Kenedy 2-0-01.000 6-1-00.85724184
Three Rivers 2-1-00.667 6-3-00.667278190
Freer 0-2-00.000 2-5-00.286183214
Bloomington 0-3-00.000 2-7-00.22262282

LAST WEEK
Refugio 55, Three Rivers 0
Kenedy 66, Bloomington 0

THIS WEEK
Friday
Freer vs Bloomington, Bloomington ES, Bobcat Stadium, 7:30 p.m.
Kenedy vs Refugio, Refugio, Jack Sportsman Bobcat Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 16-2A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
La Villa 2-0-01.000 6-2-00.750282111
Ben Bolt-Palito Blanco 2-0-01.000 4-3-00.571115134
Premont 2-1-00.667 5-3-00.625238109
Santa Maria 0-0-0 3-5-00.375115209
Riviera Kaufer 0-2-00.000 1-3-00.25013146

LAST WEEK
La Villa 46, Santa Maria 0
Premont 46, Riviera Kaufer 0

THIS WEEK
Friday
Riviera Kaufer vs La Villa, La Villa, Cardinals Stadium, 7:30 p.m.
Ben Bolt-Palito Blanco vs Premont, Premont, Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 1-2A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
McCamey 3-0-01.000 6-1-00.857342116
Seagraves 2-1-00.667 6-2-00.750249120
Plains 2-1-00.667 5-3-00.625190205
Wink 2-1-00.667 5-3-00.625279233
Morton 0-3-00.000 3-4-00.429177221
Iraan 0-3-00.000 1-6-00.14394372

LAST WEEK
Seagraves 34, Plains 26
McCamey 61, Iraan 6
Wink 76, Morton 13

THIS WEEK
Friday
McCamey vs Plains, Plains, Cowboys Stadium, 7 p.m.
Morton vs Seagraves, Seagraves, Eagle Stadium, 7 p.m.
Wink vs Iraan, Iraan, Brave Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 2-2A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Bovina 3-0-01.000 4-5-00.444112293
New Home 2-0-01.000 5-3-00.625234216
Sudan 1-1-00.500 1-7-00.12584236
Ropesville Ropes 0-2-00.000 5-3-00.625211116
Smyer 0-2-00.000 0-8-00.00072254

LAST WEEK
Sudan 18, Ropesville Ropes 12
Bovina 15, Smyer 0

THIS WEEK
Friday
Smyer vs Sudan, Sudan, Hornet Stadium, 7 p.m.
New Home vs Bovina, Bovina, Mustangs Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 3-2A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Stratford 2-0-01.000 7-1-00.87532977
Gruver 2-1-00.667 8-1-00.889326149
Vega 1-0-01.000 6-2-00.750345156
Sunray 1-1-00.500 4-4-00.500246311
Booker 0-0-0 1-7-00.12598295

LAST WEEK
Vega 53, Booker 6
Stratford 35, Gruver 0

THIS WEEK
Friday
Stratford vs Vega, Vega, Longhorn Field, 7 p.m.
Sunray vs Gruver, Gruver, Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 4-2A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Clarendon 2-0-01.000 7-1-00.875283128
Wellington 2-1-00.667 5-4-00.556245150
Shamrock 1-1-00.500 6-2-00.750364169
Wheeler 1-1-00.500 4-4-00.500151188
Memphis 0-3-00.000 1-8-00.11170326

LAST WEEK
Clarendon 21, Wellington 20
Wheeler 40, Memphis 13

THIS WEEK
Friday
Wheeler vs Clarendon, Clarendon, Broncos Stadium, 7 p.m.
Shamrock vs Memphis, Memphis, Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 5-2A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Lockney 2-0-01.000 7-1-00.87529589
Roscoe 2-0-01.000 7-1-00.875248132
Ralls 1-1-00.500 4-4-00.500227121
Crosbyton 1-2-00.333 4-5-00.444149208
Hamlin 0-3-00.000 0-9-00.00028402

LAST WEEK
Lockney 40, Hamlin 15
Roscoe 58, Crosbyton 8

THIS WEEK
Friday
Roscoe vs Lockney, Lockney, Mitchell Zimmerman Field, 7 p.m.
Ralls vs Crosbyton, Crosbyton, Chieftan Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 6-2A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Archer City 3-0-01.000 5-2-00.714258151
Seymour 3-0-01.000 5-3-00.625269211
Olney 2-1-00.667 4-4-00.500239195
Quanah 1-2-00.333 1-7-00.125171286
Electra 0-3-00.000 2-5-00.28663246
Munday 0-3-00.000 0-8-00.00086416

LAST WEEK
Archer City 49, Munday 7
Seymour 41, Quanah 28
Olney 49, Electra 14

THIS WEEK
Friday
Seymour vs Munday, Munday, Stadium, 7 p.m.
Electra vs Quanah, Quanah Indians Stadium, 7 p.m.
Olney vs Archer City, Archer City Wildcat Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 7-2A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Muenster 2-0-01.000 8-0-01.00037391
Petrolia 2-0-01.000 8-0-01.000303123
Windthorst 1-1-00.500 7-1-00.87531670
Era 1-2-00.333 2-7-00.222170394
Chico 0-3-00.000 0-9-00.000123413

LAST WEEK
Windthorst 46, Chico 12
Petrolia 41, Era 6

THIS WEEK
Thursday
Windthorst vs Petrolia, Petrolia, Pirates Stadium, 7 p.m.
Friday
Muenster vs Chico, Chico, Dragons Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 8-2A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Santo 2-0-01.000 8-0-01.00029184
Albany 2-0-01.000 7-0-01.00039636
Cross Plains 1-2-00.333 5-3-00.625192161
Hico 1-2-00.333 4-5-00.444158273
Meridian 0-2-00.000 1-7-00.125108380

LAST WEEK
Cross Plains 60, Meridian 12
Santo 34, Hico 14

THIS WEEK
Friday
Santo vs Albany, Albany, Robert Nail Memorial Stadium, 7 p.m.
Hico vs Meridian, Meridian Yellow Jacket Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 9-2A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Maud 3-0-01.000 6-2-00.750267193
Simms Bowie 2-0-01.000 4-3-00.571172156
Clarksville 2-1-00.667 4-4-00.500203301
Quinlan Boles 1-1-00.500 3-5-00.375197197
Cumby 1-1-00.500 1-5-00.16775182
Detroit 0-2-00.000 1-6-00.143146242

LAST WEEK
Simms Bowie 28, Detroit 14
Maud 36, Quinlan Boles 22
Clarksville 49, Cumby 28

THIS WEEK
Friday
Detroit vs Quinlan Boles, Quinlan Boles, Kevin Kiper Memorial Stadium, 7:30 p.m.
Simms Bowie vs Cumby, Cumby, Trojans Stadium, 7:30 p.m.
Clarksville vs Maud, Maud Cardinals Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 10-2A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Mart 3-0-01.000 8-0-01.00039639
Wortham 2-0-01.000 5-3-00.625293184
Bremond 2-0-01.000 3-5-00.375215300
Chilton 2-1-00.667 7-1-00.87526899
Frost 0-0-0 2-6-00.250112372
Hubbard 0-2-00.000 3-5-00.375196275

LAST WEEK
Bremond 43, Hubbard 35, OT
Mart 78, Frost 0
Chilton 27, Wortham 6

THIS WEEK
Friday
Wortham vs Bremond, Bremond, Tiger Stadium, 7 p.m.
Hubbard vs Mart, Mart, Mart ISD Athletic Complex, 7 p.m.
Chilton vs Frost, Frost, Polar Bears Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 11-2A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Tenaha 5-0-01.000 7-2-00.778312126
Lovelady 3-0-01.000 6-2-00.750230153
Colmesneil 2-0-01.000 5-2-00.714220182
Pineland West Sabine 2-0-01.000 2-6-00.250227282
Cushing 2-2-00.500 4-2-00.667167143
Mount Enterprise 1-2-00.333 1-4-00.20034120
Overton 0-4-00.000 0-8-00.00064278

LAST WEEK
Colmesneil 40, Pineland West Sabine 28
Lovelady 24, Mount Enterprise 0
Tenaha 49, Cushing 6

THIS WEEK
Friday
Mount Enterprise vs Colmesneil, Colmesneil, Bulldogs Stadium, 7 p.m.
Cushing vs Lovelady, Lovelady, Lions Stadium, 7 p.m.
Overton vs Tenaha, Tenaha, Tiger Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 12-2A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Evadale 3-0-01.000 6-2-00.750237159
Deweyville 2-1-00.667 3-4-00.429166156
Burkeville 1-1-00.500 4-3-00.571102166
Hull-Daisetta 1-1-00.500 3-4-00.429152191
Sabine Pass 0-0-0 0-1-00.00002
High Island 0-0-0 0-3-10.14320109

LAST WEEK
Sabine Pass vs High Island, High Island, Cardinals Nest Stadium, canceled
Hull-Daisetta 38, Burkeville 8
Evadale 26, Deweyville 22

THIS WEEK
Friday
Evadale vs Sabine Pass, Sabine Pass Shark Stadium, canceled
Hull-Daisetta vs High Island, High Island, Cardinals Nest Stadium, 7 p.m.
Deweyville vs Burkeville, Burkeville, Roy Harper Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 13-2A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Burton 4-0-01.000 7-1-00.87523988
Granger 3-1-00.750 6-1-00.857268100
Milano 2-0-01.000 4-4-00.500156239
Snook 2-0-01.000 3-5-00.375176202
Somerville 2-2-00.500 3-5-00.375199212
Iola 2-3-00.400 2-6-00.25089214
Bartlett 0-4-00.000 3-6-00.333122284

LAST WEEK
Burton 28, Granger 22
Snook 56, Bartlett 8
Milano 35, Iola 22

THIS WEEK
Friday
Burton vs Milano, Milano, Eagles Stadium, 7 p.m.
Snook vs Granger, Granger, Lion Stadium, 7 p.m.
Somerville vs Bartlett, Bartlett, Bulldogs Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 14-2A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Christoval 3-0-01.000 7-1-00.875313113
Eldorado 2-1-00.667 6-1-00.857358169
Miles 2-1-00.667 3-5-00.375212266
Rocksprings 1-0-01.000 5-3-00.625266181
Menard 1-2-00.333 2-6-00.250137275
Junction 0-1-00.000 3-5-00.375131160

LAST WEEK
Rocksprings 24, Junction 20
Miles 38, Menard 25
Christoval 46, Eldorado 22

THIS WEEK
Friday
Rocksprings vs Miles, Miles, Stadium, 7:30 p.m.
Eldorado vs Menard, Menard, Yellow Jackets Stadium, 7:30 p.m.
Christoval vs Junction, Junction, Eagle Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 15-2A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
D'Hanis 3-0-01.000 6-1-00.85721632
Sabinal 2-0-01.000 2-6-00.250109260
Bruni 2-1-00.667 4-3-00.571194156
Charlotte 1-2-00.333 2-5-00.286121181
La Pryor 1-2-00.333 1-6-00.14374299
Benavides 0-2-00.000 0-7-00.00012258

LAST WEEK
Sabinal 46, La Pryor 0
D'Hanis 27, Bruni 6
Charlotte 37, Benavides 6

THIS WEEK
Friday
Sabinal vs Benavides, Benavides Eagles Stadium, 7 p.m.
Charlotte vs Bruni, Bruni Badger Stadium, 7 p.m.
Saturday
La Pryor vs D'Hanis, D'Hanis, Butch Wools Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 16-2A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Falls City 4-0-01.000 7-1-00.87526353
Louise 4-0-01.000 6-3-00.667219124
Yorktown 3-0-01.000 5-3-00.625319210
Woodsboro 3-2-00.600 3-5-00.37578188
Agua Dulce 1-2-00.333 1-6-00.14398238
Runge 0-2-00.000 0-7-00.00032292
Pettus 0-3-00.000 0-7-00.00014244

LAST WEEK
Woodsboro 21, Agua Dulce 9
Louise 42, Pettus 0
Falls City 59, Runge 0

THIS WEEK
Friday
Yorktown vs Louise, Louise, Hornets Stadium, 7 p.m.
Pettus vs Runge, Runge Yellow Jacket Stadium, 7 p.m.
Falls City vs Agua Dulce, Agua Dulce, Longhorn Stadium, 7 p.m.