Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
▶ View Champions by Year   |   View Champions by Team
YearClassTeam / Result
2020Class 6ADeer Park 1, Converse Judson 0
2020Class 5AMont Belvieu Barbers Hill 4, Aledo 1
2020Class 4ALiberty 10, CC Calallen 3
2020Class 3AEmory Rains 11, Diboll 5
2020Class 2AStamford 5, Crawford 4
2020Class 1ADodd City 8, D'Hanis 4
 
2018Class 6AKaty 8, Klein Collins 2
2018Class 5AAngleton 8, CC Calallen 1
2018Class 4AHuffman Hargrave 12, Anna 0
2018Class 3AEmory Rains 6, Hallettsville 2
2018Class 2ACrawford 8, Thorndale 7
2018Class 1AD'Hanis 9, Chireno 7
 
2017Class 6AHumble Atascocita 5, New Braunfels Canyon 3
2017Class 5AForney 4, Richmond Foster 1
2017Region II-4AEmory Rains 0, Decatur 0
2017Class 4ALiberty 3, Vernon 1
2017Region II-4ADecatur 0, Emory Rains 0
2017Class 3AKingsville Academy 8, Hughes Springs 3
2017Class 2ABells 9, Normangee 5
2017Class 1AElkhart Slocum 3, Ector 0
 
2016Class 6AKeller 5, Austin Bowie 1
2016Class 5ALewisville The Colony 5, Willis 2
2016Class 4AKrum 4, Liberty Hill 3
2016Class 3ALittle River Academy 5, Kingsville Academy 3
2016Class 2ABells 7, Shiner 6
2016Class 1AElkhart Slocum 10, Hermleigh 0
 
2015Class 6AKeller 5, Pearland 0
2015Class 5ANorth Richland Hills Birdville 8, Gregory-Portland 7
2015Class 4ALa Grange 8, Paris North Lamar 1
2015Class 3AWest 11, Colorado City Colorado 0
2015Class 2AShiner 13, Windthorst 0
 
2014Class 6AKaty 3, Lewisville 2
2014Class 5AAledo 3, Cedar Park Vista Ridge 2
2014Class 4AHuffman Hargrave 6, Needville 4
2014Class 3AEast Bernard 8, Hallettsville 1
2014Class 2AShiner 3, Harleton 0
 
2013Class 5ADeer Park 8, Conroe The Woodlands 2
2013Class 4AAledo 10, Ennis 3
2013Class 3ALa Grange 7, Van 3
2013Class 2ACrawford 5, East Bernard 3
2013Class 1AWeimar 4, Harleton 3
 
2012Class 5ALewisville 3, Humble Kingwood 2
2012Class 4ABuda Hays 11, Lucas Lovejoy 8
2012Class 3ALufkin Hudson 12, Mineola 9
2012Class 2APilot Point 1, Kingsville Academy 0
2012Class 1AWeimar 2, Ivanhoe Rayburn 0
 
2011Class 5ADeer Park 6, Klein Collins 0
2011Class 4ASpring Branch Smithson Valley 9, Montgomery 8
2011Class 3ALufkin Hudson 8, Henderson 4
2011Class 2ACrawford 5, Alpine 1
2011Class 1AFlatonia 6, Ivanhoe Rayburn 4
 
2010Class 5AConroe The Woodlands 7, SA O'Connor 5
2010Class 4ASanta Fe 10, Forney 3
2010Class 3ACelina 5, West 1
2010Class 2ADanbury 9, Nacogdoches Central Heights 1
2010Class 1AShiner 1, Grapeland 0
 
2009Class 5APearland 4, Austin Bowie 0
2009Class 4AWaco Midway 1, Magnolia 0
2009Class 3AParis North Lamar 1, West 0
2009Class 2AGeorge West 1, Brock 0
2009Class 1AForsan 5, Blue Ridge 0
 
2008Class 5ASpring Branch Smithson Valley 1, Pearland 0
2008Class 4ANew Braunfels Canyon 4, Angleton 2
2008Class 3ANeedville 3, Celina 1
2008Class 2ABrock 3, Hallettsville 0
2008Class 1AForsan 2, Alto 1
 
2007Class 5AAlvin 4, Austin Bowie 0
2007Class 4AAledo 4, Nederland 0
2007Class 3AHuntington 1, Texarkana Liberty-Eylau 0
2007Class 2AEast Bernard 1, Coahoma 0
2007Class 1AShiner 11, Bosqueville 1
 
2006Class 5AGarland 1, Katy 0
2006Class 4ABoerne 7, Denton Ryan 3
2006Class 3ACastroville Medina Valley 7, Burkburnett 2
2006Class 2ATroy 6, Aubrey 3
2006Class 1ABosqueville 4, Shiner 1
 
2005Class 5AGarland 4, Keller 1
2005Class 4AOrange Little Cypress-Mauriceville 3, Dripping Springs 0
2005Class 3AWest Columbia Columbia 5, Van 2
2005Class 2AWeimar 1, Elysian Fields 0
2005Class 1AClyde Eula 5, Collinsville 0
 
2004Class 5AKeller 4, Garland 0
2004Class 4ABrenham 2, Northwest 1
2004Class 3ALa Grange 7, West Columbia Columbia 1
2004Class 2AElysian Fields 2, Troy 0
2004Class 1AWindthorst 11, Dallardsville Big Sandy 0
 
2003Class 5AFort Bend Elkins 3, Tomball 1
2003Class 4ACrowley 1, Port Neches-Groves 0
2003Class 3ALindale 5, Wharton 0
2003Class 2ADanbury 1, Aubrey 0
2003Class 1AWindthorst 3, Elkhart Slocum 0
 
2002Class 5AKeller 6, Bryan 1
2002Class 4ACrowley 3, Castroville Medina Valley 1
2002Class 3AKirbyville 8, Kennedale 1
2002Class 2AWeimar 6, Coahoma 0
2002Class 1AFlatonia 3, Windthorst 0
 
2001Class 5ABryan 1, SA O'Connor 0
2001Class 4AFrisco 1, Spring Branch Smithson Valley 0
2001Class 3ASplendora 1, Lindale 0
2001Class 2AWeimar 1, Alto 0
2001Class 1AShiner 11, Bosqueville 1
 
2000Class 5ACoppell 1, Katy Taylor 0
2000Class 4ASpring Branch Smithson Valley 5, Hallsville 1
2000Class 3ASanger 2, Midland Greenwood 0
2000Class 2AArcher City 2, Weimar 1
2000Class 1AShiner 10, Joaquin 4
 
1999Class 5AClute Brazoswood 1, Bryan 0
1999Class 4AWeatherford 8, Brenham 3
1999Class 3AKennedale 1, Devine 0
1999Class 2ATroy 2, Alto 1
 
1998Class 5ANorth Richland Hills Richland 2, Katy Taylor 0
1998Class 4AMagnolia 3, Weatherford 1
1998Class 3ARobinson 3, Graham 0
1998Class 2AAlto 5, Coahoma 3
 
1997Class 5AKlein Oak 1, Galena Park North Shore 0
1997Class 4AWaco Midway 2, Keller Fossil Ridge 0
1997Class 3AKennedale 1, West 0
1997Class 2ACoahoma 4, Blooming Grove 2
 
1996Class 5APasadena Dobie 5, Keller 3
1996Class 4ALa Marque 8, Cedar Hill 0
1996Class 3APollok Central 2, Breckenridge 0
1996Class 2AHawley 5, Blooming Grove 0
 
1995Class 5APearland 2, San Marcos 1
1995Class 4ABrenham 1, Waco Midway 0
1995Class 3ASweeny 7, Bellville 6
1995Class 2ABlooming Grove 6, Coahoma 4
 
1994Class 5APasadena Dobie 11, Plano East 0
1994Class 3AHawley 2, Mount Vernon 0
 
1993Class 5AAngleton 5, EP Bel Air 0
1993Class 3AMount Vernon 9, Devine 2
 
1992Class 5APasadena Dobie 1, Tomball 0