Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)

Class:
Region:
Division:
Round:
Draw & Results
(All Times Central)

6A
Bi-District
Region I
Arlington Bowie vs. Odessa Permian
EP Coronado vs. Wolfforth Frenship
Midland Lee vs. Arlington Martin
Amarillo Tascosa (25-7) vs. EP El Dorado
Duncanville vs. Southlake Carroll (17-14)
Denton Guyer vs. Lewisville Flower Mound
Euless Trinity (28-3) vs. De Soto
Plano vs. Denton Ryan
Amarillo vs. EP Montwood
Midland (20-9) vs. Arlington Lamar
EP Franklin vs. Lubbock Coronado (11-17)
Weatherford vs. San Angelo Central
Plano West vs. Northwest
Hurst Bell (20-10) vs. South Grand Prairie
Keller (25-6) vs. Allen
Cedar Hill vs. Colleyville Heritage (22-10)

Region II
Killeen vs. Tyler Lee
Dallas Skyline (19-12) vs. Dallas Highland Park (17-10)
Garland Sachse vs. Belton
Richardson vs. Irving Nimitz
Humble Summer Creek vs. Montgomery
Round Rock Westwood (27-6) vs. Austin Anderson
Spring DeKaney vs. Conroe The Woodlands
Austin Westlake vs. Pflugerville Hendrickson (24-9)
Mesquite Horn vs. Irving
Garland Lakeview vs. Killeen Shoemaker
Irving MacArthur (25-7) vs. Richardson Berkner
Waco Midway vs. Rockwall (17-14)
Austin Bowie (22-8) vs. Round Rock Cedar Ridge (16-15)
Klein Oak vs. Humble Atascocita
Pflugerville (23-8) vs. Buda Hays
Conroe vs. Klein Collins

Region III
Houston Bellaire vs. Katy Cinco Ranch
Houston Cy-Fair vs. Aldine Davis
Katy Seven Lakes vs.   20-6A Seed 4
Houston Nimitz vs. Houston Cypress Falls
League City Clear Springs vs. Fort Bend Kempner
Channelview vs. Pearland
Fort Bend Hightower vs.   24-6A Seed 4
Pearland Dawson vs.   21-6A Seed 3
Houston Memorial vs. Houston Cypress Ranch
Katy vs. Houston Lamar
Houston Cypress Woods vs.   18-6A Seed 4
Houston Westside vs. Katy Tompkins
Manvel (24-9) vs.   21-6A Seed 4
Alief Hastings vs.   24-6A Seed 3
Galena Park North Shore vs. Alvin
League City Clear Falls vs. Fort Bend Travis

Region IV
CC Carroll vs.   27-6A Seed 4
Converse Judson vs. SA Madison
SA Clark vs. CC Ray (19-13)
SA Reagan vs. SA Wagner
Harlingen vs. Edinburg North
29-6A Seed 2   vs. La Joya Palmview
Weslaco vs. Brownsville Rivera
McAllen Memorial vs. Laredo United South
SA Johnson vs. Schertz Clemens
SA Brandeis vs. SA East Central (19-13)
Cibolo Steele vs.   26-6A Seed 4
SA Southwest vs. SA O'Connor
McAllen Rowe vs. Del Rio
PSJA North vs. Harlingen South
29-6A Seed 1   vs. McAllen
Brownsville Veterans Memorial vs. Edinburg

Area
Region I
winner of
Arlington Bowie
vs. Odessa Permian
vs. winner of
EP Coronado
vs. Wolfforth Frenship
winner of
Midland Lee
vs. Arlington Martin
vs. winner of
Amarillo Tascosa
vs. EP El Dorado
winner of
Duncanville
vs. Southlake Carroll
vs. winner of
Denton Guyer
vs. Lewisville Flower Mound
winner of
Euless Trinity
vs. De Soto
vs. winner of
Plano
vs. Denton Ryan
winner of
Amarillo
vs. EP Montwood
vs. winner of
Midland
vs. Arlington Lamar
winner of
EP Franklin
vs. Lubbock Coronado
vs. winner of
Weatherford
vs. San Angelo Central
winner of
Plano West
vs. Northwest
vs. winner of
Hurst Bell
vs. South Grand Prairie
winner of
Keller
vs. Allen
vs. winner of
Cedar Hill
vs. Colleyville Heritage

Region II
winner of
Killeen
vs. Tyler Lee
vs. winner of
Dallas Skyline
vs. Dallas Highland Park
winner of
Garland Sachse
vs. Belton
vs. winner of
Richardson
vs. Irving Nimitz
winner of
Humble Summer Creek
vs. Montgomery
vs. winner of
Round Rock Westwood
vs. Austin Anderson
winner of
Spring DeKaney
vs. Conroe The Woodlands
vs. winner of
Austin Westlake
vs. Pflugerville Hendrickson
winner of
Mesquite Horn
vs. Irving
vs. winner of
Garland Lakeview
vs. Killeen Shoemaker
winner of
Irving MacArthur
vs. Richardson Berkner
vs. winner of
Waco Midway
vs. Rockwall
winner of
Austin Bowie
vs. Round Rock Cedar Ridge
vs. winner of
Klein Oak
vs. Humble Atascocita
winner of
Pflugerville
vs. Buda Hays
vs. winner of
Conroe
vs. Klein Collins

Region III
winner of
Houston Bellaire
vs. Katy Cinco Ranch
vs. winner of
Houston Cy-Fair
vs. Aldine Davis
TBA   vs. winner of
Houston Nimitz
vs. Houston Cypress Falls
winner of
League City Clear Springs
vs. Fort Bend Kempner
vs. winner of
Channelview
vs. Pearland
TBA   vs.   TBA
winner of
Houston Memorial
vs. Houston Cypress Ranch
vs. winner of
Katy
vs. Houston Lamar
TBA   vs. winner of
Houston Westside
vs. Katy Tompkins
TBA   vs.   TBA
winner of
Galena Park North Shore
vs. Alvin
vs. winner of
League City Clear Falls
vs. Fort Bend Travis

Region IV
TBA   vs. winner of
Converse Judson
vs. SA Madison
winner of
SA Clark
vs. CC Ray
vs. winner of
SA Reagan
vs. SA Wagner
winner of
Harlingen
vs. Edinburg North
vs.   TBA
winner of
Weslaco
vs. Brownsville Rivera
vs. winner of
McAllen Memorial
vs. Laredo United South
winner of
SA Johnson
vs. Schertz Clemens
vs. winner of
SA Brandeis
vs. SA East Central
TBA   vs. winner of
SA Southwest
vs. SA O'Connor
winner of
McAllen Rowe
vs. Del Rio
vs. winner of
PSJA North
vs. Harlingen South
TBA   vs. winner of
Brownsville Veterans Memorial
vs. Edinburg

Regional Quarterfinals
Region I
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region II
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region III
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region IV
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Regional Semifinals
Region I
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region II
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region III
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region IV
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Regional Finals
Region I
TBA   vs.   TBA

Region II
TBA   vs.   TBA

Region III
TBA   vs.   TBA

Region IV
TBA   vs.   TBA

State Semifinals
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

State Finals
TBA   vs.   TBA

5A
Bi-District
Region I
Plainview vs. Amarillo Palo Duro
EP Andress vs. EP Parkland
Canyon vs. Lubbock
Clint Horizon vs. EP Chapin
Aledo vs. FW Western Hills
FW Boswell vs. FW Dunbar
FW Arlington Heights vs. Cleburne
North Richland Hills Birdville vs. Denton
EP Eastlake vs. EP Jefferson
Hereford vs. San Angelo Lake View
EP Burges vs. EP Bel Air
Lubbock Cooper vs. Dumas
Grapevine vs. Fort Worth Chisholm Trail
FW Trimble Tech vs. Burleson Centennial
Wichita Falls Rider vs. Lake Dallas
Crowley vs. FW South Hills

Region II
West Mesquite vs. Dallas Hillcrest
Little Elm vs. McKinney
Carrollton Smith vs. Royse City
Prosper vs. Frisco Centennial
Lufkin vs. Texarkana Texas
Dallas Spruce vs. Waxahachie
Sulphur Springs vs. Lindale
Mansfield Summit vs. Dallas Samuell
McKinney North vs. Frisco Wakeland
Dallas Wilson vs. Mesquite Poteet
Frisco Liberty vs. Wylie East
Rockwall-Heath vs. Dallas Adams
Mansfield Timberview vs. Dallas Seagoville
Hallsville vs. Corsicana
Dallas South Oak Cliff vs. Mansfield Legacy
Tyler vs. Longview

Region III
Houston Madison vs. Tomball
Temple vs. College Station
Tomball Memorial vs. Houston Davis
Bryan Rudder vs. Waco University
Richmond George Ranch vs. Fort Bend Ridge Point
Mont Belvieu Barbers Hill vs. Lumberton
Fort Bend Bush vs. Richmond Foster
Beaumont Central vs. Humble
College Station A&M Consolidated vs. Pflugerville Connally
Magnolia vs. Houston Yates
Waco vs. Huntsville
Houston North Forest vs. Brenham (18-12)
Beaumont Ozen vs. Dayton
Galveston Ball vs. Rosenberg Terry
Crosby vs. Baytown Goose Creek Memorial
Port Lavaca Calhoun (24-10) vs. Fort Bend Elkins

Region IV
SA Highlands (21-11) vs. Seguin (22-12)
Georgetown vs. Bastrop Cedar Creek
Floresville (26-5) vs. SA Brackenridge (19-15)
26-5A Seed 2   vs.   25-5A Seed 3
Mercedes vs.   31-5A Seed 4
Laredo Nixon vs. Victoria East
Mission Sharyland vs.   32-5A Seed 4
Victoria West vs. SA Southside
26-5A Seed 1   vs.   25-5A Seed 4
Kerrville Tivy (22-9) vs. SA Harlandale (18-13)
25-5A Seed 1   vs.   26-5A Seed 4
SA Lanier (21-7) vs. San Marcos (18-12)
CC Flour Bluff vs.   29-5A Seed 4
31-5A Seed 2   vs.   32-5A Seed 3
Laredo Cigarroa vs. Alice
32-5A Seed 2   vs.   31-5A Seed 3

Area
Region I
winner of
Plainview
vs. Amarillo Palo Duro
vs. winner of
EP Andress
vs. EP Parkland
winner of
Canyon
vs. Lubbock
vs. winner of
Clint Horizon
vs. EP Chapin
winner of
Aledo
vs. FW Western Hills
vs. winner of
FW Boswell
vs. FW Dunbar
winner of
FW Arlington Heights
vs. Cleburne
vs. winner of
North Richland Hills Birdville
vs. Denton
winner of
EP Eastlake
vs. EP Jefferson
vs. winner of
Hereford
vs. San Angelo Lake View
winner of
EP Burges
vs. EP Bel Air
vs. winner of
Lubbock Cooper
vs. Dumas
winner of
Grapevine
vs. Fort Worth Chisholm Trail
vs. winner of
FW Trimble Tech
vs. Burleson Centennial
winner of
Wichita Falls Rider
vs. Lake Dallas
vs. winner of
Crowley
vs. FW South Hills

Region II
winner of
West Mesquite
vs. Dallas Hillcrest
vs. winner of
Little Elm
vs. McKinney
winner of
Carrollton Smith
vs. Royse City
vs. winner of
Prosper
vs. Frisco Centennial
winner of
Lufkin
vs. Texarkana Texas
vs. winner of
Dallas Spruce
vs. Waxahachie
winner of
Sulphur Springs
vs. Lindale
vs. winner of
Mansfield Summit
vs. Dallas Samuell
winner of
McKinney North
vs. Frisco Wakeland
vs. winner of
Dallas Wilson
vs. Mesquite Poteet
winner of
Frisco Liberty
vs. Wylie East
vs. winner of
Rockwall-Heath
vs. Dallas Adams
winner of
Mansfield Timberview
vs. Dallas Seagoville
vs. winner of
Hallsville
vs. Corsicana
winner of
Dallas South Oak Cliff
vs. Mansfield Legacy
vs. winner of
Tyler
vs. Longview

Region III
winner of
Houston Madison
vs. Tomball
vs. winner of
Temple
vs. College Station
winner of
Tomball Memorial
vs. Houston Davis
vs. winner of
Bryan Rudder
vs. Waco University
winner of
Richmond George Ranch
vs. Fort Bend Ridge Point
vs. winner of
Mont Belvieu Barbers Hill
vs. Lumberton
winner of
Fort Bend Bush
vs. Richmond Foster
vs. winner of
Beaumont Central
vs. Humble
winner of
College Station A&M Consolidated
vs. Pflugerville Connally
vs. winner of
Magnolia
vs. Houston Yates
winner of
Waco
vs. Huntsville
vs. winner of
Houston North Forest
vs. Brenham
winner of
Beaumont Ozen
vs. Dayton
vs. winner of
Galveston Ball
vs. Rosenberg Terry
winner of
Crosby
vs. Baytown Goose Creek Memorial
vs. winner of
Port Lavaca Calhoun
vs. Fort Bend Elkins

Region IV
winner of
SA Highlands
vs. Seguin
vs. winner of
Georgetown
vs. Bastrop Cedar Creek
winner of
Floresville
vs. SA Brackenridge
vs.   TBA
TBA   vs. winner of
Laredo Nixon
vs. Victoria East
TBA   vs. winner of
Victoria West
vs. SA Southside
TBA   vs. winner of
Kerrville Tivy
vs. SA Harlandale
TBA   vs. winner of
SA Lanier
vs. San Marcos
TBA   vs.   TBA
winner of
Laredo Cigarroa
vs. Alice
vs.   TBA

Regional Quarterfinals
Region I
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region II
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region III
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region IV
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Regional Semifinals
Region I
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region II
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region III
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region IV
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Regional Finals
Region I
TBA   vs.   TBA

Region II
TBA   vs.   TBA

Region III
TBA   vs.   TBA

Region IV
TBA   vs.   TBA

State Semifinals
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

State Finals
TBA   vs.   TBA

4A
Bi-District
Region I
Midland Greenwood vs. San Elizario
Borger vs. Lamesa
Fabens vs. Andrews
Lubbock Estacado vs. Perryton
Bridgeport vs. Midlothian Heritage
Wichita Falls Hirschi vs. Stephenville
Godley (27-6) vs. FW Castleberry
Brownwood vs. Vernon
Levelland vs. Dalhart
Clint Mountain View vs. Pecos
Bushland (17-9) vs. Big Spring
Seminole vs. Clint
Abilene Wylie (25-5) vs. Iowa Park
Kennedale vs. Springtown
Burkburnett vs. Graham
Decatur vs. Venus (22-8)

Region II
Princeton vs. Dallas Pinkston
Sanger (28-4) vs. Irving North Hills
Dallas Lincoln vs. Quinlan Ford
10-4A Seed 2   vs. Krum
Bullard vs. Atlanta
13-4A Seed 2   vs.   14-4A Seed 3
Texarkana Liberty-Eylau vs. Longview Spring Hill (17-9)
14-4A Seed 2   vs.   13-4A Seed 3
Carrollton Ranchview vs. Celina
Dallas Wilmer-Hutchins vs. Anna (18-12)
Argyle (28-1) vs. Dallas Hampton
Melissa vs. Dallas Carter
14-4A Seed 1   vs.   13-4A Seed 4
Texarkana Pleasant Grove vs. Tyler Chapel Hill
Ferris vs. Van (11-20)
Gilmer vs. Paris North Lamar

Region III
Diboll vs.   19-4A Seed 4
Waco Connally vs. Fairfield
Tatum vs. Jasper
Madisonville vs. China Spring
24-4A Seed 1   vs.   23-4A Seed 4
Smithville vs. Houston Worthing
Cleveland (22-7) vs. Sour Lake Hardin-Jefferson
Houston Washington vs. Giddings
Mexia (22-4) vs. Lorena
Henderson vs. Huntington
Waco La Vega vs. Palestine
Lufkin Hudson vs.   19-4A Seed 3
Houston Wheatley vs. Bellville
Splendora vs. Orange Little Cypress-Mauriceville
Navasota vs.   22-4A Seed 4
24-4A Seed 2   vs.   23-4A Seed 3

Region IV
Freeport Brazosport vs. Sealy (17-18)
Taylor vs. La Vernia
Wharton (30-0) vs. Sweeny
Geronimo Navarro vs. Burnet
La Feria (26-8) vs. Beeville Jones
Boerne vs. Carrizo Springs
CC West Oso vs.   32-4A Seed 4
Jourdanton vs. Fredericksburg
Wimberley vs. Salado
El Campo (14-18) vs. La Marque
Liberty Hill vs. Fischer Canyon Lake
Needville vs. Columbus (12-16)
Crystal City vs. Bandera (19-13)
Rockport-Fulton vs.   32-4A Seed 3
Devine vs.   30-4A Seed 4
Zapata vs. Orange Grove

Area
Region I
winner of
Midland Greenwood
vs. San Elizario
vs. winner of
Borger
vs. Lamesa
winner of
Fabens
vs. Andrews
vs. winner of
Lubbock Estacado
vs. Perryton
winner of
Bridgeport
vs. Midlothian Heritage
vs. winner of
Wichita Falls Hirschi
vs. Stephenville
winner of
Godley
vs. FW Castleberry
vs. winner of
Brownwood
vs. Vernon
winner of
Levelland
vs. Dalhart
vs. winner of
Clint Mountain View
vs. Pecos
winner of
Bushland
vs. Big Spring
vs. winner of
Seminole
vs. Clint
winner of
Abilene Wylie
vs. Iowa Park
vs. winner of
Kennedale
vs. Springtown
winner of
Burkburnett
vs. Graham
vs. winner of
Decatur
vs. Venus

Region II
winner of
Princeton
vs. Dallas Pinkston
vs. winner of
Sanger
vs. Irving North Hills
winner of
Dallas Lincoln
vs. Quinlan Ford
vs.   TBA
winner of
Bullard
vs. Atlanta
vs.   TBA
winner of
Texarkana Liberty-Eylau
vs. Longview Spring Hill
vs.   TBA
winner of
Carrollton Ranchview
vs. Celina
vs. winner of
Dallas Wilmer-Hutchins
vs. Anna
winner of
Argyle
vs. Dallas Hampton
vs. winner of
Melissa
vs. Dallas Carter
TBA   vs. winner of
Texarkana Pleasant Grove
vs. Tyler Chapel Hill
winner of
Ferris
vs. Van
vs. winner of
Gilmer
vs. Paris North Lamar

Region III
TBA   vs. winner of
Waco Connally
vs. Fairfield
winner of
Tatum
vs. Jasper
vs. winner of
Madisonville
vs. China Spring
TBA   vs. winner of
Smithville
vs. Houston Worthing
winner of
Cleveland
vs. Sour Lake Hardin-Jefferson
vs. winner of
Houston Washington
vs. Giddings
winner of
Mexia
vs. Lorena
vs. winner of
Henderson
vs. Huntington
winner of
Waco La Vega
vs. Palestine
vs.   TBA
winner of
Houston Wheatley
vs. Bellville
vs. winner of
Splendora
vs. Orange Little Cypress-Mauriceville
TBA   vs.   TBA

Region IV
winner of
Freeport Brazosport
vs. Sealy
vs. winner of
Taylor
vs. La Vernia
winner of
Wharton
vs. Sweeny
vs. winner of
Geronimo Navarro
vs. Burnet
winner of
La Feria
vs. Beeville Jones
vs. winner of
Boerne
vs. Carrizo Springs
TBA   vs. winner of
Jourdanton
vs. Fredericksburg
winner of
Wimberley
vs. Salado
vs. winner of
El Campo
vs. La Marque
winner of
Liberty Hill
vs. Fischer Canyon Lake
vs. winner of
Needville
vs. Columbus
winner of
Crystal City
vs. Bandera
vs.   TBA
TBA   vs. winner of
Zapata
vs. Orange Grove

Regional Quarterfinals
Region I
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region II
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region III
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region IV
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Regional Semifinals
Region I
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region II
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region III
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region IV
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Regional Finals
Region I
TBA   vs.   TBA

Region II
TBA   vs.   TBA

Region III
TBA   vs.   TBA

Region IV
TBA   vs.   TBA

State Semifinals
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

State Finals
TBA   vs.   TBA

3A
Bi-District
Region I
Tornillo vs.   3-3A Seed 4
Spearman vs. Dimmitt
3-3A Seed 1   vs. Alpine (14-11)
Littlefield vs. Childress
Clyde vs. Bangs
Sonora vs. Merkel (16-5)
Comanche vs. Eastland (16-12)
Tuscola Jim Ned vs. Stanton (18-9)
Shallowater (28-4) vs.   1-3A Seed 4
3-3A Seed 2   vs.   4-3A Seed 3
Amarillo Highland Park vs. Muleshoe (15-13)
4-3A Seed 2   vs. Denver City
Wall vs. Coahoma
Brady vs. Dublin
Colorado City Colorado vs. Ballinger
Cisco vs. Coleman

Region II
12-3A Seed 1   vs.   11-3A Seed 4
Paradise vs. Ponder (24-8)
11-3A Seed 1   vs.   12-3A Seed 4
Howe vs. Holliday
16-3A Seed 1   vs.   15-3A Seed 4
Leonard vs. Big Sandy Harmony
15-3A Seed 1   vs.   16-3A Seed 4
14-3A Seed 2   vs.   13-3A Seed 3
Pottsboro (27-4) vs.   9-3A Seed 4
11-3A Seed 2   vs.   12-3A Seed 3
Bowie vs. Whitesboro
12-3A Seed 2   vs.   11-3A Seed 3
14-3A Seed 1   vs.   13-3A Seed 4
15-3A Seed 2   vs.   16-3A Seed 3
Whitewright vs. Winona
16-3A Seed 2   vs.   15-3A Seed 3

Region III
Little River Academy vs.   19-3A Seed 4
White Oak vs. Frankston
Teague vs. Rockdale
Eustace vs. Gladewater Sabine
24-3A Seed 1   vs.   23-3A Seed 4
21-3A Seed 2   vs.   22-3A Seed 3
23-3A Seed 1   vs. Wallis Brazos (11-17)
Woden vs.   21-3A Seed 3
Malakoff vs. Jefferson
19-3A Seed 2   vs. Rogers
Elysian Fields vs. New London West Rusk
Franklin vs.   19-3A Seed 3
Nacogdoches Central Heights vs. Jewett Leon
23-3A Seed 2   vs.   24-3A Seed 3
21-3A Seed 1   vs.   22-3A Seed 4
24-3A Seed 2   vs.   23-3A Seed 3

Region IV
Hallettsville vs. Karnes City
Lago Vista vs. Natalia
Goliad vs. Palacios
Marion vs. Blanco
Lyford vs. Banquete
29-3A Seed 2   vs.   30-3A Seed 3
San Diego vs. Santa Rosa
30-3A Seed 2   vs.   29-3A Seed 3
SA Cole vs. Ingram Moore
Poth vs. Altair Rice
Jarrell vs. Universal City Randolph
Vanderbilt Industrial vs. Nixon-Smiley
30-3A Seed 1   vs. George West
Bishop vs.   32-3A Seed 3
Odem vs.   30-3A Seed 4
32-3A Seed 2   vs. Kingsville Academy

Area
Region I
TBA   vs. winner of
Spearman
vs. Dimmitt
TBA   vs. winner of
Littlefield
vs. Childress
winner of
Clyde
vs. Bangs
vs. winner of
Sonora
vs. Merkel
winner of
Comanche
vs. Eastland
vs. winner of
Tuscola Jim Ned
vs. Stanton
TBA   vs.   TBA
winner of
Amarillo Highland Park
vs. Muleshoe
vs.   TBA
winner of
Wall
vs. Coahoma
vs. winner of
Brady
vs. Dublin
winner of
Colorado City Colorado
vs. Ballinger
vs. winner of
Cisco
vs. Coleman

Region II
TBA   vs. winner of
Paradise
vs. Ponder
TBA   vs. winner of
Howe
vs. Holliday
TBA   vs. winner of
Leonard
vs. Big Sandy Harmony
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
winner of
Bowie
vs. Whitesboro
vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
winner of
Whitewright
vs. Winona
vs.   TBA

Region III
TBA   vs. winner of
White Oak
vs. Frankston
winner of
Teague
vs. Rockdale
vs. winner of
Eustace
vs. Gladewater Sabine
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
winner of
Malakoff
vs. Jefferson
vs.   TBA
winner of
Elysian Fields
vs. New London West Rusk
vs.   TBA
winner of
Nacogdoches Central Heights
vs. Jewett Leon
vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region IV
winner of
Hallettsville
vs. Karnes City
vs. winner of
Lago Vista
vs. Natalia
winner of
Goliad
vs. Palacios
vs. winner of
Marion
vs. Blanco
winner of
Lyford
vs. Banquete
vs.   TBA
winner of
San Diego
vs. Santa Rosa
vs.   TBA
winner of
SA Cole
vs. Ingram Moore
vs. winner of
Poth
vs. Altair Rice
winner of
Jarrell
vs. Universal City Randolph
vs. winner of
Vanderbilt Industrial
vs. Nixon-Smiley
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Regional Quarterfinals
Region I
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region II
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region III
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region IV
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Regional Semifinals
Region I
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region II
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region III
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region IV
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Regional Finals
Region I
TBA   vs.   TBA

Region II
TBA   vs.   TBA

Region III
TBA   vs.   TBA

Region IV
TBA   vs.   TBA

State Semifinals
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

State Finals
TBA   vs.   TBA

2A
Bi-District
Region I
Abernathy (21-9) vs.   3-2A Seed 4
1-2A Seed 2   vs.   2-2A Seed 3
Panhandle vs. New Deal
Wheeler vs. Stratford (19-7)
Christoval (28-5) vs. Hawley
5-2A Seed 2   vs.   6-2A Seed 3
Haskell vs. Forsan
6-2A Seed 2   vs.   5-2A Seed 3
Wellington vs. Sunray
Farwell vs. Hale Center
1-2A Seed 1   vs.   2-2A Seed 4
Olton (18-12) vs. Claude
Van Horn vs. Sudan
Stamford vs. Miles
5-2A Seed 1   vs.   6-2A Seed 4
Mertzon Irion County vs. Anson (22-7)

Region II
Frost (23-2) vs. Poolville (19-12)
Archer City vs. Santo
Goldthwaite vs. Seymour
Gladewater Union Grove vs. Detroit
Honey Grove vs. Fruitvale
Clarksville vs. Hawkins
Quinlan Boles vs. Bells (24-6)
Hico (25-5) vs. Petrolia
Era vs. Italy
Windthorst vs. Hamilton
Itasca vs. Alvord
Martin's Mill vs. Trenton
Bogata Rivercrest (21-8) vs. McLeod (22-7)
Wolfe City vs. Como-Pickton
Harleton vs. Maud

Region III
Elkhart Slocum vs. Kerens (12-16)
Crawford (12-12) vs. Riesel
La Rue La Poynor (30-2) vs.   20-2A Seed 4
Mart vs. Meridian
Evadale vs.   23-2A Seed 4
21-2A Seed 2   vs.   22-2A Seed 3
Pineland West Sabine vs. Saratoga West Hardin
22-2A Seed 2   vs.   21-2A Seed 3
Rosebud-Lott vs. Axtell
Hubbard (21-8) vs.   20-2A Seed 3
Bosqueville vs. Moody
Centerville vs. Cayuga (16-13)
22-2A Seed 1   vs.   21-2A Seed 4
Brookeland vs. Dallardsville Big Sandy
21-2A Seed 1   vs.   22-2A Seed 4
Colmesneil vs. Zavalla (14-16)

Region IV
Weimar vs.   27-2A Seed 4
Thorndale vs. Iola
Mason (30-4) vs.   28-2A Seed 4
Normangee vs.   25-2A Seed 3
Santa Maria vs. Agua Dulce
SA Gervin vs. Pettus
CC London vs. San Isidro
Three Rivers vs. Brackettville Brackett
Anderson-Shiro vs.   25-2A Seed 4
San Saba vs.   28-2A Seed 3
Holland vs. Snook
Shiner (23-11) vs. Harper
Falls City (23-8) vs. La Pryor
Port Aransas vs. San Perlita
Sabinal vs.   30-2A Seed 4
La Villa vs. Refugio

Area
Region I
TBA   vs.   TBA
winner of
Panhandle
vs. New Deal
vs. winner of
Wheeler
vs. Stratford
winner of
Christoval
vs. Hawley
vs.   TBA
winner of
Haskell
vs. Forsan
vs.   TBA
winner of
Wellington
vs. Sunray
vs. winner of
Farwell
vs. Hale Center
TBA   vs. winner of
Olton
vs. Claude
winner of
Van Horn
vs. Sudan
vs. winner of
Stamford
vs. Miles
TBA   vs. winner of
Mertzon Irion County
vs. Anson

Region II
winner of
Frost
vs. Poolville
vs. winner of
Archer City
vs. Santo
Muenster vs. winner of
Goldthwaite
vs. Seymour
winner of
Gladewater Union Grove
vs. Detroit
vs. winner of
Honey Grove
vs. Fruitvale
winner of
Clarksville
vs. Hawkins
vs. winner of
Quinlan Boles
vs. Bells
winner of
Hico
vs. Petrolia
vs. winner of
Era
vs. Italy
winner of
Windthorst
vs. Hamilton
vs. winner of
Itasca
vs. Alvord
winner of
Martin's Mill
vs. Trenton
vs. winner of
Bogata Rivercrest
vs. McLeod
winner of
Wolfe City
vs. Como-Pickton
vs. winner of
Harleton
vs. Maud

Region III
winner of
Elkhart Slocum
vs. Kerens
vs. winner of
Crawford
vs. Riesel
TBA   vs. winner of
Mart
vs. Meridian
TBA   vs.   TBA
winner of
Pineland West Sabine
vs. Saratoga West Hardin
vs.   TBA
winner of
Rosebud-Lott
vs. Axtell
vs.   TBA
winner of
Bosqueville
vs. Moody
vs. winner of
Centerville
vs. Cayuga
TBA   vs. winner of
Brookeland
vs. Dallardsville Big Sandy
TBA   vs. winner of
Colmesneil
vs. Zavalla

Region IV
TBA   vs. winner of
Thorndale
vs. Iola
TBA   vs.   TBA
winner of
Santa Maria
vs. Agua Dulce
vs. winner of
SA Gervin
vs. Pettus
winner of
CC London
vs. San Isidro
vs. winner of
Three Rivers
vs. Brackettville Brackett
TBA   vs.   TBA
winner of
Holland
vs. Snook
vs. winner of
Shiner
vs. Harper
winner of
Falls City
vs. La Pryor
vs. winner of
Port Aransas
vs. San Perlita
TBA   vs. winner of
La Villa
vs. Refugio

Regional Quarterfinals
Region I
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region II
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region III
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region IV
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Regional Semifinals
Region I
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region II
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region III
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region IV
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Regional Finals
Region I
TBA   vs.   TBA

Region II
TBA   vs.   TBA

Region III
TBA   vs.   TBA

Region IV
TBA   vs.   TBA

State Semifinals
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

State Finals
TBA   vs.   TBA

1A
Bi-District
Region I
1-1A Seed 2   vs.   2-1A Seed 3
3-1A Seed 2   vs. Earth Springlake
Whitharral vs. Meadow
7-1A Seed 2   vs. Vernon Northside
1-1A Seed 3   vs.   2-1A Seed 2
Hartley (15-9) vs. Hart
5-1A Seed 3   vs. Ropesville Ropes
Knox City vs. Crowell

Region II
Balmorhea vs. Grandfalls-Royalty
Lenorah Grady vs. Gail Borden
Jayton (18-7) vs. Paint Rock
Clyde Eula vs. Rochelle
Marfa vs. Wink
Lamesa Klondike vs. Ira
Trent vs. Robert Lee
Cross Plains vs. Menard

Region IV
25-1A Seed 3   vs.   26-1A Seed 2
Calvert vs. Apple Springs
Chester vs. Dime Box
Medina vs. Runge

Area
Region I
TBA   vs. Nazareth
TBA   vs.   2-1A Seed 1
winner of
Whitharral
vs. Meadow
vs. Munday
TBA   vs. New Home
TBA   vs.   3-1A Seed 1
winner of
Hartley
vs. Hart
vs.   1-1A Seed 1
TBA   vs.   7-1A Seed 1
winner of
Knox City
vs. Crowell
vs.   5-1A Seed 1

Region II
winner of
Balmorhea
vs. Grandfalls-Royalty
vs.   12-1A Seed 1
winner of
Lenorah Grady
vs. Gail Borden
vs.   10-1A Seed 1
winner of
Jayton
vs. Paint Rock
vs. Richland Springs
winner of
Clyde Eula
vs. Rochelle
vs. Garden City (25-2)
winner of
Marfa
vs. Wink
vs. O'Donnell
winner of
Lamesa Klondike
vs. Ira
vs. Fort Davis
winner of
Trent
vs. Robert Lee
vs. May
winner of
Cross Plains
vs. Menard
vs. Roby (27-2)

Region III
winner of
Bryson
vs. Gordon
vs. Kopperl
winner of
Gustine
vs. Iredell
vs.   18-1A Seed 1
winner of
Forestburg
vs. Irving Universal
vs.   24-1A Seed 1
winner of
Campbell
vs. Yantis
vs. Milford
winner of
Graford
vs. Stephenville Huckabay
vs.   19-1A Seed 1
TBA   vs. Newcastle
winner of
Bellevue
vs. Fort Davis
vs. Dodd City
winner of
Cumby Miller Grove
vs. Gilmer Union Hill
vs. Slidell

Region IV
TBA   vs. Chireno
winner of
Spurger
vs. Newcastle
vs.   32-1A Seed 1
TBA   vs. North Zulch
winner of
Chester
vs. Dime Box
vs. Barksdale Nueces Canyon

Regional Quarterfinals
Region I
TBA   vs. winner of
Bryson
vs. Gordon
TBA   vs. winner of
Gustine
vs. Iredell
TBA   vs. winner of
Forestburg
vs. Irving Universal
TBA   vs. winner of
Campbell
vs. Yantis

Region II
TBA   vs. winner of
Graford
vs. Stephenville Huckabay
TBA   vs.   TBA
TBA   vs. winner of
Bellevue
vs. Fort Davis
TBA   vs. winner of
Cumby Miller Grove
vs. Gilmer Union Hill

Region III
TBA   vs.   TBA
TBA   vs. winner of
Kennard
vs. Douglass
TBA   vs. winner of
Spurger
vs. Newcastle
TBA   vs. winner of
Leakey
vs. Austwell-Tivoli

Region IV
TBA   vs.   TBA
TBA   vs. winner of
Calvert
vs. Apple Springs
TBA   vs. winner of
Chester
vs. Dime Box
TBA   vs. winner of
Medina
vs. Runge

Regional Semifinals
Region I
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region II
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region III
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Region IV
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

Regional Finals
Region I
TBA   vs.   TBA

Region II
TBA   vs.   TBA

Region III
TBA   vs.   TBA

Region IV
TBA   vs.   TBA

State Semifinals
TBA   vs.   TBA
TBA   vs.   TBA

State Finals
TBA   vs.   TBA