Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
<< Back to history

School:

Search Results: Georgetown


TournamentTeam / AthletetestEventPlaceResult

2019 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AGeorgetown 5th130.50
Class 5A1) Corby Furrer
3) Landon Alarcon
2) James Baxley
4) Daniel Pineiro
200-yard Medley Relay4th1:36.49
Class 5ALandon Alarcon 100-yard Breast4th57.55
Class 5A1) Landon Alarcon
3) James Baxley
2) Daniel Pineiro
4) Corby Furrer
400-yard Free Relay5th3:09.87
Class 5ACorby Furrer 200-yard Free2nd1:38.25
Class 5ALandon Alarcon 200-yard IM3rd1:52.05
Class 5ADaniel Pineiro 100-yard Butterfly9th51.73
Class 5ACorby Furrer 500-yard Free3rd4:30.29
District 18-5AGeorgetown 1st128
District 18-5A1) Corby Furrer
3) Landon Alarcon
2) James Baxley
4) Daniel Pineiro
200-yard Medley Relay1st1:43.77
District 18-5AMiles Azuma-Hall 100-yard Back3rd1:00.75
District 18-5AJulian Pineiro 100-yard Back4th1:01.32
District 18-5ACooper Case 100-yard Back10th1:11.27
District 18-5AMatt Morris 100-yard Back13th1:13.04
District 18-5ALandon Alarcon 100-yard Breast1st1:01.65
District 18-5AJames Baxley 100-yard Breast4th1:05.57
District 18-5AJonas Leon 100-yard Breast6th1:11.70
District 18-5AEthan Drake 100-yard Breast9th1:12.58
District 18-5A1) Daniel Pineiro
3) James Baxley
2) Landon Alarcon
4) Corby Furrer
400-yard Free Relay1st3:23.41
District 18-5ACorby Furrer 200-yard Free1st1:45.67
District 18-5AJames Baxley 200-yard Free7th2:04.21
District 18-5ACollier Bryant 200-yard Free8th2:11.44
District 18-5ALandyn Colburn 200-yard Free13th2:29.19
District 18-5ALandon Alarcon 200-yard IM1st1:59.39
District 18-5AMiles Azuma-Hall 200-yard IM7th2:14.43
District 18-5ANathan Cox 200-yard IM10th2:41.69
District 18-5AMatt Morris 200-yard IM11th2:48.40
District 18-5ALoui Mercadante 50-yard Free16th28.43
District 18-5ABrock Sowards 50-yard Free18th28.74
District 18-5AEthan Paul 50-yard Free19th28.86
District 18-5AMatthew Pfuntner 50-yard Free22nd30.12
District 18-5ADaniel Pineiro 100-yard Butterfly1st54.35
District 18-5AJulian Pineiro 100-yard Butterfly4th58.91
District 18-5AJonas Leon 100-yard Butterfly10th1:02.80
District 18-5ACooper Case 100-yard Butterfly13th1:10.72
District 18-5ADaniel Pineiro 100-yard Free2nd49.83
District 18-5AJack Carney 100-yard Free12th58.83
District 18-5AEthan Drake 100-yard Free13th58.86
District 18-5ATucker Case 100-yard Free15th1:00.05
District 18-5ACorby Furrer 500-yard Free1st4:45.03
District 18-5AJack Carney 500-yard Free6th5:35.21
District 18-5ATucker Case 500-yard Free11th5:58.86
District 18-5A1) Miles Azuma-Hall
3) Collier Bryant
2) Tucker Case
4) Julian Pineiro
200-yard Free Relay5th1:42.76
Region V-5AGeorgetown 5th209
Region V-5A1) Corby Furrer
3) Landon Alarcon
2) James Baxley
4) Daniel Pineiro
200-yard Medley Relay1st1:36.87
Region V-5AJulian Pineiro 100-yard Back11th58.34
Region V-5AMiles Azuma-Hall 100-yard Back13th59.98
Region V-5ALandon Alarcon 100-yard Breast5th59.11
Region V-5AJames Baxley 100-yard Breast11th1:03.68
Region V-5A1) Daniel Pineiro
3) James Baxley
2) Landon Alarcon
4) Corby Furrer
400-yard Free Relay2nd3:13.19
Region V-5ACorby Furrer 200-yard Free1st1:40.03
Region V-5ALandon Alarcon 200-yard IM2nd1:54.64
Region V-5ADaniel Pineiro 100-yard Butterfly3rd51.36
Region V-5AJulian Pineiro 100-yard Butterfly10th56.58
Region V-5ADaniel Pineiro 100-yard Free3rd47.96
Region V-5ACorby Furrer 500-yard Free2nd4:32.14
Region V-5AJack Carney 500-yard Free15th5:21.73
Region V-5A1) Miles Azuma-Hall
3) Collier Bryant
2) Tucker Case
4) Julian Pineiro
200-yard Free Relay12th1:38.45

2018 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AGeorgetown 1st231
Class 5AGreyson Alarcon 100-yard Back1st48.89
Class 5ALandon Alarcon 100-yard Breast7th59.67
Class 5A1) Will Corona
3) Daniel Pineiro
2) Greyson Alarcon
4) Corby Furrer
400-yard Free Relay1st3:05.16
Class 5ACorby Furrer 200-yard Free2nd1:38.84
Class 5ADaniel Pineiro 200-yard Free8th1:45.68
Class 5AWill Corona 200-yard IM2nd1:49.95
Class 5ALandon Alarcon 200-yard IM6th1:55.35
Class 5AGreyson Alarcon 100-yard Butterfly1st48.41
Class 5AWill Corona 100-yard Free2nd46.05
Class 5ADaniel Pineiro 100-yard Free13th47.87
Class 5ACorby Furrer 500-yard Free1st4:31.69
Class 5A1) Will Corona
3) Landon Alarcon
2) Greyson Alarcon
4) Corby Furrer
200-yard Free Relay1st1:24.87
District 18-5AGeorgetown 1st151
District 18-5A1) Daniel Pineiro
3) Landon Alarcon
2) Trent Culbertson
4) Jentzen Hartsell
200-yard Medley Relay2nd1:43.48
District 18-5AGreyson Alarcon 100-yard Back1st51.70
District 18-5AScott Innis 100-yard Back10th1:02.29
District 18-5ASalih Yurtbakan 100-yard Back11th1:03.19
District 18-5AMiles Azuma-Hall 100-yard Back12th1:06.51
District 18-5ALandon Alarcon 100-yard Breast1st1:02.15
District 18-5ATrent Culbertson 100-yard Breast4th1:05.18
District 18-5AKyle Davis 100-yard Breast7th1:08.64
District 18-5ACollier Bryant 100-yard Breast14th1:23.18
District 18-5A1) Will Corona
3) Greyson Alarcon
2) Daniel Pineiro
4) Corby Furrer
400-yard Free Relay1st3:16.89
District 18-5ACorby Furrer 200-yard Free1st1:46.43
District 18-5ADaniel Pineiro 200-yard Free2nd1:49.89
District 18-5ATrent Culbertson 200-yard Free6th1:55.80
District 18-5ACooper Case 200-yard Free13th2:17.72
District 18-5AWill Corona 200-yard IM1st1:55.51
District 18-5ALandon Alarcon 200-yard IM2nd2:00.61
District 18-5AJentzen Hartsell 200-yard IM7th2:13.38
District 18-5AMiles Azuma-Hall 200-yard IM11th2:31.29
District 18-5AJonas Leon 50-yard Free11th25.98
District 18-5ATucker Case 50-yard Free16th27.99
District 18-5AMatt Morris 50-yard Free18th28.92
District 18-5ACody Ellis 50-yard Free22nd38.17
District 18-5AGreyson Alarcon 100-yard Butterfly1st50.91
District 18-5AScott Innis 100-yard Butterfly6th59.53
District 18-5AJonas Leon 100-yard Butterfly10th1:05.94
District 18-5ALoui Mercadante 100-yard Butterfly12th1:23.97
District 18-5AWill Corona 100-yard Free1st48.24
District 18-5ADaniel Pineiro 100-yard Free3rd49.97
District 18-5ASalih Yurtbakan 100-yard Free10th55.02
District 18-5ACooper Case 100-yard Free18th1:01.75
District 18-5ACorby Furrer 500-yard Free1st4:47.17
District 18-5AJentzen Hartsell 500-yard Free6th5:32.38
District 18-5ACollier Bryant 500-yard Free11th6:43.21
District 18-5AMatt Morris 500-yard Free12th7:09.91
District 18-5A1) Greyson Alarcon
3) Will Corona
2) Landon Alarcon
4) Corby Furrer
200-yard Free Relay1st1:29.09
Region V-5A1) Daniel Pineiro
3) Landon Alarcon
2) Trent Culbertson
4) Jentzen Hartsell
200-yard Medley Relay5th1:42.11
Region V-5AGreyson Alarcon 100-yard Back1st49.62
Region V-5ALandon Alarcon 100-yard Breast3rd58.70
Region V-5ATrent Culbertson 100-yard Breast11th1:03.84
Region V-5A1) Will Corona
3) Daniel Pineiro
2) Greyson Alarcon
4) Corby Furrer
400-yard Free Relay1st3:09.08
Region V-5ACorby Furrer 200-yard Free1st1:41.80
Region V-5ADaniel Pineiro 200-yard Free3rd1:45.02
Region V-5AWill Corona 200-yard IM1st1:54.33
Region V-5ALandon Alarcon 200-yard IM2nd1:55.13
Region V-5AGreyson Alarcon 100-yard Butterfly1st48.48
Region V-5AScott Innis 100-yard Butterfly10th55.96
Region V-5AWill Corona 100-yard Free3rd47.08
Region V-5ADaniel Pineiro 100-yard Free4th47.76
Region V-5ACorby Furrer 500-yard Free1st4:37.02
Region V-5AJentzen Hartsell 500-yard Free16th5:20.02
Region V-5A1) Will Corona
3) Landon Alarcon
2) Greyson Alarcon
4) Corby Furrer
200-yard Free Relay1st1:26.56

2017 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AGeorgetown 2nd175
Class 5A1) Greyson Alarcon
3) Corby Furrer
2) Will Corona
4) Connor Lancaster
200-yard Medley Relay4th1:36.39
Class 5AGreyson Alarcon 100-yard Back3rd50.07
Class 5AWill Corona 100-yard Breast6th59.76
Class 5A1) Connor Lancaster
3) Greyson Alarcon
2) Will Corona
4) Corby Furrer
400-yard Free Relay1st3:07.77
Class 5ACorby Furrer 200-yard Free4th1:39.93
Class 5AWill Corona 200-yard IM5th1:54.62
Class 5AGreyson Alarcon 100-yard Butterfly2nd49.26
Class 5AConnor Lancaster 100-yard Free6th47.39
Class 5ACorby Furrer 500-yard Free2nd4:32.53
District 18-5AGeorgetown 1st196
District 18-5A1) Corby Furrer
3) Greyson Alarcon
2) Will Corona
4) Connor Lancaster
200-yard Medley Relay1st1:39.58
District 18-5AGreyson Alarcon 100-yard Back1st52.24
District 18-5ASalih Yurtbakan 100-yard Back4th1:06.44
District 18-5ACooper Case 100-yard Back10th1:24.39
District 18-5AWill Corona 100-yard Breast1st1:01.53
District 18-5AKyle Davis 100-yard Breast3rd1:11.29
District 18-5APhilip Schneider 100-yard Breast5th1:17.67
District 18-5AJonas Leon 100-yard Breast7th1:18.48
District 18-5A1) Corby Furrer
3) Greyson Alarcon
2) Will Corona
4) Connor Lancaster
400-yard Free Relay1st3:20.72
District 18-5ACorby Furrer 200-yard Free1st1:47.96
District 18-5ASeth Allowitz 200-yard Free6th2:04.43
District 18-5AMax Thompson 200-yard Free9th2:06.55
District 18-5AWill Corona 200-yard IM1st2:07.00
District 18-5AJentzen Hartsell 200-yard IM2nd2:18.55
District 18-5AJonas Leon 200-yard IM5th2:34.39
District 18-5ACooper Case 200-yard IM6th2:50.89
District 18-5AConnor Lancaster 50-yard Free1st22.73
District 18-5AAlek Dishong 50-yard Free4th23.27
District 18-5AMax Thompson 50-yard Free5th24.49
District 18-5AGreyson Alarcon 100-yard Butterfly1st52.44
District 18-5ASalih Yurtbakan 100-yard Butterfly5th1:03.36
District 18-5AConnor Lancaster 100-yard Free1st49.62
District 18-5AAlek Dishong 100-yard Free3rd52.78
District 18-5ASeth Allowitz 100-yard Free5th54.43
District 18-5AKyle Davis 100-yard Free6th58.85
District 18-5ACorby Furrer 500-yard Free1st4:48.32
District 18-5AJentzen Hartsell 500-yard Free3rd5:43.02
District 18-5APhilip Schneider 500-yard Free5th6:07.45
District 18-5A1) Max Thompson
3) Seth Allowitz
2) Salih Yurtbakan
4) Alek Dishong
200-yard Free Relay1st1:35.14
Region V-5AGeorgetown 3rd260
Region V-5A1) Corby Furrer
3) Greyson Alarcon
2) Will Corona
4) Connor Lancaster
200-yard Medley Relay2nd1:36.20
Region V-5AGreyson Alarcon 100-yard Back4th51.16
Region V-5AWill Corona 100-yard Breast2nd1:00.33
Region V-5AKyle Davis 100-yard Breast14th1:08.24
Region V-5A1) Corby Furrer
3) Greyson Alarcon
2) Will Corona
4) Connor Lancaster
400-yard Free Relay1st3:09.63
Region V-5ACorby Furrer 200-yard Free2nd1:42.75
Region V-5AWill Corona 200-yard IM1st1:55.49
Region V-5AJentzen Hartsell 200-yard IM13th2:16.37
Region V-5AConnor Lancaster 50-yard Free4th21.79
Region V-5AAlek Dishong 50-yard Free10th22.58
Region V-5AMax Thompson 50-yard Free15th23.86
Region V-5AGreyson Alarcon 100-yard Butterfly2nd50.16
Region V-5AConnor Lancaster 100-yard Free2nd47.33
Region V-5AAlek Dishong 100-yard Free14th50.88
Region V-5ACorby Furrer 500-yard Free2nd4:38.34
Region V-5AJentzen Hartsell 500-yard Free15th5:31.93
Region V-5A1) Alek Dishong
3) Seth Allowitz
2) Max Thompson
4) Daniel Pineiro
200-yard Free Relay4th1:32.34

2016 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AGeorgetown 22nd36.50
Class 5A1) Marc True
3) Greyson Alarcon
2) Will Corona
4) Connor Lancaster
200-yard Medley Relay11th1:39.94
Class 5AGreyson Alarcon 100-yard Back10th52.68
Class 5A1) Connor Lancaster
3) Marc True
2) Jackson Zenisek
4) Greyson Alarcon
400-yard Free Relay16th3:17.89
Class 5AWill Corona 200-yard IM13th1:59.23
Class 5AGreyson Alarcon 100-yard Butterfly10th52.08
Class 5AConnor Lancaster 100-yard Free12th47.99
District 18-5AGeorgetown 1st172
District 18-5A1) Marc True
3) Greyson Alarcon
2) Will Corona
4) Connor Lancaster
200-yard Medley Relay1st1:43.98
District 18-5AGreyson Alarcon 100-yard Back1st53.66
District 18-5AMarc True 100-yard Back2nd58.95
District 18-5AScott Innis 100-yard Back7th1:07.17
District 18-5AWill Corona 100-yard Breast1st1:04.90
District 18-5AJonas Leon 100-yard Breast6th1:21.43
District 18-5APhilip Schneider 100-yard BreastDQ
District 18-5A1) Max Thompson
3) Seth Allowitz
2) Zach Anderson
4) Jackson Zenisek
400-yard Free Relay1st3:49.20
District 18-5AJackson Zenisek 200-yard Free1st1:53.82
District 18-5AJonas Leon 200-yard Free8th2:30.36
District 18-5APhilip Schneider 200-yard Free9th2:33.56
District 18-5AWill Corona 200-yard IM1st2:08.65
District 18-5AJentzen Hartsell 200-yard IM4th2:24.96
District 18-5AConnor Lancaster 50-yard Free1st22.63
District 18-5AMax Thompson 50-yard Free4th24.31
District 18-5ASeth Allowitz 50-yard Free6th25.10
District 18-5AZach Anderson 50-yard Free8th25.63
District 18-5AGreyson Alarcon 100-yard Butterfly1st54.48
District 18-5AMarc True 100-yard Butterfly2nd58.70
District 18-5AScott Innis 100-yard Butterfly7th1:04.97
District 18-5AZach Anderson 100-yard Butterfly9th1:10.39
District 18-5AConnor Lancaster 100-yard Free1st49.06
District 18-5AJackson Zenisek 100-yard Free2nd50.58
District 18-5ASeth Allowitz 100-yard Free5th54.77
District 18-5AMax Thompson 100-yard Free8th55.78
District 18-5AJentzen Hartsell 500-yard Free2nd5:44.91
District 18-5A1) Greyson Alarcon
3) Will Corona
2) Marc True
4) Connor Lancaster
200-yard Free Relay1st1:33.74
Region V-5AGeorgetown 3rd217
Region V-5A1) Marc True
3) Greyson Alarcon
2) Will Corona
4) Connor Lancaster
200-yard Medley Relay3rd1:40.21
Region V-5AGreyson Alarcon 100-yard Back4th52.15
Region V-5AMarc True 100-yard Back13th58.26
Region V-5AWill Corona 100-yard Breast5th1:03.31
Region V-5A1) Connor Lancaster
3) Marc True
2) Jackson Zenisek
4) Greyson Alarcon
400-yard Free Relay4th3:16.56
Region V-5AJackson Zenisek 200-yard Free5th1:48.83
Region V-5AWill Corona 200-yard IM3rd1:58.09
Region V-5AJentzen Hartsell 200-yard IMDQ
Region V-5AConnor Lancaster 50-yard Free2nd21.92
Region V-5AGreyson Alarcon 100-yard Butterfly3rd51.43
Region V-5AMarc True 100-yard Butterfly9th56.75
Region V-5AConnor Lancaster 100-yard Free3rd47.55
Region V-5AJackson Zenisek 100-yard Free13th51.16
Region V-5AJentzen Hartsell 500-yard Free15th5:51.79
Region V-5A1) Jackson Zenisek
3) Alek Dishong
2) Max Thompson
4) Will Corona
200-yard Free Relay5th1:32.55

2015 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AGeorgetown 29th14
Class 5AGreyson Alarcon 100-yard Butterfly7th52.92
Class 5AGreyson Alarcon 500-yard Free15th4:53.01
District 18-5AGeorgetown 1st160
District 18-5A1) Greyson Alarcon
3) Jack Whewell
2) Jackson Zenisek
4) Connor Lancaster
200-yard Medley Relay1st1:43.23
District 18-5AMarc True 100-yard Back2nd59.46
District 18-5AJack Whewell 100-yard Back3rd1:00.04
District 18-5AScott Innis 100-yard Back9th1:10.26
District 18-5AJohn McLaughlin 100-yard Breast3rd1:07.87
District 18-5AWill Corona 100-yard Breast4th1:09.06
District 18-5AJentzen Hartsell 100-yard Breast8th1:16.56
District 18-5AAlec Gaudiesus 100-yard Breast9th1:18.44
District 18-5A1) Jack Whewell
3) Max Thompson
2) Marc True
4) Will Corona
400-yard Free Relay1st3:42.22
District 18-5AJackson Zenisek 200-yard Free1st1:49.44
District 18-5ASeth Allowitz 200-yard Free12th2:16.11
District 18-5AWill Corona 200-yard IM3rd2:09.11
District 18-5AJohn McLaughlin 200-yard IM5th2:19.54
District 18-5AJentzen Hartsell 200-yard IM6th2:26.49
District 18-5AScott Innis 200-yard IM8th2:36.54
District 18-5AConnor Lancaster 50-yard Free1st22.99
District 18-5AMarc True 50-yard Free2nd24.54
District 18-5AJonathan Estrada 50-yard Free6th25.66
District 18-5AMax Thompson 50-yard Free10th26.46
District 18-5AGreyson Alarcon 100-yard Butterfly1st53.65
District 18-5AJack Whewell 100-yard Butterfly4th58.45
District 18-5AJonathan Estrada 100-yard Butterfly8th1:04.06
District 18-5ASeth Allowitz 100-yard Butterfly10th1:08.20
District 18-5AConnor Lancaster 100-yard Free1st49.73
District 18-5AJackson Zenisek 100-yard Free2nd50.54
District 18-5AMax Thompson 100-yard Free6th59.64
District 18-5AAlec Gaudiesus 100-yard Free9th1:02.90
District 18-5AGreyson Alarcon 500-yard Free1st4:54.95
District 18-5A1) Connor Lancaster
3) Will Corona
2) Greyson Alarcon
4) Jackson Zenisek
200-yard Free Relay2nd1:33.28
Region V-5AGeorgetown 3rd203
Region V-5A1) Greyson Alarcon
3) Jack Whewell
2) Jackson Zenisek
4) Connor Lancaster
200-yard Medley Relay3rd1:42.49
Region V-5AJack Whewell 100-yard Back11th57.99
Region V-5AMarc True 100-yard Back13th59.55
Region V-5AWill Corona 100-yard Breast8th1:05.02
Region V-5AJohn McLaughlin 100-yard Breast10th1:05.63
Region V-5A1) Jack Whewell
3) Max Thompson
2) Marc True
4) Will Corona
400-yard Free Relay11th3:35.41
Region V-5AJackson Zenisek 200-yard Free6th1:48.72
Region V-5AWill Corona 200-yard IM6th2:03.28
Region V-5AConnor Lancaster 50-yard Free7th22.71
Region V-5AMarc True 50-yard Free14th24.20
Region V-5AGreyson Alarcon 100-yard Butterfly4th52.67
Region V-5AJack Whewell 100-yard Butterfly12th56.33
Region V-5AConnor Lancaster 100-yard Free2nd48.64
Region V-5AJackson Zenisek 100-yard Free11th50.37
Region V-5AGreyson Alarcon 500-yard Free2nd4:44.55
Region V-5A1) Greyson Alarcon
3) Marc True
2) Jackson Zenisek
4) Connor Lancaster
200-yard Free Relay4th1:32.31

2014 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AGeorgetown 43rd8
Class 5A1) Marc True 27.89
3) Luke Shepherd 23.68
2) Nathan Wyman 27.44
4) Jack McLean 22.04
200-yard Medley Relay13th1:41.05
District 18-5AGeorgetown 1st129
District 18-5A1) Marc True
3) Luke Shepherd
2) Nathan Wyman
4) Connor Lancaster
200-yard Medley Relay2nd1:44.39
District 18-5AMarc True 100-yard Back2nd59.86
District 18-5AJack Whewell 100-yard Back3rd1:01.44
District 18-5AJohn McLaughlin 100-yard Back9th1:13.56
District 18-5AShane Meister 100-yard Back11th1:15.00
District 18-5ANathan Wyman 100-yard Breast3rd1:04.12
District 18-5AJackson Zenisek 100-yard Breast8th1:08.83
District 18-5AJohn McLaughlin 100-yard Breast9th1:11.97
District 18-5AJoseph Williams 100-yard Breast17th1:26.43
District 18-5A1) Jackson Zenisek
3) Michael True
2) Nathan Wyman
4) Luke Shepherd
400-yard Free Relay2nd3:26.51
District 18-5ALuke Shepherd 200-yard Free1st1:54.65
District 18-5AGarrett Pfluger 200-yard Free8th2:19.02
District 18-5AMax Thompson 200-yard Free9th2:20.30
District 18-5AShane Meister 200-yard Free10th2:21.64
District 18-5AMarc True 200-yard IM5th2:15.61
District 18-5AJoseph Williams 200-yard IM8th2:49.42
District 18-5AAlec Gaudiesus 200-yard IMDQ
District 18-5AAustin Tyler 200-yard IMDQ
District 18-5AJack McLean 50-yard Free3rd23.16
District 18-5AConnor Lancaster 50-yard Free4th23.25
District 18-5AMichael True 50-yard Free6th23.53
District 18-5AMax Thompson 50-yard Free17th28.28
District 18-5ALuke Shepherd 100-yard Butterfly4th55.64
District 18-5AJack Whewell 100-yard Butterfly5th59.03
District 18-5AJack McLean 100-yard Butterfly7th1:05.23
District 18-5ASeth Allowitz 100-yard ButterflyDQ
District 18-5AConnor Lancaster 100-yard Free2nd51.86
District 18-5AMichael True 100-yard Free3rd51.95
District 18-5ANathan Wyman 100-yard Free5th52.39
District 18-5AJackson Zenisek 100-yard Free7th52.77
District 18-5AAustin Tyler 500-yard Free5th5:43.84
District 18-5ASeth Allowitz 500-yard Free9th6:39.18
District 18-5AGarrett Pfluger 500-yard Free10th6:40.59
District 18-5AAlec Gaudiesus 500-yard Free11th7:19.53
District 18-5A1) Connor Lancaster
3) Michael True
2) Jack McLean
4) Jackson Zenisek
200-yard Free Relay1st1:34.06
Region V-5AGeorgetown 5th167
Region V-5A1) Marc True 26.88
3) Luke Shepherd 24.02
2) Nathan Wyman 27.84
4) Jack McLean 22.10
200-yard Medley Relay3rd1:40.84
Region V-5AMarc True 100-yard Back10th57.96
Region V-5AJack Whewell 100-yard Back12th59.80
Region V-5ANathan Wyman 100-yard Breast10th1:02.55
Region V-5A1) Connor Lancaster 51.33
3) Nathan Wyman 51.16
2) Michael True 50.67
4) Luke Shepherd 48.04
400-yard Free Relay4th3:21.20
Region V-5ALuke Shepherd 200-yard Free5th1:46.99
Region V-5AMarc True 200-yard IM14th2:09.48
Region V-5AJack McLean 50-yard Free5th22.61
Region V-5AConnor Lancaster 50-yard Free10th23.18
Region V-5AMichael True 50-yard Free14th23.54
Region V-5ALuke Shepherd 100-yard Butterfly7th53.87
Region V-5ANathan Wyman 100-yard Free14th51.16
Region V-5AConnor Lancaster 100-yard Free15th51.93
Region V-5A1) Jack McLean 22.68
3) Michael True 22.66
2) Jackson Zenisek 23.85
4) Connor Lancaster 22.84
200-yard Free Relay5th1:32.03

2013 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4AGeorgetown 48th7
Class 4ANat Pukys 100-yard Butterfly10th52.07
Region V-4AGeorgetown 8th121
Region V-4A1) Nat Pukys 24.27
3) Luke Shepherd 23.99
2) Nathan Wyman 30.04
4) Byron Jimmerson 22.35
200-yard Medley Relay3rd1:40.65
Region V-4ANat Pukys 100-yard Breast9th1:01.91
Region V-4ANathan Wyman 100-yard Breast16th1:08.88
Region V-4ALuke Shepherd 200-yard Free7th1:49.05
Region V-4AByron Jimmerson 50-yard Free11th23.22
Region V-4ANat Pukys 100-yard Butterfly1st52.67
Region V-4ALuke Shepherd 100-yard Butterfly7th55.16
Region V-4AJack Whewell 100-yard Butterfly16th1:01.68
Region V-4A1) Byron Jimmerson 23.20
3) Michael True 22.48
2) Luke Shepherd 22.92
4) Nat Pukys 22.25
200-yard Free Relay5th1:30.85

2012 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4AGeorgetown 36th15
Class 4A1) Trevor Carey 23.94
3) Nat Pukys 24.05
2) Brett Gindler 28.19
4) Graham Thompson 21.09
200-yard Medley RelayDQ
Class 4AGraham Thompson 50-yard Free10th21.81
Class 4A1) Graham Thompson 21.89
3) Byron Jimmerson 22.68
2) Brett Gindler 23.54
4) Trevor Carey 22.01
200-yard Free Relay13th1:30.12
Region V-4AGeorgetown 2nd254
Region V-4A1) Trevor Carey 24.06
3) Nat Pukys 24.40
2) Brett Gindler 28.52
4) Graham Thompson 21.34
200-yard Medley Relay1st1:38.32
Region V-4ANat Pukys 100-yard Back5th55.11
Region V-4ABrett Gindler 100-yard Breast8th1:05.57
Region V-4A1) Byron Jimmerson 51.63
3) Michael True 51.12
2) Dayne Welch 51.95
4) Nat Pukys 50.08
400-yard Free Relay7th3:24.78
Region V-4AMichael True 200-yard Free14th1:54.61
Region V-4ADayne Welch 200-yard IM6th2:06.66
Region V-4AGraham Thompson 50-yard Free1st21.93
Region V-4ATrevor Carey 50-yard Free4th22.08
Region V-4AByron Jimmerson 50-yard Free11th22.92
Region V-4AIan Davenport One-Meter Diving3rd347.75
Region V-4ANat Pukys 100-yard Butterfly6th54.11
Region V-4ATrevor Carey 100-yard Butterfly8th55.24
Region V-4AGraham Thompson 100-yard Free2nd48.06
Region V-4AByron Jimmerson 100-yard Free10th51.53
Region V-4ABrett Gindler 100-yard Free11th51.56
Region V-4ADayne Welch 500-yard Free14th5:07.64
Region V-4AMichael True 500-yard Free16th5:29.48
Region V-4A1) Graham Thompson 22.09
3) Byron Jimmerson 22.55
2) Brett Gindler 22.70
4) Trevor Carey 22.03
200-yard Free Relay2nd1:29.37

2011 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Region IV-5AGeorgetown 12th73
Region IV-5A1) Trevor Carey 25.06
3) Jansen Brown 24.32
2) Neil Lemcke 27.66
4) Graham Thompson 21.98
200-yard Medley Relay9th1:39.02
Region IV-5ANat Pukys 100-yard Back14th55.86
Region IV-5A1) Brett Gindler 51.42
3) Neil Lemcke 48.36
2) Trevor Carey 49.12
4) Nat Pukys 49.59
400-yard Free Relay12th3:18.49
Region IV-5AGraham Thompson 50-yard Free11th22.29
Region IV-5AIan Davenport One-Meter Diving10th327.00
Region IV-5ANeil Lemcke 100-yard Free9th48.01
Region IV-5AGraham Thompson 100-yard Free11th48.78
Region IV-5A1) Ian Davenport 23.57
3) Jansen Brown 22.77
2) Trevor Carey 21.85
4) Graham Thompson 21.86
200-yard Free Relay10th1:30.05

2007 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AGeorgetown 62nd2