Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
<< Back to history

School:

Search Results: Conroe The Woodlands


TournamentTeam / AthletetestEventPlaceResult

2019 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6AConroe The Woodlands 2nd186
Class 6A1) Tyler Hulet
3) Zach Bentley
2) Jasper Van Lier
4) Matthew Tannenberger
200-yard Medley Relay1st1:31.00
Class 6ATyler Hulet 100-yard Back1st48.47
Class 6AJasper Van Lier 100-yard Breast15th57.99
Class 6A1) Tyler Hulet
3) Luke Jorris
2) Cotton Fields
4) Matthew Tannenberger
400-yard Free Relay9th3:05.18
Class 6AMatthew Tannenberger 200-yard Free1st1:37.14
Class 6ACotton Fields 200-yard IM6th1:50.62
Class 6ALuke Jorris 50-yard Free11th21.14
Class 6ACameron Cash One-Meter Diving1st526.85
Class 6ATyler Hulet 100-yard Butterfly3rd48.58
Class 6ALuke Jorris 100-yard Free8th45.93
Class 6AMatthew Tannenberger 500-yard Free1st4:21.64
District 13-6AConroe The Woodlands 1st239
District 13-6A1) Tyler Hulet
3) Zach Bentley
2) Jasper Van Lier
4) Luke Jorris
200-yard Medley Relay1st1:33.61
District 13-6ATyler Hulet 100-yard Back1st50.64
District 13-6ACotton Fields 100-yard Back2nd51.85
District 13-6ALuke Robertson 100-yard Back6th57.11
District 13-6AAndrew Jones 100-yard Back8th57.35
District 13-6AJasper Van Lier 100-yard Breast1st59.48
District 13-6AConnor Scott 100-yard Breast2nd59.55
District 13-6ABran Reynera 100-yard Breast5th1:01.31
District 13-6ACaleb Gallagher 100-yard Breast6th1:02.55
District 13-6A1) Tyler Hulet
3) Cotton Fields
2) Aidan Flanagan
4) Matthew Tannenberger
400-yard Free Relay1st3:12.46
District 13-6AMatthew Tannenberger 200-yard Free1st1:38.46
District 13-6AAidan Flanagan 200-yard Free3rd1:44.52
District 13-6AJosh Brooks 200-yard Free4th1:46.73
District 13-6ABran Reynera 200-yard Free6th1:47.03
District 13-6ACotton Fields 200-yard IM1st1:53.19
District 13-6ARoberto Bonilla Flores 200-yard IM2nd1:53.73
District 13-6AJavier Pena Reyes 200-yard IM5th1:58.06
District 13-6AHector Pena 200-yard IM7th2:04.36
District 13-6ALuke Jorris 50-yard Free1st21.41
District 13-6AZach Bentley 50-yard Free3rd22.31
District 13-6ATyler Staton 50-yard Free5th22.93
District 13-6AJasper Van Lier 50-yard Free6th22.97
District 13-6ACameron Cash One-Meter Diving1st554.70
District 13-6ATyler Hulet 100-yard Butterfly1st50.30
District 13-6AZach Bentley 100-yard Butterfly2nd52.09
District 13-6ATyler Staton 100-yard Butterfly4th52.68
District 13-6AHector Pena 100-yard Butterfly7th54.84
District 13-6ALuke Jorris 100-yard Free1st47.03
District 13-6AAidan Flanagan 100-yard Free2nd47.53
District 13-6ALuke Robertson 100-yard Free4th48.30
District 13-6AChristian Cristal 100-yard Free8th51.46
District 13-6AMatthew Tannenberger 500-yard Free1st4:25.41
District 13-6ARoberto Bonilla Flores 500-yard Free4th4:43.88
District 13-6AJavier Pena Reyes 500-yard Free5th4:48.30
District 13-6AC J Sorensen 500-yard Free6th4:49.26
District 13-6A1) Aidan Flanagan
3) Luke Jorris
2) Zach Bentley
4) Matthew Tannenberger
200-yard Free Relay1st1:25.74
Region IV-6AConroe The Woodlands 1st378
Region IV-6A1) Tyler Hulet
3) Zach Bentley
2) Jasper Van Lier
4) Luke Jorris
200-yard Medley Relay1st1:31.88
Region IV-6ATyler Hulet 100-yard Back1st48.98
Region IV-6ACotton Fields 100-yard Back6th52.16
Region IV-6AJasper Van Lier 100-yard Breast1st56.49
Region IV-6AConnor Scott 100-yard Breast5th57.86
Region IV-6A1) Tyler Hulet
3) Cotton Fields
2) Aidan Flanagan
4) Matthew Tannenberger
400-yard Free Relay2nd3:04.29
Region IV-6AMatthew Tannenberger 200-yard Free1st1:37.53
Region IV-6AAidan Flanagan 200-yard Free4th1:41.78
Region IV-6ABran Reynera 200-yard Free10th1:45.56
Region IV-6ACotton Fields 200-yard IM3rd1:52.47
Region IV-6ARoberto Bonilla Flores 200-yard IM4th1:53.39
Region IV-6AJavier Pena Reyes 200-yard IM11th1:58.61
Region IV-6ALuke Jorris 50-yard Free4th21.10
Region IV-6AZach Bentley 50-yard Free11th22.24
Region IV-6AJasper Van Lier 50-yard Free14th22.67
Region IV-6ACameron Cash One-Meter Diving1st533.30
Region IV-6ATyler Hulet 100-yard Butterfly2nd49.48
Region IV-6AZach Bentley 100-yard Butterfly9th51.83
Region IV-6ALuke Jorris 100-yard Free3rd46.23
Region IV-6AAidan Flanagan 100-yard Free6th47.17
Region IV-6ALuke Robertson 100-yard Free13th48.94
Region IV-6AMatthew Tannenberger 500-yard Free1st4:24.56
Region IV-6ARoberto Bonilla Flores 500-yard Free5th4:44.14
Region IV-6AC J Sorensen 500-yard Free7th4:49.05
Region IV-6AJavier Pena Reyes 500-yard Free9th4:47.23
Region IV-6A1) Aidan Flanagan
3) Luke Jorris
2) Zach Bentley
4) Matthew Tannenberger
200-yard Free RelayDQ

2018 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6AConroe The Woodlands 2nd216
Class 6A1) Tyler Hulet
3) Adrian Gomez
2) Jasper Van Lier
4) Luke Jorris
200-yard Medley Relay3rd1:32.54
Class 6ATyler Hulet 100-yard Back1st48.82
Class 6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) Tyler Hulet
2) Luke Jorris
4) Matthew Tannenberger
400-yard Free Relay1st3:02.73
Class 6ANathaniel Hickman-Chow 200-yard Free4th1:39.28
Class 6AMatthew Tannenberger 200-yard IM10th1:52.10
Class 6ACotton Fields 200-yard IM13th1:53.32
Class 6ACameron Cash One-Meter Diving3rd494.45
Class 6ASkip Donald One-Meter Diving5th467.80
Class 6ATyler Hulet 100-yard Butterfly6th49.52
Class 6ANathaniel Hickman-Chow 100-yard Free6th45.99
Class 6AMatthew Tannenberger 500-yard Free3rd4:27.64
Class 6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) Luke Jorris
2) Adrian Gomez
4) Matthew Tannenberger
200-yard Free Relay6th1:24.96
District 13-6AConroe The Woodlands 1st254
District 13-6A1) Tyler Hulet
3) Adrian Gomez
2) Santi Riley
4) Luke Jorris
200-yard Medley Relay1st1:37.10
District 13-6ATyler Hulet 100-yard Back1st49.39
District 13-6AJavier Pena Reyes 100-yard Back3rd55.43
District 13-6AAndrew Jones 100-yard Back5th57.29
District 13-6ASebastian Davoli 100-yard Back7th58.27
District 13-6AConnor Scott 100-yard Breast1st1:00.47
District 13-6AJasper Van Lier 100-yard Breast2nd1:00.50
District 13-6ASanti Riley 100-yard Breast3rd1:01.04
District 13-6ABran Reynera 100-yard Breast6th1:03.68
District 13-6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) Tyler Hulet
2) Josh Lee
4) Matthew Tannenberger
400-yard Free Relay1st3:14.99
District 13-6ANathaniel Hickman-Chow 200-yard Free1st1:44.13
District 13-6AJosh Lee 200-yard Free3rd1:48.23
District 13-6AHenrique Martino 200-yard Free4th1:48.36
District 13-6ALuke Robertson 200-yard Free5th1:49.47
District 13-6ACotton Fields 200-yard IM1st1:57.19
District 13-6AMatthew Tannenberger 200-yard IM2nd1:57.90
District 13-6AConnor Scott 200-yard IM4th2:04.63
District 13-6ABran Reynera 200-yard IM5th2:05.24
District 13-6ALuke Jorris 50-yard Free2nd22.50
District 13-6AAdrian Gomez 50-yard Free3rd22.57
District 13-6AChristian Cristal 50-yard Free7th23.13
District 13-6AJasper Van Lier 50-yard Free8th23.19
District 13-6ASkip Donald One-Meter Diving1st525.95
District 13-6ACameron Cash One-Meter Diving3rd480.20
District 13-6AAndrew Imwalle One-Meter Diving5th358.10
District 13-6ATyler Hulet 100-yard Butterfly1st49.85
District 13-6AZach Bentley 100-yard Butterfly2nd52.31
District 13-6AAdrian Gomez 100-yard Butterfly3rd54.12
District 13-6AHenrique Martino 100-yard Butterfly6th55.45
District 13-6ANathaniel Hickman-Chow 100-yard Free1st47.29
District 13-6ALuke Jorris 100-yard Free3rd49.67
District 13-6AChristian Cristal 100-yard Free5th50.25
District 13-6ASanti Riley 100-yard Free6th50.41
District 13-6AMatthew Tannenberger 500-yard Free1st4:37.95
District 13-6AJosh Lee 500-yard Free2nd4:44.18
District 13-6AJavier Pena Reyes 500-yard Free5th4:49.10
District 13-6ACotton Fields 500-yard Free6th4:50.66
District 13-6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) Matthew Tannenberger
2) Adrian Gomez
4) Luke Jorris
200-yard Free Relay1st1:28.87
Region IV-6AConroe The Woodlands 1st471
Region IV-6A1) Tyler Hulet
3) Adrian Gomez
2) Jasper Van Lier
4) Luke Jorris
200-yard Medley Relay1st1:32.03
Region IV-6ATyler Hulet 100-yard Back1st49.03
Region IV-6AJavier Pena Reyes 100-yard Back9th55.51
Region IV-6AAndrew Jones 100-yard Back16th57.24
Region IV-6AJasper Van Lier 100-yard Breast3rd57.88
Region IV-6AConnor Scott 100-yard Breast5th58.42
Region IV-6ASanti Riley 100-yard Breast7th58.77
Region IV-6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) Tyler Hulet
2) Cotton Fields
4) Matthew Tannenberger
400-yard Free Relay1st3:04.86
Region IV-6ANathaniel Hickman-Chow 200-yard Free3rd1:40.06
Region IV-6AJosh Lee 200-yard Free5th1:43.54
Region IV-6ALuke Robertson 200-yard Free9th1:46.50
Region IV-6AHenrique Martino 200-yard Free10th1:46.75
Region IV-6ACotton Fields 200-yard IM1st1:51.49
Region IV-6AMatthew Tannenberger 200-yard IM2nd1:52.81
Region IV-6ABran Reynera 200-yard IM13th2:01.93
Region IV-6AConnor Scott 200-yard IM15th2:03.49
Region IV-6ALuke Jorris 50-yard Free4th21.48
Region IV-6AAdrian Gomez 50-yard Free11th21.98
Region IV-6ASkip Donald One-Meter Diving1st557.25
Region IV-6ACameron Cash One-Meter Diving2nd525.50
Region IV-6AAndrew Imwalle One-Meter Diving6th352.25
Region IV-6ATyler Hulet 100-yard Butterfly2nd49.20
Region IV-6AAdrian Gomez 100-yard Butterfly8th52.47
Region IV-6AZach Bentley 100-yard Butterfly13th53.02
Region IV-6ANathaniel Hickman-Chow 100-yard Free3rd46.26
Region IV-6ALuke Jorris 100-yard Free6th47.71
Region IV-6ASanti Riley 100-yard Free13th49.40
Region IV-6AChristian Cristal 100-yard Free16th49.96
Region IV-6AMatthew Tannenberger 500-yard Free2nd4:28.09
Region IV-6AJosh Lee 500-yard Free5th4:36.62
Region IV-6ACotton Fields 500-yard Free6th4:40.25
Region IV-6AJavier Pena Reyes 500-yard Free9th4:49.12
Region IV-6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) Matthew Tannenberger
2) Adrian Gomez
4) Luke Jorris
200-yard Free Relay1st1:25.38

2017 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6AConroe The Woodlands 2nd196
Class 6A1) Alberto Gomez
3) Tyler Hulet
2) Keenan Wolf
4) Luke Jorris
200-yard Medley Relay1st1:31.87
Class 6AAlberto Gomez 100-yard Back4th48.20
Class 6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) Matthew Tannenberger
2) John Leutner
4) Alberto Gomez
400-yard Free Relay2nd3:04.33
Class 6AMatthew Tannenberger 200-yard Free4th1:39.57
Class 6ANathaniel Hickman-Chow 200-yard Free5th1:40.68
Class 6AAlberto Gomez 200-yard IMDQ
Class 6ACameron Cash One-Meter Diving2nd473.15
Class 6ASkip Donald One-Meter Diving4th435.35
Class 6AMatthew Tannenberger 500-yard Free4th4:28.08
Class 6ANathaniel Hickman-Chow 500-yard Free14th4:35.44
Class 6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) Matthew Tannenberger
2) Darian Sueiro
4) Luke Jorris
200-yard Free Relay5th1:25.23
District 13-6AConroe The Woodlands 1st230.50
District 13-6A1) Alberto Gomez
3) Tyler Hulet
2) Keenan Wolf
4) Luke Jorris
200-yard Medley Relay1st1:35.66
District 13-6AAlberto Gomez 100-yard Back1st52.00
District 13-6ATyler Hulet 100-yard Back2nd52.09
District 13-6ACotton Fields 100-yard Back5th54.61
District 13-6ADavid Killian 100-yard Back6th55.51
District 13-6AKeenan Wolf 100-yard Breast2nd59.02
District 13-6ASanti Riley 100-yard Breast3rd1:00.42
District 13-6AJasper Van Lier 100-yard Breast5th1:02.60
District 13-6ABran Reynera 100-yard Breast7th1:04.41
District 13-6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) Matthew Tannenberger
2) Tyler Hulet
4) Alberto Gomez
400-yard Free Relay1st3:15.80
District 13-6ANathaniel Hickman-Chow 200-yard Free2nd1:42.84
District 13-6AMatthew Tannenberger 200-yard Free3rd1:43.81
District 13-6AJosh Lee 200-yard Free5th1:46.29
District 13-6AHenrique Martino 200-yard Free8th1:48.08
District 13-6AAlberto Gomez 200-yard IM1st1:57.81
District 13-6ACotton Fields 200-yard IM2nd1:57.96
District 13-6AKeenan Wolf 200-yard IM3rd1:58.91
District 13-6ABran Reynera 200-yard IM7th2:06.28
District 13-6ALuke Jorris 50-yard Free2nd21.70
District 13-6ADarian Sueiro 50-yard Free4th22.16
District 13-6AJohn Leutner 50-yard Free6th22.31
District 13-6ADanny Rohaly 50-yard Free11th22.94
District 13-6ASkip Donald One-Meter Diving1st507.00
District 13-6ACameron Cash One-Meter Diving2nd500.65
District 13-6AAndrew Imwalle One-Meter Diving6th302.85
District 13-6ATyler Hulet 100-yard Butterfly1st51.71
District 13-6AAdrian Gomez 100-yard Butterfly2nd52.37
District 13-6AHenrique Martino 100-yard Butterfly4th54.70
District 13-6ASanti Riley 100-yard Butterfly8th56.79
District 13-6ALuke Jorris 100-yard Free2nd48.08
District 13-6AJohn Leutner 100-yard Free4th49.01
District 13-6ADarian Sueiro 100-yard Free6th50.19
District 13-6ADanny Rohaly 100-yard Free8th50.69
District 13-6AMatthew Tannenberger 500-yard Free1st4:36.30
District 13-6ANathaniel Hickman-Chow 500-yard Free3rd4:43.02
District 13-6AJosh Lee 500-yard Free4th4:45.66
District 13-6ADavid Killian 500-yard Free6th4:48.82
District 13-6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) Luke Jorris
2) Darian Sueiro
4) Matthew Tannenberger
200-yard Free Relay1st1:28.74
Region IV-6AConroe The Woodlands 1st473
Region IV-6A1) Alberto Gomez
3) Tyler Hulet
2) Keenan Wolf
4) Luke Jorris
200-yard Medley Relay1st1:32.49
Region IV-6AAlberto Gomez 100-yard Back2nd50.27
Region IV-6ATyler Hulet 100-yard Back5th51.11
Region IV-6ADavid Killian 100-yard Back7th52.71
Region IV-6ACotton Fields 100-yard Back11th53.46
Region IV-6AKeenan Wolf 100-yard Breast1st57.31
Region IV-6ASanti Riley 100-yard Breast6th59.14
Region IV-6AJasper Van Lier 100-yard Breast15th1:01.02
Region IV-6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) Matthew Tannenberger
2) Tyler Hulet
4) Alberto Gomez
400-yard Free Relay2nd3:04.92
Region IV-6ANathaniel Hickman-Chow 200-yard Free3rd1:39.43
Region IV-6AMatthew Tannenberger 200-yard Free4th1:40.28
Region IV-6AJosh Lee 200-yard Free7th1:45.29
Region IV-6AAlberto Gomez 200-yard IM1st1:50.99
Region IV-6AKeenan Wolf 200-yard IM5th1:55.23
Region IV-6ACotton Fields 200-yard IM6th1:55.50
Region IV-6ALuke Jorris 50-yard Free8th21.63
Region IV-6ADarian Sueiro 50-yard Free9th21.67
Region IV-6AJohn Leutner 50-yard Free11th22.04
Region IV-6ASkip Donald One-Meter Diving1st481.45
Region IV-6ACameron Cash One-Meter Diving3rd467.75
Region IV-6ATyler Hulet 100-yard Butterfly3rd50.87
Region IV-6AAdrian Gomez 100-yard Butterfly4th51.84
Region IV-6AHenrique Martino 100-yard Butterfly10th53.98
Region IV-6AJohn Leutner 100-yard Free7th47.52
Region IV-6ADarian Sueiro 100-yard Free9th47.74
Region IV-6ALuke Jorris 100-yard Free11th48.08
Region IV-6ANathaniel Hickman-Chow 500-yard Free2nd4:30.80
Region IV-6AMatthew Tannenberger 500-yard Free3rd4:30.90
Region IV-6AJosh Lee 500-yard Free6th4:37.78
Region IV-6ADavid Killian 500-yard Free7th4:46.69
Region IV-6A1) Luke Jorris
3) Matthew Tannenberger
2) Darian Sueiro
4) Nathaniel Hickman-Chow
200-yard Free Relay1st1:24.55

2016 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6AConroe The Woodlands 3rd159
Class 6A1) Alberto Gomez
3) Nolan Persyn
2) Joshua Sorensen
4) Alexander Merrill
200-yard Medley Relay4th1:32.24
Class 6AAlberto Gomez 100-yard Back4th48.70
Class 6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) Alexander Merrill
2) Nolan Persyn
4) Alberto Gomez
400-yard Free Relay2nd3:03.90
Class 6ANathaniel Hickman-Chow 200-yard Free5th1:39.42
Class 6AAlberto Gomez 200-yard IM4th1:49.21
Class 6AWill Walles One-Meter Diving14th368.60
Class 6ANolan Persyn 100-yard Butterfly8th49.36
Class 6ANathaniel Hickman-Chow 500-yard Free10th4:31.86
Class 6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) Alexander Merrill
2) Joshua Sorensen
4) Nolan Persyn
200-yard Free Relay4th1:24.25
District 13-6AConroe The Woodlands 1st236
District 13-6A1) Alberto Gomez
3) Nolan Persyn
2) Joshua Sorensen
4) Alexander Merrill
200-yard Medley Relay1st1:36.72
District 13-6AAlberto Gomez 100-yard Back1st52.50
District 13-6AJoseph Crews 100-yard Back4th55.43
District 13-6ADavid Killian 100-yard Back5th56.31
District 13-6AAndrew Stewart 100-yard Back6th57.63
District 13-6AKeenan Wolf 100-yard Breast2nd1:00.19
District 13-6AJoshua Sorensen 100-yard Breast3rd1:01.76
District 13-6AJasper Van Lier 100-yard Breast4th1:03.12
District 13-6ASamuel Jackmore 100-yard Breast5th1:03.29
District 13-6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) Matthew Tannenberger
2) Darian Sueiro
4) Alberto Gomez
400-yard Free Relay1st3:14.60
District 13-6ANathaniel Hickman-Chow 200-yard Free1st1:40.82
District 13-6AMatthew Tannenberger 200-yard Free3rd1:45.16
District 13-6AJosh Lee 200-yard Free6th1:46.49
District 13-6AClifford Bangham 200-yard Free8th1:50.15
District 13-6AAlberto Gomez 200-yard IM1st1:58.40
District 13-6ABarley Fields 200-yard IM3rd2:00.71
District 13-6AKeenan Wolf 200-yard IM5th2:02.53
District 13-6ADarian Sueiro 200-yard IM6th2:03.29
District 13-6AJoshua Sorensen 50-yard Free1st22.02
District 13-6ANolan Persyn 50-yard Free2nd22.11
District 13-6ALuke Jorris 50-yard Free3rd22.23
District 13-6ASamuel Jackmore 50-yard Free4th22.51
District 13-6AWill Walles One-Meter Diving3rd432.50
District 13-6ASkip Donald One-Meter Diving4th423.50
District 13-6AAndrew Imwalle One-Meter Diving7th321.15
District 13-6AAnderson McDaniel One-Meter Diving9th293.20
District 13-6ANolan Persyn 100-yard Butterfly1st50.69
District 13-6AJack Helgerson 100-yard Butterfly6th54.83
District 13-6AAdrian Gomez 100-yard Butterfly7th55.38
District 13-6ABarley Fields 100-yard Butterfly8th55.78
District 13-6AAlexander Merrill 100-yard Free1st48.65
District 13-6ALuke Jorris 100-yard Free3rd48.94
District 13-6ADarian Sueiro 100-yard Free5th49.59
District 13-6AClifford Bangham 100-yard Free7th50.84
District 13-6ANathaniel Hickman-Chow 500-yard Free2nd4:38.92
District 13-6AJosh Lee 500-yard Free3rd4:41.70
District 13-6ADavid Killian 500-yard Free4th4:43.74
District 13-6AMatthew Tannenberger 500-yard Free5th4:43.88
District 13-6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) Alexander Merrill
2) Joshua Sorensen
4) Nolan Persyn
200-yard Free Relay1st1:28.12
Region IV-6AConroe The Woodlands 1st442.50
Region IV-6A1) Alberto Gomez
3) Nolan Persyn
2) Joshua Sorensen
4) Alexander Merrill
200-yard Medley Relay1st1:33.31
Region IV-6AAlberto Gomez 100-yard Back2nd50.36
Region IV-6ADavid Killian 100-yard Back4th52.70
Region IV-6AAndrew Stewart 100-yard Back10th55.53
Region IV-6AJoseph Crews 100-yard Back16th56.67
Region IV-6AJoshua Sorensen 100-yard Breast4th59.47
Region IV-6AKeenan Wolf 100-yard Breast9th1:00.97
Region IV-6ASamuel Jackmore 100-yard Breast11th1:01.70
Region IV-6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) Alexander Merrill
2) Nolan Persyn
4) Alberto Gomez
400-yard Free Relay1st3:06.21
Region IV-6ANathaniel Hickman-Chow 200-yard Free1st1:39.74
Region IV-6AMatthew Tannenberger 200-yard Free7th1:44.78
Region IV-6AJosh Lee 200-yard Free8th1:45.15
Region IV-6AAlberto Gomez 200-yard IM1st1:53.65
Region IV-6ADarian Sueiro 200-yard IM4th1:57.17
Region IV-6AKeenan Wolf 200-yard IM7th2:00.80
Region IV-6AJoshua Sorensen 50-yard Free4th21.62
Region IV-6ALuke Jorris 50-yard Free13th22.51
Region IV-6ASamuel Jackmore 50-yard Free15th22.58
Region IV-6AWill Walles One-Meter Diving3rd443.60
Region IV-6ASkip Donald One-Meter Diving4th434.45
Region IV-6ANolan Persyn 100-yard Butterfly1st49.44
Region IV-6AJack Helgerson 100-yard Butterfly13th54.43
Region IV-6AAlexander Merrill 100-yard Free4th47.79
Region IV-6ADarian Sueiro 100-yard Free7th48.58
Region IV-6ALuke Jorris 100-yard Free15th50.32
Region IV-6ANathaniel Hickman-Chow 500-yard Free2nd4:31.42
Region IV-6AJosh Lee 500-yard Free4th4:37.47
Region IV-6ADavid Killian 500-yard Free5th4:37.67
Region IV-6AMatthew Tannenberger 500-yard Free7th4:44.96
Region IV-6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) Alexander Merrill
2) Joshua Sorensen
4) Nolan Persyn
200-yard Free Relay1st1:24.95

2015 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6AConroe The Woodlands 4th139
Class 6A1) Alberto Gomez
3) Nolan Persyn
2) Joshua Sorensen
4) Alexander Merrill
200-yard Medley Relay4th1:33.83
Class 6AAlberto Gomez 100-yard Back5th49.92
Class 6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) John Scobee
2) Alexander Merrill
4) Alberto Gomez
400-yard Free Relay4th3:06.72
Class 6ANathaniel Hickman-Chow 200-yard Free10th1:39.68
Class 6AAlberto Gomez 200-yard IM2nd1:49.50
Class 6AJohn Scobee 200-yard IM11th1:52.86
Class 6AJohn Scobee 500-yard Free10th4:34.17
Class 6A1) Alexander Merrill
3) John Scobee
2) Nathaniel Hickman-Chow
4) Nolan Persyn
200-yard Free Relay5th1:25.57
District 16-6A1) Alberto Gomez
3) Nolan Persyn
2) Max Jorris
4) Alexander Merrill
200-yard Medley Relay1st1:36.50
District 16-6AAlberto Gomez 100-yard Back1st51.90
District 16-6ADavid Killian 100-yard Back6th54.32
District 16-6AJehu De La Rosa 100-yard Back10th56.66
District 16-6AJohn Leutner 100-yard Back12th57.85
District 16-6AJoshua Sorensen 100-yard Breast4th1:01.26
District 16-6AKeenan Wolf 100-yard Breast5th1:02.92
District 16-6ASamuel Jackmore 100-yard Breast7th1:04.10
District 16-6AMax Jorris 100-yard Breast8th1:04.23
District 16-6A1) John Scobee
3) Barley Fields
2) Alberto Gomez
4) Jehu De La Rosa
400-yard Free Relay2nd3:15.05
District 16-6ANathaniel Hickman-Chow 200-yard Free3rd1:44.21
District 16-6AClifford Bangham 200-yard Free7th1:47.42
District 16-6AJosh Lee 200-yard Free9th1:48.14
District 16-6ADarian Sueiro 200-yard Free11th1:49.04
District 16-6AAlberto Gomez 200-yard IM1st1:54.38
District 16-6AJohn Scobee 200-yard IM5th1:58.71
District 16-6ABarley Fields 200-yard IM7th2:02.04
District 16-6AKeenan Wolf 200-yard IM9th2:05.57
District 16-6AAlexander Merrill 50-yard Free1st21.70
District 16-6ANolan Persyn 50-yard Free2nd22.23
District 16-6AJoshua Sorensen 50-yard Free4th22.47
District 16-6ASamuel Jackmore 50-yard Free7th22.68
District 16-6ASkip Donald One-Meter Diving4th372.55
District 16-6AWill Imwalle One-Meter Diving5th369.15
District 16-6ANolan Persyn 100-yard Butterfly2nd52.10
District 16-6AJosh Lee 100-yard Butterfly7th55.37
District 16-6AJack Helgerson 100-yard Butterfly8th55.44
District 16-6AGianni Calderara 100-yard ButterflyDQ
District 16-6AAlexander Merrill 100-yard Free1st47.58
District 16-6AJehu De La Rosa 100-yard Free3rd48.97
District 16-6AClifford Bangham 100-yard Free4th49.22
District 16-6ADarian Sueiro 100-yard Free7th49.93
District 16-6ADavid Killian 500-yard Free1st4:40.53
District 16-6AJohn Scobee 500-yard Free3rd4:46.58
District 16-6ABarley Fields 500-yard Free4th5:00.78
District 16-6A1) Alexander Merrill
3) Joshua Sorensen
2) John Scobee
4) Nolan Persyn
200-yard Free Relay1st1:28.71
Region IV-6AConroe The Woodlands 2nd293
Region IV-6A1) Alberto Gomez
3) Nolan Persyn
2) Max Jorris
4) Alexander Merrill
200-yard Medley Relay2nd1:33.91
Region IV-6AAlberto Gomez 100-yard Back2nd50.70
Region IV-6AJoshua Sorensen 100-yard Breast9th1:00.80
Region IV-6AKeenan Wolf 100-yard Breast13th1:02.15
Region IV-6A1) Nathaniel Hickman-Chow
3) John Scobee
2) Alexander Merrill
4) Alberto Gomez
400-yard Free Relay2nd3:04.85
Region IV-6ANathaniel Hickman-Chow 200-yard Free2nd1:38.49
Region IV-6AAlberto Gomez 200-yard IM2nd1:51.66
Region IV-6AJohn Scobee 200-yard IM4th1:53.81
Region IV-6ANolan Persyn 50-yard Free9th21.78
Region IV-6AJoshua Sorensen 50-yard Free15th22.30
Region IV-6AWill Imwalle One-Meter Diving4th406.85
Region IV-6ASkip Donald One-Meter Diving6th381.45
Region IV-6ANolan Persyn 100-yard Butterfly3rd50.60
Region IV-6AAlexander Merrill 100-yard Free7th46.22
Region IV-6AJehu De La Rosa 100-yard Free13th48.25
Region IV-6AJohn Scobee 500-yard Free3rd4:34.28
Region IV-6ADavid Killian 500-yard Free6th4:39.94
Region IV-6ABarley Fields 500-yard Free7th4:40.61
Region IV-6A1) Alexander Merrill
3) John Scobee
2) Nathaniel Hickman-Chow
4) Nolan Persyn
200-yard Free Relay2nd1:25.52

2014 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6AConroe The Woodlands 7th92
Class 6AMatthew Anderson
Class 6ARhorer Legendre 5th4:32.00
Class 6ARyan Sorensen 6th57.86
Class 6AJohn Norris 11th1:00.12
Class 6ADavid Killian 13th4:44.95
Class 6AJohn Norris 7th
Class 6AAlexander Merrill 11th
Class 6AAlexander Merrill 12th
Class 6ARyan Sorensen 7th
Class 6AJohn Norris 11th
Class 6AJohn Norris 12th
Class 6ANolan Persyn 7th
Class 6AMatthew Anderson 11th
Class 6ARyan Sorensen 12th
Class 6AAlexander Merrill 7th
Class 6ACole Pollina 11th
Class 6ACole Pollina 12th
Class 6A1) John Norris 26.38
3) Nolan Persyn 22.91
2) Ryan Sorensen 25.54
4) Alexander Merrill 21.03
200-yard Medley Relay7th1:35.83
Class 6ARyan Sorensen 100-yard Breast5th57.01
Class 6AJohn Norris 100-yard Breast14th1:00.00
Class 6A1) Alexander Merrill 47.16
3) Matthew Anderson 47.66
2) John Norris 47.89
4) Cole Pollina 47.49
400-yard Free Relay10th3:10.20
Class 6AMatthew Anderson 500-yard Free5th4:31.38
Class 6ARhorer Legendre 500-yard Free7th4:32.83
Class 6ADavid Killian 500-yard Free13th4:43.96
Class 6A1) Alexander Merrill 21.87
3) Ryan Sorensen 21.69
2) John Norris 22.55
4) Cole Pollina 21.30
200-yard Free Relay13th1:27.41
District 16-6AConroe The Woodlands 1st163
District 16-6A1) Reed Keen
3) Nolan Persyn
2) Ryan Sorensen
4) Cole Pollina
200-yard Medley Relay2nd1:37.67
District 16-6ADavid Killian 100-yard Back2nd54.70
District 16-6AReed Keen 100-yard Back5th55.65
District 16-6AJehu De La Rosa 100-yard Back9th56.81
District 16-6AJack Herdejurgen 100-yard Back10th56.99
District 16-6ARyan Sorensen 100-yard Breast3rd1:00.67
District 16-6AJohn Norris 100-yard Breast6th1:01.17
District 16-6ASamuel Jackmore 100-yard Breast10th1:03.19
District 16-6AJoshua Sorensen 100-yard Breast11th1:04.02
District 16-6A1) Alexander Merrill
3) John Norris
2) Matthew Anderson
4) Rhorer Legendre
400-yard Free Relay3rd3:17.04
District 16-6AJohn Norris 200-yard Free3rd1:45.80
District 16-6AMatthew Anderson 200-yard Free4th1:45.94
District 16-6ARhorer Legendre 200-yard Free5th1:46.33
District 16-6AAlexander Merrill 200-yard Free7th1:48.26
District 16-6ABarley Fields 200-yard IM2nd1:59.47
District 16-6AJohn Leutner 200-yard IM7th2:05.16
District 16-6AJehu De La Rosa 200-yard IM8th2:06.94
District 16-6AJoshua Sorensen 200-yard IM10th2:07.71
District 16-6ACole Pollina 50-yard Free1st21.94
District 16-6ANolan Persyn 50-yard Free6th22.61
District 16-6ASamuel Jackmore 50-yard Free13th22.92
District 16-6AMichael Tashjian 50-yard Free14th23.01
District 16-6AWill Walles One-Meter Diving4th400.80
District 16-6ASebastian Rivera One-Meter Diving6th294.05
District 16-6ANolan Persyn 100-yard Butterfly4th53.39
District 16-6ARyan Sorensen 100-yard Butterfly5th53.75
District 16-6AMichael Tashjian 100-yard Butterfly9th55.71
District 16-6AMatthew Lause 100-yard Butterfly12th58.04
District 16-6ACole Pollina 100-yard Free1st48.48
District 16-6AAlexander Merrill 100-yard Free2nd48.58
District 16-6AClifford Bangham 100-yard Free12th50.52
District 16-6ADaniel Laverne 100-yard Free13th50.69
District 16-6ARhorer Legendre 500-yard Free1st4:41.23
District 16-6ABarley Fields 500-yard Free2nd4:42.39
District 16-6ADavid Killian 500-yard Free3rd4:43.58
District 16-6AMatthew Anderson 500-yard Free4th4:43.94
District 16-6A1) Alexander Merrill
3) Nolan Persyn
2) John Norris
4) Cole Pollina
200-yard Free Relay1st1:28.17
Region IV-6AConroe The Woodlands 2nd269
Region IV-6A1) Reed Keen
3) Nolan Persyn
2) Ryan Sorensen
4) Alexander Merrill
200-yard Medley Relay3rd1:35.32
Region IV-6ADavid Killian 100-yard Back11th54.66
Region IV-6AReed Keen 100-yard Back16th55.85
Region IV-6ARyan Sorensen 100-yard Breast1st56.83
Region IV-6AJohn Norris 100-yard Breast3rd58.24
Region IV-6A1) Alexander Merrill
3) Matthew Anderson
2) John Norris
4) Cole Pollina
400-yard Free Relay4th3:09.54
Region IV-6AJohn Norris 200-yard Free10th1:43.49
Region IV-6ARhorer Legendre 200-yard Free14th1:45.46
Region IV-6ACole Pollina 50-yard Free8th21.81
Region IV-6AWill Walles One-Meter Diving3rd460.35
Region IV-6ASebastian Rivera One-Meter Diving12th306.40
Region IV-6ANolan Persyn 100-yard Butterfly7th52.08
Region IV-6AAlexander Merrill 100-yard Free5th46.56
Region IV-6ACole Pollina 100-yard Free9th47.32
Region IV-6AMatthew Anderson 500-yard Free2nd4:31.93
Region IV-6ARhorer Legendre 500-yard Free3rd4:33.77
Region IV-6ADavid Killian 500-yard Free6th4:37.86
Region IV-6ABarley Fields 500-yard Free8th4:43.03
Region IV-6A1) Alexander Merrill
3) Nolan Persyn
2) John Norris
4) Cole Pollina
200-yard Free Relay4th1:26.25

2013 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AConroe The Woodlands 6th93
Class 5A1) John Sanden 25.27
3) Ryan Sorensen 23.03
2) John Norris 26.89
4) Cole Pollina 20.92
200-yard Medley Relay5th1:36.11
Class 5ARyan Sorensen 100-yard Breast2nd56.20
Class 5AJohn Norris 100-yard Breast12th59.38
Class 5A1) John Sanden 47.08
3) Cole Pollina 46.54
2) Alexander Merrill 46.91
400-yard Free RelayDQ
Class 5AJohn Norris 200-yard IM13th1:56.39
Class 5ARhorer Legendre 500-yard Free10th4:35.28
Class 5AMatthew Anderson 500-yard Free15th4:41.25
Class 5A1) John Sanden 21.80
3) Ryan Sorensen 20.76
2) Alexander Merrill 21.23
4) Cole Pollina 21.28
200-yard Free Relay4th1:25.07
Region V-5AConroe The Woodlands 1st402.50
Region V-5A1) Jack Herdejurgen 26.39
3) Ryan Sorensen 22.67
2) John Norris 26.65
4) Cole Pollina 20.91
200-yard Medley Relay3rd1:36.62
Region V-5AJack Herdejurgen 100-yard Back10th57.28
Region V-5AAlastair Nojek 100-yard Back12th57.65
Region V-5ARyan Sorensen 100-yard Breast1st55.56
Region V-5AJohn Norris 100-yard Breast5th58.60
Region V-5A1) John Sanden 48.14
3) Matthew Lause 48.18
2) Alexander Merrill 47.23
4) Ryan Sorensen 46.11
400-yard Free Relay2nd3:09.66
Region V-5AJohn Sanden 200-yard Free2nd1:42.92
Region V-5ARhorer Legendre 200-yard Free3rd1:43.02
Region V-5AMatthew Lause 200-yard Free4th1:43.37
Region V-5AMatthew Anderson 200-yard Free7th1:46.59
Region V-5AJohn Norris 200-yard IM3rd1:54.54
Region V-5ABarley Fields 200-yard IM8th2:02.45
Region V-5ACole Pollina 50-yard Free5th21.70
Region V-5AAlexander Merrill 50-yard Free6th21.79
Region V-5AWill Walles One-Meter Diving7th384.30
Region V-5AGianni Calderara 100-yard Butterfly8th53.83
Region V-5ANolan Persyn 100-yard Butterfly11th54.36
Region V-5AAlexander Merrill 100-yard Free3rd47.49
Region V-5AJohn Sanden 100-yard Free4th47.52
Region V-5ACole Pollina 100-yard Free5th47.64
Region V-5AAlastair Nojek 100-yard Free13th48.78
Region V-5ARhorer Legendre 500-yard Free2nd4:33.90
Region V-5AMatthew Anderson 500-yard Free3rd4:36.56
Region V-5AMatthew Lause 500-yard Free5th4:36.77
Region V-5ABarley Fields 500-yard Free7th4:45.67
Region V-5A1) John Sanden 22.33
3) Ryan Sorensen 20.99
2) Alexander Merrill 21.61
4) Cole Pollina 20.94
200-yard Free Relay1st1:25.87

2012 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AConroe The Woodlands 2nd167
Class 5A1) Cannon Clifton
3) Dusan Vukobrat
2) Ryan Sorensen
4) John Sanden
200-yard Medley Relay1st1:32.41
Class 5ARyan Sorensen 100-yard Breast1st56.31
Class 5A1) John Sanden
3) Dusan Vukobrat
2) Ryan Sorensen
4) Cannon Clifton
400-yard Free Relay2nd3:04.27
Class 5ADusan Vukobrat 100-yard Butterfly6th50.90
Class 5ACannon Clifton 100-yard Free1st44.58
Class 5A1) Cannon Clifton
3) Ryan Sorensen
2) Dusan Vukobrat
4) John Sanden
200-yard Free Relay1st1:24.26
Region V-5AConroe The Woodlands 1st314.50
Region V-5AMax Jorris 14th2:08.88
Region V-5ADusan Vukobrat 21.47
Region V-5ADusan Vukobrat 46.91
Region V-5ARyan Sorensen 21.95
Region V-5AAlexander Merrill 21.61
Region V-5ARyan Sorensen 48.79
Region V-5AAlexander Merrill 47.23
Region V-5AJohn Sanden 21.41
Region V-5AMatthew Lause 48.18
Region V-5AJohn Sanden 47.02
Region V-5ACannon Clifton 19.84
Region V-5ACannon Clifton 45.30
Region V-5A1) Alexander Newberry
3) Dusan Vukobrat
2) Ryan Sorensen
4) John Sanden
200-yard Medley Relay2nd1:35.78
Region V-5AAlexander Newberry 100-yard Back6th56.55
Region V-5AAlastair Nojek 100-yard Back15th58.66
Region V-5ARyan Sorensen 100-yard Breast1st56.51
Region V-5AJohn Norris 100-yard Breast11th1:00.14
Region V-5A1) Dusan Vukobrat 46.91
3) John Sanden 47.02
2) Ryan Sorensen 48.79
4) Cannon Clifton 45.30
400-yard Free Relay1st3:08.02
Region V-5ACannon Clifton 200-yard Free1st1:39.05
Region V-5ARhorer Legendre 200-yard Free6th1:46.21
Region V-5AJohn Norris 200-yard IM5th1:57.34
Region V-5AMax Jorris 200-yard IM14th2:08.88
Region V-5ACole Pollina 50-yard Free10th22.23
Region V-5AEmric Nakata One-Meter Diving7th308.95
Region V-5ASebastian Rivera One-Meter Diving11th263.05
Region V-5ADusan Vukobrat 100-yard Butterfly2nd51.21
Region V-5AAlexander Newberry 100-yard Butterfly5th52.51
Region V-5AJon Griffith 100-yard Butterfly13th55.84
Region V-5ACannon Clifton 100-yard Free1st44.64
Region V-5AJohn Sanden 100-yard Free5th48.06
Region V-5AAlastair Nojek 100-yard Free16th50.53
Region V-5ARhorer Legendre 500-yard Free4th4:38.11
Region V-5A1) Dusan Vukobrat 21.47
3) John Sanden 21.41
2) Ryan Sorensen 21.95
4) Cannon Clifton 19.84
200-yard Free Relay1st1:24.67

2011 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AConroe The Woodlands 4th138.50
Class 5A1) Avery Bub 24.18
3) Knox Hitt 22.48
2) Caden Darling 26.44
4) Stefano Vrolijk 20.90
200-yard Medley Relay2nd1:34.00
Class 5AKnox Hitt 100-yard Back9th51.36
Class 5AAvery Bub 100-yard Breast6th57.84
Class 5ACaden Darling 100-yard Breast7th58.31
Class 5ARyan Sorensen 100-yard Breast9th58.06
Class 5AAvery Bub 200-yard IM6th1:51.96
Class 5AKnox Hitt 100-yard Butterfly9th49.76
Class 5AStefano Vrolijk 100-yard Free9th46.79
Class 5A1) Avery Bub 21.78
3) John Sanden 22.01
2) Knox Hitt 20.96
4) Stefano Vrolijk 20.56
200-yard Free Relay3rd1:25.31
Region IV-5AConroe The Woodlands 1st260
Region IV-5A1) Avery Bub 24.24
3) Knox Hitt 22.49
2) Caden Darling 26.57
4) Stefano Vrolijk 20.84
200-yard Medley Relay1st1:34.14
Region IV-5AKnox Hitt 100-yard Back3rd52.06
Region IV-5AAvery Bub 100-yard Breast2nd57.93
Region IV-5ARyan Sorensen 100-yard Breast3rd58.04
Region IV-5ACaden Darling 100-yard Breast4th58.06
Region IV-5A1) John Sanden 48.80
3) Caden Darling 48.48
2) Matthew Lause 49.55
4) Alexander Newberry 50.41
400-yard Free Relay10th3:17.24
Region IV-5AJohn Sanden 200-yard Free8th1:46.40
Region IV-5AMatthew Lause 200-yard Free11th1:46.68
Region IV-5AAvery Bub 200-yard IM4th1:52.46
Region IV-5AJohn Norris 200-yard IM15th2:01.82
Region IV-5AKnox Hitt 100-yard Butterfly3rd50.19
Region IV-5AJon Griffith 100-yard Butterfly13th54.10
Region IV-5AAlexander Newberry 100-yard Butterfly16th54.71
Region IV-5AStefano Vrolijk 100-yard Free3rd46.67
Region IV-5AJohn Sanden 100-yard Free7th48.52
Region IV-5AMatthew Lause 500-yard Free7th4:45.15
Region IV-5ARhorer Legendre 500-yard Free10th4:47.16
Region IV-5A1) Knox Hitt 21.83
3) John Sanden 21.87
2) Avery Bub 21.33
4) Stefano Vrolijk 20.68
200-yard Free Relay1st1:25.71

2010 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AConroe The Woodlands 2nd181
Class 5A1) Knox Hitt 24.53
3) Tripp Cooper 21.46
2) Avery Bub 26.97
4) Gabriel Garcia 21.51
200-yard Medley Relay4th1:34.50
Class 5A1) Gabriel Garcia 47.90
3) Knox Hitt 46.84
2) Alvaro Brice 48.25
4) Cannon Clifton 44.31
400-yard Free Relay5th3:07.30
Class 5ACannon Clifton 200-yard Free3rd1:38.54
Class 5ATripp Cooper 200-yard IM3rd1:51.16
Class 5AAvery Bub 200-yard IM10th1:54.47
Class 5ATripp Cooper 100-yard Butterfly1st48.27
Class 5AKnox Hitt 100-yard Butterfly9th50.72
Class 5ACannon Clifton 100-yard Free3rd45.01
Class 5A1) Cannon Clifton 20.71
3) Gabriel Garcia 21.63
2) Knox Hitt 20.94
4) Tripp Cooper 20.22
200-yard Free Relay1st1:23.50

2009 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AConroe The Woodlands 1st225
Class 5A1) Knox Hitt
3) Tripp Cooper
2) Chad Sorensen
4) Kyle Meyers
200-yard Medley Relay2nd1:33.03
Class 5AKnox Hitt 100-yard Back9th52.08
Class 5AChad Sorensen 100-yard Breast7th57.78
Class 5A1) Luke Norris
3) Chad Sorensen
2) Kyle Meyers
4) Cannon Clifton
400-yard Free Relay2nd3:04.46
Class 5ACannon Clifton 200-yard Free2nd1:38.03
Class 5ATripp Cooper 200-yard IM5th1:50.04
Class 5AKyle Meyers 50-yard Free9th21.14
Class 5AWil Mayo One-Meter Diving4th456.30
Class 5ATripp Cooper 100-yard Butterfly4th49.25
Class 5ACannon Clifton 100-yard Free4th45.35
Class 5AKyle Meyers 100-yard Free8th46.54
Class 5A1) Cannon Clifton
3) Chad Sorensen
2) Knox Hitt
4) Tripp Cooper
200-yard Free Relay1st1:23.41

2007 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AConroe The Woodlands 4th128
Class 5AChad Sorenson 100-yard Breast1st56.75
Class 5ADrew Livingston One-Meter Diving1st593.60

2006 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AConroe The Woodlands 8th84
Class 5ADrew Livingston One-Meter Diving1st529.45

2005 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AConroe The Woodlands 15th45

2003 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AConroe The Woodlands 1st279

2002 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AConroe The Woodlands 4th156
Class 5ABryan Stahl 100-yard Back1st51.50

2001 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AConroe The Woodlands 2nd196

1999 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AConroe The Woodlands 1st140
Class 5ABrent Hitchcock 200-yard Free1st1:40.04
Class 5ATrent Trabona 100-yard Butterfly1st50.10
Class 5ABrent Hitchcock 500-yard Free1st4:34.25

1998 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILConroe The Woodlands 1st225
UILDan Westcott 100-yard Back1st48.48
UILNick Degenstein 100-yard Breast1st57.12
UILNick Degenstein 200-yard IM1st1:51.75
UILDennis Behrens 50-yard Free1st20.47
UILDan Westcott 100-yard Butterfly1st47.81

1997 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILConroe The Woodlands 1st167
UILDan Westcott 100-yard Back1st48.68
UILDan Westcott 100-yard Butterfly1st48.58

1996 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILConroe The Woodlands 1st185.50
UILDan Westcott 100-yard Back1st48.99
UILKyle Smerdon 100-yard Free1st45.28

1995 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILConroe McCullough 1st191
UILDan Westcott 100-yard Back1st50.14

1994 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILConroe McCullough 3rd121
UILMatthew Pierce 100-yard Butterfly1st49.30

1992 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILConroe McCullough 7th55

1991 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILConroe McCullough 2nd183
UILPaco Rivera One-Meter Diving1st424.35
UILFalco Fleischmann 100-yard Butterfly1st49.87

1990 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILConroe McCullough 2nd120

1989 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILConroe McCullough 1st104
UILJay Martin 100-yard Back1st51.49

1988 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILConroe McCullough 2nd88