Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
<< Back to history

School:

Search Results: Texarkana Texas


TournamentTeam / AthletetestEventPlaceResult

2019 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5ATexarkana Texas 14th52
Class 5A1) Owen Likins
3) Logan Diggs
2) John David Cass
4) Max Young
400-yard Free Relay9th3:13.43
Class 5AOwen Likins 200-yard Free10th1:44.33
Class 5AMax Young 50-yard Free16th21.99
Class 5AJohn David Cass 100-yard Butterfly13th52.32
Class 5AMax Young 100-yard Free15th48.04
Class 5AOwen Likins 500-yard Free11th4:46.60
Class 5A1) Owen Likins
3) John David Cass
2) Cameron Alcorn
4) Max Young
200-yard Free Relay10th1:28.92
District 16-5ATexarkana Texas 1st269
District 16-5A1) Logan Diggs
3) Evan Likins
2) Joshua Oldham
4) Cameron Alcorn
200-yard Medley Relay1st1:47.78
District 16-5AOwen Young 100-yard Back3rd1:03.28
District 16-5AJoshua Mbonu 100-yard Back4th1:05.09
District 16-5AMatthew Gass 100-yard Back5th1:06.90
District 16-5ARandall Witterstaetter 100-yard Back6th1:07.89
District 16-5ALogan Diggs 100-yard Breast1st1:05.83
District 16-5AJoshua Oldham 100-yard Breast2nd1:08.55
District 16-5ANathaniel Morriss 100-yard Breast3rd1:11.38
District 16-5ACorbin Osborne 100-yard Breast4th1:14.86
District 16-5A1) Owen Likins
3) Logan Diggs
2) Max Young
4) John David Cass
400-yard Free Relay1st3:25.86
District 16-5AOwen Likins 200-yard Free1st1:49.87
District 16-5AEvan Likins 200-yard Free3rd1:54.45
District 16-5ASpencer Lawing 200-yard Free5th2:03.66
District 16-5AAndrew Powell 200-yard Free6th2:07.55
District 16-5ALogan Diggs 200-yard IM1st2:14.86
District 16-5AJoshua Oldham 200-yard IM2nd2:18.55
District 16-5AOwen Young 200-yard IM3rd2:19.15
District 16-5AEthan Power 200-yard IM4th2:24.01
District 16-5AMax Young 50-yard Free1st22.61
District 16-5AJohn David Cass 50-yard Free2nd22.64
District 16-5ACameron Alcorn 50-yard Free3rd23.48
District 16-5ANils Schweizer 50-yard Free4th23.81
District 16-5AEli Lammers One-Meter Diving1st293.80
District 16-5AJoseph Asher One-Meter Diving2nd250.15
District 16-5AJoshua Asher One-Meter Diving3rd231.00
District 16-5AJohn David Cass 100-yard Butterfly1st53.29
District 16-5AEvan Likins 100-yard Butterfly3rd58.43
District 16-5AEthan Power 100-yard Butterfly5th59.43
District 16-5AChristian Boylan 100-yard Butterfly7th1:02.83
District 16-5AMax Young 100-yard Free1st50.13
District 16-5ACameron Alcorn 100-yard Free2nd52.00
District 16-5ATanner Pyatt 100-yard Free3rd53.66
District 16-5ANathaniel Morriss 100-yard Free4th53.83
District 16-5AOwen Likins 500-yard Free1st4:59.71
District 16-5ASpencer Lawing 500-yard Free3rd5:46.75
District 16-5ASeth Whittington 500-yard Free4th5:53.14
District 16-5AMatthew Gass 500-yard Free5th6:02.49
District 16-5A1) Owen Likins
3) Cameron Alcorn
2) Max Young
4) John David Cass
200-yard Free Relay1st1:35.18
Region IV-5ATexarkana Texas 1st600
Region IV-5A1) Logan Diggs
3) Evan Likins
2) Joshua Oldham
4) Cameron Alcorn
200-yard Medley Relay1st1:43.16
Region IV-5AOwen Young 100-yard Back6th1:01.37
Region IV-5AJoshua Mbonu 100-yard Back8th1:02.07
Region IV-5ARandall Witterstaetter 100-yard Back10th1:07.08
Region IV-5AMatthew Gass 100-yard Back11th1:09.50
Region IV-5ALogan Diggs 100-yard Breast1st1:01.72
Region IV-5AJoshua Oldham 100-yard Breast2nd1:03.19
Region IV-5ANathaniel Morriss 100-yard Breast7th1:08.52
Region IV-5ACorbin Osborne 100-yard Breast8th1:11.30
Region IV-5A1) Owen Likins
3) Logan Diggs
2) Max Young
4) John David Cass
400-yard Free Relay1st3:14.48
Region IV-5AOwen Likins 200-yard Free1st1:44.60
Region IV-5AEvan Likins 200-yard Free3rd1:51.71
Region IV-5ASpencer Lawing 200-yard Free7th2:03.58
Region IV-5AAndrew Powell 200-yard Free9th2:09.16
Region IV-5ALogan Diggs 200-yard IM1st2:03.73
Region IV-5AJoshua Oldham 200-yard IM5th2:13.24
Region IV-5AOwen Young 200-yard IM6th2:19.27
Region IV-5AEthan Power 200-yard IM7th2:19.29
Region IV-5AMax Young 50-yard Free1st21.99
Region IV-5AJohn David Cass 50-yard Free2nd22.32
Region IV-5ACameron Alcorn 50-yard Free5th23.08
Region IV-5ANils Schweizer 50-yard Free8th24.28
Region IV-5AEli Lammers One-Meter Diving4th225.05
Region IV-5AJoshua Asher One-Meter Diving5th203.25
Region IV-5AJoseph Asher One-Meter Diving6th197.90
Region IV-5AJohn David Cass 100-yard Butterfly1st52.04
Region IV-5AEvan Likins 100-yard Butterfly3rd56.94
Region IV-5AEthan Power 100-yard Butterfly6th59.62
Region IV-5AMax Young 100-yard Free1st47.91
Region IV-5ACameron Alcorn 100-yard Free3rd50.87
Region IV-5ANathaniel Morriss 100-yard Free6th53.24
Region IV-5ATanner Pyatt 100-yard Free8th53.40
Region IV-5AOwen Likins 500-yard Free1st4:49.27
Region IV-5ASpencer Lawing 500-yard Free5th5:46.32
Region IV-5ASeth Whittington 500-yard Free6th5:47.09
Region IV-5AMatthew Gass 500-yard Free10th6:06.23
Region IV-5A1) Owen Likins
3) Cameron Alcorn
2) Max Young
4) John David Cass
200-yard Free Relay1st1:29.02

2018 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5ATexarkana Texas 8th93
Class 5A1) Dylan Rosser
3) John David Cass
2) Logan Diggs
4) Jackson Shellogg
200-yard Medley Relay8th1:38.38
Class 5A1) Jackson Shellogg
3) Owen Likins
2) Robert Frost
4) Max Young
400-yard Free Relay7th3:13.73
Class 5AOwen Likins 200-yard Free9th1:43.81
Class 5AMax Young 200-yard Free14th1:46.06
Class 5ARobert Frost 50-yard Free12th21.81
Class 5ARobert Bland One-Meter Diving11th294.75
Class 5AMax Young 100-yard Free14th48.54
Class 5AOwen Likins 500-yard Free8th4:52.13
Class 5A1) Jackson Shellogg
3) Owen Likins
2) Robert Frost
4) Max Young
200-yard Free Relay12th1:29.05
District 16-5ATexarkana Texas 1st283
District 16-5A1) Dylan Rosser
3) John David Cass
2) Logan Diggs
4) Robert Frost
200-yard Medley Relay1st1:42.94
District 16-5ADylan Rosser 100-yard Back1st57.51
District 16-5ATrent Foster 100-yard Back3rd59.41
District 16-5AKristopher Carmony 100-yard Back4th1:00.92
District 16-5AMatthew Gass 100-yard Back5th1:07.58
District 16-5ALogan Diggs 100-yard Breast1st1:07.12
District 16-5AJoshua Oldham 100-yard Breast2nd1:10.02
District 16-5ALucas Smith 100-yard Breast3rd1:12.05
District 16-5ANathaniel Morriss 100-yard Breast4th1:13.27
District 16-5A1) Max Young
3) Dylan Rosser
2) Jackson Shellogg
4) Owen Likins
400-yard Free Relay1st3:40.31
District 16-5AMax Young 200-yard Free1st1:49.40
District 16-5AOwen Likins 200-yard Free2nd1:50.10
District 16-5ABrady Moore 200-yard Free3rd1:59.58
District 16-5AEvan Likins 200-yard Free4th2:01.17
District 16-5ADylan Rosser 200-yard IM1st2:08.51
District 16-5ALogan Diggs 200-yard IM2nd2:17.11
District 16-5AEthan Power 200-yard IM4th2:26.53
District 16-5AKristopher Carmony 200-yard IM5th2:29.98
District 16-5ARobert Frost 50-yard Free1st22.80
District 16-5AJackson Shellogg 50-yard Free2nd23.18
District 16-5AJohn David Cass 50-yard Free3rd23.54
District 16-5ACameron Alcorn 50-yard Free4th23.91
District 16-5ARobert Bland One-Meter Diving1st368.15
District 16-5AEli Lammers One-Meter Diving2nd255.95
District 16-5AJoseph Asher One-Meter Diving3rd218.90
District 16-5AJoshua Asher One-Meter Diving4th212.45
District 16-5AJohn David Cass 100-yard Butterfly2nd55.83
District 16-5AEvan Likins 100-yard Butterfly3rd1:00.89
District 16-5AEthan Power 100-yard Butterfly4th1:07.69
District 16-5ARandall Witterstaetter 100-yard Butterfly5th1:16.40
District 16-5AMax Young 100-yard Free1st49.97
District 16-5AJackson Shellogg 100-yard Free2nd50.37
District 16-5ARobert Frost 100-yard Free3rd51.09
District 16-5ACameron Alcorn 100-yard Free4th54.48
District 16-5AOwen Likins 500-yard Free1st5:05.33
District 16-5ABrady Moore 500-yard Free2nd5:23.09
District 16-5AJoshua Oldham 500-yard Free5th5:54.06
District 16-5AMatthew Gass 500-yard Free6th6:06.02
District 16-5A1) Max Young
3) Jackson Shellogg
2) Owen Likins
4) Robert Frost
200-yard Free Relay1st1:34.85
Region IV-5ATexarkana Texas 1st653
Region IV-5A1) Dylan Rosser
3) John David Cass
2) Logan Diggs
4) Robert Frost
200-yard Medley Relay1st1:39.06
Region IV-5ADylan Rosser 100-yard Back1st55.25
Region IV-5AKristopher Carmony 100-yard Back3rd57.00
Region IV-5ATrent Foster 100-yard Back4th57.50
Region IV-5AMatthew Gass 100-yard Back10th1:09.52
Region IV-5ALogan Diggs 100-yard Breast1st1:00.81
Region IV-5AJoshua Oldham 100-yard Breast3rd1:04.74
Region IV-5ANathaniel Morriss 100-yard Breast7th1:09.62
Region IV-5ALucas Smith 100-yard Breast8th1:10.02
Region IV-5A1) Owen Likins
3) Dylan Rosser
2) Jackson Shellogg
4) Max Young
400-yard Free Relay1st3:19.61
Region IV-5AOwen Likins 200-yard Free1st1:43.90
Region IV-5AMax Young 200-yard Free2nd1:45.28
Region IV-5ABrady Moore 200-yard Free3rd1:56.59
Region IV-5AEvan Likins 200-yard Free4th1:56.97
Region IV-5ADylan Rosser 200-yard IM1st2:01.25
Region IV-5ALogan Diggs 200-yard IM2nd2:02.05
Region IV-5AEthan Power 200-yard IM8th2:19.98
Region IV-5AKristopher Carmony 200-yard IM9th2:19.58
Region IV-5ARobert Frost 50-yard Free1st21.95
Region IV-5AJackson Shellogg 50-yard Free3rd22.35
Region IV-5AJohn David Cass 50-yard Free4th22.54
Region IV-5ACameron Alcorn 50-yard Free5th22.86
Region IV-5ARobert Bland One-Meter Diving1st261.90
Region IV-5AEli Lammers One-Meter Diving4th185.25
Region IV-5AJoseph Asher One-Meter Diving5th177.35
Region IV-5AJoshua Asher One-Meter Diving
Region IV-5AJohn David Cass 100-yard Butterfly2nd52.66
Region IV-5AEvan Likins 100-yard Butterfly5th57.89
Region IV-5AEthan Power 100-yard Butterfly6th1:02.21
Region IV-5ARandall Witterstaetter 100-yard Butterfly10th1:10.09
Region IV-5AMax Young 100-yard Free1st47.74
Region IV-5ARobert Frost 100-yard Free2nd48.62
Region IV-5AJackson Shellogg 100-yard Free3rd48.78
Region IV-5ACameron Alcorn 100-yard Free4th50.54
Region IV-5AOwen Likins 500-yard Free1st4:47.32
Region IV-5ABrady Moore 500-yard Free4th5:19.91
Region IV-5AJoshua Oldham 500-yard Free5th5:19.95
Region IV-5AMatthew Gass 500-yard Free9th5:41.53
Region IV-5A1) Robert Frost
3) Owen Likins
2) John David Cass
4) Max Young
200-yard Free Relay1st1:29.07

2017 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5ATexarkana Texas 30th18
Class 5A1) Dylan Rosser
3) William Norton
2) Jett Wolf
4) Robert Frost
200-yard Medley Relay16th1:43.14
Class 5A1) Jackson Shellogg
3) Owen Likins
2) Robert Frost
4) Max Young
400-yard Free Relay12th3:14.74
Class 5AJackson Shellogg 100-yard Free15th48.82
Class 5A1) Robert Frost
3) Casey Williams
2) Jackson Shellogg
4) Max Young
200-yard Free Relay15th1:29.70
District 16-5ATexarkana Texas 1st258
District 16-5A1) Dylan Rosser
3) William Norton
2) Nicholas Radomski
4) Robert Frost
200-yard Medley Relay1st1:45.04
District 16-5ADylan Rosser 100-yard Back2nd58.05
District 16-5ANathan Whittington 100-yard Back4th1:01.28
District 16-5ATrent Foster 100-yard Back5th1:04.45
District 16-5AAidan Ross 100-yard Back6th1:06.49
District 16-5AJett Wolf 100-yard Breast2nd1:05.73
District 16-5ABlaze Jones 100-yard Breast3rd1:08.43
District 16-5AJoshua Oldham 100-yard Breast4th1:11.68
District 16-5ANicholas Radomski 100-yard Breast6th1:11.72
District 16-5A1) Jackson Shellogg
3) Dylan Rosser
2) Owen Likins
4) Max Young
400-yard Free Relay1st3:34.57
District 16-5AMax Young 200-yard Free2nd1:48.99
District 16-5AOwen Likins 200-yard Free3rd1:51.37
District 16-5ABrady Moore 200-yard Free4th2:02.36
District 16-5AMatthew Gass 200-yard Free5th2:15.73
District 16-5ADylan Rosser 200-yard IM1st2:09.37
District 16-5ALogan Diggs 200-yard IM3rd2:15.73
District 16-5AJohn David Cass 200-yard IM4th2:19.96
District 16-5ANathan Whittington 200-yard IM5th2:23.30
District 16-5ARobert Frost 50-yard Free1st23.19
District 16-5AJackson Shellogg 50-yard Free2nd23.79
District 16-5ACasey Williams 50-yard Free4th23.87
District 16-5ACameron Alcorn 50-yard Free6th24.56
District 16-5ARobert Bland One-Meter Diving1st327.90
District 16-5AJacob Mitchmore One-Meter Diving2nd235.60
District 16-5AEli Lammers One-Meter Diving3rd234.35
District 16-5AJoshua Asher One-Meter Diving4th103.18
District 16-5AWilliam Norton 100-yard Butterfly2nd56.12
District 16-5AJohn David Cass 100-yard Butterfly4th57.97
District 16-5ALogan Diggs 100-yard Butterfly5th1:01.87
District 16-5ADC Fortenberry 100-yard Butterfly6th1:02.10
District 16-5AJackson Shellogg 100-yard Free2nd50.97
District 16-5ARobert Frost 100-yard Free3rd52.15
District 16-5AWilliam Norton 100-yard Free4th55.67
District 16-5ACameron Alcorn 100-yard Free5th56.05
District 16-5AMax Young 500-yard Free1st5:02.98
District 16-5AOwen Likins 500-yard Free2nd5:03.68
District 16-5ABrady Moore 500-yard Free3rd5:33.17
District 16-5AMatthew Gass 500-yard Free5th6:12.42
District 16-5A1) Robert Frost
3) Casey Williams
2) Jackson Shellogg
4) Max Young
200-yard Free Relay1st1:33.33
Region IV-5ATexarkana Texas 1st613
Region IV-5A1) Dylan Rosser
3) William Norton
2) Nicholas Radomski
4) Robert Frost
200-yard Medley Relay1st1:41.96
Region IV-5ADylan Rosser 100-yard Back2nd56.08
Region IV-5ANathan Whittington 100-yard Back5th1:00.32
Region IV-5ATrent Foster 100-yard Back6th1:01.07
Region IV-5AAidan Ross 100-yard Back8th1:04.95
Region IV-5AJett Wolf 100-yard Breast2nd1:04.91
Region IV-5ANicholas Radomski 100-yard Breast7th1:10.33
Region IV-5AJoshua Oldham 100-yard Breast10th1:09.47
Region IV-5ABlaze Jones 100-yard BreastDQ
Region IV-5A1) Max Young
3) Dylan Rosser
2) Owen Likins
4) Jackson Shellogg
400-yard Free Relay1st3:22.25
Region IV-5AMax Young 200-yard Free2nd1:45.59
Region IV-5AOwen Likins 200-yard Free3rd1:47.17
Region IV-5ABrady Moore 200-yard Free4th1:58.94
Region IV-5ADylan Rosser 200-yard IM1st2:03.26
Region IV-5ALogan Diggs 200-yard IM2nd2:06.66
Region IV-5AJohn David Cass 200-yard IM6th2:18.39
Region IV-5ANathan Whittington 200-yard IM7th2:18.77
Region IV-5AJackson Shellogg 50-yard Free1st22.14
Region IV-5ARobert Frost 50-yard Free2nd22.29
Region IV-5ACasey Williams 50-yard Free4th23.56
Region IV-5ACameron Alcorn 50-yard Free9th24.24
Region IV-5AJacob Mitchmore One-Meter Diving2nd229.40
Region IV-5AEli Lammers One-Meter Diving4th211.85
Region IV-5ARobert Bland One-Meter Diving5th206.10
Region IV-5AJoshua Asher One-Meter Diving6th176.35
Region IV-5AWilliam Norton 100-yard Butterfly2nd55.21
Region IV-5AJohn David Cass 100-yard Butterfly6th56.99
Region IV-5ALogan Diggs 100-yard Butterfly7th1:00.81
Region IV-5ADC Fortenberry 100-yard Butterfly8th1:01.67
Region IV-5AJackson Shellogg 100-yard Free2nd48.49
Region IV-5ARobert Frost 100-yard Free3rd49.34
Region IV-5ACameron Alcorn 100-yard Free6th53.29
Region IV-5AWilliam Norton 100-yard Free9th53.43
Region IV-5AOwen Likins 500-yard Free1st4:52.64
Region IV-5AMax Young 500-yard Free2nd4:52.70
Region IV-5ABrady Moore 500-yard Free3rd5:20.36
Region IV-5AMatthew Gass 500-yard Free8th5:57.93
Region IV-5A1) Robert Frost
3) Casey Williams
2) Jackson Shellogg
4) Max Young
200-yard Free Relay1st1:30.97

2016 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5ATexarkana Texas 47th4
Class 5AHunter Burt One-Meter Diving14th303.40
Class 5ARobert Bland One-Meter Diving16th269.25
District 16-5ATexarkana Texas 1st273
District 16-5A1) Dylan Rosser
3) William Norton
2) Nicholas Radomski
4) Casey Williams
200-yard Medley Relay1st1:47.51
District 16-5ADylan Rosser 100-yard Back2nd1:00.33
District 16-5ANathan Whittington 100-yard Back3rd1:02.92
District 16-5ATrent Foster 100-yard Back4th1:03.33
District 16-5ADalton Dickson 100-yard Back5th1:04.84
District 16-5ANicholas Radomski 100-yard Breast1st1:08.80
District 16-5ABlaze Jones 100-yard Breast2nd1:11.43
District 16-5AMatthew Gass 100-yard Breast4th1:20.61
District 16-5AHayden Fant 100-yard Breast5th1:23.18
District 16-5A1) Giovanni Basurto-Ruiz
3) Jackson Shellogg
2) William Norton
4) Max Young
400-yard Free Relay1st3:34.85
District 16-5AMax Young 200-yard Free2nd1:51.21
District 16-5AOwen Likins 200-yard Free3rd1:57.19
District 16-5AJackson Shellogg 200-yard Free4th2:01.55
District 16-5AMatt Francis 200-yard Free5th2:02.32
District 16-5ADylan Rosser 200-yard IM1st2:12.19
District 16-5AWilliam Norton 200-yard IM2nd2:12.35
District 16-5ABlaze Jones 200-yard IM3rd2:21.08
District 16-5ANathan Whittington 200-yard IM5th2:23.23
District 16-5ACasey Williams 50-yard Free2nd23.71
District 16-5ARobert Frost 50-yard Free3rd23.90
District 16-5AGiovanni Basurto-Ruiz 50-yard Free4th24.03
District 16-5AReid Porter 50-yard Free5th24.64
District 16-5AHunter Burt One-Meter Diving1st366.50
District 16-5ARobert Bland One-Meter Diving2nd279.90
District 16-5AJacob Mitchmore One-Meter Diving3rd257.65
District 16-5AJoseph Asher One-Meter Diving4th193.25
District 16-5AWilliam Norton 100-yard Butterfly2nd56.58
District 16-5AReid Porter 100-yard Butterfly3rd58.97
District 16-5AAston Jones 100-yard Butterfly4th1:07.46
District 16-5ADC Fortenberry 100-yard Butterfly5th1:07.47
District 16-5AGiovanni Basurto-Ruiz 100-yard Free1st51.83
District 16-5AJackson Shellogg 100-yard Free2nd53.16
District 16-5ACasey Williams 100-yard Free3rd53.18
District 16-5ARobert Frost 100-yard Free4th53.49
District 16-5AMax Young 500-yard Free1st5:04.30
District 16-5AOwen Likins 500-yard Free2nd5:13.23
District 16-5AMatt Francis 500-yard Free3rd5:29.98
District 16-5ABrady Moore 500-yard Free5th5:43.10
District 16-5A1) Giovanni Basurto-Ruiz
3) Robert Frost
2) Casey Williams
4) Max Young
200-yard Free Relay1st1:36.04
Region IV-5ATexarkana Texas 1st593
Region IV-5A1) Dylan Rosser
3) William Norton
2) Nicholas Radomski
4) Casey Williams
200-yard Medley Relay1st1:44.63
Region IV-5ADylan Rosser 100-yard Back2nd58.30
Region IV-5ATrent Foster 100-yard Back5th1:01.70
Region IV-5ANathan Whittington 100-yard Back6th1:03.84
Region IV-5ADalton Dickson 100-yard Back8th1:05.63
Region IV-5ANicholas Radomski 100-yard Breast2nd1:06.36
Region IV-5ABlaze Jones 100-yard Breast7th1:10.90
Region IV-5AHayden Fant 100-yard Breast15th1:20.08
Region IV-5AMatthew Gass 100-yard Breast16th1:22.02
Region IV-5A1) Giovanni Basurto-Ruiz
3) Jackson Shellogg
2) William Norton
4) Max Young
400-yard Free Relay2nd3:23.84
Region IV-5AMax Young 200-yard Free2nd1:46.88
Region IV-5AOwen Likins 200-yard Free4th1:52.86
Region IV-5AJackson Shellogg 200-yard Free5th1:57.67
Region IV-5AMatt Francis 200-yard Free6th1:58.17
Region IV-5ADylan Rosser 200-yard IM1st2:06.39
Region IV-5AWilliam Norton 200-yard IM3rd2:12.72
Region IV-5ANathan Whittington 200-yard IM7th2:23.67
Region IV-5ABlaze Jones 200-yard IMDQ
Region IV-5ACasey Williams 50-yard Free4th22.88
Region IV-5AGiovanni Basurto-Ruiz 50-yard Free7th23.49
Region IV-5ARobert Frost 50-yard Free8th23.64
Region IV-5AReid Porter 50-yard Free9th23.40
Region IV-5AHunter Burt One-Meter Diving1st316.15
Region IV-5ARobert Bland One-Meter Diving2nd273.35
Region IV-5AJacob Mitchmore One-Meter Diving3rd246.80
Region IV-5AJoseph Asher One-Meter Diving6th186.90
Region IV-5AReid Porter 100-yard Butterfly3rd54.98
Region IV-5AWilliam Norton 100-yard Butterfly4th56.82
Region IV-5ADC Fortenberry 100-yard Butterfly5th1:03.08
Region IV-5AAston Jones 100-yard Butterfly7th1:05.43
Region IV-5AGiovanni Basurto-Ruiz 100-yard Free4th51.32
Region IV-5ACasey Williams 100-yard Free5th51.66
Region IV-5ARobert Frost 100-yard Free6th51.82
Region IV-5AJackson Shellogg 100-yard Free7th52.78
Region IV-5AMax Young 500-yard Free1st4:54.48
Region IV-5AOwen Likins 500-yard Free2nd5:07.55
Region IV-5AMatt Francis 500-yard Free3rd5:19.45
Region IV-5ABrady Moore 500-yard Free5th5:31.09
Region IV-5A1) Giovanni Basurto-Ruiz
3) Robert Frost
2) Casey Williams
4) Max Young
200-yard Free Relay2nd1:31.02

2015 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5ATexarkana Texas 19th36
Class 5A1) Luke Calhoon
3) Reid Porter
2) Conor Diggs
4) Jacob Shaw
200-yard Medley Relay12th1:40.53
Class 5ADylan Gray 100-yard Breast13th1:01.04
Class 5ALuke Calhoon 200-yard IM16th2:03.94
Class 5AHunter Burt One-Meter Diving9th308.75
Class 5ADylan Rosser One-Meter Diving11th256.40
Class 5A1) Zack Wolf
3) Tyler Snell
2) Casey Williams
4) Jacob Shaw
200-yard Free Relay14th1:30.99
District 15-5ATexarkana Texas 1st208
District 15-5A1) Luke Calhoon
3) Reid Porter
2) Conor Diggs
4) Jacob Shaw
200-yard Medley Relay1st1:40.87
District 15-5ALuke Calhoon 100-yard Back2nd58.05
District 15-5ANathan Whittington 100-yard Back5th1:03.99
District 15-5AConnor Chandler 100-yard Back6th1:04.01
District 15-5ADalton Dickson 100-yard Back8th1:10.75
District 15-5AConor Diggs 100-yard Breast1st1:04.26
District 15-5ADylan Gray 100-yard Breast2nd1:05.04
District 15-5AJett Wolf 100-yard Breast5th1:11.29
District 15-5ANicholas Radomski 100-yard Breast7th1:13.23
District 15-5A1) Zack Wolf
3) Giovanni Basurto-Ruiz
2) Luke Calhoon
4) Tyler Snell
400-yard Free Relay2nd3:26.37
District 15-5ATyler Snell 200-yard Free2nd1:54.10
District 15-5AGiovanni Basurto-Ruiz 200-yard Free4th1:56.34
District 15-5AMatt Francis 200-yard Free5th2:05.45
District 15-5ANicholas Radomski 200-yard Free6th2:05.76
District 15-5ALuke Calhoon 200-yard IM2nd2:07.87
District 15-5AConor Diggs 200-yard IM3rd2:09.39
District 15-5ADylan Rosser 200-yard IM6th2:15.11
District 15-5AWilliam Norton 200-yard IM7th2:19.31
District 15-5ACasey Williams 50-yard Free1st23.46
District 15-5AReid Porter 50-yard Free2nd23.50
District 15-5AZack Wolf 50-yard Free3rd23.66
District 15-5AJacob Shaw 50-yard Free4th23.76
District 15-5AHunter Burt One-Meter Diving1st345.40
District 15-5ADylan Rosser One-Meter Diving2nd262.85
District 15-5AJacob Mitchmore One-Meter Diving3rd231.35
District 15-5AReid Porter 100-yard Butterfly1st54.04
District 15-5AWilliam Norton 100-yard Butterfly3rd57.41
District 15-5ADC Fortenberry 100-yard Butterfly5th1:03.29
District 15-5AAston Jones 100-yard Butterfly9th1:09.03
District 15-5AZack Wolf 100-yard Free2nd52.05
District 15-5AJacob Shaw 100-yard Free3rd52.69
District 15-5ACasey Williams 100-yard Free4th52.78
District 15-5AGiovanni Basurto-Ruiz 100-yard Free5th53.47
District 15-5ATyler Snell 500-yard Free3rd5:20.60
District 15-5AMatt Francis 500-yard Free6th5:41.83
District 15-5ADalton Dickson 500-yard Free7th5:48.55
District 15-5ASid Sandefur 500-yard Free8th5:51.27
Region IV-5ATexarkana Texas 1st462
Region IV-5A1) Luke Calhoon
3) Reid Porter
2) Conor Diggs
4) Jacob Shaw
200-yard Medley Relay1st1:38.88
Region IV-5ALuke Calhoon 100-yard Back3rd56.51
Region IV-5AConnor Chandler 100-yard Back10th1:03.90
Region IV-5ANathan Whittington 100-yard Back11th1:04.68
Region IV-5ADylan Gray 100-yard Breast1st1:01.25
Region IV-5AConor Diggs 100-yard Breast3rd1:02.09
Region IV-5AJett Wolf 100-yard Breast12th1:11.53
Region IV-5A1) Zack Wolf
3) Giovanni Basurto-Ruiz
2) Luke Calhoon
4) Tyler Snell
400-yard Free Relay2nd3:20.59
Region IV-5ATyler Snell 200-yard Free2nd1:47.23
Region IV-5AGiovanni Basurto-Ruiz 200-yard Free4th1:55.02
Region IV-5AMatt Francis 200-yard Free12th2:02.51
Region IV-5ANicholas Radomski 200-yard Free13th2:02.88
Region IV-5ALuke Calhoon 200-yard IM2nd2:01.19
Region IV-5AConor Diggs 200-yard IM3rd2:04.06
Region IV-5ADylan Rosser 200-yard IM11th2:17.62
Region IV-5AJacob Shaw 50-yard Free2nd22.59
Region IV-5AZack Wolf 50-yard Free4th22.92
Region IV-5ACasey Williams 50-yard Free5th23.07
Region IV-5AReid Porter 50-yard Free6th23.43
Region IV-5AHunter Burt One-Meter Diving1st314.45
Region IV-5ADylan Rosser One-Meter Diving2nd247.50
Region IV-5AJacob Mitchmore One-Meter Diving3rd232.15
Region IV-5AReid Porter 100-yard Butterfly3rd54.24
Region IV-5ADC Fortenberry 100-yard Butterfly13th1:02.75
Region IV-5AWilliam Norton 100-yard ButterflyDQ
Region IV-5AJacob Shaw 100-yard Free3rd50.51
Region IV-5AGiovanni Basurto-Ruiz 100-yard Free4th51.49
Region IV-5ACasey Williams 100-yard Free6th52.21
Region IV-5AZack Wolf 100-yard FreeDQ
Region IV-5ATyler Snell 500-yard Free2nd5:05.09
Region IV-5AMatt Francis 500-yard Free8th5:34.25
Region IV-5A1) Reid Porter
3) Casey Williams
2) Zack Wolf
4) Jacob Shaw
200-yard Free Relay2nd1:30.97

2014 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 5ATexarkana Texas 19th34
Class 5A1) Seth Ream 25.63
3) Reid Porter 24.38
2) Conor Diggs 28.21
4) Zack Norton 22.79
200-yard Medley Relay12th1:41.01
Class 5AConor Diggs 100-yard Breast16th1:05.55
Class 5A1) Zack Norton 50.79
3) Grant Jarvis 50.92
2) Zack Wolf 51.22
4) Tyler Snell 48.70
400-yard Free Relay14th3:21.63
Class 5ACalvin Lourens One-Meter Diving8th324.75
Class 5ARoy Hood One-Meter Diving15th213.75
Class 5A1) Seth Ream 22.67
3) Tyler Snell 22.84
2) Zack Wolf 23.05
4) Zack Norton 23.14
200-yard Free Relay15th1:31.70
District 15-5ATexarkana Texas 1st227
District 15-5A1) Seth Ream
3) Reid Porter
2) Conor Diggs
4) Zack Norton
200-yard Medley Relay1st1:42.98
District 15-5ASeth Ream 100-yard Back1st57.57
District 15-5ALuke Calhoon 100-yard Back4th1:02.77
District 15-5AConnor Chandler 100-yard Back7th1:04.71
District 15-5ADalton Dickson 100-yard Back8th1:06.29
District 15-5ADylan Gray 100-yard Breast2nd1:05.09
District 15-5AConor Diggs 100-yard Breast3rd1:05.81
District 15-5AJacob Shaw 100-yard Breast4th1:10.92
District 15-5ANicholas Radomski 100-yard Breast6th1:12.03
District 15-5A1) Zack Norton 51.89
3) Wesley Black 52.61
2) Zack Wolf 51.46
4) Tyler Snell 50.37
400-yard Free Relay2nd3:26.33
District 15-5ATyler Snell 200-yard Free3rd1:51.45
District 15-5AGrant Jarvis 200-yard Free4th2:01.44
District 15-5AGiovanni Basurto-Ruiz 200-yard Free5th2:03.10
District 15-5AMatt Francis 200-yard Free7th2:04.37
District 15-5AConor Diggs 200-yard IM3rd2:11.05
District 15-5ALuke Calhoon 200-yard IM4th2:15.24
District 15-5AWesley Black 200-yard IM5th2:17.01
District 15-5AWilliam Norton 200-yard IM6th2:27.15
District 15-5ASeth Ream 50-yard Free2nd23.52
District 15-5AReid Porter 50-yard Free3rd23.74
District 15-5AZack Wolf 50-yard Free4th23.81
District 15-5ACasey Williams 50-yard Free6th24.53
District 15-5ACalvin Lourens One-Meter Diving1st344.20
District 15-5ARoy Hood One-Meter Diving2nd223.90
District 15-5AHunter Burt One-Meter Diving3rd213.30
District 15-5AConnor Anderson One-Meter Diving4th187.20
District 15-5AZack Norton 100-yard Butterfly1st55.62
District 15-5AReid Porter 100-yard Butterfly3rd55.88
District 15-5AWesley Black 100-yard Butterfly4th59.11
District 15-5AAlan Missildine 100-yard Butterfly5th1:01.24
District 15-5ATyler Snell 100-yard Free2nd51.07
District 15-5AZack Wolf 100-yard Free3rd53.31
District 15-5AJacob Shaw 100-yard Free5th53.89
District 15-5AGiovanni Basurto-Ruiz 100-yard Free9th56.96
District 15-5AGrant Jarvis 500-yard Free3rd5:30.21
District 15-5AMatt Francis 500-yard Free5th5:37.61
District 15-5ASid Sandefur 500-yard Free6th5:54.62
District 15-5AAston Jones 500-yard Free7th6:03.13
District 15-5A1) Reid Porter 23.78
3) Tyler Snell 23.55
2) Zack Wolf 22.79
4) Zack Norton 23.41
200-yard Free Relay1st1:33.53
Region IV-5ATexarkana Texas 1st495
Region IV-5A1) Seth Ream 25.50
3) Reid Porter 23.28
2) Conor Diggs 27.94
4) Zack Norton 22.63
200-yard Medley Relay1st1:39.35
Region IV-5ASeth Ream 100-yard Back2nd55.67
Region IV-5ALuke Calhoon 100-yard Back3rd58.44
Region IV-5AConor Diggs 100-yard Breast1st1:02.31
Region IV-5ADylan Gray 100-yard Breast4th1:04.13
Region IV-5AJacob Shaw 100-yard Breast8th1:08.86
Region IV-5ANicholas Radomski 100-yard Breast10th1:09.80
Region IV-5A1) Zack Norton 50.97
3) Luke Calhoon 51.31
2) Zack Wolf 51.41
4) Tyler Snell 49.29
400-yard Free Relay2nd3:22.98
Region IV-5ATyler Snell 200-yard Free5th1:49.87
Region IV-5AGrant Jarvis 200-yard Free8th2:01.63
Region IV-5AGiovanni Basurto-Ruiz 200-yard Free11th1:59.28
Region IV-5AConor Diggs 200-yard IM3rd2:04.04
Region IV-5ALuke Calhoon 200-yard IM4th2:05.74
Region IV-5AWesley Black 200-yard IM5th2:11.91
Region IV-5AWilliam Norton 200-yard IM13th2:29.41
Region IV-5ASeth Ream 50-yard Free4th22.53
Region IV-5AReid Porter 50-yard Free5th22.80
Region IV-5AZack Wolf 50-yard Free7th23.53
Region IV-5ACasey Williams 50-yard Free13th24.57
Region IV-5ACalvin Lourens One-Meter Diving1st321.85
Region IV-5ARoy Hood One-Meter Diving2nd219.10
Region IV-5AConnor Anderson One-Meter Diving4th199.55
Region IV-5AReid Porter 100-yard Butterfly2nd53.74
Region IV-5AZack Norton 100-yard Butterfly3rd54.67
Region IV-5AWesley Black 100-yard Butterfly7th57.72
Region IV-5AAlan Missildine 100-yard Butterfly9th59.60
Region IV-5ATyler Snell 100-yard Free5th50.53
Region IV-5AZack Wolf 100-yard Free7th51.83
Region IV-5AJacob Shaw 100-yard Free10th53.13
Region IV-5AGrant Jarvis 500-yard Free6th5:22.10
Region IV-5AMatt Francis 500-yard Free8th5:29.93
Region IV-5ASid Sandefur 500-yard Free10th5:30.39
Region IV-5A1) Seth Ream 22.76
3) Tyler Snell 22.40
2) Reid Porter 22.71
4) Zack Norton 22.92
200-yard Free Relay1st1:30.79

2013 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ATexarkana Texas 6th117
Class 4A1) Zack Norton 26.18
3) Chris Radomski 22.63
2) Josh Klein 27.22
4) Zach Baker 21.56
200-yard Medley Relay3rd1:37.59
Class 4AZach Baker 100-yard Breast10th58.78
Class 4A1) Josh Klein 50.37
3) Tyler Snell 50.45
2) Zack Norton 50.08
4) Brennan Hile 49.00
400-yard Free Relay14th3:19.90
Class 4AZach Baker 200-yard IM11th1:58.09
Class 4AChris Radomski 50-yard Free5th21.47
Class 4AWalker Lambert One-Meter Diving10th318.55
Class 4ACalvin Lourens One-Meter Diving12th306.70
Class 4AChris Radomski 100-yard Butterfly1st49.84
Class 4ABrennan Hile 100-yard Butterfly15th53.14
Class 4A1) Chris Radomski 21.48
3) Josh Klein 22.48
2) Brennan Hile 22.36
4) Zach Baker 21.83
200-yard Free Relay9th1:28.15
Region IV-4ATexarkana Texas 1st572
Region IV-4A1) Zack Norton 25.79
3) Chris Radomski 21.81
2) Josh Klein 26.97
4) Brennan Hile 22.45
200-yard Medley Relay1st1:37.02
Region IV-4AZack Norton 100-yard Back2nd55.14
Region IV-4ASeth Ream 100-yard Back4th58.74
Region IV-4ALuke Calhoon 100-yard Back5th59.28
Region IV-4AWesley Black 100-yard Back8th1:02.75
Region IV-4AZach Baker 100-yard Breast1st59.84
Region IV-4AJosh Klein 100-yard Breast3rd1:00.44
Region IV-4AConor Diggs 100-yard Breast5th1:02.58
Region IV-4AZack Wolf 100-yard Breast10th1:09.33
Region IV-4A1) Josh Klein 50.73
3) Zack Norton 50.16
2) Brennan Hile 49.51
4) Zach Baker 48.34
400-yard Free Relay2nd3:18.74
Region IV-4ATyler Snell 200-yard Free4th1:50.50
Region IV-4AGrant Jarvis 200-yard Free9th2:01.36
Region IV-4AJacob Shaw 200-yard Free10th2:02.12
Region IV-4AAlan Missildine 200-yard Free13th2:08.05
Region IV-4AZach Baker 200-yard IM1st1:57.93
Region IV-4AConor Diggs 200-yard IM5th2:06.28
Region IV-4ALuke Calhoon 200-yard IM7th2:09.17
Region IV-4ANoah Woolery 200-yard IM9th2:19.15
Region IV-4AChris Radomski 50-yard Free2nd21.26
Region IV-4AReid Porter 50-yard Free6th23.44
Region IV-4AJamie Gipson 50-yard Free11th25.30
Region IV-4AWalker Lambert One-Meter Diving1st349.90
Region IV-4ACalvin Lourens One-Meter Diving2nd305.60
Region IV-4AAustin Roberts One-Meter Diving3rd282.25
Region IV-4AHunter Burt One-Meter Diving4th237.15
Region IV-4AChris Radomski 100-yard Butterfly1st49.39
Region IV-4ABrennan Hile 100-yard Butterfly2nd52.93
Region IV-4AReid Porter 100-yard Butterfly4th57.04
Region IV-4AWesley Black 100-yard Butterfly6th58.83
Region IV-4AZack Norton 100-yard Free5th50.59
Region IV-4ASeth Ream 100-yard Free8th53.76
Region IV-4AZack Wolf 100-yard Free9th52.62
Region IV-4ATyler Snell 500-yard Free4th5:06.69
Region IV-4AGrant Jarvis 500-yard Free5th5:26.60
Region IV-4ANoah Woolery 500-yard Free6th5:26.69
Region IV-4AMatt Francis 500-yard Free9th5:43.05
Region IV-4A1) Chris Radomski 21.29
3) Brennan Hile 22.28
2) Josh Klein 22.54
4) Zach Baker 21.64
200-yard Free Relay1st1:27.75

2012 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ATexarkana Texas 14th56
Class 4AZach Baker 100-yard Breast1st58.98
Class 4A1) Chris Radomski 48.89
3) Brennan Hile 51.24
2) Zach Baker 50.85
4) Nick Sehy 49.05
400-yard Free RelayDQ
Class 4ANick Sehy 200-yard Free14th1:44.83
Class 4ACalvin Lourens One-Meter Diving13th283.90
Class 4AWalker Lambert One-Meter Diving14th276.60
Class 4AChris Radomski 100-yard Butterfly8th52.31
Class 4ANick Sehy 100-yard Free14th48.01
Class 4A1) Chris Radomski 22.44
3) Rusty Anglin 22.87
2) Brennan Hile 22.60
4) Nick Sehy 21.78
200-yard Free Relay11th1:29.69
Region IV-4ATexarkana Texas 1st587
Region IV-4A1) Zack Norton 26.98
3) Chris Radomski 24.17
2) Zach Baker 28.03
4) Rusty Anglin 22.97
200-yard Medley Relay2nd1:38.19
Region IV-4AZack Norton 100-yard Back2nd55.71
Region IV-4ARusty Anglin 100-yard Back3rd58.32
Region IV-4ALuke Calhoon 100-yard Back7th1:04.96
Region IV-4AWesley Black 100-yard Back9th1:04.59
Region IV-4AZach Baker 100-yard Breast1st58.69
Region IV-4AJosh Klein 100-yard Breast3rd1:02.45
Region IV-4AConor Diggs 100-yard Breast4th1:04.11
Region IV-4A1) Zach Baker 49.71
3) Davis Payne 49.66
2) Brennan Hile 48.56
4) Nick Sehy 47.28
400-yard Free Relay1st3:15.21
Region IV-4ANick Sehy 200-yard Free1st1:43.83
Region IV-4ADavis Payne 200-yard Free3rd1:47.94
Region IV-4ATyler Snell 200-yard Free7th1:56.43
Region IV-4ABrennan Hile 200-yard IM3rd2:04.07
Region IV-4AZack Derrick 200-yard IM4th2:04.26
Region IV-4AConor Diggs 200-yard IM6th2:12.27
Region IV-4ALuke Calhoon 200-yard IM7th2:16.83
Region IV-4AChris Radomski 50-yard Free2nd22.63
Region IV-4AJosh Klein 50-yard Free5th23.45
Region IV-4ARusty Anglin 50-yard Free7th23.54
Region IV-4AJamie Gipson 50-yard Free11th26.46
Region IV-4AWalker Lambert One-Meter Diving1st314.36
Region IV-4ACalvin Lourens One-Meter Diving2nd285.75
Region IV-4AReece Griffin One-Meter Diving4th232.55
Region IV-4AChris Radomski 100-yard Butterfly1st51.70
Region IV-4ABrennan Hile 100-yard Butterfly2nd54.14
Region IV-4ANoah Woolery 100-yard Butterfly4th1:03.31
Region IV-4AWesley Black 100-yard Butterfly5th1:03.68
Region IV-4ANick Sehy 100-yard Free2nd47.67
Region IV-4AZach Baker 100-yard Free4th49.42
Region IV-4AZack Norton 100-yard Free5th52.05
Region IV-4AZack Derrick 500-yard Free2nd4:51.18
Region IV-4ADavis Payne 500-yard Free3rd4:54.39
Region IV-4ATyler Snell 500-yard Free6th5:23.01
Region IV-4ANoah Woolery 500-yard Free8th5:34.56
Region IV-4A1) Chris Radomski 22.19
3) Josh Klein 22.81
2) Brennan Hile 22.42
4) Nick Sehy 21.74
200-yard Free Relay2nd1:29.16

2011 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ATexarkana Texas 14th65
Class 4ACollin Hall 100-yard Breast12th1:01.72
Class 4A1) Matt Cox 46.89
3) Travis Whitfield 49.69
2) Nick Sehy 49.26
4) Erubiel Basurto-Ruiz 48.33
400-yard Free Relay10th3:14.67
Class 4AMatt Cox 200-yard Free3rd1:40.59
Class 4AMatt Cox 100-yard Butterfly1st50.32
Class 4A1) Matt Cox 21.66
3) Collin Hall 23.07
2) Zach Baker 22.60
4) Nick Sehy 22.20
200-yard Free Relay12th1:29.53
Region V-4ATexarkana Texas 1st441
Region V-4A1) John David Goins 26.14
3) Chris Radomski 23.83
2) Collin Hall 27.56
4) Zach Baker 23.08
200-yard Medley Relay3rd1:40.61
Region V-4AJohn David Goins 100-yard Back5th56.85
Region V-4AZack Norton 100-yard Back8th58.37
Region V-4ARusty Anglin 100-yard Back9th58.28
Region V-4AStevy Flowers 100-yard Back10th58.80
Region V-4ACollin Hall 100-yard Breast2nd1:00.39
Region V-4AZach Baker 100-yard Breast5th1:02.60
Region V-4AJosh Klein 100-yard Breast8th1:05.54
Region V-4AAshley Diggs 100-yard Breast10th1:07.20
Region V-4A1) Matt Cox 46.79
3) Travis Whitfield 49.78
2) Nick Sehy 48.97
4) Erubiel Basurto-Ruiz 49.13
400-yard Free Relay2nd3:14.67
Region V-4AMatt Cox 200-yard Free1st1:41.48
Region V-4ANick Sehy 200-yard Free5th1:47.32
Region V-4AErubiel Basurto-Ruiz 200-yard Free6th1:48.99
Region V-4ADavis Payne 200-yard Free11th1:53.52
Region V-4AZack Derrick 200-yard IM7th2:06.67
Region V-4ABrennan Hile 200-yard IM8th2:07.75
Region V-4AStevy Flowers 200-yard IM9th2:08.81
Region V-4ARusty Anglin 200-yard IM11th2:09.65
Region V-4ATravis Whitfield 50-yard Free8th23.37
Region V-4AZach Baker 50-yard Free9th23.34
Region V-4ACollin Hall 50-yard Free11th23.77
Region V-4AChris Radomski 50-yard Free13th24.08
Region V-4AMatt Cox 100-yard Butterfly1st50.40
Region V-4AChris Radomski 100-yard Butterfly4th54.02
Region V-4ABrennan Hile 100-yard Butterfly6th55.11
Region V-4ANoah Woolery 100-yard Butterfly15th1:04.12
Region V-4ANick Sehy 100-yard Free5th49.52
Region V-4AErubiel Basurto-Ruiz 100-yard Free6th49.97
Region V-4ATravis Whitfield 100-yard Free8th51.28
Region V-4AJohn David Goins 100-yard Free10th51.32
Region V-4AZack Derrick 500-yard Free3rd4:51.36
Region V-4ADavis Payne 500-yard Free5th4:54.70
Region V-4ANoah Woolery 500-yard Free10th5:14.29
Region V-4AZack Powell 500-yard Free13th5:33.70
Region V-4A1) Matt Cox 21.64
3) Travis Whitfield 22.54
2) Zach Baker 23.05
4) Nick Sehy 22.63
200-yard Free Relay5th1:29.86

2010 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ATexarkana Texas 7th90
Class 4ACollin Hall 100-yard Breast9th1:00.88
Class 4A1) Matt Cox 47.07
3) Nick Sehy 49.61
2) Erubiel Basurto-Ruiz 49.15
4) Jacob Woolery 49.36
400-yard Free Relay5th3:15.16
Class 4AMatt Cox 200-yard Free2nd1:40.22
Class 4AMatt Cox 100-yard Butterfly4th50.54
Class 4A1) Matt Cox 22.05
3) Collin Hall 22.88
2) Erubiel Basurto-Ruiz 23.01
4) Jacob Woolery 22.20
200-yard Free Relay8th1:30.14

2009 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ATexarkana Texas 2nd159
Class 4A1) Ryan Castillo
3) Miller Brooks
2) Collin Hall
4) Jacob Woolery
200-yard Medley Relay8th1:41.08
Class 4ARyan Castillo 100-yard Back11th55.70
Class 4ACollin Hall 100-yard Breast13th1:03.33
Class 4A1) Matt Cox
3) Erubiel Basurto-Ruiz
2) Jacob Woolery
4) Peter Schneider
400-yard Free Relay2nd3:13.30
Class 4AMatt Cox 200-yard Free5th1:42.61
Class 4APeter Schneider 50-yard Free8th21.71
Class 4AColby Fore One-Meter Diving10th298.45
Class 4AMatt Cox 100-yard Butterfly3rd51.06
Class 4APeter Schneider 100-yard Free8th47.54
Class 4A1) Matt Cox
3) Matt Taylor
2) Jacob Woolery
4) Peter Schneider
200-yard Free Relay2nd1:27.90

2007 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ATexarkana Texas 4th156

2006 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ATexarkana Texas 2nd228.50

2005 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ATexarkana Texas 2nd186

2002 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ATexarkana Texas 1st239
Class 4APatrick Mayo 100-yard Free1st46.92

2001 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ATexarkana Texas 3rd181
Class 4APatrick Mayo 100-yard Free1st47.15

2000 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ATexarkana Texas 2nd140

1999 UIL Boys Swimming & Diving Playoffs
Class 4ATexarkana Texas 2nd140