Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
<< Back to history

School:

Search Results: Austin Vandegrift


TournamentTeam / AthletetestEventPlaceResult

2019 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
District 11-6AAustin Vandegrift 5th65
District 11-6A1) Karsten Olsen
3) Joshua Bedford
2) Brandon Wong
4) Julian Yung
200-yard Medley Relay3rd1:36.90
District 11-6AKarsten Olsen 100-yard Back3rd53.63
District 11-6AJulian Yung 100-yard Back4th54.05
District 11-6ATomer Britva 100-yard Back16th59.92
District 11-6AGavin Orris 100-yard Back19th1:02.59
District 11-6ABrandon Wong 100-yard Breast2nd58.06
District 11-6APatrick Devaney 100-yard Breast17th1:08.04
District 11-6ALeonid Pozhenko 100-yard Breast20th1:09.59
District 11-6ACaleb Bui 100-yard Breast22nd1:11.40
District 11-6A1) Brandon Wong
3) Aidan Spaulding
2) Joshua Bedford
4) Julian Yung
400-yard Free Relay5th3:17.52
District 11-6AAidan Spaulding 200-yard Free4th1:47.64
District 11-6AMatthew Sabuda 200-yard Free11th1:54.66
District 11-6ALuke Gutierrez 200-yard Free14th1:57.25
District 11-6AWalker Bried 200-yard Free15th1:57.38
District 11-6AJulian Yung 200-yard IM2nd1:56.69
District 11-6AAvery Frey 200-yard IM18th2:14.60
District 11-6ACaleb Bui 200-yard IM19th2:17.84
District 11-6APatrick Devaney 200-yard IM25th2:24.94
District 11-6AClayton Meyer 50-yard Free17th23.41
District 11-6ADhruv Vohra 50-yard Free21st24.18
District 11-6AZane Hill 50-yard Free23rd24.29
District 11-6ATomer Britva 50-yard Free26th24.60
District 11-6AJoshua Bedford 100-yard Butterfly8th54.02
District 11-6AKarsten Olsen 100-yard Butterfly9th54.19
District 11-6AMatthew Sabuda 100-yard Butterfly17th58.45
District 11-6AClayton Meyer 100-yard Butterfly20th1:00.61
District 11-6AJoshua Bedford 100-yard Free6th48.59
District 11-6ABrandon Wong 100-yard Free12th50.67
District 11-6ALuke Gutierrez 100-yard Free22nd53.50
District 11-6AZane Hill 100-yard Free24th53.96
District 11-6AAidan Spaulding 500-yard Free3rd4:51.79
District 11-6AGavin Orris 500-yard Free8th5:12.53
District 11-6AWalker Bried 500-yard Free9th5:13.32
District 11-6AAvery Frey 500-yard Free20th5:32.02
District 11-6A1) Aidan Spaulding
3) Gavin Orris
2) Karsten Olsen
4) Clayton Meyer
200-yard Free Relay7th1:33.60
Region III-6AAustin Vandegrift 11th97
Region III-6A1) Karsten Olsen
3) Joshua Bedford
2) Brandon Wong
4) Julian Yung
200-yard Medley Relay6th1:36.61
Region III-6AJulian Yung 100-yard Back9th53.21
Region III-6AKarsten Olsen 100-yard Back13th54.51
Region III-6ABrandon Wong 100-yard Breast4th58.23
Region III-6A1) Joshua Bedford
3) Aidan Spaulding
2) Brandon Wong
4) Julian Yung
400-yard Free Relay11th3:20.32
Region III-6AAidan Spaulding 200-yard Free15th1:48.00
Region III-6AJulian Yung 200-yard IM7th1:56.11
Region III-6AJoshua Bedford 100-yard Free13th49.75
Region III-6AAidan Spaulding 500-yard Free6th4:50.57

2018 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6AAustin Vandegrift 30th19
Class 6AKevin Hammer 50-yard Free5th20.78
Class 6AKevin Hammer 100-yard Free12th46.72
District 11-6AAustin Vandegrift 4th96
District 11-6A1) Julian Yung
3) Hunter Lee
2) Brandon Wong
4) Kevin Hammer
200-yard Medley Relay3rd1:37.34
District 11-6AKarsten Olsen 100-yard Back6th56.21
District 11-6AKyle Sabuda 100-yard Back8th57.74
District 11-6AJulian Yung 100-yard Back11th58.14
District 11-6ATomer Britva 100-yard Back18th1:01.87
District 11-6ABrandon Wong 100-yard Breast4th1:00.96
District 11-6AWilliam Gunawan 100-yard Breast11th1:06.00
District 11-6APatrick Devaney 100-yard Breast15th1:08.42
District 11-6AZane Hill 100-yard Breast21st1:14.52
District 11-6A1) Mason Wong
3) Sergio Pereira
2) Andrew Osorio
4) Jared McArthur
400-yard Free Relay4th3:14.47
District 11-6AJared McArthur 200-yard Free4th1:45.80
District 11-6AMason Wong 200-yard Free5th1:45.91
District 11-6AAndrew Osorio 200-yard Free7th1:46.46
District 11-6AConnor Jones 200-yard Free9th1:47.43
District 11-6ASergio Pereira 200-yard IM7th2:00.51
District 11-6AJulian Yung 200-yard IM8th2:02.10
District 11-6AKarsten Olsen 200-yard IM11th2:05.23
District 11-6AWilliam Gunawan 200-yard IM17th2:19.34
District 11-6AKevin Hammer 50-yard Free1st21.13
District 11-6AHunter Lee 50-yard Free6th22.21
District 11-6ASergio Pereira 50-yard Free11th22.97
District 11-6AClayton Meyer 50-yard Free20th23.89
District 11-6AHunter Lee 100-yard Butterfly3rd51.76
District 11-6AConnor Jones 100-yard Butterfly10th53.99
District 11-6AClayton Meyer 100-yard Butterfly17th58.59
District 11-6AAvery Frey 100-yard Butterfly18th59.66
District 11-6AKevin Hammer 100-yard Free1st46.91
District 11-6AAndrew Osorio 100-yard Free5th48.62
District 11-6ABrandon Wong 100-yard Free12th50.67
District 11-6AKyle Sabuda 100-yard Free17th52.50
District 11-6AMason Wong 500-yard Free2nd4:41.52
District 11-6AJared McArthur 500-yard Free6th4:48.21
District 11-6AGavin Orris 500-yard Free13th5:13.62
District 11-6ALuke Gutierrez 500-yard Free15th5:16.88
District 11-6A1) Hunter Lee
3) Mason Wong
2) Jared McArthur
4) Kevin Hammer
200-yard Free Relay4th1:28.64
Region III-6AAustin Vandegrift 4th191
Region III-6A1) Julian Yung
3) Hunter Lee
2) Brandon Wong
4) Kevin Hammer
200-yard Medley Relay2nd1:36.19
Region III-6AKarsten Olsen 100-yard Back11th56.00
Region III-6ABrandon Wong 100-yard Breast12th1:01.60
Region III-6A1) Mason Wong
3) Sergio Pereira
2) Andrew Osorio
4) Jared McArthur
400-yard Free Relay7th3:15.34
Region III-6AJared McArthur 200-yard Free12th1:44.72
Region III-6AMason Wong 200-yard Free13th1:46.47
Region III-6AKevin Hammer 50-yard Free1st20.79
Region III-6AHunter Lee 50-yard Free10th22.47
Region III-6AHunter Lee 100-yard Butterfly5th51.77
Region III-6AKevin Hammer 100-yard Free1st45.87
Region III-6AAndrew Osorio 100-yard Free11th49.17
Region III-6AMason Wong 500-yard Free6th4:39.06
Region III-6AJared McArthur 500-yard Free12th4:47.76
Region III-6A1) Hunter Lee
3) Sergio Pereira
2) Jared McArthur
4) Kevin Hammer
200-yard Free Relay5th1:27.06

2017 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6AAustin Vandegrift 14th49
Class 6AKevin Hammer 50-yard Free6th20.97
Class 6AAndrew Pickard 50-yard Free11th21.22
Class 6A1) Andrew Pickard
3) Daniel Sarman
2) Jared McArthur
4) Kevin Hammer
200-yard Free Relay4th1:25.19
District 12-6AAustin Vandegrift 2nd110.50
District 12-6A1) Kyle Sabuda
3) Hunter Lee
2) Andrew Pickard
4) Kevin Hammer
200-yard Medley Relay3rd1:38.90
District 12-6ADaniel Sarman 100-yard Back3rd53.06
District 12-6AKyle Sabuda 100-yard Back5th54.80
District 12-6ATyler Driskill 100-yard Back11th59.51
District 12-6ABrett Falgout 100-yard Back20th1:06.79
District 12-6ATyler Cronin 100-yard Breast4th1:02.12
District 12-6AAndrew Pickard 100-yard Breast5th1:02.13
District 12-6AWilliam Gunawan 100-yard Breast10th1:03.20
District 12-6ABrandon Wong 100-yard Breast14th1:04.61
District 12-6A1) Daniel Sarman
3) Mason Wong
2) Andrew Osorio
4) Jared McArthur
400-yard Free Relay3rd3:14.32
District 12-6AMason Wong 200-yard Free6th1:46.63
District 12-6AAndrew Osorio 200-yard Free7th1:47.48
District 12-6AJared McArthur 200-yard Free8th1:47.73
District 12-6AAvery Frey 200-yard Free16th1:54.94
District 12-6ADaniel Sarman 200-yard IM2nd1:57.62
District 12-6AKyle Sabuda 200-yard IM10th2:06.31
District 12-6AWilliam Gunawan 200-yard IM13th2:08.22
District 12-6ATyler Driskill 200-yard IM16th2:09.73
District 12-6AAndrew Pickard 50-yard Free1st21.49
District 12-6AKevin Hammer 50-yard Free1st21.49
District 12-6AHunter Lee 50-yard Free11th22.87
District 12-6AClayton Meyer 50-yard Free16th23.58
District 12-6AConnor Jones 100-yard Butterfly3rd52.58
District 12-6AHunter Lee 100-yard Butterfly4th52.67
District 12-6ABrandon Wong 100-yard Butterfly17th59.89
District 12-6AClayton Meyer 100-yard Butterfly21st1:01.03
District 12-6AAndrew Osorio 100-yard Free6th49.01
District 12-6AKevin Hammer 100-yard Free10th49.87
District 12-6ATyler Cronin 100-yard Free16th51.37
District 12-6ALuc Schwent 100-yard Free23rd54.91
District 12-6AMason Wong 500-yard Free5th4:44.81
District 12-6AJared McArthur 500-yard Free7th4:49.66
District 12-6AConnor Jones 500-yard Free8th4:54.05
District 12-6AAvery Frey 500-yard Free13th5:08.49
District 12-6A1) Kevin Hammer
3) Jared McArthur
2) Andrew Pickard
4) Daniel Sarman
200-yard Free Relay1st1:26.96
Region III-6AAustin Vandegrift 4th237
Region III-6A1) Kyle Sabuda
3) Hunter Lee
2) Andrew Pickard
4) Kevin Hammer
200-yard Medley Relay6th1:37.49
Region III-6ADaniel Sarman 100-yard Back8th52.66
Region III-6AKyle Sabuda 100-yard Back11th54.66
Region III-6AAndrew Pickard 100-yard Breast7th1:01.75
Region III-6ATyler Cronin 100-yard Breast9th1:01.95
Region III-6A1) Daniel Sarman
3) Jared McArthur
2) Mason Wong
4) Kevin Hammer
400-yard Free Relay4th3:11.30
Region III-6AMason Wong 200-yard Free14th1:46.50
Region III-6ADaniel Sarman 200-yard IM3rd1:56.42
Region III-6AKevin Hammer 50-yard Free1st21.12
Region III-6AAndrew Pickard 50-yard Free2nd21.33
Region III-6AConnor Jones 100-yard Butterfly5th52.62
Region III-6AHunter Lee 100-yard Butterfly9th52.69
Region III-6AAndrew Osorio 100-yard Free8th49.05
Region III-6AMason Wong 500-yard Free6th4:44.08
Region III-6A1) Andrew Pickard
3) Daniel Sarman
2) Jared McArthur
4) Kevin Hammer
200-yard Free Relay1st1:26.24

2016 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6AAustin Vandegrift 8th70
Class 6A1) Kevin Hammer
3) Daniel Sarman
2) Simone Feroce
4) John Winkler
400-yard Free Relay8th3:09.43
Class 6AJohn Winkler 50-yard Free5th20.72
Class 6A1) Kevin Hammer
3) Daniel Sarman
2) Andrew Pickard
4) John Winkler
200-yard Free Relay2nd1:23.73
District 12-6AAustin Vandegrift 2nd111
District 12-6A1) Simone Feroce
3) Kevin Hammer
2) Andrew Pickard
4) John Winkler
200-yard Medley Relay3rd1:36.88
District 12-6ADaniel Sarman 100-yard Back3rd52.37
District 12-6ASimone Feroce 100-yard Back5th53.98
District 12-6AKyle Sabuda 100-yard Back6th55.07
District 12-6AWilliam Roberts 100-yard Back7th56.77
District 12-6AAndrew Pickard 100-yard Breast5th1:03.14
District 12-6AWilliam Gunawan 100-yard Breast7th1:03.79
District 12-6ATyler Cronin 100-yard Breast17th1:10.52
District 12-6AZane Hill 100-yard Breast19th1:13.95
District 12-6A1) Kevin Hammer
3) Daniel Sarman
2) Simone Feroce
4) John Winkler
400-yard Free Relay1st3:08.07
District 12-6AMason Wong 200-yard Free8th1:46.53
District 12-6AAndrew Osorio 200-yard Free9th1:47.03
District 12-6AJared McArthur 200-yard Free11th1:48.99
District 12-6AHunter Lee 200-yard Free15th1:54.03
District 12-6ADaniel Sarman 200-yard IM3rd1:54.73
District 12-6ATyler Driskill 200-yard IM12th2:08.18
District 12-6AKyle Sabuda 200-yard IM13th2:08.47
District 12-6AWilliam Gunawan 200-yard IM15th2:09.60
District 12-6AJohn Winkler 50-yard Free1st20.91
District 12-6ASimone Feroce 50-yard Free3rd22.12
District 12-6ATucker Mathis 50-yard Free6th22.90
District 12-6ACayden Present 50-yard Free16th23.90
District 12-6AKevin Hammer 100-yard Butterfly7th54.10
District 12-6AConnor Jones 100-yard Butterfly9th55.08
District 12-6AHunter Lee 100-yard Butterfly12th56.12
District 12-6AClayton Meyer 100-yard Butterfly17th57.22
District 12-6AAndrew Osorio 100-yard Free5th49.32
District 12-6ATucker Mathis 100-yard Free8th50.21
District 12-6ATyler Driskill 100-yard Free11th51.04
District 12-6ALuc Schwent 100-yard Free18th54.07
District 12-6AMason Wong 500-yard Free3rd4:46.49
District 12-6AJared McArthur 500-yard Free5th4:50.23
District 12-6AConnor Jones 500-yard Free10th4:57.37
District 12-6ATyler Cronin 500-yard Free14th5:16.42
District 12-6A1) Kevin Hammer
3) Daniel Sarman
2) Andrew Pickard
4) John Winkler
200-yard Free Relay1st1:24.69
Region III-6AAustin Vandegrift 3rd215
Region III-6A1) Simone Feroce
3) Kevin Hammer
2) Andrew Pickard
4) John Winkler
200-yard Medley Relay5th1:35.94
Region III-6ADaniel Sarman 100-yard Back4th51.98
Region III-6ASimone Feroce 100-yard Back9th53.34
Region III-6AKyle Sabuda 100-yard Back12th54.51
Region III-6AAndrew Pickard 100-yard Breast5th58.31
Region III-6A1) Kevin Hammer
3) Daniel Sarman
2) Simone Feroce
4) John Winkler
400-yard Free Relay2nd3:09.33
Region III-6AJohn Winkler 50-yard Free1st20.65
Region III-6ASimone Feroce 50-yard Free6th21.88
Region III-6ATucker Mathis 50-yard Free13th22.61
Region III-6AAndrew Osorio 100-yard Free11th48.74
Region III-6AMason Wong 500-yard Free3rd4:43.83
Region III-6AJared McArthur 500-yard Free8th4:53.03
Region III-6A1) Kevin Hammer
3) Daniel Sarman
2) Andrew Pickard
4) John Winkler
200-yard Free Relay1st1:23.80

2015 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AAustin Vandegrift 1st189
Class 5A1) Justin Balarbar
3) Zachary Bezella
2) Andrew Pickard
4) John Winkler
200-yard Medley Relay3rd1:36.46
Class 5AJustin Balarbar 100-yard Back14th55.26
Class 5AAndrew Pickard 100-yard Breast7th59.40
Class 5A1) Andrew Osorio
3) Brian Donohue
2) Tucker Mathis
4) Daniel Sarman
400-yard Free Relay7th3:16.52
Class 5AJohn Winkler 200-yard Free3rd1:42.34
Class 5ADaniel Sarman 200-yard IM9th1:57.86
Class 5AZachary Bezella 50-yard Free4th21.38
Class 5AAndrew Pickard 50-yard Free9th21.67
Class 5AZachary Bezella 100-yard Butterfly6th51.95
Class 5AJohn Winkler 100-yard Free3rd46.36
Class 5A1) Zachary Bezella
3) Daniel Sarman
2) Andrew Pickard
4) John Winkler
200-yard Free Relay1st1:25.73
District 17-5AAustin Vandegrift 1st228
District 17-5AJustin Balarbar 100-yard Back1st54.93
District 17-5ASimone Feroce 100-yard Back2nd55.31
District 17-5ABrian Donohue 100-yard Back4th56.75
District 17-5ANoah Lightfoot 100-yard Back6th57.65
District 17-5AAndrew Pickard 100-yard Breast1st1:01.45
District 17-5ATyler Cronin 100-yard Breast3rd1:08.97
District 17-5AKyle Sabuda 100-yard BreastDQ
District 17-5AJohn Winkler 200-yard Free1st1:45.40
District 17-5AAndrew Osorio 200-yard Free3rd1:51.02
District 17-5AMason Wong 200-yard Free4th1:52.03
District 17-5ASimone Feroce 200-yard Free5th1:52.32
District 17-5ADaniel Sarman 200-yard IM1st2:05.03
District 17-5ATyler Driskill 200-yard IM3rd2:09.07
District 17-5ABrian Donohue 200-yard IM5th2:10.18
District 17-5AConnor Jones 200-yard IM6th2:12.10
District 17-5AZachary Bezella 50-yard Free1st22.05
District 17-5AAndrew Pickard 50-yard Free2nd22.44
District 17-5AZachary Wolk 50-yard Free4th22.95
District 17-5ATucker Mathis 50-yard Free5th23.43
District 17-5AZachary Bezella 100-yard Butterfly1st53.74
District 17-5AJustin Balarbar 100-yard Butterfly3rd56.59
District 17-5AKiani Bell 100-yard Butterfly5th57.52
District 17-5AJohn Winkler 100-yard Free1st47.94
District 17-5ADaniel Sarman 100-yard Free2nd50.09
District 17-5AZachary Wolk 100-yard Free4th51.53
District 17-5ATucker Mathis 100-yard Free6th51.99
District 17-5AMason Wong 500-yard Free2nd4:55.70
District 17-5AAndrew Osorio 500-yard Free3rd5:07.61
District 17-5ATyler Cronin 500-yard Free4th5:09.76
District 17-5AConnor Jones 500-yard Free6th5:14.46
Region V-5AAustin Vandegrift 1st409
Region V-5A1) Justin Balarbar
3) Zachary Bezella
2) Andrew Pickard
4) John Winkler
200-yard Medley Relay2nd1:37.40
Region V-5AJustin Balarbar 100-yard Back4th54.33
Region V-5ABrian Donohue 100-yard Back5th54.80
Region V-5ASimone Feroce 100-yard Back8th55.24
Region V-5ANoah Lightfoot 100-yard Back10th57.07
Region V-5AAndrew Pickard 100-yard Breast2nd58.76
Region V-5ATyler Cronin 100-yard Breast15th1:11.13
Region V-5A1) Andrew Osorio
3) Brian Donohue
2) Tucker Mathis
4) Daniel Sarman
400-yard Free Relay3rd3:17.71
Region V-5AJohn Winkler 200-yard Free1st1:42.69
Region V-5AAndrew Osorio 200-yard Free5th1:47.46
Region V-5ASimone Feroce 200-yard Free12th1:51.72
Region V-5AMason Wong 200-yard Free16th1:53.14
Region V-5ADaniel Sarman 200-yard IM2nd1:59.73
Region V-5ABrian Donohue 200-yard IM9th2:03.70
Region V-5ATyler Driskill 200-yard IM14th2:11.29
Region V-5AConnor Jones 200-yard IM16th2:12.68
Region V-5AAndrew Pickard 50-yard Free1st21.71
Region V-5AZachary Bezella 50-yard Free2nd21.80
Region V-5AZachary Wolk 50-yard Free4th22.18
Region V-5ATucker Mathis 50-yard Free9th23.16
Region V-5AZachary Bezella 100-yard Butterfly3rd52.57
Region V-5AJustin Balarbar 100-yard Butterfly11th55.89
Region V-5AKiani Bell 100-yard Butterfly14th57.10
Region V-5AJohn Winkler 100-yard Free1st47.00
Region V-5ADaniel Sarman 100-yard Free4th48.99
Region V-5AZachary Wolk 100-yard Free9th48.91
Region V-5ATucker Mathis 100-yard Free14th50.99
Region V-5AAndrew Osorio 500-yard Free3rd4:52.61
Region V-5AMason Wong 500-yard Free5th4:55.24
Region V-5AConnor Jones 500-yard Free14th5:10.55
Region V-5ATyler Cronin 500-yard Free16th5:16.77
Region V-5A1) Zachary Bezella
3) Daniel Sarman
2) Andrew Pickard
4) John Winkler
200-yard Free Relay1st1:26.18

2014 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AAustin Vandegrift 5th118
Class 5AJustin Balarbar 100-yard Back11th55.02
Class 5AZachary Bezella 100-yard Back13th55.47
Class 5A1) Zachary Bezella 48.10
3) Jack Hanna 48.02
2) Zachary Wolk 48.38
4) John Winkler 46.93
400-yard Free Relay4th3:11.43
Class 5AJohn Winkler 200-yard Free5th1:43.54
Class 5AJack Hanna 50-yard Free6th21.68
Class 5AZachary Bezella 100-yard Butterfly11th52.28
Class 5AJohn Winkler 100-yard Free8th47.70
Class 5A1) Zachary Bezella 21.77
3) Zachary Wolk 21.94
2) Jack Hanna 21.15
4) John Winkler 21.44
200-yard Free Relay2nd1:26.30
District 17-5AAustin Vandegrift 1st175
District 17-5A1) Brian Donohue
3) Justin Balarbar
2) Andrew Pickard
4) Cole Adams
200-yard Medley Relay1st1:42.98
District 17-5AJustin Balarbar 100-yard Back2nd55.27
District 17-5ABrian Donohue 100-yard Back3rd55.85
District 17-5AZachary Bezella 100-yard Back4th55.86
District 17-5ASimone Feroce 100-yard Back6th56.90
District 17-5AJack Hanna 100-yard Breast1st1:02.41
District 17-5AAndrew Pickard 100-yard Breast4th1:02.86
District 17-5AJackson Moody 100-yard Breast7th1:06.58
District 17-5ADaniel Sarman 100-yard Breast8th1:07.45
District 17-5A1) Zachary Bezella
3) Jack Hanna
2) Zachary Wolk
4) John Winkler
400-yard Free Relay1st3:20.65
District 17-5AJohn Winkler 200-yard Free1st1:46.40
District 17-5AJonathon Broughton 200-yard Free4th1:54.94
District 17-5ASimone Feroce 200-yard Free6th1:56.46
District 17-5ABrian Donohue 200-yard IM3rd2:07.46
District 17-5ADaniel Sarman 200-yard IM5th2:08.80
District 17-5ATyler Driskill 200-yard IM8th2:12.70
District 17-5AJack Hanna 50-yard Free2nd22.77
District 17-5AZachary Wolk 50-yard Free3rd23.26
District 17-5ATucker Mathis 50-yard Free6th23.92
District 17-5AJonathon Broughton 50-yard Free13th5:20.82
District 17-5ATyler Cronin 50-yard Free14th5:24.89
District 17-5AWilliam Roberts 50-yard Free15th5:26.78
District 17-5ACole Adams 50-yard FreeDQ
District 17-5AZachary Bezella 100-yard Butterfly1st53.44
District 17-5AJustin Balarbar 100-yard Butterfly3rd56.86
District 17-5AKiani Bell 100-yard Butterfly4th57.33
District 17-5ATyler Driskill 100-yard Butterfly8th1:00.92
District 17-5AJohn Winkler 100-yard Free1st48.18
District 17-5AZachary Wolk 100-yard Free4th50.58
District 17-5AAndrew Pickard 100-yard Free5th50.69
District 17-5ACole Adams 100-yard Free8th51.96
District 17-5A1) Zachary Bezella
3) Jack Hanna
2) Zachary Wolk
4) John Winkler
200-yard Free Relay1st1:30.11
Region V-5AAustin Vandegrift 1st345
Region V-5A1) Brian Donohue 26.60
3) Justin Balarbar 24.48
2) Andrew Pickard 27.70
4) Cole Adams 22.53
200-yard Medley Relay4th1:41.31
Region V-5AZachary Bezella 100-yard Back3rd53.77
Region V-5AJustin Balarbar 100-yard Back4th54.18
Region V-5ABrian Donohue 100-yard Back8th56.55
Region V-5ASimone Feroce 100-yard Back9th56.27
Region V-5AJack Hanna 100-yard Breast6th1:01.29
Region V-5AAndrew Pickard 100-yard Breast7th1:01.48
Region V-5A1) Zachary Bezella 47.97
3) Jack Hanna 48.14
2) Zachary Wolk 48.43
4) John Winkler 47.48
400-yard Free Relay1st3:12.02
Region V-5AJohn Winkler 200-yard Free1st1:43.22
Region V-5ASimone Feroce 200-yard Free11th1:53.59
Region V-5AJonathon Broughton 200-yard Free13th1:53.85
Region V-5ADaniel Sarman 200-yard IM8th2:04.49
Region V-5ABrian Donohue 200-yard IM10th2:05.70
Region V-5AJack Hanna 50-yard Free2nd21.92
Region V-5AZachary Wolk 50-yard Free4th22.28
Region V-5ATucker Mathis 50-yard Free13th23.49
Region V-5AZachary Bezella 100-yard Butterfly2nd52.02
Region V-5AJustin Balarbar 100-yard Butterfly13th56.32
Region V-5AKiani Bell 100-yard Butterfly14th57.97
Region V-5AJohn Winkler 100-yard Free1st47.43
Region V-5AZachary Wolk 100-yard Free4th48.67
Region V-5AAndrew Pickard 100-yard Free5th48.76
Region V-5AJonathon Broughton 500-yard Free15th5:20.00
Region V-5A1) Zachary Bezella 21.64
3) Jack Hanna 21.24
2) Zachary Wolk 21.90
4) John Winkler 21.69
200-yard Free Relay1st1:26.47

2013 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4AAustin Vandegrift 19th34
Class 4A1) Zachary Wolk 27.05
3) Stephen Gerken 23.38
2) Jack Hanna 27.78
4) John Winkler 22.44
200-yard Medley Relay13th1:40.65
Class 4A1) Jack Hanna 22.01
3) Stephen Gerken 22.06
2) Zachary Bezella 22.00
4) John Winkler 22.43
200-yard Free Relay6th1:28.50
Region V-4AAustin Vandegrift 1st292
Region V-4A1) Zachary Wolk 26.87
3) Stephen Gerken 23.75
2) Jack Hanna 27.78
4) John Winkler 22.07
200-yard Medley Relay2nd1:40.47
Region V-4ABrian Donohue 100-yard Back7th56.77
Region V-4AZachary Wolk 100-yard Back8th57.61
Region V-4AZachary Bezella 100-yard Back9th56.76
Region V-4AWilliam Roberts 100-yard Back15th1:01.84
Region V-4AJack Hanna 100-yard Breast4th1:00.84
Region V-4AJackson Moody 100-yard Breast13th1:05.95
Region V-4APatrick Sarman 100-yard Breast14th1:06.10
Region V-4A1) Cole Adams 49.88
3) Justin Balarbar 50.21
2) Zachary Bezella 50.13
4) Zachary Wolk 48.95
400-yard Free Relay4th3:19.17
Region V-4AJohn Winkler 200-yard Free4th1:46.83
Region V-4AJonathon Broughton 200-yard Free11th1:53.53
Region V-4ABrian Donohue 200-yard IM11th2:08.40
Region V-4AJustin Balarbar 200-yard IM13th2:09.41
Region V-4AJack Hanna 50-yard Free4th22.09
Region V-4AStephen Gerken 50-yard Free6th22.75
Region V-4ACole Adams 50-yard Free9th22.55
Region V-4AStephen Gerken 100-yard Butterfly3rd53.21
Region V-4AZachary Bezella 100-yard Butterfly5th54.38
Region V-4AJustin Balarbar 100-yard Butterfly13th56.93
Region V-4ACole Adams 100-yard Free5th49.65
Region V-4AJohn Winkler 500-yard Free7th4:51.73
Region V-4AJonathon Broughton 500-yard Free13th5:17.07
Region V-4A1) Jack Hanna 22.16
3) Stephen Gerken 22.25
2) Zachary Bezella 22.03
4) John Winkler 21.82
200-yard Free Relay1st1:28.26

2012 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4AAustin Vandegrift 10th70
Class 4AChris Flynn 100-yard Back11th54.08
Class 4A1) Brandon Maas 49.44
3) Everett Fitzpatrick 48.17
2) Jack Hanna 48.28
4) Chris Flynn 46.93
400-yard Free Relay7th3:13.93
Class 4AChris Flynn 200-yard Free2nd1:40.60
Class 4A1) Chris Flynn 21.71
3) Jack Hanna 22.21
2) Brandon Maas 22.04
4) Everett Fitzpatrick 21.70
200-yard Free Relay7th1:27.66
Region V-4AAustin Vandegrift 1st277
Region V-4A1) Zachary Wolk 27.23
3) Connor Cox 25.37
2) Jonathon Broughton 30.50
4) Cole Adams 23.45
200-yard Medley Relay6th1:46.55
Region V-4AChris Flynn 100-yard Back3rd54.02
Region V-4AZachary Wolk 100-yard Back7th58.09
Region V-4ABrian Donohue 100-yard Back9th58.91
Region V-4AConnor Cox 100-yard Breast3rd1:02.63
Region V-4A1) Brandon Maas 48.93
3) Everett Fitzpatrick 48.07
2) Jack Hanna 50.40
4) Chris Flynn 46.56
400-yard Free Relay2nd3:13.96
Region V-4AChris Flynn 200-yard Free1st1:41.05
Region V-4AZachary Wolk 200-yard Free13th1:54.15
Region V-4AMatthew Dehne 200-yard Free15th1:55.70
Region V-4AEverett Fitzpatrick 50-yard Free2nd22.02
Region V-4AJack Hanna 50-yard Free7th22.46
Region V-4ABrandon Maas 50-yard Free9th22.55
Region V-4AConnor Cox 100-yard Butterfly7th54.13
Region V-4ALiam Newton 100-yard Butterfly15th57.18
Region V-4ABrandon Maas 100-yard Free3rd48.38
Region V-4AEverett Fitzpatrick 100-yard Free5th49.09
Region V-4AJack Hanna 100-yard Free9th49.26
Region V-4AMatthew Dehne 500-yard Free12th5:05.22
Region V-4AJonathon Broughton 500-yard Free15th5:21.62
Region V-4A1) Chris Flynn 21.54
3) Jack Hanna 22.16
2) Brandon Maas 22.32
4) Everett Fitzpatrick 21.40
200-yard Free Relay1st1:27.42

2011 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4AAustin Vandegrift 27th24
Class 4AChris Flynn 100-yard Back7th53.85
Class 4AChris Flynn 200-yard Free7th1:43.41
Region VII-4AAustin Vandegrift 4th213
Region VII-4A1) Chris Flynn 25.23
3) Stephen Gerken 24.64
2) Connor Cox 29.53
4) Brandon Maas 22.95
200-yard Medley Relay5th1:42.35
Region VII-4AChris Flynn 100-yard Back7th54.27
Region VII-4AConnor Cox 100-yard Breast8th1:05.18
Region VII-4A1) Stephen Gerken 51.63
3) Eduardo Velasco 51.47
2) Jonathon Broughton 53.13
4) Everett Fitzpatrick 50.68
400-yard Free Relay6th3:26.91
Region VII-4AChris Flynn 200-yard Free2nd1:44.04
Region VII-4AConnor Cox 200-yard IM12th2:10.55
Region VII-4AEverett Fitzpatrick 50-yard Free3rd22.32
Region VII-4ABrandon Maas 50-yard Free4th22.43
Region VII-4AEduardo Velasco 50-yard Free8th23.58
Region VII-4AStephen Gerken 100-yard Butterfly8th55.96
Region VII-4ABrandon Maas 100-yard Free3rd48.90
Region VII-4AEverett Fitzpatrick 100-yard Free9th50.62
Region VII-4AMatthew Dehne 500-yard Free13th5:17.75
Region VII-4A1) Chris Flynn 21.99
3) Everett Fitzpatrick 22.30
2) Stephen Gerken 23.08
4) Brandon Maas 22.57
200-yard Free Relay3rd1:29.94

2010 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4AAustin Vandegrift 27th18
Class 4AChris Flynn 100-yard Back8th53.50
Class 4AChris Lynn 200-yard Free10th1:45.37