Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
<< Back to history

School:

Search Results: Plano


TournamentTeam / AthletetestEventPlaceResult

2019 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
District 7-6APlano 3rd91
District 7-6A1) Austin Ngo
3) Andrew Ham
2) Alex Sanchez
4) Thomas Kuo
200-yard Medley Relay2nd1:38.06
District 7-6AAndrew Zheng 100-yard Back13th58.77
District 7-6AJacob Sanchez 100-yard Back16th1:00.39
District 7-6ASanket Chavan 100-yard Back22nd1:02.54
District 7-6AAlex Sanchez 100-yard Breast1st58.34
District 7-6AAustin Ngo 100-yard Breast3rd1:00.60
District 7-6AEthan Wu 100-yard Breast10th1:04.38
District 7-6AKole May 100-yard Breast19th1:11.25
District 7-6A1) Austin Ngo
3) Zach Calabrese
2) Darin Suwannakinthorn
4) Alex Sanchez
400-yard Free Relay5th3:20.91
District 7-6AEthan Yu 200-yard Free13th1:54.60
District 7-6ALucas Ma 200-yard Free15th1:56.58
District 7-6AEthan Wu 200-yard Free20th2:01.32
District 7-6AKole May 200-yard Free29th2:07.87
District 7-6ADarin Suwannakinthorn 200-yard IM3rd1:58.15
District 7-6ABrandon Wang 200-yard IM9th2:08.96
District 7-6ASanket Chavan 200-yard IM13th2:13.68
District 7-6AJeffrey Che 200-yard IM14th2:14.38
District 7-6AThomas Kuo 50-yard Free3rd22.14
District 7-6AAndrew Ham 50-yard Free7th22.84
District 7-6ALucas Ma 50-yard Free20th24.19
District 7-6AZach Calabrese 50-yard Free21st24.47
District 7-6ATalan Blackmon One-Meter Diving1st306.90
District 7-6AAlex Sanchez 100-yard Butterfly1st50.89
District 7-6AAustin Ngo 100-yard Butterfly3rd52.94
District 7-6ABrandon Wang 100-yard Butterfly10th57.30
District 7-6AJeffrey Che 100-yard Butterfly14th59.43
District 7-6AAndrew Ham 100-yard Free7th49.40
District 7-6AThomas Kuo 100-yard Free12th50.59
District 7-6AEthan Yu 100-yard Free13th50.68
District 7-6AZach Calabrese 100-yard Free23rd53.78
District 7-6ADarin Suwannakinthorn 500-yard Free7th4:55.82
District 7-6AJacob Sanchez 500-yard Free12th5:23.33
District 7-6AAndrew Zheng 500-yard Free18th5:45.62
District 7-6A1) Andrew Ham
3) Ethan Yu
2) Zach Calabrese
4) Thomas Kuo
200-yard Free Relay3rd1:30.88
Region II-6APlano 6th161
Region II-6A1) Austin Ngo
3) Andrew Ham
2) Alex Sanchez
4) Thomas Kuo
200-yard Medley Relay3rd1:36.75
Region II-6AAlex Sanchez 100-yard Breast1st55.97
Region II-6AAustin Ngo 100-yard Breast7th1:01.30
Region II-6A1) Darin Suwannakinthorn
3) Jacob Sanchez
2) Lucas Ma
4) Ethan Yu
400-yard Free Relay11th3:26.14
Region II-6ADarin Suwannakinthorn 200-yard IM9th2:02.73
Region II-6AThomas Kuo 50-yard Free8th22.13
Region II-6ATalan Blackmon One-Meter Diving7th335.35
Region II-6AAlex Sanchez 100-yard Butterfly2nd49.67
Region II-6AAustin Ngo 100-yard Butterfly11th53.75
Region II-6A1) Thomas Kuo
3) Ethan Yu
2) Zach Calabrese
4) Andrew Ham
200-yard Free Relay4th1:28.82

2018 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6APlano 21st28
Class 6A1) Austin Ngo
3) Andrew Ham
2) Alex Sanchez
4) Thomas Kuo
200-yard Medley RelayDQ
Class 6AAlex Sanchez 100-yard Breast5th56.21
Class 6AAlex Sanchez 100-yard Butterfly5th49.43
District 7-6APlano 3rd97
District 7-6A1) Austin Ngo
3) Andrew Ham
2) Alex Sanchez
4) Thomas Kuo
200-yard Medley Relay1st1:37.23
District 7-6AJacob Sanchez 100-yard Back17th59.88
District 7-6AAndrew Zheng 100-yard Back19th1:01.84
District 7-6ASanket Chavan 100-yard Back20th1:02.65
District 7-6AJustin White 100-yard Back27th1:07.90
District 7-6AAlex Sanchez 100-yard Breast1st56.65
District 7-6AAustin Ngo 100-yard Breast4th1:00.40
District 7-6AAndrew Ham 100-yard Breast5th1:00.74
District 7-6AEthan Wu 100-yard Breast7th1:03.21
District 7-6A1) Zach Calabrese
3) Brandon Wang
2) Lucas Ma
4) Justin White
400-yard Free Relay6th3:34.60
District 7-6ALucas Ma 200-yard Free16th1:59.33
District 7-6ASanket Chavan 200-yard Free18th2:00.77
District 7-6AEthan Wu 200-yard Free20th2:02.06
District 7-6AArmand Patel 200-yard Free28th2:13.72
District 7-6ABrandon Wang 200-yard IM11th2:13.10
District 7-6AAndrew Zheng 200-yard IM16th2:19.05
District 7-6ANick Volesky 200-yard IMDQ
District 7-6AThomas Kuo 50-yard Free1st21.27
District 7-6AAndrew Ham 50-yard Free6th22.45
District 7-6AZach Calabrese 50-yard Free10th22.99
District 7-6AJustin White 50-yard Free22nd24.34
District 7-6ACristofer Bello One-Meter Diving
District 7-6ATravis Nguyen One-Meter Diving
District 7-6AAlex Sanchez 100-yard Butterfly1st51.19
District 7-6AAustin Ngo 100-yard Butterfly2nd53.27
District 7-6AJacob Sanchez 100-yard Butterfly15th59.49
District 7-6AThomas Kuo 100-yard Free2nd47.70
District 7-6AZach Calabrese 100-yard Free14th52.19
District 7-6ALucas Ma 100-yard Free17th52.82
District 7-6AArmand Patel 100-yard Free27th57.83
District 7-6ABrandon Wang 500-yard Free12th5:27.69
District 7-6A1) Alex Sanchez
3) Andrew Ham
2) Austin Ngo
4) Thomas Kuo
200-yard Free Relay1st1:29.07
Region II-6APlano 5th158.50
Region II-6A1) Austin Ngo
3) Andrew Ham
2) Alex Sanchez
4) Thomas Kuo
200-yard Medley Relay2nd1:35.51
Region II-6AAlex Sanchez 100-yard Breast1st56.33
Region II-6AAustin Ngo 100-yard Breast7th1:01.78
Region II-6A1) Zach Calabrese
3) Brandon Wang
2) Lucas Ma
4) Jacob Sanchez
400-yard Free Relay14th3:33.21
Region II-6AThomas Kuo 50-yard Free4th21.47
Region II-6AAndrew Ham 50-yard Free15th22.79
Region II-6AAlex Sanchez 100-yard Butterfly2nd49.95
Region II-6AAustin Ngo 100-yard Butterfly7th53.59
Region II-6AThomas Kuo 100-yard Free8th49.09
Region II-6A1) Alex Sanchez
3) Andrew Ham
2) Austin Ngo
4) Thomas Kuo
200-yard Free Relay4th1:27.97

2017 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
District 7-6APlano 4th70
District 7-6A1) Alex Sanchez
3) Timothy Buhler
2) Andrew Ham
4) Christopher Hill
200-yard Medley Relay4th1:41.88
District 7-6AEthan Yu 100-yard Back10th1:04.50
District 7-6AJustin White 100-yard Back16th1:13.30
District 7-6AAndrew Ham 100-yard Breast3rd1:01.88
District 7-6AEthan Wu 100-yard Breast11th1:06.95
District 7-6ALucas Ma 100-yard Breast20th1:13.31
District 7-6A1) Lucas Ma
3) Austin Ngo
2) Brandon Wang
4) Ethan Yu
400-yard Free Relay6th3:40.40
District 7-6AAlex Sanchez 200-yard Free4th1:46.24
District 7-6AEthan Wu 200-yard Free16th2:09.29
District 7-6AAiden Fisher 200-yard Free17th2:11.73
District 7-6AJishnu Basu 200-yard Free20th2:20.62
District 7-6AAustin Ngo 200-yard IM5th2:05.42
District 7-6AAndrew Ham 200-yard IM7th2:09.75
District 7-6AEthan Yu 200-yard IM16th2:19.44
District 7-6ABrandon Wang 200-yard IM21st2:25.72
District 7-6AChristopher Hill 50-yard Free2nd22.14
District 7-6ATimothy Buhler 50-yard Free16th24.13
District 7-6ASumedh Thopte 50-yard Free23rd26.86
District 7-6AAlex Sanchez 100-yard Butterfly2nd52.22
District 7-6AAustin Ngo 100-yard Butterfly5th55.45
District 7-6ATimothy Buhler 100-yard Butterfly16th1:02.13
District 7-6AChristopher Hill 100-yard Free2nd49.40
District 7-6ALucas Ma 100-yard Free20th55.74
District 7-6AJustin White 100-yard Free24th58.26
District 7-6ASumedh Thopte 100-yard Free25th59.32
District 7-6AAiden Fisher 500-yard Free9th5:54.67
District 7-6ABrandon Wang 500-yard Free14th6:17.06
District 7-6AJishnu Basu 500-yard Free16th6:26.47
District 7-6A1) Alex Sanchez
3) Timothy Buhler
2) Andrew Ham
4) Christopher Hill
200-yard Free Relay3rd1:29.97
Region II-6A1) Alex Sanchez
3) Timothy Buhler
2) Andrew Ham
4) Christopher Hill
200-yard Medley Relay9th1:40.01
Region II-6AAndrew Ham 100-yard Breast5th1:01.75
Region II-6AAlex Sanchez 200-yard Free8th1:44.29
Region II-6AAustin Ngo 200-yard IM13th2:05.12
Region II-6AChristopher Hill 50-yard Free4th21.73
Region II-6AAlex Sanchez 100-yard Butterfly4th52.27
Region II-6AAustin Ngo 100-yard Butterfly12th56.17
Region II-6AChristopher Hill 100-yard Free9th47.47
Region II-6A1) Alex Sanchez
3) Timothy Buhler
2) Andrew Ham
4) Christopher Hill
200-yard Free Relay6th1:29.00

2016 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
District 7-6APlano 4th69
District 7-6A1) Stephen Buhler
3) Hayden Schmidt
2) Andrew Ham
4) Christopher Hill
200-yard Medley Relay4th1:43.54
District 7-6AStephen Buhler 100-yard Back4th57.58
District 7-6AThomas Kuo 100-yard Back8th59.84
District 7-6AAndrew Ham 100-yard Breast2nd1:02.46
District 7-6ATimothy Buhler 100-yard Breast20th1:17.72
District 7-6A1) Adrian Clarke
3) Timothy Buhler
2) Ryan French
4) Matt Leonard
400-yard Free Relay7th3:38.89
District 7-6AMatt Leonard 200-yard Free8th1:55.83
District 7-6AThomas Kuo 200-yard Free10th1:58.86
District 7-6AAlex Sanchez 200-yard Free11th2:01.74
District 7-6AHayden Schmidt 200-yard IM4th2:03.84
District 7-6AAndrew Ham 200-yard IM7th2:06.70
District 7-6ATimothy Buhler 200-yard IM14th2:21.03
District 7-6AChristopher Hill 50-yard Free3rd22.10
District 7-6AAdrian Clarke 50-yard Free14th24.33
District 7-6ARyan French 50-yard Free22nd25.87
District 7-6ADavid Qin 50-yard Free23rd26.14
District 7-6AStephen Buhler 100-yard Butterfly3rd55.74
District 7-6AHayden Schmidt 100-yard Butterfly6th56.35
District 7-6AChristopher Hill 100-yard Free6th49.26
District 7-6AAdrian Clarke 100-yard Free18th55.62
District 7-6ADavid Qin 100-yard Free20th57.48
District 7-6ARyan French 100-yard Free22nd57.82
District 7-6AMatt Leonard 500-yard Free6th5:07.24
District 7-6AAlex Sanchez 500-yard Free8th5:25.68
District 7-6A1) Stephen Buhler
3) Andrew Ham
2) Hayden Schmidt
4) Christopher Hill
200-yard Free Relay3rd1:32.25
Region II-6APlano 11th72
Region II-6A1) Stephen Buhler
3) Hayden Schmidt
2) Andrew Ham
4) Christopher Hill
200-yard Medley Relay10th1:44.14
Region II-6AStephen Buhler 100-yard Back14th57.69
Region II-6AAndrew Ham 100-yard Breast12th1:03.37
Region II-6AHayden Schmidt 200-yard IM15th2:08.47
Region II-6AChristopher Hill 50-yard Free8th22.46
Region II-6AStephen Buhler 100-yard Butterfly12th55.93
Region II-6AHayden Schmidt 100-yard Butterfly16th57.30
Region II-6AChristopher Hill 100-yard Free12th49.80
Region II-6AMatt Leonard 500-yard Free15th5:09.67
Region II-6A1) Stephen Buhler
3) Andrew Ham
2) Hayden Schmidt
4) Christopher Hill
200-yard Free Relay7th1:31.20

2015 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
District 10-6APlano 8th21
District 10-6A1) Williams Goudreau
3) Hayden Schmidt
2) Alex Segesta
4) Christopher Hill
200-yard Medley Relay7th1:47.28
District 10-6AWilliams Goudreau 100-yard Back13th1:01.74
District 10-6AColin Beaton 100-yard Back23rd1:05.60
District 10-6AAlex Segesta 100-yard Breast11th1:05.22
District 10-6AFelix Liu 100-yard Breast19th1:11.61
District 10-6ANeil Srivastava 100-yard BreastDQ
District 10-6A1) Bryce Gonzales
3) Hayden Schmidt
2) Stephen Buhler
4) Matt Leonard
400-yard Free Relay7th3:32.43
District 10-6AMatt Leonard 200-yard Free16th1:56.84
District 10-6AAran Sahebi 200-yard Free19th2:06.21
District 10-6AChristopher Hill 50-yard Free11th23.38
District 10-6ABryce Gonzales 50-yard Free14th23.58
District 10-6AStephen Buhler 50-yard Free16th23.84
District 10-6AColin Beaton 50-yard Free22nd25.92
District 10-6AStephen Buhler 100-yard Butterfly6th55.43
District 10-6AHayden Schmidt 100-yard Butterfly7th56.09
District 10-6AAlex Segesta 100-yard Butterfly9th56.61
District 10-6AAran Sahebi 100-yard Butterfly19th1:05.17
District 10-6AChristopher Hill 100-yard Free20th53.34
District 10-6AWilliams Goudreau 100-yard Free21st53.59
District 10-6ABryce Gonzales 100-yard Free23rd54.70
District 10-6AHayden Schmidt 500-yard Free9th5:08.37
District 10-6AMatt Leonard 500-yard Free12th5:33.15
District 10-6A1) Christopher Hill
3) Alex Segesta
2) Williams Goudreau
4) Stephen Buhler
200-yard Free Relay5th1:34.54
Region III-6APlano
Region III-6AStephen Buhler 100-yard Butterfly14th57.35
Region III-6A1) Christopher Hill
3) Hayden Schmidt
2) Williams Goudreau
4) Stephen Buhler
200-yard Free Relay10th1:33.09

2014 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6APlano 16th50
Class 6ADuncan Lee 4th1:51.29
Class 6ADuncan Lee 9th50.18
Class 6AJared Murphy 10th51.31
Class 6AJared Murphy 3rd
Class 6AIan Kennedy DQ
Class 6APete Fan 3rd
Class 6AJared Murphy DQ
Class 6ADuncan Lee 3rd
Class 6ANicholas Senktas DQ
Class 6AIan Kennedy 3rd
Class 6ADuncan Lee DQ
Class 6A1) Jared Murphy 23.37
3) Duncan Lee 22.17
2) Pete Fan 27.52
4) Ian Kennedy 21.36
200-yard Medley Relay3rd1:34.42
Class 6AJared Murphy 100-yard Back10th50.61
Class 6ADuncan Lee 200-yard IMDQ
Class 6ADuncan Lee 100-yard Butterfly10th50.03
Class 6AJared Murphy 100-yard Butterfly13th50.45
Class 6A1) Ian Kennedy
3) Nicholas Senktas
2) Jared Murphy
4) Duncan Lee
200-yard Free RelayDQ
District 10-6APlano 2nd93
District 10-6A1) Williams Goudreau 27.59
3) Jared Murphy 22.49
2) Pete Fan 27.49
4) Ian Kennedy 21.35
200-yard Medley Relay2nd1:38.92
District 10-6AJared Murphy 100-yard Back1st50.53
District 10-6ANicholas Senktas 100-yard Back10th56.78
District 10-6AWilliams Goudreau 100-yard Back16th1:00.08
District 10-6APete Fan 100-yard Breast3rd1:01.66
District 10-6AAlexander Clark 100-yard Breast19th1:06.67
District 10-6A1) Jared Murphy 49.53
3) Nicholas Senktas 50.46
2) Williams Goudreau 51.31
4) Duncan Lee 45.97
400-yard Free Relay2nd3:17.27
District 10-6AMatt Leonard 200-yard Free9th1:54.68
District 10-6ADuncan Lee 200-yard IM1st1:51.41
District 10-6APete Fan 200-yard IM9th1:59.80
District 10-6AHayden Schmidt 200-yard IM19th2:10.72
District 10-6AIan Kennedy 50-yard Free3rd21.88
District 10-6ABlake Gonzales 50-yard Free17th23.80
District 10-6AAustin Bareis 50-yard Free25th24.52
District 10-6AAlexander Clark 50-yard FreeDQ
District 10-6AJosh Cline One-Meter Diving6th255.30
District 10-6ADuncan Lee 100-yard Butterfly2nd50.32
District 10-6AJared Murphy 100-yard Butterfly3rd50.49
District 10-6ANicholas Senktas 100-yard Butterfly11th55.68
District 10-6AIan Kennedy 100-yard Free4th48.83
District 10-6AWilliams Goudreau 100-yard Free15th51.84
District 10-6ABlake Gonzales 100-yard Free18th53.14
District 10-6AAustin Bareis 100-yard Free26th55.00
District 10-6AMatt Leonard 500-yard Free9th5:06.08
District 10-6AHayden Schmidt 500-yard Free12th5:12.42
District 10-6A1) Ian Kennedy 21.44
3) Williams Goudreau 23.78
2) Blake Gonzales 22.48
4) Duncan Lee 21.38
200-yard Free Relay2nd1:29.08
Region III-6APlano 4th211
Region III-6A1) Jared Murphy 23.32
3) Duncan Lee 22.00
2) Pete Fan 28.06
4) Ian Kennedy 21.11
200-yard Medley Relay1st1:34.49
Region III-6AJared Murphy 100-yard Back2nd50.62
Region III-6APete Fan 100-yard Breast6th1:02.07
Region III-6A1) Nicholas Senktas 50.07
3) Stephen Buhler 51.73
2) Williams Goudreau 50.71
4) Bryce Gonzales 50.82
400-yard Free Relay8th3:23.33
Region III-6ADuncan Lee 200-yard IM2nd1:51.68
Region III-6AIan Kennedy 50-yard Free6th21.96
Region III-6AJosh Cline One-Meter Diving6th260.10
Region III-6ADuncan Lee 100-yard Butterfly1st50.02
Region III-6AJared Murphy 100-yard Butterfly4th50.36
Region III-6AIan Kennedy 100-yard Free9th49.27
Region III-6A1) Jared Murphy 22.04
3) Nicholas Senktas 22.01
2) Duncan Lee 20.57
4) Ian Kennedy 21.47
200-yard Free Relay3rd1:26.09

2013 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5APlano 4th130
Class 5A1) Jacob Camp 49.42
3) Carter Constien 49.57
2) Duncan Lee 46.44
4) Kyle Whieldon 46.16
400-yard Free Relay6th3:11.59
Class 5AKyle Whieldon 200-yard Free2nd1:38.43
Class 5ADuncan Lee 200-yard IM4th1:51.49
Class 5AAxel Osborne One-Meter Diving6th448.40
Class 5ADuncan Lee 100-yard Butterfly3rd49.98
Class 5AKyle Whieldon 100-yard Free9th45.84
Class 5A1) Jacob Camp 21.68
3) Carter Constien 21.69
2) Duncan Lee 20.83
4) Kyle Whieldon 20.76
200-yard Free Relay2nd1:24.96
Region III-5APlano 1st269
Region III-5A1) Jared Murphy 24.76
3) Jacob Camp 23.60
2) Riki Shah 29.09
4) Carter Constien 21.63
200-yard Medley Relay5th1:39.08
Region III-5AJared Murphy 100-yard Back3rd52.24
Region III-5A1) Jacob Camp 47.70
3) Carter Constien 48.88
2) Duncan Lee 46.29
4) Kyle Whieldon 47.12
400-yard Free Relay1st3:09.99
Region III-5AKyle Whieldon 200-yard Free1st1:41.30
Region III-5ADuncan Lee 200-yard IM3rd1:52.25
Region III-5AJacob Camp 50-yard Free4th21.96
Region III-5ACarter Constien 50-yard Free6th22.44
Region III-5AIan Kennedy 50-yard Free9th22.50
Region III-5AAxel Osborne One-Meter Diving1st500.15
Region III-5ADuncan Lee 100-yard Butterfly1st50.54
Region III-5AJared Murphy 100-yard Butterfly7th53.00
Region III-5AKyle Whieldon 100-yard Free1st46.44
Region III-5A1) Kyle Whieldon 21.46
3) Carter Constien 21.91
2) Jacob Camp 21.75
4) Duncan Lee 20.97
200-yard Free Relay1st1:26.09

2012 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5APlano 9th76
Class 5A1) Duncan Lee
3) Carter Constien
2) Jay Friestad
4) Kyle Whieldon
400-yard Free Relay9th3:10.96
Class 5AKyle Whieldon 200-yard Free8th1:41.63
Class 5AAxel Osborne One-Meter Diving8th431.50
Class 5AKyle Whieldon 100-yard Free11th47.49
Class 5A1) Jay Friestad
3) Carter Constien
2) Duncan Lee
4) Kyle Whieldon
200-yard Free Relay4th1:25.75
Region III-5APlano 1st221
Region III-5A1) Justin Tseng 26.73
3) Raafay Rishi 24.61
2) Davis Eubanks 28.27
4) Jay Friestad 21.75
200-yard Medley Relay5th1:41.36
Region III-5ADuncan Lee 100-yard Back4th53.38
Region III-5AJustin Tseng 100-yard Back8th57.84
Region III-5A1) Duncan Lee 47.81
3) Carter Constien 48.63
2) Jay Friestad 48.83
4) Kyle Whieldon 46.36
400-yard Free Relay1st3:11.63
Region III-5AKyle Whieldon 200-yard Free1st1:41.88
Region III-5AEric Li 200-yard Free12th1:51.41
Region III-5AAxel Osborne One-Meter Diving1st427.85
Region III-5ADuncan Lee 100-yard Butterfly3rd52.28
Region III-5AKyle Whieldon 100-yard Free1st46.66
Region III-5AGraham Kersh 500-yard Free11th5:05.72
Region III-5A1) Duncan Lee 22.15
3) Carter Constien 21.60
2) Jay Friestad 21.76
4) Kyle Whieldon 21.33
200-yard Free Relay1st1:26.84

2011 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5APlano 31st14
Class 5AKyle Whieldon 200-yard Free8th1:43.00
Class 5AKyle Whieldon 100-yard Free14th48.04
Region II-5APlano 5th138
Region II-5A1) Edward Hunt 26.12
3) Douglas O'Laughlin 24.79
2) Davis Eubanks 29.48
4) Jay Friestad 22.31
200-yard Medley Relay7th1:42.70
Region II-5A1) Kyle Whieldon 46.81
3) Raafay Rishi 50.27
2) Douglas O'Laughlin 49.50
4) Jay Friestad 49.70
400-yard Free Relay5th3:16.28
Region II-5AKyle Whieldon 200-yard Free2nd1:40.21
Region II-5AJay Friestad 50-yard Free12th22.87
Region II-5AAxel Osborne One-Meter Diving4th373.35
Region II-5AKyle Whieldon 100-yard Free2nd46.42
Region II-5A1) Kyle Whieldon 21.92
3) Jay Friestad 22.26
2) Douglas O'Laughlin 22.32
4) Edward Hunt 21.99
200-yard Free Relay3rd1:28.49

2010 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5APlano 26th24
Class 5A1) Edward Hunt 47.98
3) Kyle Whieldon 47.17
2) Jay Friestad 49.49
4) Seth Russell 46.48
400-yard Free Relay12th3:11.12
Class 5ASeth Russell 200-yard IM5th1:52.37

2009 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5APlano 4th201
Class 5A1) Edward Hunt
3) Seth Stubblefield
2) Will Licon
4) Mitchell Foster
200-yard Medley Relay3rd1:33.33
Class 5AWill Licon 100-yard Breast3rd56.38
Class 5A1) Paul Leonhardt
3) Seth Russell
2) Mitchell Foster
4) Seth Stubblefield
400-yard Free Relay1st3:02.37
Class 5APaul Leonhardt 200-yard Free3rd1:38.71
Class 5AWill Licon 200-yard IM3rd1:49.66
Class 5ASeth Stubblefield 50-yard Free3rd20.39
Class 5ASeth Stubblefield 100-yard Butterfly2nd48.52
Class 5APaul Leonhardt 100-yard Butterfly3rd49.04
Class 5A1) Paul Leonhardt
3) Edward Hunt
2) Mitchell Foster
4) Seth Russell
200-yard Free Relay3rd1:24.59

2008 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5APaul Leonhardt 100-yard Butterfly1st48.38

2007 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5APlano 7th104

2006 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5APlano 3rd125.50

2005 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5APlano 11th59

2003 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5AIvan Barnes 100-yard Breast1st55.17
Class 5AIvan Barnes 100-yard Butterfly1st49.83
Class 5AJohn Kendrick 500-yard Free1st4:29.18

2002 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5APlano 6th120
Class 5AIvan Barnes 100-yard Breast1st55.64

1997 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILPlano 12th38

1992 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILPlano 3rd92

1991 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILPlano 1st190
UILWyatt Russo 100-yard Back1st49.19
UILWyatt Russo 200-yard IM1st1:47.59

1990 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILPlano 1st179
UILWyatt Russo 100-yard Back1st50.06
UILWyatt Russo 200-yard IM1st1:48.47

1989 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILPlano 3rd101.50

1987 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILPlano 2nd86

1986 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILPlano 2nd108
UILTodd Dreitzler 100-yard Back1st52.38

1982 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILEric Murff One-Meter Diving1st505.40