Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
<< Back to history

School:

Search Results: Katy Taylor


TournamentTeam / AthletetestEventPlaceResult

2019 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6AKaty Taylor 8th82
Class 6A1) Tyler Kopp
3) Andrew Alcott
2) Patrick Spillman
4) Andrew Lee
200-yard Medley Relay3rd1:33.58
Class 6APatrick Spillman 100-yard Breast10th57.36
Class 6A1) Nick Schmid
3) Andrew Lee
2) Tyler Kopp
4) Andrew Alcott
400-yard Free Relay12th3:09.00
Class 6ATyler Kopp 200-yard IM2nd1:47.95
Class 6ATyler Kopp 500-yard Free3rd4:22.27
District 19-6AKaty Taylor 2nd124.50
District 19-6A1) Tyler Kopp
3) Andrew Alcott
2) Patrick Spillman
4) Andrew Lee
200-yard Medley Relay2nd1:34.89
District 19-6ALogan Pack 100-yard Back5th53.99
District 19-6ACalvin Newcomb 100-yard Back6th54.50
District 19-6APatrick Spillman 100-yard Breast2nd59.02
District 19-6ANick Schmid 100-yard Breast3rd59.64
District 19-6A1) Nick Schmid
3) Andrew Lee
2) Tyler Kopp
4) Andrew Alcott
400-yard Free Relay1st3:10.97
District 19-6AAndrew Lee 200-yard Free1st1:42.11
District 19-6AZachary Kangieser 200-yard Free3rd1:44.82
District 19-6ATyler Kopp 200-yard IM1st1:53.18
District 19-6ANick Schmid 200-yard IM3rd1:56.52
District 19-6APatrick Spillman 200-yard IM4th1:58.39
District 19-6AAndrew Alcott 50-yard Free5th22.09
District 19-6ACalvin Newcomb 100-yard Butterfly8th57.16
District 19-6ATyler Kopp 500-yard Free1st4:39.51
District 19-6AAndrew Lee 500-yard Free2nd4:40.83
District 19-6AZachary Kangieser 500-yard Free4th4:44.53
District 19-6A1) Zachary Kangieser
3) Patrick Spillman
2) Logan Pack
4) Nick Schmid
200-yard Free Relay3rd1:28.89
Region V-6AKaty Taylor 3rd219
Region V-6A1) Tyler Kopp
3) Andrew Alcott
2) Patrick Spillman
4) Andrew Lee
200-yard Medley Relay2nd1:33.93
Region V-6ALogan Pack 100-yard Back10th55.00
Region V-6ACalvin Newcomb 100-yard Back12th55.87
Region V-6APatrick Spillman 100-yard Breast2nd57.84
Region V-6ANick Schmid 100-yard Breast16th1:01.64
Region V-6A1) Nick Schmid
3) Andrew Lee
2) Tyler Kopp
4) Andrew Alcott
400-yard Free Relay3rd3:09.20
Region V-6AAndrew Lee 200-yard Free4th1:41.85
Region V-6AZachary Kangieser 200-yard Free7th1:44.91
Region V-6ATyler Kopp 200-yard IM1st1:50.35
Region V-6ANick Schmid 200-yard IM9th1:58.40
Region V-6APatrick Spillman 200-yard IM16th2:03.29
Region V-6AAndrew Alcott 50-yard Free12th22.11
Region V-6ATyler Kopp 500-yard Free3rd4:28.44
Region V-6AAndrew Lee 500-yard Free5th4:37.06
Region V-6AZachary Kangieser 500-yard Free6th4:38.55
Region V-6A1) Zachary Kangieser
3) Andrew Alcott
2) Logan Pack
4) Nick Schmid
200-yard Free Relay9th1:28.28

2018 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6AKaty Taylor 11th63
Class 6A1) Tyler Kopp
3) Andrew Alcott
2) Kevin Alvarez
4) Andrew Lee
200-yard Medley Relay8th1:35.77
Class 6AKevin Alvarez 100-yard Breast9th57.72
Class 6A1) Andrew Lee
3) Jared Morris
2) Andrew Alcott
4) Tyler Kopp
400-yard Free Relay13th3:11.20
Class 6ATyler Kopp 200-yard IM7th1:52.72
Class 6ATyler Kopp 500-yard Free7th4:31.05
District 19-6AKaty Taylor 3rd105
District 19-6A1) Tyler Kopp
3) Andrew Alcott
2) Kevin Alvarez
4) Andrew Lee
200-yard Medley Relay1st1:36.46
District 19-6ANick Schmid 100-yard Back4th54.84
District 19-6AJared Morris 100-yard Back6th56.30
District 19-6ACalvin Newcomb 100-yard Back8th57.33
District 19-6AKevin Alvarez 100-yard Breast2nd58.94
District 19-6ABen Gettleman 100-yard Breast6th1:01.33
District 19-6A1) Andrew Lee
3) Nick Schmid
2) Andrew Alcott
4) Tyler Kopp
400-yard Free Relay3rd3:12.72
District 19-6AAndrew Lee 200-yard Free3rd1:43.39
District 19-6ATyler Kopp 200-yard IM1st1:55.65
District 19-6AKevin Alvarez 200-yard IM6th1:59.57
District 19-6AAndrew Alcott 50-yard Free2nd21.57
District 19-6AAndrew Alcott 100-yard Butterfly2nd51.73
District 19-6AJared Morris 100-yard Free6th49.21
District 19-6ATyler Kopp 500-yard Free1st4:38.59
District 19-6A1) Nick Schmid
3) Kevin Alvarez
2) Jared Morris
4) Youssof Mujahed
200-yard Free Relay3rd1:30.51
Region V-6AKaty Taylor 4th204.50
Region V-6A1) Tyler Kopp
3) Andrew Alcott
2) Kevin Alvarez
4) Andrew Lee
200-yard Medley Relay1st1:34.53
Region V-6ANick Schmid 100-yard Back16th57.03
Region V-6AKevin Alvarez 100-yard Breast1st58.12
Region V-6ABen Gettleman 100-yard Breast10th1:01.08
Region V-6A1) Andrew Lee
3) Jared Morris
2) Andrew Alcott
4) Tyler Kopp
400-yard Free Relay3rd3:11.21
Region V-6AAndrew Lee 200-yard Free5th1:42.97
Region V-6ATyler Kopp 200-yard IM3rd1:53.39
Region V-6AKevin Alvarez 200-yard IM8th2:00.88
Region V-6AAndrew Alcott 50-yard Free10th22.13
Region V-6AAndrew Alcott 100-yard Butterfly3rd51.64
Region V-6AJared Morris 100-yard Free11th48.71
Region V-6ATyler Kopp 500-yard Free2nd4:31.16
Region V-6A1) Nick Schmid
3) Youssof Mujahed
2) Jared Morris
4) Andrew Lee
200-yard Free Relay9th1:29.95

2017 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6AKaty Taylor 22nd31
Class 6AJacob Schababerle 100-yard Breast5th56.53
Class 6AJacob Schababerle 200-yard IM4th1:50.81
Class 6ATyler Kopp 500-yard Free15th4:36.15
District 19-6AKaty Taylor 3rd89
District 19-6A1) Tyler Kopp
3) Andrew Alcott
2) Jacob Schababerle
4) Riley Hannah
200-yard Medley Relay3rd1:37.53
District 19-6ATyler Kopp 100-yard Back1st53.36
District 19-6AJared Morris 100-yard Back7th56.49
District 19-6AJacob Schababerle 100-yard Breast1st57.07
District 19-6AKevin Alvarez 100-yard Breast4th1:00.27
District 19-6A1) Andrew Alcott
3) Tyler Kopp
2) Riley Hannah
4) Jacob Schababerle
400-yard Free Relay4th3:17.64
District 19-6AJacob Schababerle 200-yard IM2nd1:52.42
District 19-6AKevin Alvarez 200-yard IM5th1:59.79
District 19-6AAndrew Alcott 50-yard Free5th22.79
District 19-6ARiley Hannah 50-yard Free7th22.82
District 19-6AAndrew Alcott 100-yard Butterfly4th54.09
District 19-6ARiley Hannah 100-yard Free7th50.08
District 19-6ATyler Kopp 500-yard Free2nd4:35.91
District 19-6AHady Hamed 500-yard Free6th4:56.04
District 19-6A1) Jared Morris
3) Kevin Alvarez
2) David Hammel
4) Mateusz Orzechowski
200-yard Free Relay5th1:33.53
Region V-6AKaty Taylor 6th180
Region V-6A1) Tyler Kopp
3) Andrew Alcott
2) Jacob Schababerle
4) Riley Hannah
200-yard Medley Relay3rd1:36.09
Region V-6ATyler Kopp 100-yard Back2nd53.30
Region V-6AJacob Schababerle 100-yard Breast2nd56.24
Region V-6AKevin Alvarez 100-yard Breast5th59.29
Region V-6A1) Andrew Alcott
3) Tyler Kopp
2) Riley Hannah
4) Jacob Schababerle
400-yard Free Relay7th3:17.86
Region V-6AJacob Schababerle 200-yard IM2nd1:50.26
Region V-6AKevin Alvarez 200-yard IM8th2:01.85
Region V-6AAndrew Alcott 50-yard Free12th22.75
Region V-6AAndrew Alcott 100-yard Butterfly6th53.06
Region V-6ARiley Hannah 100-yard Free16th50.95
Region V-6ATyler Kopp 500-yard Free3rd4:32.44
Region V-6AHady Hamed 500-yard Free14th4:58.88
Region V-6A1) David Hammel
3) Kevin Alvarez
2) Jared Morris
4) Mateusz Orzechowski
200-yard Free Relay12th1:31.99

2016 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6AKaty Taylor 30th17
Class 6AJacob Schababerle 100-yard Breast2nd56.04
District 19-6AKaty Taylor 3rd93.50
District 19-6A1) Jared Morris
3) Tariq Al-Sharif
2) Jacob Schababerle
4) Riley Hannah
200-yard Medley Relay3rd1:40.11
District 19-6ATyler Kopp 100-yard Back4th55.88
District 19-6AJared Morris 100-yard Back6th57.20
District 19-6AJacob Schababerle 100-yard Breast1st57.97
District 19-6AKevin Alvarez 100-yard Breast7th1:00.45
District 19-6A1) Andrew Alcott
3) Travis Abel
2) Jared Morris
4) Tariq Al-Sharif
400-yard Free Relay5th3:22.46
District 19-6ATravis Abel 200-yard Free8th1:49.72
District 19-6AKevin Alvarez 200-yard IM8th2:06.43
District 19-6ARiley Hannah 50-yard Free5th22.54
District 19-6ATrevor High One-Meter Diving1st296.40
District 19-6AHunter Mancey One-Meter Diving3rd259.80
District 19-6ATariq Al-Sharif 100-yard Butterfly6th54.12
District 19-6AAndrew Alcott 100-yard Butterfly8th54.68
District 19-6ARiley Hannah 100-yard Free6th49.66
District 19-6ATravis Abel 100-yard Free7th49.78
District 19-6AJacob Schababerle 500-yard Free1st4:37.22
District 19-6ATyler Kopp 500-yard Free4th4:42.97
District 19-6A1) Andrew Alcott
3) Riley Hannah
2) Travis Abel
4) Jacob Schababerle
200-yard Free Relay3rd1:30.01
Region V-6AKaty Taylor 9th125
Region V-6A1) Jared Morris
3) Andrew Alcott
2) Jacob Schababerle
4) Riley Hannah
200-yard Medley Relay7th1:40.62
Region V-6ATyler Kopp 100-yard Back8th56.33
Region V-6AJacob Schababerle 100-yard Breast1st56.86
Region V-6A1) Tyler Kopp
3) Andrew Alcott
2) Travis Abel
4) Jared Morris
400-yard Free Relay15th3:24.74
Region V-6ATrevor High One-Meter Diving4th279.80
Region V-6AHunter Mancey One-Meter Diving7th247.85
Region V-6AJacob Schababerle 500-yard Free3rd4:34.63
Region V-6ATyler Kopp 500-yard Free6th4:45.81
Region V-6A1) Travis Abel
3) Riley Hannah
2) Andrew Alcott
4) Jared Morris
200-yard Free Relay12th1:31.96

2015 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
District 19-6AKaty Taylor 4th67
District 19-6A1) Max Tumanov
3) Logan Mancey
2) Jacob Schababerle
4) Andrew Zinkham
200-yard Medley RelayDQ
District 19-6AMax Tumanov 100-yard Back3rd53.03
District 19-6AJacob Schababerle 100-yard Breast1st58.30
District 19-6A1) Andrew Zinkham
3) Max Tumanov
2) Logan Mancey
4) Jacob Schababerle
400-yard Free Relay5th3:18.69
District 19-6AAndrew Zinkham 200-yard IM6th2:00.18
District 19-6ARiley Hannah 50-yard Free7th22.83
District 19-6ATrevor High One-Meter Diving4th250.80
District 19-6AHunter Mancey One-Meter Diving5th248.60
District 19-6ALogan Mancey 100-yard Butterfly4th54.06
District 19-6ATariq Al-Sharif 100-yard Butterfly7th54.48
District 19-6AChris Frankson 100-yard Free7th50.10
District 19-6AJacob Schababerle 500-yard Free2nd4:39.41
District 19-6A1) Luke Price
3) Chris Frankson
2) Tariq Al-Sharif
4) Riley Hannah
200-yard Free Relay2nd1:32.03
Region V-6AKaty Taylor 8th109.50
Region V-6AMax Tumanov 100-yard Back4th52.43
Region V-6AJacob Schababerle 100-yard Breast4th59.50
Region V-6A1) Max Tumanov
3) Andrew Zinkham
2) Chris Frankson
4) Jacob Schababerle
400-yard Free Relay9th3:15.47
Region V-6AAndrew Zinkham 200-yard IM7th2:00.47
Region V-6AHunter Mancey One-Meter Diving13th278.05
Region V-6ATrevor High One-Meter Diving7th303.15
Region V-6ATariq Al-Sharif 100-yard Butterfly7th53.93
Region V-6AJacob Schababerle 500-yard Free7th4:44.01
Region V-6A1) Luke Price
3) Chris Frankson
2) Tariq Al-Sharif
4) Riley Hannah
200-yard Free Relay12th1:31.67

2014 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6AKaty Taylor 34th19
Class 6AGavin Erdmann 5th45.90
Class 6AGavin Erdmann 11th1:41.65
Class 6AGavin Erdmann 200-yard Free9th1:40.07
Class 6AGavin Erdmann 100-yard Free8th46.33
District 19-6AKaty Taylor 3rd93
District 19-6A1) Max Tumanov 25.25
3) Logan Mancey 24.67
2) Patrick Wigger 28.67
4) Justin Roberson 22.02
200-yard Medley Relay3rd1:40.61
District 19-6AMax Tumanov 100-yard Back3rd53.37
District 19-6AJustin Roberson 100-yard Back5th55.65
District 19-6APatrick Wigger 100-yard Breast6th1:02.51
District 19-6A1) Gavin Erdmann 47.32
3) Justin Roberson 49.02
2) Andrew Zinkham 48.74
4) Max Tumanov 48.75
400-yard Free Relay2nd3:13.83
District 19-6AGavin Erdmann 200-yard Free2nd1:43.84
District 19-6AAndrew Zinkham 200-yard IM6th2:01.20
District 19-6AKris Debski 50-yard Free7th22.59
District 19-6AJoe Castellano 50-yard Free8th22.72
District 19-6AHunter Mancey One-Meter Diving4th203.65
District 19-6ADamen Hannah 100-yard Butterfly4th53.67
District 19-6ALogan Mancey 100-yard Butterfly5th53.84
District 19-6AGavin Erdmann 100-yard Free3rd47.80
District 19-6AKris Debski 100-yard Free8th49.71
District 19-6AJacob Schababerle 500-yard Free5th4:52.54
District 19-6AAndrew Zinkham 500-yard Free6th4:55.35
District 19-6ALogan Mancey 500-yard Free8th5:05.08
District 19-6A1) Gavin Erdmann 21.88
3) Antoine Lolliot 22.41
2) Joe Castellano 22.66
4) Kris Debski 22.21
200-yard Free Relay3rd1:29.16
Region V-6AKaty Taylor 6th167
Region V-6A1) Max Tumanov 25.27
3) Logan Mancey 24.50
2) Patrick Wigger 28.55
4) Justin Roberson 22.55
200-yard Medley Relay8th1:40.87
Region V-6AMax Tumanov 100-yard Back5th54.00
Region V-6AJustin Roberson 100-yard Back13th56.48
Region V-6APatrick Wigger 100-yard Breast12th1:02.19
Region V-6A1) Gavin Erdmann 22.71
3) Justin Roberson 23.55
2) Andrew Zinkham 46.92
4) Kris Debski 49.21
400-yard Free Relay4th3:13.53
Region V-6AGavin Erdmann 200-yard Free1st1:39.78
Region V-6AAndrew Zinkham 200-yard IM11th2:02.32
Region V-6AHunter Mancey One-Meter Diving14th216.90
Region V-6ADamen Hannah 100-yard Butterfly11th53.53
Region V-6ALogan Mancey 100-yard Butterfly13th54.17
Region V-6AGavin Erdmann 100-yard Free3rd46.00
Region V-6AJacob Schababerle 500-yard Free12th4:53.61
Region V-6AAndrew Zinkham 500-yard Free13th4:57.28
Region V-6A1) Gavin Erdmann 21.32
3) Antoine Lolliot 22.32
2) Joe Castellano 22.24
4) Kris Debski 21.53
200-yard Free Relay5th1:27.41

2013 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AKaty Taylor 13th52
Class 5A1) Stuart Mossop 48.24
3) Galen Sulistyo 49.37
2) Travis Loveland 49.51
4) Alan Tankovich 48.46
400-yard Free Relay15th3:15.58
Class 5AGavin Erdmann 200-yard Free7th1:41.40
Class 5AStuart Mossop 200-yard IM7th1:53.84
Class 5AWade Williford One-Meter Diving10th383.20
Class 5AGavin Erdmann 100-yard Free8th46.28
Class 5A1) Alan Tankovich 21.99
3) Travis Loveland 22.41
2) Galen Sulistyo 22.40
4) Stuart Mossop 21.78
200-yard Free Relay14th1:28.58
Region IV-5AKaty Taylor 5th182
Region IV-5A1) Justin Roberson 24.98
3) Logan Mancey 24.75
2) Antoine Lolliot 27.93
4) Galen Sulistyo 21.30
200-yard Medley Relay10th1:38.96
Region IV-5AJustin Roberson 100-yard Back15th55.06
Region IV-5AStuart Mossop 100-yard Breast2nd59.60
Region IV-5A1) Alan Tankovich 47.62
3) Stuart Mossop 47.35
2) Travis Loveland 49.03
4) Gavin Erdmann 45.80
400-yard Free Relay4th3:09.80
Region IV-5AGavin Erdmann 200-yard Free3rd1:41.73
Region IV-5AStuart Mossop 200-yard IM2nd1:54.12
Region IV-5AAlan Tankovich 50-yard Free6th21.92
Region IV-5AWade Williford One-Meter Diving2nd386.60
Region IV-5AGavin Erdmann 100-yard Free2nd45.93
Region IV-5AAlan Tankovich 100-yard Free12th48.24
Region IV-5A1) Alan Tankovich 21.86
3) Stuart Mossop 21.41
2) Galen Sulistyo 21.90
4) Gavin Erdmann 20.95
200-yard Free Relay2nd1:26.12

2012 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AKaty Taylor 17th48
Class 5A1) Stuart Mossop
3) Alan Tankovich
2) Travis Loveland
4) Gavin Erdmann
400-yard Free Relay11th3:12.61
Class 5AGavin Erdmann 200-yard Free3rd1:40.67
Class 5AStuart Mossop 200-yard IM13th1:56.70
Class 5AGavin Erdmann 500-yard Free13th4:43.60
Class 5A1) Alan Tankovich
3) Stuart Mossop
2) Travis Loveland
4) Gavin Erdmann
200-yard Free Relay11th1:28.00
Region IV-5AKaty Taylor 7th169
Region IV-5A1) Alan Tankovich 27.36
3) Travis Loveland 24.64
2) Joshua Kingma 27.80
4) Galen Sulistyo 22.38
200-yard Medley Relay13th1:42.18
Region IV-5AStuart Mossop 100-yard Breast7th58.58
Region IV-5AJoshua Kingma 100-yard Breast9th59.41
Region IV-5A1) Stuart Mossop 48.13
3) Alan Tankovich 47.51
2) Travis Loveland 48.48
4) Gavin Erdmann 45.36
400-yard Free Relay3rd3:09.48
Region IV-5AGavin Erdmann 200-yard Free2nd1:39.48
Region IV-5AStuart Mossop 200-yard IM4th1:53.18
Region IV-5AWade Williford One-Meter Diving4th363.60
Region IV-5AAlan Tankovich 100-yard Butterfly8th53.05
Region IV-5AGavin Erdmann 500-yard Free3rd4:36.89
Region IV-5A1) Alan Tankovich 22.26
3) Stuart Mossop 21.58
2) Travis Loveland 22.31
4) Gavin Erdmann 20.68
200-yard Free Relay2nd1:26.83

2011 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AKaty Taylor 16th47
Class 5A1) Stuart Mossop 25.85
3) Anurag Gupta 24.20
2) James Taylor 25.84
4) Gavin Erdmann 21.81
200-yard Medley Relay13th1:37.70
Class 5A1) Gavin Erdmann 48.10
3) James Taylor 48.28
2) Alan Tankovich 49.43
4) David Harlan 45.58
400-yard Free Relay10th3:11.66
Class 5ADavid Harlan 200-yard Free5th1:40.31
Class 5ADavid Harlan 100-yard Free8th46.97
Region V-5AKaty Taylor 1st271
Region V-5A1) Gavin Erdmann 25.41
3) Anurag Gupta 24.49
2) James Taylor 25.55
4) David Harlan 20.92
200-yard Medley Relay1st1:36.37
Region V-5AStuart Mossop 100-yard Back5th54.55
Region V-5AJames Taylor 100-yard Breast1st56.51
Region V-5AJohn Romero 100-yard Breast8th59.88
Region V-5AJoshua Kingma 100-yard Breast13th1:01.87
Region V-5A1) Gavin Erdmann 47.35
3) James Taylor 47.41
2) Alan Tankovich 48.34
4) David Harlan 46.49
400-yard Free Relay1st3:09.59
Region V-5ADavid Harlan 200-yard Free1st1:40.95
Region V-5AGavin Erdmann 200-yard Free4th1:43.80
Region V-5AWade Williford One-Meter Diving4th300.45
Region V-5AAlan Tankovich 100-yard Butterfly5th52.88
Region V-5AJames Taylor 100-yard Butterfly6th53.33
Region V-5AAnurag Gupta 100-yard Butterfly10th53.72
Region V-5ADavid Harlan 100-yard Free1st46.22
Region V-5AGavin Erdmann 100-yard Free3rd47.27
Region V-5A1) Stuart Mossop 22.64
3) Alan Tankovich 22.35
2) Galen Sulistyo 22.63
4) Anurag Gupta 22.34
200-yard Free Relay8th1:29.96

2010 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AKaty Taylor 8th96
Class 5ACooper W Robinson 100-yard Back3rd49.66
Class 5AJames Taylor 100-yard Breast5th57.58
Class 5A1) Cooper W Robinson 46.80
3) James Taylor 47.76
2) David Harlan 46.85
4) Albert A Riley 44.71
400-yard Free Relay4th3:06.12
Class 5ADavid Harlan 200-yard Free12th1:42.63
Class 5AAlbert A Riley 50-yard Free3rd20.79
Class 5AAlbert A Riley 100-yard Free4th45.05

2009 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AKaty Taylor 20th41
Class 5ACooper W Robinson 100-yard Back2nd49.00
Class 5A1) Albert A Riley
3) Jake Blegen
2) David Harlan
4) Cooper W Robinson
400-yard Free Relay10th3:11.03
Class 5AAlbert A Riley 100-yard Free10th46.34
Class 5ACooper W Robinson 100-yard Free14th47.66

2007 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AKaty Taylor 25th25

2006 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AKaty Taylor 10th72

2005 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AKaty Taylor 3rd158

2004 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AMax Weyermann One-Meter Diving1st500.90

2003 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AEvan Ryser 200-yard Free1st1:39.59
Class 5AMax Weyermann One-Meter Diving1st449.45
Class 5AEvan Ryser 100-yard Free1st45.54

2002 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AKaty Taylor 1st199

2001 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AKaty Taylor 4th142

2000 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AKaty Taylor 1st124
Class 5ABlake Scholz 200-yard Free1st1:41.92
Class 5AAlex Boyce 100-yard Butterfly1st50.18

1999 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AKaty Taylor 3rd127
Class 5ABrett Allen 50-yard Free1st20.94

1998 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILKaty Taylor 7th52

1993 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILKaty Taylor 4th61

1992 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILKaty Taylor 10th45

1985 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILKaty Taylor 11th34
UILScott Whiddon One-Meter Diving1st481.50