Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)

Class:
Region:
Division:
Round:
Draw & Results
(All Times Central)

2017-2018 UIL Softball Playoffs

6A
Bi-District
Region I
Mansfield vs. Keller Fossil Ridge    
TBA
EP Socorro vs. Odessa    
TBA
Keller vs. Arlington Martin    
TBA
Wolfforth Frenship vs. EP Montwood    
TBA
Belton vs. Irving Nimitz    
TBA
Southlake Carroll vs. Wylie    
TBA
Duncanville vs. Copperas Cove    
TBA
Denton Guyer vs. Lewisville Hebron    
TBA
Odessa Permian vs. EP Americas    
TBA
Keller Timber Creek vs. Arlington    
TBA
EP Coronado vs. Midland    
TBA
FW Paschal vs. Abilene    
TBA
Plano vs. Lewisville Marcus    
TBA
South Grand Prairie vs. San Angelo Central    
TBA
Lewisville Flower Mound vs. Allen    
TBA
Waco Midway vs. Cedar Hill    
TBA

Region II
Conroe The Woodlands vs. North Mesquite    
TBA
Richardson Pearce vs. Garland    
TBA
Rockwall vs. Montgomery    
TBA
Garland Naaman Forest vs. Richardson Berkner    
TBA
Spring vs. Houston Memorial    
TBA
Pflugerville Hendrickson vs. Austin Bowie    
TBA
Klein Collins vs. Spring DeKaney    
TBA
Austin Akins vs. Round Rock    
TBA
Garland Sachse vs. Richardson Lake Highlands    
TBA
Longview vs. Conroe Oak Ridge    
TBA
Coppell vs. Garland Rowlett    
TBA
Lufkin vs. Rockwall-Heath    
TBA
San Marcos vs. Round Rock Stony Point    
TBA
Klein Oak vs. Houston Nimitz    
TBA
Round Rock Cedar Ridge vs. Del Valle    
TBA
Houston MacArthur vs. Klein    
TBA

Region III
Fort Bend Ridge Point vs. Katy Cinco Ranch    
TBA
Houston Cy-Fair vs. Houston Chavez    
TBA
Katy vs. Fort Bend Clements    
TBA
Houston Lamar vs. Houston Cypress Woods    
TBA
Alvin vs. Richmond George Ranch    
TBA
Humble Kingwood vs. La Porte    
TBA
Pearland Dawson vs. League City Clear Falls    
TBA
Pasadena Dobie vs. Galena Park North Shore    
TBA
Houston Bellaire vs. Houston Cypress Creek    
TBA
Katy Tompkins vs. Fort Bend Austin    
TBA
Houston Cypress Ranch vs. Houston Heights    
TBA
Fort Bend Travis vs. Katy Mayde Creek    
TBA
Deer Park vs. Baytown Sterling    
TBA
Clute Brazoswood vs. League City Clear Creek    
TBA
Humble Atascocita vs. Pasadena Memorial    
TBA
League City Clear Springs vs. Pearland    
TBA

Region IV
SA Holmes vs. Converse Judson    
TBA
Cedar Park Vista Ridge vs. SA MacArthur    
TBA
New Braunfels Canyon vs. SA Brennan    
TBA
SA Madison vs. Buda Hays    
TBA
San Benito vs. Edinburg North    
TBA
SA Southwest vs. McAllen Memorial    
TBA
Edinburg vs. Weslaco East    
TBA
McAllen Rowe vs. Eagle Pass    
TBA
SA Johnson vs. Leander    
TBA
SA East Central vs. SA O'Connor    
TBA
Austin Lake Travis vs. SA Reagan    
TBA
SA Warren vs. Spring Branch Smithson Valley    
TBA
La Joya vs. Laredo Alexander    
TBA
Edinburg Vela vs. Weslaco    
TBA
South San Antonio vs. McAllen    
TBA
Harlingen South vs. PSJA Memorial    
TBA

Area
Region I
Mansfield vs. Odessa    
TBA
Keller vs. Wolfforth Frenship    
TBA
Belton vs. Wylie    
TBA
Duncanville vs. Denton Guyer    
TBA
Odessa Permian vs. Keller Timber Creek    
TBA
EP Coronado vs. Abilene    
TBA
Plano vs. South Grand Prairie    
TBA
Lewisville Flower Mound vs. Waco Midway    
TBA

Region II
Conroe The Woodlands vs. Richardson Pearce    
TBA
Rockwall vs. Garland Naaman Forest    
TBA
Spring vs. Pflugerville Hendrickson    
TBA
Klein Collins vs. Round Rock    
TBA
Garland Sachse vs. Conroe Oak Ridge    
TBA
Coppell vs. Lufkin    
TBA
Round Rock Stony Point vs. Klein Oak    
TBA
Round Rock Cedar Ridge vs. Houston MacArthur    
TBA

Region III
Fort Bend Ridge Point vs. Houston Cy-Fair    
TBA
Katy vs. Houston Lamar    
TBA
Richmond George Ranch vs. Humble Kingwood    
TBA
League City Clear Falls vs. Pasadena Dobie    
TBA
Houston Bellaire vs. Katy Tompkins    
TBA
Houston Cypress Ranch vs. Fort Bend Travis    
TBA
Deer Park vs. Clute Brazoswood    
TBA
Humble Atascocita vs. Pearland    
TBA

Region IV
SA Holmes vs. Cedar Park Vista Ridge    
TBA
New Braunfels Canyon vs. Buda Hays    
TBA
San Benito vs. SA Southwest    
TBA
Edinburg vs. Eagle Pass    
TBA
SA Johnson vs. SA O'Connor    
TBA
Austin Lake Travis vs. SA Warren    
TBA
Laredo Alexander vs. Edinburg Vela    
TBA
South San Antonio vs. Harlingen South    
TBA

Regional Quarterfinals
Region I
Mansfield vs. Keller    
TBA
Wylie vs. Denton Guyer    
TBA
Odessa Permian vs. Abilene    
TBA
Plano vs. Lewisville Flower Mound    
TBA

Region II
Conroe The Woodlands vs. Rockwall    
TBA
Spring vs. Klein Collins    
TBA
Conroe Oak Ridge vs. Coppell    
TBA
Klein Oak vs. Houston MacArthur    
TBA

Region III
Fort Bend Ridge Point vs. Katy    
TBA
Humble Kingwood vs. League City Clear Falls    
TBA
Houston Bellaire vs. Fort Bend Travis    
TBA
Clute Brazoswood vs. Humble Atascocita    
TBA

Region IV
SA Holmes vs. New Braunfels Canyon    
TBA
San Benito vs. Eagle Pass    
TBA
SA O'Connor vs. SA Warren    
TBA
Edinburg Vela vs. Harlingen South    
TBA

Regional Semifinals
Region I
Keller vs. Wylie    
TBA
Odessa Permian vs. Plano    
TBA

Region II
Conroe The Woodlands vs. Klein Collins    
TBA
Conroe Oak Ridge vs. Houston MacArthur    
TBA

Region III
Katy vs. Humble Kingwood    
TBA
Houston Bellaire vs. Humble Atascocita    
TBA

Region IV
New Braunfels Canyon vs. San Benito    
TBA
SA Warren vs. Edinburg Vela    
TBA

Regional Finals
Region I
Keller vs. Plano    
TBA

Region II
Klein Collins vs. Conroe Oak Ridge    
TBA

Region III
Katy vs. Humble Atascocita    
TBA

Region IV
New Braunfels Canyon vs. SA Warren    
TBA

State Semifinals
New Braunfels Canyon (28-1) vs. Conroe Oak Ridge (26-11)    
3 p.m., Jun 1, Texas, Red and Charline McCombs Field
Plano (26-4) vs. Humble Atascocita (33-7)    
6 p.m., Jun 1, Texas, Red and Charline McCombs Field

State Finals
winner of
New Braunfels Canyon
vs. Conroe Oak Ridge
vs.
winner of
Plano
vs. Humble Atascocita
   
6 p.m., Jun 2, Texas, Red and Charline McCombs Field

2017-2018 UIL Softball Playoffs

5A
Bi-District
Region I
Lubbock Cooper vs. Canyon Randall    
TBA
EP Burges vs. EP Hanks    
TBA
Canyon vs. Lubbock Monterey    
TBA
EP Bel Air vs. EP Andress    
TBA
Colleyville Heritage vs. FW Trimble Tech    
TBA
Sherman vs. Azle    
TBA
FW Arlington Heights vs. Grapevine    
TBA
FW Boswell vs. Denton    
TBA
EP Eastlake vs. EP Jefferson    
TBA
Hereford vs. Lubbock    
TBA
EP Chapin vs. Canutillo    
TBA
Lubbock Coronado vs. Amarillo    
TBA
Northwest Eaton vs. Denton Braswell    
TBA
FW Western Hills vs. North Richland Hills Richland    
TBA
Denton Ryan vs. Aledo    
TBA
North Richland Hills Birdville vs. FW South Hills    
TBA

Region II
Dallas Molina vs. Dallas Spruce    
TBA
Burleson Centennial vs. Waxahachie    
TBA
Dallas Hillcrest vs. Dallas Wilson    
TBA
Mansfield Lake Ridge vs. Burleson    
TBA
Sulphur Springs vs. Lucas Lovejoy    
TBA
Frisco Independence vs. Little Elm    
TBA
Forney vs. Texarkana Texas    
TBA
Lewisville The Colony vs. Frisco Reedy    
TBA
Mansfield Legacy vs. Joshua    
TBA
Dallas Samuell vs. Dallas Sunset    
TBA
Granbury vs. Red Oak    
TBA
Dallas Seagoville vs. Dallas Jefferson    
TBA
Prosper vs. Frisco Heritage    
TBA
Mesquite Poteet vs. Mount Pleasant    
TBA
Frisco Wakeland vs. McKinney North    
TBA
Hallsville vs. Royse City    
TBA

Region III
Tomball Memorial vs. Bastrop    
TBA
Lindale vs. College Station A&M Consolidated    
TBA
Elgin vs. Waller    
TBA
Bryan vs. Whitehouse    
TBA
Houston Waltrip vs. Galena Park    
TBA
Humble Kingwood Park vs. Nederland    
TBA
Santa Fe vs. Houston Northside    
TBA
Port Neches-Groves vs. Dayton    
TBA
College Station vs. Corsicana    
TBA
Georgetown vs. Magnolia    
TBA
Jacksonville vs. Waco University    
TBA
Willis vs. Georgetown East View    
TBA
Livingston vs. Splendora    
TBA
Texas City vs. Houston Furr    
TBA
Mont Belvieu Barbers Hill vs. Vidor    
TBA
Houston Austin vs. Manvel    
TBA

Region IV
SA Edison vs. Rosenberg Terry    
TBA
Austin Crockett vs. Seguin    
TBA
Richmond Foster vs. SA Brackenridge    
TBA
Dripping Springs vs. Austin Johnson    
TBA
Brownsville Veterans Memorial vs. Laredo Cigarroa    
TBA
Uvalde vs. Gregory-Portland    
TBA
Mission Veterans Memorial vs. Brownsville Lopez    
TBA
CC Carroll vs. Eagle Pass Winn    
TBA
Lockhart vs. Austin McCallum    
TBA
Angleton vs. SA Burbank    
TBA
Austin vs. Boerne Champion    
TBA
SA Highlands vs. Port Lavaca Calhoun    
TBA
CC Calallen vs. Floresville    
TBA
Sharyland Pioneer vs. Edcouch-Elsa    
TBA
SA Harlandale vs. CC Flour Bluff    
TBA
Mercedes vs. Rio Grande City    
TBA

Area
Region I
Lubbock Cooper vs. EP Hanks    
TBA
Canyon vs. EP Bel Air    
TBA
Colleyville Heritage vs. Azle    
TBA
FW Arlington Heights vs. FW Boswell    
TBA
EP Eastlake vs. Lubbock    
TBA
EP Chapin vs. Lubbock Coronado    
TBA
Northwest Eaton vs. North Richland Hills Richland    
TBA
Denton Ryan vs. North Richland Hills Birdville    
TBA

Region II
Dallas Molina vs. Burleson Centennial    
TBA
Dallas Hillcrest vs. Mansfield Lake Ridge    
TBA
Sulphur Springs vs. Little Elm    
TBA
Forney vs. Lewisville The Colony    
TBA
Mansfield Legacy vs. Dallas Sunset    
TBA
Granbury vs. Dallas Seagoville    
TBA
Prosper vs. Mount Pleasant    
TBA
Frisco Wakeland vs. Hallsville    
TBA

Region III
Tomball Memorial vs. Lindale    
TBA
Elgin vs. Whitehouse    
TBA
Galena Park vs. Humble Kingwood Park    
TBA
Santa Fe vs. Dayton    
TBA
College Station vs. Georgetown    
TBA
Jacksonville vs. Willis    
TBA
Splendora vs. Texas City    
TBA
Mont Belvieu Barbers Hill vs. Manvel    
TBA

Region IV
Rosenberg Terry vs. Seguin    
TBA
Richmond Foster vs. Dripping Springs    
TBA
Brownsville Veterans Memorial vs. Gregory-Portland    
TBA
Mission Veterans Memorial vs. CC Carroll    
TBA
Lockhart vs. Angleton    
TBA
Austin vs. Port Lavaca Calhoun    
TBA
CC Calallen vs. Edcouch-Elsa    
TBA
CC Flour Bluff vs. Mercedes    
TBA

Regional Quarterfinals
Region I
Lubbock Cooper vs. Canyon    
TBA
Colleyville Heritage vs. FW Arlington Heights    
TBA
EP Eastlake vs. Lubbock Coronado    
TBA
Northwest Eaton vs. Denton Ryan    
TBA

Region II
Burleson Centennial vs. Mansfield Lake Ridge    
TBA
Sulphur Springs vs. Forney    
TBA
Mansfield Legacy vs. Granbury    
TBA
Prosper vs. Hallsville    
TBA

Region III
Tomball Memorial vs. Elgin    
TBA
Humble Kingwood Park vs. Dayton    
TBA
College Station vs. Willis    
TBA
Splendora vs. Mont Belvieu Barbers Hill    
TBA

Region IV
Seguin vs. Richmond Foster    
TBA
Brownsville Veterans Memorial vs. CC Carroll    
TBA
Angleton vs. Austin    
TBA
CC Calallen vs. CC Flour Bluff    
TBA

Regional Semifinals
Region I
Canyon vs. FW Arlington Heights    
TBA
Lubbock Coronado vs. Northwest Eaton    
TBA

Region II
Mansfield Lake Ridge vs. Forney    
TBA
Granbury vs. Hallsville    
TBA

Region III
Elgin vs. Dayton    
TBA
College Station vs. Mont Belvieu Barbers Hill    
TBA

Region IV
Richmond Foster vs. CC Carroll    
TBA
Angleton vs. CC Calallen    
TBA

Regional Finals
Region I
FW Arlington Heights vs. Lubbock Coronado    
TBA

Region II
Forney vs. Hallsville    
TBA

Region III
Elgin vs. Mont Belvieu Barbers Hill    
TBA

Region IV
Richmond Foster vs. Angleton    
TBA

State Semifinals
FW Arlington Heights (37-3-1) vs. Richmond Foster (35-8-1)    
9 a.m., Jun 1, Texas, Red and Charline McCombs Field
Mont Belvieu Barbers Hill (39-6) vs. Forney (31-6)    
Noon, Jun 1, Texas, Red and Charline McCombs Field

State Finals
winner of
FW Arlington Heights
vs. Richmond Foster
vs.
winner of
Mont Belvieu Barbers Hill
vs. Forney
   
3 p.m., Jun 2, Texas, Red and Charline McCombs Field

2017-2018 UIL Softball Playoffs

4A
Bi-District
Region I
Fort Stockton vs. San Elizario    
TBA
Pampa vs. Brownfield    
TBA
Fabens vs. Midland Greenwood    
TBA
Levelland vs. Borger    
TBA
Alvarado vs. FW Benbrook    
TBA
Brownwood vs. Burkburnett    
TBA
Mineral Wells vs. Godley    
TBA
Vernon vs. Abilene Wylie    
TBA
Seminole vs. Dalhart    
TBA
Clint vs. Monahans    
TBA
Bushland vs. Lamesa    
TBA
Andrews vs. Clint Mountain View    
TBA
Graham vs. Sweetwater    
TBA
Springtown vs. Stephenville    
TBA
Big Spring vs. Iowa Park    
TBA
Venus vs. Kennedale    
TBA

Region II
Crandall vs. Aubrey    
TBA
Argyle vs. Dallas Pinkston    
TBA
Celina vs. Ferris    
TBA
Dallas Carter vs. Sanger    
TBA
Carthage vs. Kilgore    
TBA
Emory Rains vs. Texarkana Pleasant Grove    
TBA
Bullard vs. Center    
TBA
Texarkana Liberty-Eylau vs. Canton    
TBA
Carrollton Ranchview vs. Krum    
TBA
Bonham vs. Nevada Community    
TBA
Decatur vs. Dallas Roosevelt    
TBA
Caddo Mills vs. Melissa    
TBA
Paris North Lamar vs. Brownsboro    
TBA
Gladewater vs. Henderson    
TBA
Van vs. Atlanta    
TBA
Rusk vs. Gilmer    
TBA

Region III
La Grange vs. Leander Glenn    
TBA
Lorena vs. Athens    
TBA
Salado vs. Navasota    
TBA
Mexia vs. China Spring    
TBA
Houston Scarborough vs. Cleveland    
TBA
Diboll vs. Silsbee    
TBA
Huffman Hargrave vs. Houston Wheatley    
TBA
Orange Little Cypress-Mauriceville vs. Huntington    
TBA
Fairfield vs. Gatesville    
TBA
Liberty Hill vs. Giddings    
TBA
Robinson vs. Madisonville    
TBA
Caldwell vs. Lampasas    
TBA
Bridge City vs. Jasper    
TBA
Liberty vs. Houston Yates    
TBA
Lufkin Hudson vs. Orangefield    
TBA
Houston Washington vs. Cleveland Tarkington    
TBA

Region IV
Fredericksburg vs. Gonzales    
TBA
Needville vs. Sweeny    
TBA
La Vernia vs. Boerne    
TBA
El Campo vs. Columbus    
TBA
Rio Hondo vs. Robstown    
TBA
Devine vs. Pleasanton    
TBA
Orange Grove vs. Raymondville    
TBA
Cuero vs. Lytle    
TBA
Bay City vs. Bellville    
TBA
Wimberley vs. Bandera    
TBA
Sealy vs. Freeport Brazosport    
TBA
Fischer Canyon Lake vs. Geronimo Navarro    
TBA
Beeville Jones vs. Carrizo Springs    
TBA
Rockport-Fulton vs. Port Isabel    
TBA
Pearsall vs. Poteet    
TBA
Zapata vs. Sinton    
TBA

Area
Region I
Fort Stockton vs. Pampa    
TBA
Midland Greenwood vs. Levelland    
TBA
Alvarado vs. Brownwood    
TBA
Godley vs. Vernon    
TBA
Seminole vs. Monahans    
TBA
Bushland vs. Andrews    
TBA
Graham vs. Stephenville    
TBA
Big Spring vs. Venus    
TBA

Region II
Crandall vs. Argyle    
TBA
Celina vs. Sanger    
TBA
Carthage vs. Emory Rains    
TBA
Bullard vs. Texarkana Liberty-Eylau    
TBA
Krum vs. Bonham    
TBA
Decatur vs. Melissa    
TBA
Paris North Lamar vs. Henderson    
TBA
Van vs. Rusk    
TBA

Region III
La Grange vs. Lorena    
TBA
Salado vs. China Spring    
TBA
Cleveland vs. Diboll    
TBA
Huffman Hargrave vs. Orange Little Cypress-Mauriceville    
TBA
Gatesville vs. Liberty Hill    
TBA
Robinson vs. Caldwell    
TBA
Bridge City vs. Liberty    
TBA
Lufkin Hudson vs. Cleveland Tarkington    
TBA

Region IV
Fredericksburg vs. Sweeny    
TBA
La Vernia vs. El Campo    
TBA
Rio Hondo vs. Devine    
TBA
Orange Grove vs. Cuero    
TBA
Bay City vs. Wimberley    
TBA
Sealy vs. Fischer Canyon Lake    
TBA
Beeville Jones vs. Rockport-Fulton    
TBA
Pearsall vs. Sinton    
TBA

Regional Quarterfinals
Region I
Fort Stockton vs. Levelland    
TBA
Brownwood vs. Vernon    
TBA
Monahans vs. Bushland    
TBA
Graham vs. Venus    
TBA

Region II
Crandall vs. Celina    
TBA
Emory Rains vs. Bullard    
TBA
Bonham vs. Decatur    
TBA
Paris North Lamar vs. Rusk    
TBA

Region III
Lorena vs. China Spring    
TBA
Diboll vs. Huffman Hargrave    
TBA
Liberty Hill vs. Robinson    
TBA
Liberty vs. Lufkin Hudson    
TBA

Region IV
Sweeny vs. El Campo    
TBA
Rio Hondo vs. Cuero    
TBA
Bay City vs. Sealy    
TBA
Beeville Jones vs. Sinton    
TBA

Regional Semifinals
Region I
Fort Stockton vs. Vernon    
TBA
Bushland vs. Graham    
TBA

Region II
Crandall vs. Emory Rains    
TBA
Decatur vs. Rusk    
TBA

Region III
Lorena vs. Huffman Hargrave    
TBA
Robinson vs. Liberty    
TBA

Region IV
Sweeny vs. Cuero    
TBA
Bay City vs. Beeville Jones    
TBA

Regional Finals
Region I
Vernon vs. Bushland    
TBA

Region II
Emory Rains vs. Decatur    
TBA

Region III
Lorena vs. Liberty    
TBA

Region IV
Cuero vs. Beeville Jones    
TBA

State Semifinals
Beeville Jones (36-2-1) vs. Liberty (29-13)    
9 a.m., May 31, Texas, Red and Charline McCombs Field
Emory Rains (33-5) vs. Vernon (26-4)    
Noon, May 31, Texas, Red and Charline McCombs Field

State Finals
winner of
Beeville Jones
vs. Liberty
vs.
winner of
Emory Rains
vs. Vernon
   
Noon, Jun 2, Texas, Red and Charline McCombs Field

2017-2018 UIL Softball Playoffs

3A
Bi-District
Region I
Wall vs. Crane    
TBA
Childress vs. Idalou    
TBA
Alpine vs. San Angelo Grape Creek    
TBA
Slaton vs. Tulia    
TBA
Henrietta vs. Breckenridge    
TBA
Coahoma vs. Bangs    
TBA
Brock vs. Bowie    
TBA
Early vs. Merkel    
TBA
Shallowater vs. Dimmitt    
TBA
Presidio vs. Big Lake Reagan County    
TBA
Amarillo River Road vs. Lubbock Roosevelt    
TBA
Ballinger vs. Kermit    
TBA
Comanche vs. Colorado City Colorado    
TBA
Eastland vs. Paradise    
TBA
Clyde vs. Coleman    
TBA
Wichita Falls City View vs. Peaster    
TBA

Region II
Mineola vs. Dallas Madison    
TBA
Pottsboro vs. Farmersville    
TBA
Sunnyvale vs. Alba-Golden    
TBA
Howe vs. Sadler S&S Consolidated    
TBA
Diana New Diana vs. Troup    
TBA
Pattonville Prairiland vs. Redwater    
TBA
Big Sandy Harmony vs. Ore City    
TBA
New Boston vs. Winnsboro    
TBA
Leonard vs. Ponder    
TBA
Scurry-Rosser vs. Grand Saline    
TBA
Pilot Point vs. Lone Oak    
TBA
Edgewood vs. Dallas Life Oak Cliff    
TBA
Hughes Springs vs. Cooper    
TBA
Gladewater Sabine vs. Beckville    
TBA
Mount Vernon vs. Hooks    
TBA
Elysian Fields vs. New London West Rusk    
TBA

Region III
Rogers vs. West    
TBA
Corsicana Mildred vs. Malakoff    
TBA
Troy vs. Rockdale    
TBA
Elkhart vs. Blooming Grove    
TBA
Danbury vs. Hardin    
TBA
New Waverly vs. Woodville    
TBA
Buna vs. Wallis Brazos    
TBA
Corrigan-Camden vs. Onalaska    
TBA
Frankston vs. Rio Vista    
TBA
Whitney vs. Lexington    
TBA
Grandview vs. Teague    
TBA
Little River Academy vs. Groesbeck    
TBA
Pollok Central vs. Coldspring-Oakhurst    
TBA
Kirbyville vs. East Bernard    
TBA
Trinity vs. Nacogdoches Central Heights    
TBA
Altair Rice vs. Warren    
TBA

Region IV
Vanderbilt Industrial vs. Marion    
TBA
Johnson City vs. Karnes City    
TBA
Hallettsville vs. El Maton Tidehaven    
TBA
Natalia vs. Florence    
TBA
Lyford vs. Banquete    
TBA
Taft vs. Dilley    
TBA
Kingsville Academy vs. Edinburg Quest    
TBA
George West vs. Skidmore-Tynan    
TBA
Jourdanton vs. Lago Vista    
TBA
Schulenburg vs. Van Vleck    
TBA
Blanco vs. Poth    
TBA
Boling vs. Yoakum    
TBA
San Diego vs. Mathis    
TBA
Bishop vs. Santa Rosa    
TBA
Odem vs. Hebbronville    
TBA
Monte Alto vs. Falfurrias    
TBA

Area
Region I
Wall vs. Idalou    
TBA
Alpine vs. Slaton    
TBA
Henrietta vs. Coahoma    
TBA
Brock vs. Merkel    
TBA
Shallowater vs. Presidio    
TBA
Amarillo River Road vs. Ballinger    
TBA
Colorado City Colorado vs. Eastland    
TBA
Clyde vs. Wichita Falls City View    
TBA

Region II
Mineola vs. Farmersville    
TBA
Alba-Golden vs. Howe    
TBA
Diana New Diana vs. Redwater    
TBA
Big Sandy Harmony vs. New Boston    
TBA
Ponder vs. Scurry-Rosser    
TBA
Pilot Point vs. Edgewood    
TBA
Hughes Springs vs. Beckville    
TBA
Hooks vs. Elysian Fields    
TBA

Region III
Rogers vs. Malakoff    
TBA
Troy vs. Blooming Grove    
TBA
Danbury vs. Woodville    
TBA
Buna vs. Corrigan-Camden    
TBA
Frankston vs. Whitney    
TBA
Grandview vs. Little River Academy    
TBA
Pollok Central vs. East Bernard    
TBA
Nacogdoches Central Heights vs. Altair Rice    
TBA

Region IV
Vanderbilt Industrial vs. Karnes City    
TBA
Hallettsville vs. Natalia    
TBA
Banquete vs. Dilley    
TBA
Kingsville Academy vs. Skidmore-Tynan    
TBA
Jourdanton vs. Schulenburg    
TBA
Blanco vs. Boling    
TBA
San Diego vs. Bishop    
TBA
Odem vs. Falfurrias    
TBA

Regional Quarterfinals
Region I
Wall vs. Alpine    
TBA
Henrietta vs. Brock    
TBA
Shallowater vs. Amarillo River Road    
TBA
Colorado City Colorado vs. Clyde    
TBA

Region II
Mineola vs. Howe    
TBA
Diana New Diana vs. New Boston    
TBA
Ponder vs. Pilot Point    
TBA
Hughes Springs vs. Hooks    
TBA

Region III
Rogers vs. Troy    
TBA
Danbury vs. Buna    
TBA
Frankston vs. Grandview    
TBA
Pollok Central vs. Nacogdoches Central Heights    
TBA

Region IV
Vanderbilt Industrial vs. Hallettsville    
TBA
Banquete vs. Kingsville Academy    
TBA
Schulenburg vs. Boling    
TBA
San Diego vs. Odem    
TBA

Regional Semifinals
Region I
Alpine vs. Brock    
TBA
Amarillo River Road vs. Clyde    
TBA

Region II
Howe vs. New Boston    
TBA
Pilot Point vs. Hughes Springs    
TBA

Region III
Rogers vs. Buna    
TBA
Grandview vs. Pollok Central    
TBA

Region IV
Hallettsville vs. Kingsville Academy    
TBA
Schulenburg vs. San Diego    
TBA

Regional Finals
Region I
Brock vs. Clyde    
TBA

Region II
New Boston vs. Hughes Springs    
TBA

Region III
Buna vs. Grandview    
TBA

Region IV
Kingsville Academy vs. San Diego    
TBA

State Semifinals
Grandview vs. Hughes Springs    
3 p.m., May 30, Texas, Red and Charline McCombs Field
Kingsville Academy vs. Brock    
6 p.m., May 30, Texas, Red and Charline McCombs Field

State Finals
winner of
Grandview
vs. Hughes Springs
vs.
winner of
Kingsville Academy
vs. Brock
   
6 p.m., May 31, Texas, Red and Charline McCombs Field

2017-2018 UIL Softball Playoffs

2A
Bi-District
Region I
McCamey vs. Sundown    
TBA
Sanford-Fritch vs. Floydada    
TBA
Ralls vs. Claude    
TBA
Windthorst vs. Anson    
TBA
Albany vs. Seymour    
TBA
Abernathy vs. Memphis    
TBA
Forsan vs. Anthony    
TBA
Stinnett West Texas vs. New Deal    
TBA
Van Horn vs. Tahoka    
TBA
Winters vs. Junction    
TBA
Hawley vs. Archer City    
TBA
Petrolia vs. Haskell    
TBA

Region II
Goldthwaite vs. Moody    
TBA
Perrin-Whitt vs. Alvord    
TBA
Crawford vs. San Saba    
TBA
Tom Bean vs. Celeste    
TBA
Italy vs. Dawson    
TBA
Wolfe City vs. Trenton    
TBA
Ranger vs. Lindsay    
TBA
De Leon vs. Valley Mills    
TBA
Valley View vs. Santo    
TBA
Honey Grove vs. Ivanhoe Rayburn    
TBA
Frost vs. Riesel    
TBA
Bells vs. Merit Bland    
TBA
Mart vs. Itasca    
TBA

Region III
Martin's Mill vs. Hawkins    
TBA
Simms Bowie vs. Detroit    
TBA
Price Carlisle vs. Cayuga    
TBA
Sulphur Springs North Hopkins vs. McLeod    
TBA
Colmesneil vs. Chireno    
TBA
Neches vs. Timpson    
TBA
Woden vs. Zavalla    
TBA
Douglass vs. Centerville    
TBA
Bogata Rivercrest vs. Maud    
TBA
Overton vs. Kerens    
TBA
Malakoff Cross Roads vs. Gladewater Union Grove    
TBA
Joaquin vs. Latexo    
TBA
Pineland West Sabine vs. Groveton    
TBA
Grapeland vs. Alto    
TBA
Dallardsville Big Sandy vs. Brookeland    
TBA

Region IV
Shiner vs. Thrall    
TBA
Sabine Pass vs. North Zulch    
TBA
Thorndale vs. Louise    
TBA
Snook vs. Deweyville    
TBA
Riviera Kaufer vs. Woodsboro    
TBA
Sabinal vs. Kenedy    
TBA
Three Rivers vs. La Villa    
TBA
Falls City vs. Center Point    
TBA
Normangee vs. Saratoga West Hardin    
TBA
Milano vs. Flatonia    
TBA
Evadale vs. Somerville    
TBA
Weimar vs. Holland    
TBA
Charlotte vs. Brackettville Brackett    
TBA
Freer vs. Benavides    
TBA
Harper vs. Yorktown    
TBA
Ben Bolt-Palito Blanco vs. Refugio    
TBA

Area
Region I
Sundown vs. Floydada    
TBA
Post vs. Ralls    
TBA
Windthorst vs. Miles    
TBA
Albany vs. Ozona    
TBA
Abernathy vs. Forsan    
TBA
New Deal vs. Tahoka    
TBA
Junction vs. Hawley    
TBA
Mason vs. Petrolia    
TBA

Region II
Collinsville vs. Moody    
TBA
Perrin-Whitt vs. Crawford    
TBA
Axtell vs. Tom Bean    
TBA
Italy vs. Trenton    
TBA
Bosqueville vs. Lindsay    
TBA
Valley Mills vs. Valley View    
TBA
Honey Grove vs. Riesel    
TBA
Bells vs. Mart    
TBA

Region III
Martin's Mill vs. Simms Bowie    
TBA
Price Carlisle vs. McLeod    
TBA
Colmesneil vs. Timpson    
TBA
Woden vs. Centerville    
TBA
Bogata Rivercrest vs. Overton    
TBA
Avery vs. Gladewater Union Grove    
TBA
Joaquin vs. Pineland West Sabine    
TBA
Grapeland vs. Dallardsville Big Sandy    
TBA

Region IV
Shiner vs. Sabine Pass    
TBA
Thorndale vs. Snook    
TBA
Woodsboro vs. Sabinal    
TBA
Three Rivers vs. Falls City    
TBA
Normangee vs. Milano    
TBA
Evadale vs. Weimar    
TBA
Charlotte vs. Freer    
TBA
Harper vs. Refugio    
TBA

Regional Quarterfinals
Region I
Floydada vs. Ralls    
TBA
Windthorst vs. Albany    
TBA
Forsan vs. New Deal    
TBA
Hawley vs. Petrolia    
TBA

Region II
Collinsville vs. Crawford    
TBA
Axtell vs. Trenton    
TBA
Bosqueville vs. Valley View    
TBA
Honey Grove vs. Bells    
TBA

Region III
Martin's Mill vs. Price Carlisle    
TBA
Colmesneil vs. Woden    
TBA
Overton vs. Avery    
TBA
Pineland West Sabine vs. Grapeland    
TBA

Region IV
Shiner vs. Thorndale    
TBA
Sabinal vs. Three Rivers    
TBA
Normangee vs. Evadale    
TBA
Charlotte vs. Harper    
TBA

Regional Semifinals
Region I
Ralls vs. Albany    
TBA
New Deal vs. Petrolia    
TBA

Region II
Crawford vs. Axtell    
TBA
Bosqueville vs. Bells    
TBA

Region III
Martin's Mill vs. Woden    
TBA
Avery vs. Grapeland    
TBA

Region IV
Shiner vs. Sabinal    
TBA
Normangee vs. Harper    
TBA

Regional Finals
Region I
Albany vs. Petrolia    
TBA

Region II
Crawford vs. Bells    
TBA

Region III
Woden vs. Grapeland    
TBA

Region IV
Shiner vs. Normangee    
TBA

State Semifinals
Normangee vs. Woden    
9 a.m., May 30, Texas, Red and Charline McCombs Field
Albany vs. Bells    
Noon, May 30, Texas, Red and Charline McCombs Field

State Finals
winner of
Normangee
vs. Woden
vs.
winner of
Albany
vs. Bells
   
3 p.m., May 31, Texas, Red and Charline McCombs Field

2017-2018 UIL Softball Playoffs

1A
Bi-District
Region I
Marfa vs. Ira    
TBA
Menard vs. Hermleigh    
TBA
Vernon Northside vs. Baird    
TBA

Region II
Tioga vs. Lipan    
TBA
Jonesboro vs. Cross Plains    
TBA
Coolidge vs. Avalon    
TBA

Region III
Bloomburg vs. Yantis    
TBA
Gilmer Union Hill vs. Trinidad    
TBA
Martinsville vs. Spurger    
TBA
Chester vs. Burkeville    
TBA
Wells def.(by forfeit) Kennard    1-0

Region IV
Bartlett vs. Fayetteville    
TBA
Runge vs. D'Hanis    
TBA

Regional Quarterfinals
Region I
Booker vs. Gail Borden    
TBA
Ira vs. Follett    
TBA
Hermleigh vs. Clyde Eula    
TBA
Vernon Northside vs. Rotan    
TBA

Region II
Gorman vs. Gordon    
TBA
Lipan vs. Cross Plains    
TBA
Ector vs. Covington    
TBA
Avalon vs. Dodd City    
TBA

Region III
Bloomburg vs. Gilmer Union Hill    
TBA
Fruitvale vs. Sulphur Bluff    
TBA
Elkhart Slocum vs. Martinsville    
TBA
Chester vs. Wells    
TBA

Region IV
High Island vs. Bartlett    
TBA
Bruni vs. D'Hanis    
TBA

Regional Semifinals
Region I
Gail Borden vs. Ira    
TBA
Hermleigh vs. Rotan    
TBA

Region II
Gorman vs. Cross Plains    
TBA
Ector vs. Dodd City    
TBA

Region III
Gilmer Union Hill vs. Sulphur Bluff    
TBA
Elkhart Slocum vs. Chester    
TBA

Region IV
High Island vs. Moulton    
TBA
Medina vs. D'Hanis    
TBA

Regional Finals
Region I
Gail Borden vs. Hermleigh    
TBA

Region II
Cross Plains vs. Ector    
TBA

Region III
Sulphur Bluff vs. Elkhart Slocum    
TBA

Region IV
Moulton vs. D'Hanis    
TBA

State Semifinals
Gail Borden vs. Ector    
11 a.m., Jun 1, Mary Hardin-Baylor, Dee Dillon Field
Elkhart Slocum vs. D'Hanis    
2 p.m., Jun 1, Mary Hardin-Baylor, Dee Dillon Field

State Finals
winner of
Gail Borden
vs. Ector
vs.
winner of
Elkhart Slocum
vs. D'Hanis
   
9 a.m., Jun 2, Mary Hardin-Baylor, Dee Dillon Field