Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
<< Back to history

School:

Search Results: Richardson Pearce


TournamentTeam / AthletetestEventPlaceResult

2018 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
District 8-6ARichardson Pearce 1st147
District 8-6A1) Aidan Salmon
3) Ross McKay
2) Kevin Mai
4) Nick Zilliken
200-yard Medley Relay2nd1:44.41
District 8-6AAidan Salmon 100-yard Back3rd56.55
District 8-6AColin Castro 100-yard Back11th1:04.78
District 8-6ABen Heyman 100-yard Back12th1:04.95
District 8-6ASam Mollard 100-yard Back14th1:07.86
District 8-6AKevin Mai 100-yard Breast2nd1:05.00
District 8-6ARoss McKay 100-yard Breast4th1:08.96
District 8-6AAlex Shi 100-yard Breast8th1:12.23
District 8-6ATristen King 100-yard Breast16th1:16.39
District 8-6A1) Joe Hoodenpyle
3) Aidan Salmon
2) Wyatt Davie
4) Bennett Broad
400-yard Free Relay1st3:16.80
District 8-6AAidan Salmon 200-yard Free6th1:52.59
District 8-6AJeff Bald 200-yard Free7th1:57.83
District 8-6AEric Morales 200-yard Free9th2:00.47
District 8-6ADavid Dabbs 200-yard Free14th2:17.78
District 8-6AKevin Mai 200-yard IM5th2:12.35
District 8-6ATyler Smith 200-yard IM9th2:31.00
District 8-6ATristen King 200-yard IM10th2:31.23
District 8-6ABennett Broad 50-yard Free1st21.81
District 8-6AWyatt Davie 50-yard Free2nd22.43
District 8-6ANick Zilliken 50-yard Free3rd22.92
District 8-6AJoe Hoodenpyle 50-yard Free4th22.96
District 8-6ANick Zilliken 100-yard Butterfly3rd56.55
District 8-6ARoss McKay 100-yard Butterfly4th56.66
District 8-6AColin Castro 100-yard Butterfly8th1:01.07
District 8-6ATyler Smith 100-yard Butterfly12th1:04.70
District 8-6ABennett Broad 100-yard Free1st47.19
District 8-6AWyatt Davie 100-yard Free3rd49.52
District 8-6AJoe Hoodenpyle 100-yard Free4th51.21
District 8-6AJeff Bald 100-yard Free6th52.11
District 8-6AEric Morales 500-yard Free5th5:22.90
District 8-6ASam Mollard 500-yard Free6th5:26.43
District 8-6AAlex Shi 500-yard Free9th6:06.36
District 8-6ADavid Dabbs 500-yard Free11th6:09.16
District 8-6A1) Joe Hoodenpyle
3) Nick Zilliken
2) Wyatt Davie
4) Bennett Broad
200-yard Free Relay1st1:29.32
Region II-6ARichardson Pearce 6th138.50
Region II-6A1) Aidan Salmon
3) Ross McKay
2) Kevin Mai
4) Nick Zilliken
200-yard Medley Relay13th1:44.48
Region II-6AAidan Salmon 100-yard Back11th56.59
Region II-6AKevin Mai 100-yard Breast13th1:04.77
Region II-6ARoss McKay 100-yard Breast15th1:07.64
Region II-6A1) Joe Hoodenpyle
3) Aidan Salmon
2) Wyatt Davie
4) Bennett Broad
400-yard Free Relay5th3:15.11
Region II-6AAidan Salmon 200-yard Free16th1:50.90
Region II-6AKevin Mai 200-yard IM16th2:13.07
Region II-6ABennett Broad 50-yard Free3rd21.46
Region II-6AWyatt Davie 50-yard Free10th22.22
Region II-6ANick Zilliken 50-yard Free16th23.24
Region II-6ANick Zilliken 100-yard Butterfly13th56.13
Region II-6ARoss McKay 100-yard Butterfly15th56.72
Region II-6ABennett Broad 100-yard Free3rd46.42
Region II-6AWyatt Davie 100-yard Free10th48.95
Region II-6AJoe Hoodenpyle 100-yard Free14th50.46
Region II-6ASam Mollard 500-yard Free16th5:18.21
Region II-6A1) Joe Hoodenpyle
3) Nick Zilliken
2) Wyatt Davie
4) Bennett Broad
200-yard Free Relay3rd1:27.55

2017 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6ARichardson Pearce 35th14
Class 6AJack Delfeld 100-yard Breast15th57.97
Class 6A1) Bennett Broad
3) Jack Delfeld
2) Jake Hoodenpyle
4) Bennett Maczka
400-yard Free Relay14th3:12.57
Class 6ABennett Maczka 100-yard Free11th46.88
District 8-6ARichardson Pearce 1st137
District 8-6A1) Aidan Salmon
3) Nick Zilliken
2) Kevin Mai
4) Wyatt Davie
200-yard Medley Relay4th1:46.13
District 8-6AAidan Salmon 100-yard Back5th58.71
District 8-6ABen Heyman 100-yard Back12th1:09.50
District 8-6AWhit Flickenger 100-yard Back13th1:09.67
District 8-6AJack Delfeld 100-yard Breast1st59.96
District 8-6AKevin Mai 100-yard Breast8th1:06.79
District 8-6ALior Arad 100-yard Breast17th1:15.10
District 8-6AEric Aaberg 100-yard Breast20th1:15.69
District 8-6A1) Bennett Broad
3) Jack Delfeld
2) Jake Hoodenpyle
4) Bennett Maczka
400-yard Free Relay1st3:15.63
District 8-6ABennett Maczka 200-yard Free1st1:44.03
District 8-6AWhit Flickenger 200-yard Free15th2:13.67
District 8-6AEric Aaberg 200-yard Free23rd2:20.91
District 8-6AJack Delfeld 200-yard IM1st1:57.26
District 8-6AJake Hoodenpyle 200-yard IM2nd2:02.28
District 8-6AKevin Mai 200-yard IM6th2:14.95
District 8-6ALior Arad 200-yard IMDQ
District 8-6ABennett Broad 50-yard Free1st21.74
District 8-6ANick Zilliken 50-yard Free8th23.64
District 8-6AJoe Hoodenpyle 50-yard Free9th23.73
District 8-6AWyatt Davie 50-yard Free10th24.04
District 8-6AMiguel Harrison One-Meter Diving3rd223.40
District 8-6ABennett Broad 100-yard Butterfly1st53.12
District 8-6AJake Hoodenpyle 100-yard Butterfly6th57.96
District 8-6ANick Zilliken 100-yard Butterfly8th59.36
District 8-6AMike Martin 100-yard Butterfly10th1:01.48
District 8-6ABennett Maczka 100-yard Free1st46.95
District 8-6AJoe Hoodenpyle 100-yard Free5th53.22
District 8-6AWyatt Davie 100-yard Free6th53.85
District 8-6AJeff Bald 100-yard Free12th56.04
District 8-6AAidan Salmon 500-yard Free5th5:11.83
District 8-6AMike Martin 500-yard Free9th5:37.61
District 8-6AJeff Bald 500-yard Free13th5:49.06
District 8-6ABen Heyman 500-yard Free15th6:15.02
District 8-6A1) Jack Delfeld
3) Jake Hoodenpyle
2) Bennett Broad
4) Bennett Maczka
200-yard Free Relay1st1:28.05
Region II-6A1) Aidan Salmon
3) Nick Zilliken
2) Kevin Mai
4) Wyatt Davie
200-yard Medley Relay13th1:45.91
Region II-6AAidan Salmon 100-yard Back13th58.09
Region II-6AJack Delfeld 100-yard Breast1st56.93
Region II-6A1) Bennett Broad
3) Jack Delfeld
2) Jake Hoodenpyle
4) Bennett Maczka
400-yard Free Relay2nd3:09.90
Region II-6ABennett Maczka 200-yard Free5th1:42.37
Region II-6AJack Delfeld 200-yard IM4th1:54.65
Region II-6AJake Hoodenpyle 200-yard IM8th2:01.02
Region II-6ABennett Broad 50-yard Free7th21.92
Region II-6AMiguel Harrison One-Meter Diving13th165.80
Region II-6ABennett Broad 100-yard Butterfly6th53.09
Region II-6AJake Hoodenpyle 100-yard Butterfly14th56.41
Region II-6ABennett Maczka 100-yard Free1st46.48
Region II-6AWyatt Davie 100-yard Free16th52.67
Region II-6AAidan Salmon 500-yard Free13th5:02.45
Region II-6A1) Jack Delfeld
3) Jake Hoodenpyle
2) Bennett Broad
4) Bennett Maczka
200-yard Free Relay4th1:27.32

2016 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
District 8-6ARichardson Pearce 1st164
District 8-6A1) Charles Broad
3) Hayden Steed
2) Jack Delfeld
4) Bennett Maczka
200-yard Medley Relay1st1:37.74
District 8-6ACharles Broad 100-yard Back3rd55.81
District 8-6AAidan Salmon 100-yard Back4th58.12
District 8-6AJames Maxwell 100-yard Back6th58.91
District 8-6AJack Delfeld 100-yard Breast1st58.71
District 8-6AHayden Steed 100-yard Breast2nd1:01.11
District 8-6AKyle Skaggs 100-yard Breast15th1:17.74
District 8-6AKevin Mai 100-yard BreastDQ
District 8-6A1) Jack Delfeld
3) Hayden Steed
2) Bennett Broad
4) Bennett Maczka
400-yard Free Relay1st3:16.44
District 8-6ABennett Maczka 200-yard Free1st1:45.07
District 8-6ACole Mollard 200-yard Free5th1:54.33
District 8-6AAidan Salmon 200-yard Free6th1:56.02
District 8-6ACameron Christon 200-yard Free16th2:18.48
District 8-6AJack Delfeld 200-yard IM1st1:56.77
District 8-6AJake Hoodenpyle 200-yard IM2nd2:02.13
District 8-6AJames Maxwell 200-yard IM6th2:12.12
District 8-6AKevin Mai 200-yard IM11th2:21.12
District 8-6ABennett Broad 50-yard Free2nd22.58
District 8-6AChris Pippen 50-yard Free17th25.23
District 8-6ACole Dillow 50-yard Free19th25.78
District 8-6AKyle Skaggs 50-yard Free22nd26.25
District 8-6AHayden Steed 100-yard Butterfly1st53.56
District 8-6AJake Hoodenpyle 100-yard Butterfly6th56.59
District 8-6AMike Martin 100-yard Butterfly8th1:00.59
District 8-6ABennett Broad 100-yard Free3rd49.79
District 8-6ACharles Broad 100-yard Free4th49.99
District 8-6ACole Dillow 100-yard Free12th55.81
District 8-6AChris Pippen 100-yard Free15th59.59
District 8-6ABennett Maczka 500-yard Free1st4:55.66
District 8-6ACole Mollard 500-yard Free3rd5:11.08
District 8-6AMike Martin 500-yard Free6th5:36.76
District 8-6ACameron Christon 500-yard Free13th6:17.89
District 8-6A1) Charles Broad
3) Jake Hoodenpyle
2) Cole Dillow
4) Bennett Broad
200-yard Free Relay2nd1:33.30
Region II-6ARichardson Pearce 4th185
Region II-6A1) Charles Broad
3) Hayden Steed
2) Jack Delfeld
4) Bennett Maczka
200-yard Medley Relay4th1:37.01
Region II-6ACharles Broad 100-yard Back10th55.46
Region II-6AJames Maxwell 100-yard Back13th57.52
Region II-6AJack Delfeld 100-yard Breast3rd58.37
Region II-6AHayden Steed 100-yard Breast6th1:00.60
Region II-6A1) Jack Delfeld
3) Hayden Steed
2) Bennett Broad
4) Bennett Maczka
400-yard Free Relay4th3:13.15
Region II-6ABennett Maczka 200-yard Free7th1:43.65
Region II-6ACole Mollard 200-yard Free14th1:51.78
Region II-6AJack Delfeld 200-yard IM6th1:55.31
Region II-6AJake Hoodenpyle 200-yard IM9th2:03.24
Region II-6AJames Maxwell 200-yard IMDQ
Region II-6ABennett Broad 50-yard Free16th23.28
Region II-6AHayden Steed 100-yard Butterfly8th53.19
Region II-6ACharles Broad 100-yard Free15th50.12
Region II-6ABennett Maczka 500-yard Free10th4:49.82
Region II-6ACole Mollard 500-yard Free12th5:03.14
Region II-6A1) Charles Broad
3) Jake Hoodenpyle
2) Nick Zilliken
4) Bennett Broad
200-yard Free Relay8th1:32.00

2015 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
District 6-6ARichardson Pearce 5th54.50
District 6-6A1) Charles Broad
3) Jake Hoodenpyle
2) Jack Delfeld
4) James Maxwell
200-yard Medley Relay4th1:44.37
District 6-6ACharles Broad 100-yard Back4th57.32
District 6-6AJames Maxwell 100-yard Back7th1:00.06
District 6-6AMike Martin 100-yard Back13th1:06.59
District 6-6AJack Delfeld 100-yard Breast2nd1:01.89
District 6-6AKyle Skaggs 100-yard Breast23rd1:20.97
District 6-6ASamuel May 100-yard Breast25th1:27.53
District 6-6ABlake Everett 100-yard Breast27th1:32.17
District 6-6A1) Bennett Broad
3) Charles Broad
2) James Maxwell
4) Jack Delfeld
400-yard Free RelayDQ
District 6-6ACole Mollard 200-yard Free9th1:53.03
District 6-6ACameron Christon 200-yard Free23rd2:32.96
District 6-6AJack Delfeld 200-yard IM2nd2:00.34
District 6-6AJake Hoodenpyle 200-yard IM4th2:05.31
District 6-6ABennett Broad 50-yard Free5th22.94
District 6-6ANick Zilliken 50-yard Free17th24.22
District 6-6AJames Maxwell 50-yard Free23rd24.68
District 6-6AKyle Skaggs 50-yard Free28th26.82
District 6-6AJake Hoodenpyle 100-yard Butterfly10th58.70
District 6-6ANick Zilliken 100-yard Butterfly12th1:01.39
District 6-6AMike Martin 100-yard Butterfly16th1:06.49
District 6-6ABennett Broad 100-yard Free6th50.91
District 6-6ACharles Broad 100-yard Free11th51.96
District 6-6ADavid Olazaran 100-yard Free26th1:01.53
District 6-6ACameron Christon 100-yard Free28th1:05.48
District 6-6ACole Mollard 500-yard Free5th5:04.69
District 6-6A1) Bennett Broad
3) Nick Zilliken
2) Cole Mollard
4) Jake Hoodenpyle
200-yard Free Relay5th1:35.77
Region II-6ARichardson Pearce 12th86
Region II-6A1) Charles Broad
3) Jake Hoodenpyle
2) Jack Delfeld
4) Bennett Broad
200-yard Medley Relay9th1:42.48
Region II-6ACharles Broad 100-yard Back10th56.86
Region II-6AJack Delfeld 100-yard Breast2nd58.90
Region II-6AJack Delfeld 200-yard IM2nd1:55.33
Region II-6AJake Hoodenpyle 200-yard IM10th2:03.54
Region II-6ACole Mollard 500-yard Free11th5:03.50
Region II-6A1) Bennett Broad
3) Jack Delfeld
2) Charles Broad
4) Jake Hoodenpyle
200-yard Free Relay10th1:32.49

2014 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 6ARichardson Pearce 39th16
Class 6ABlake Maczka 1st4:26.79
Class 6ABlake Maczka 500-yard Free3rd4:27.39
District 6-6ARichardson Pearce 2nd97
District 6-6A1) Charles Broad
3) Will Calame
2) Jack Delfeld
4) Hayden Steed
200-yard Medley Relay2nd1:44.20
District 6-6ACharles Broad 100-yard Back6th57.96
District 6-6AJames Maxwell 100-yard Back9th1:00.17
District 6-6ACole Mollard 100-yard Back10th1:01.86
District 6-6AJack Delfeld 100-yard Breast2nd1:02.38
District 6-6ADavid Olazaran 100-yard Breast23rd1:21.00
District 6-6AKyle Skaggs 100-yard Breast27th1:23.78
District 6-6ASamuel May 100-yard BreastDQ
District 6-6A1) Hayden Steed 50.31
3) Jack Delfeld 51.73
2) Bennett Maczka 51.14
4) Blake Maczka 49.32
400-yard Free Relay3rd3:22.50
District 6-6ABlake Maczka 200-yard Free1st1:45.66
District 6-6ABennett Maczka 200-yard Free6th1:53.82
District 6-6AJack Hamilton 200-yard Free8th1:54.56
District 6-6ADavid Olazaran 200-yard Free26th2:27.40
District 6-6AHayden Steed 200-yard IM2nd2:00.44
District 6-6AJack Delfeld 200-yard IM4th2:03.24
District 6-6AJake Hoodenpyle 200-yard IM5th2:06.16
District 6-6AWill Calame 50-yard Free13th24.39
District 6-6ABlake Everett 50-yard Free25th27.54
District 6-6AKyle Skaggs 50-yard Free28th29.25
District 6-6ACameron Christon 50-yard Free30th29.50
District 6-6AHayden Steed 100-yard Butterfly3rd54.56
District 6-6AWill Calame 100-yard Butterfly7th57.07
District 6-6AJake Hoodenpyle 100-yard Butterfly9th58.56
District 6-6ACharles Broad 100-yard Free8th52.13
District 6-6ABennett Maczka 100-yard Free9th52.75
District 6-6AJames Maxwell 100-yard Free12th53.30
District 6-6ABlake Everett 100-yard Free28th1:08.87
District 6-6ABlake Maczka 500-yard Free1st4:41.82
District 6-6AJack Hamilton 500-yard Free7th5:06.05
District 6-6ACole Mollard 500-yard Free10th5:13.29
District 6-6A1) Bennett Maczka 23.95
3) Will Calame 23.99
2) Jake Hoodenpyle 23.52
4) Blake Maczka 22.92
200-yard Free Relay3rd1:34.38
Region II-6ARichardson Pearce 4th171
Region II-6A1) Charles Broad 26.88
3) Will Calame 25.90
2) Jack Delfeld 28.41
4) Jake Hoodenpyle 23.47
200-yard Medley Relay7th1:44.66
Region II-6ACharles Broad 100-yard Back12th57.18
Region II-6AJack Delfeld 100-yard Breast2nd1:00.88
Region II-6A1) Hayden Steed 50.57
3) Jack Delfeld 50.79
2) Blake Maczka 47.89
4) Bennett Maczka 51.23
400-yard Free Relay6th3:20.48
Region II-6ABlake Maczka 200-yard Free5th1:44.01
Region II-6AHayden Steed 200-yard IM3rd1:58.29
Region II-6AJack Delfeld 200-yard IM6th2:00.14
Region II-6AJake Hoodenpyle 200-yard IM8th2:04.54
Region II-6AHayden Steed 100-yard Butterfly14th55.88
Region II-6ABlake Maczka 500-yard Free1st4:32.60
Region II-6A1) Hayden Steed 22.92
3) Jake Hoodenpyle 23.38
2) Blake Maczka 22.46
4) Bennett Maczka 23.59
200-yard Free Relay8th1:32.35

2013 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5ARichardson Pearce 34th17
Class 5ABlake Maczka 500-yard Free2nd4:26.74
Region III-5ARichardson Pearce 10th109
Region III-5A1) Charles Broad 28.42
3) Will Calame 25.83
2) Asher Mendez 30.93
4) Yunpeng Zhang 23.66
200-yard Medley Relay12th1:48.84
Region III-5A1) Scott Lin 49.90
3) Jack Hamilton 52.94
2) Hayden Steed 50.07
4) Blake Maczka 48.27
400-yard Free Relay9th3:21.18
Region III-5ABlake Maczka 200-yard Free4th1:42.99
Region III-5AHayden Steed 200-yard IM9th1:59.73
Region III-5AAsher Mendez 200-yard IM16th2:11.20
Region III-5AScott Lin 50-yard Free10th22.65
Region III-5AHayden Steed 100-yard Butterfly12th54.73
Region III-5AScott Lin 100-yard Free12th51.03
Region III-5ABlake Maczka 500-yard Free2nd4:34.02
Region III-5A1) Scott Lin 22.68
3) Will Calame 23.92
2) Hayden Steed 22.96
4) Blake Maczka 22.66
200-yard Free Relay8th1:32.22

2012 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5ARichardson Pearce 32nd14
Class 5ABlake Maczka 500-yard Free5th4:30.50
Region III-5ARichardson Pearce 15th69
Region III-5A1) Aaron Waters 28.98
3) Jorge Quiros Masis 27.80
2) Asher Mendez 30.45
4) Yunpeng Zhang 24.85
200-yard Medley Relay13th1:52.08
Region III-5AAsher Mendez 100-yard Breast16th1:07.55
Region III-5A1) Blake Maczka 50.20
3) Yunpeng Zhang 55.02
2) Jack Hamilton 54.57
4) Aaron Waters 56.71
400-yard Free Relay12th3:36.50
Region III-5ABlake Maczka 200-yard Free5th1:44.75
Region III-5AJack Hamilton 200-yard Free14th1:53.80
Region III-5ABlake Maczka 500-yard Free1st4:34.81
Region III-5AJack Hamilton 500-yard Free8th4:56.45
Region III-5A1) Blake Maczka 23.50
3) Yunpeng Zhang 25.01
2) Jack Hamilton 25.49
4) Jorge Quiros Masis 26.27
200-yard Free Relay16th1:40.27

2011 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ARichardson Pearce 5th112
Class 4A1) Jaziel Saucedo 48.43
3) Blake Maczka 48.91
2) Hayden Wallace 48.06
4) Adam Bull 46.23
400-yard Free Relay4th3:11.63
Class 4AAdam Bull 200-yard IM1st1:49.84
Class 4AJaziel Saucedo 200-yard IM5th1:56.05
Class 4AJaziel Saucedo 100-yard Butterfly7th52.22
Class 4AAdam Bull 500-yard Free1st4:30.47
Class 4ABlake Maczka 500-yard Free3rd4:35.76
Region IV-4ARichardson Pearce 3rd266
Region IV-4A1) Aaron Waters 30.30
3) Scott Lin 26.86
2) Asher Mendez 31.65
4) Kevin Chou 24.98
200-yard Medley Relay7th1:53.79
Region IV-4AAaron Waters 100-yard Back11th1:04.23
Region IV-4AAsher Mendez 100-yard Breast8th1:08.58
Region IV-4AKevin Chou 100-yard Breast13th1:12.84
Region IV-4A1) Jaziel Saucedo 48.97
3) Hayden Wallace 49.14
2) Blake Maczka 49.83
4) Adam Bull 46.92
400-yard Free Relay2nd3:14.86
Region IV-4ABlake Maczka 200-yard Free3rd1:46.75
Region IV-4AScott Lin 200-yard Free8th1:54.11
Region IV-4AAdam Bull 200-yard IM1st1:55.40
Region IV-4AJaziel Saucedo 200-yard IM3rd1:57.85
Region IV-4AHayden Wallace 50-yard Free4th22.59
Region IV-4AJaziel Saucedo 100-yard Butterfly2nd52.51
Region IV-4AScott Lin 100-yard Butterfly10th59.71
Region IV-4AHayden Wallace 100-yard Free5th50.24
Region IV-4AAdam Bull 500-yard Free1st4:38.37
Region IV-4ABlake Maczka 500-yard Free2nd4:40.33
Region IV-4A1) Jaziel Saucedo 22.98
3) Hayden Wallace 22.21
2) Scott Lin 23.07
4) Adam Bull 21.68
200-yard Free Relay2nd1:29.94

2010 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ARichardson Pearce 8th84
Class 4A1) Austin Buonasera 50.49
3) Hayden Wallace 49.03
2) Scott Lin 52.13
4) Adam Bull 46.41
400-yard Free Relay7th3:18.06
Class 4AAdam Bull 200-yard IM1st1:49.59
Class 4AAdam Bull 100-yard Butterfly3rd50.49
Class 4A1) Austin Buonasera 23.29
3) Hayden Wallace 21.87
2) Paul Ngo 22.87
4) Adam Bull 20.87
200-yard Free Relay7th1:28.90

2009 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ARichardson Pearce 7th107
Class 4A1) Hayden Wallace
3) Gage Robinson
2) Andrew Silver
4) Austin Buonasera
200-yard Medley Relay11th1:44.68
Class 4A1) Andrew Silver
3) Hayden Wallace
2) Austin Buonasera
4) Adam Bull
400-yard Free Relay5th3:15.81
Class 4AHayden Wallace 200-yard Free15th1:49.70
Class 4AAdam Bull 200-yard IM1st1:54.20
Class 4AAdam Bull 100-yard Butterfly4th51.81
Class 4AHayden Wallace 500-yard Free11th4:55.53
Class 4A1) Austin Buonasera
3) Gage Robinson
2) Adam Bull
4) Andrew Silver
200-yard Free Relay7th1:29.51

2007 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ARichardson Pearce 7th112

2006 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ARichardson Pearce 1st239
Class 4ANick Kalivas 100-yard Butterfly1st50.77

2005 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5ARichardson Pearce 4th113

2003 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ARichardson Pearce 1st294
Class 4ABrooks Cameron 100-yard Back1st51.32
Class 4ABrooks Cameron 200-yard Free1st1:41.01
Class 4ANick Kalivas 50-yard Free1st21.77
Class 4ANick Kalivas 100-yard Butterfly1st52.21

2002 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ARichardson Pearce 2nd187
Class 4ABrooks Cameron 500-yard Free1st4:37.99

2001 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ARichardson Pearce 4th170

2000 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4AScott McCure 200-yard IM1st1:52.01
Class 4AScott McCure 100-yard Butterfly1st50.86
Class 4ARick Yang 100-yard Free1st45.57

1999 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5ARichardson Pearce 6th89

1992 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILTrey Ibsen 50-yard Free1st20.79

1988 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILRichardson Pearce 8th43

1986 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILRichardson Pearce 3rd106
UILMatt Rodgers 100-yard Breast1st56.93
UILMatt Rodgers 200-yard IM1st1:50.96

1985 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILRichardson Pearce 1st133.50
UILMatt Rodgers 100-yard Breast1st57.32
UILPaul Robinson 200-yard Free1st1:38.89
UILPaul Robinson 500-yard Free1st4:30.46

1984 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILRichardson Pearce 1st92
UILPaul Robinson 200-yard Free1st1:37.68
UILPaul Robinson 500-yard Free1st4:25.01

1982 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILRichard Enriquez 100-yard Back1st53.67

1978 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
UILGardner Wright 100-yard Back1st53.05