Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
Year:Region:  Division:
1A
 
All times central

UIL SIX-MAN STANDINGS
DISTRICT 1-1A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
McLean 0-0-0 3-0-01.00017132
White Deer 0-0-0 3-0-01.00017350
Miami 0-0-0 2-1-00.66714065
Turkey Valley 0-0-0 1-2-00.333171182

LAST WEEK
McLean 48, Follett 0
Happy 58, Turkey Valley 48
White Deer 70, Lefors 8
Miami 51, Cotton Center 6

THIS WEEK
Friday
McLean vs Balmorhea, Gail Borden, Coyote Field, 7:30 p.m.
Turkey Valley vs Paducah, Paducah, Dragon Stadium, 7:30 p.m.
Silverton vs White Deer, White Deer, Buck Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 2-1A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Lorenzo 0-0-0 2-1-00.667125126
Nazareth 0-0-0 2-1-00.66711690
Petersburg 0-0-0 2-1-00.66714766
Happy 0-0-0 1-2-00.333124135
Hart 0-0-0 1-2-00.33370118

LAST WEEK
Groom 54, Nazareth 26
Lorenzo 35, Lubbock All Saints 28
Whitharral 34, Petersburg 26
Amherst 64, Hart 14
Happy 58, Turkey Valley 48

THIS WEEK
Friday
Lorenzo vs Anton, Anton, Bulldog Stadium, 7:30 p.m.
Nazareth vs Morton, Morton, Indian Stadium, 7:30 p.m.
O'Donnell vs Petersburg, Petersburg, Buffalo Stadium, 7:30 p.m.
Kress vs Hart, Hart, Longhorn Stadium, 7:30 p.m.
Follett vs Happy, Happy, Cowboy Corral Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 3-1A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Crowell 0-0-0 3-0-01.000145124
Vernon Northside 0-0-0 3-0-01.00018060
Knox City 0-0-0 2-1-00.667175126
Paducah 0-0-0 2-1-00.66714092
Chillicothe 0-0-0 1-2-00.33390110

LAST WEEK
Jayton 56, Chillicothe 0
Vernon Northside 54, Hedley 6
Gail Borden 64, Knox City 15
Crowell 69, Aspermont 66
Paducah 56, Claude 14

THIS WEEK
Friday
Wichita Falls Notre Dame vs Chillicothe, Chillicothe, Moffett-Dodson Stadium, 7:30 p.m.
Benjamin vs Vernon Northside, Vernon Northside, Lion Stadium, 7:30 p.m.
Aspermont vs Knox City, Knox City, Greyhound Field, 7:30 p.m.
Matador Motley County vs Crowell, Crowell, Dick Todd Field, 7:30 p.m.
Turkey Valley vs Paducah, Paducah, Dragon Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 4-1A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Ira 0-0-0 3-0-01.00015252
Spur 0-0-0 3-1-00.75022698
Rotan 0-0-0 2-0-01.00013257
Aspermont 0-0-0 2-1-00.667208125
Hermleigh 0-0-0 1-2-00.33396101

LAST WEEK
Spur 60, Matador Motley County 28
Rotan 67, Loraine 20
Ira 65, Lueders-Avoca 20
Sterling City 46, Hermleigh 24
Crowell 69, Aspermont 66

THIS WEEK
Friday
Southland vs Spur, Spur, Jones Stadium, 7:30 p.m.
Rotan vs Guthrie, Guthrie, Jack Huey Field, canceled
Water Valley vs Ira, Ira, Bulldog Stadium, 7:30 p.m.
Ropesville Ropes vs Hermleigh, Hermleigh, Cardinal Stadium, 7:30 p.m.
Aspermont vs Knox City, Knox City, Greyhound Field, 7:30 p.m.

DISTRICT 5-1A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Ropesville Ropes 0-0-0 2-1-00.667148108
Wellman-Union 0-0-0 2-1-00.667111115
Whiteface 0-0-0 2-1-00.6677890
Morton 0-0-0 0-3-00.00030161
Meadow 0-0-0 0-4-00.00058234

LAST WEEK
Whiteface 25, Ackerly Sands 24
Wellman-Union 43, Southland 42
Ropesville Ropes 60, O'Donnell 30
Amarillo San Jacinto 50, Morton 12
Anton 48, Meadow 0

THIS WEEK
Friday
Whitharral vs Whiteface, Whiteface, Antelope Stadium, 7:30 p.m.
Amherst vs Wellman-Union, Wellman-Union, Wildcat Stadium, 7:30 p.m.
Nazareth vs Morton, Morton, Indian Stadium, 7:30 p.m.
Meadow vs Lamesa Klondike, Lamesa Klondike, Tornado Stadium, 7:30 p.m.
Ropesville Ropes vs Hermleigh, Hermleigh, Cardinal Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 6-1A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Gail Borden 0-0-0 3-0-01.00018765
Lamesa Klondike 0-0-0 2-1-00.667126105
Lenorah Grady 0-0-0 2-1-00.66713946
O'Donnell 0-0-0 2-1-00.667165106
Ackerly Sands 0-0-0 0-3-00.00024121

LAST WEEK
Lenorah Grady 56, Silverton 8
Lamesa Klondike 54, Wilson 6
Whiteface 25, Ackerly Sands 24
Ropesville Ropes 60, O'Donnell 30
Gail Borden 64, Knox City 15

THIS WEEK
Friday
Lenorah Grady vs Grandfalls-Royalty, Grandfalls-Royalty, John S. White Stadium, 7:30 p.m.
Gail Borden vs Strawn, Jayton, Jaybird Stadium, 7:30 p.m.
Sterling City vs Ackerly Sands, Ackerly Sands, Mustang Field, 7:30 p.m.
Meadow vs Lamesa Klondike, Lamesa Klondike, Tornado Stadium, 7:30 p.m.
O'Donnell vs Petersburg, Petersburg, Buffalo Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 7-1A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Rankin 0-0-0 3-0-01.00019882
Balmorhea 0-0-0 2-1-00.66714377
Fort Davis 0-0-0 1-1-00.50086101
Marfa 0-0-0 0-3-00.0001596

LAST WEEK
Barksdale Nueces Canyon 2, Marfa 0 by forfeit
Garden City 53, Balmorhea 32
Rankin 67, Imperial Buena Vista 54
Sierra Blanca 62, Fort Davis 30

THIS WEEK
Friday
Rankin vs Westbrook, Westbrook, Wildcat Stadium, 7:30 p.m.
Fort Davis vs Fort Hancock, Fort Hancock, Mustang Stadium, 7:30 p.m.
McLean vs Balmorhea, Gail Borden, Coyote Field, 7:30 p.m.

DISTRICT 8-1A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Garden City 0-0-0 3-0-01.00016548
Sterling City 0-0-0 3-0-01.00012248
Roscoe Highland 0-0-0 2-1-00.66711061
Water Valley 0-0-0 1-2-00.333118102
Westbrook 0-0-0 1-2-00.33388117

LAST WEEK
Westbrook 48, Veribest 13
Zephyr 46, Water Valley 30
Roscoe Highland 54, Bronte 6
Garden City 53, Balmorhea 32
Sterling City 46, Hermleigh 24

THIS WEEK
Friday
Roscoe Highland vs Loraine, Loraine, Johnson Stadium, 7:30 p.m.
Imperial Buena Vista vs Garden City, Garden City, Bearkat Stadium, 7:30 p.m.
Rankin vs Westbrook, Westbrook, Wildcat Stadium, 7:30 p.m.
Sterling City vs Ackerly Sands, Ackerly Sands, Mustang Field, 7:30 p.m.
Water Valley vs Ira, Ira, Bulldog Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 9-1A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Saint Jo 0-0-0 3-0-01.00018697
Bryson 0-0-0 2-1-00.66781104
Perrin-Whitt 0-0-0 2-1-00.66711068
Savoy 0-0-0 1-1-00.50010072
Newcastle 0-0-0 0-3-00.00064189

LAST WEEK
Savoy 70, Bowie Gold-Burg 25
Saint Jo 32, Forestburg 6
Perrin-Whitt 45, Bynum 0
Blackwell 58, Newcastle 12
Strawn 72, Bryson 7

THIS WEEK
Friday
Granbury Cornerstone vs Savoy, Savoy, Robert F. Hodge Field, 7:30 p.m.
Johnson County Sports Association vs Saint Jo, Saint Jo, Panther Stadium, 7:30 p.m.
Bowie Gold-Burg vs Perrin-Whitt, Perrin-Whitt, Pirate Stadium, 7:30 p.m.
Woodson vs Newcastle, Newcastle, Bobcat Field, 7:30 p.m.
Bryson vs Abbott, Abbott, Panther Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 10-1A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Covington 0-0-0 3-0-01.00016824
Gholson 0-0-0 3-0-01.00017453
Blum 0-0-0 2-1-00.667124128
Abbott 0-0-0 1-1-00.5005038
Aquilla 0-0-0 1-2-00.333101112

LAST WEEK
Gholson 60, Mount Calm 0
Covington 46, Oglesby 0
Iredell 60, Blum 14
Richland Springs 47, Aquilla 44
Abbott 36, Penelope 0

THIS WEEK
Friday
Waco Parkview vs Gholson, Gholson, Stadium, 7:30 p.m.
Covington vs Morgan, Morgan ISD Sports Complex, John Bryant Field, 7:30 p.m.
Blum vs Evant, Evant, Elk Stadium, 7:30 p.m.
Gilmer Union Hill vs Aquilla, Aquilla, Cougar Stadium, 7:30 p.m.
Bryson vs Abbott, Abbott, Panther Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 11-1A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Coolidge 0-0-0 2-0-01.00011820
Milford 0-0-0 2-0-01.00012156
Penelope 0-0-0 2-1-00.667142121
Avalon 0-0-0 1-1-00.5005278

LAST WEEK
Gilmer Union Hill 64, Avalon 14
Milford 57, Oakwood 42
Coolidge vs Dallas Lutheran, Dallas Lutheran, Stadium, canceled
Abbott 36, Penelope 0

THIS WEEK
Friday
Avalon vs Walnut Springs, Walnut Springs, Katy Field, 7 p.m.
Mount Calm vs Penelope, Penelope, Wolverine Field, 7:30 p.m.
Gainesville Lone Star North vs Milford, Milford, Horton Field, 7:30 p.m.
Coolidge vs Jonesboro, Jonesboro, Pruitt Field, 7:30 p.m.

DISTRICT 12-1A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Laird Hill Leverett's Chapel 0-0-0 2-0-01.00010851
Gilmer Union Hill 0-0-0 2-1-00.667192126
High Island 0-0-0 1-1-00.5007937
Fruitvale 0-0-0 1-2-00.33379141

LAST WEEK
Lake Jackson Brazosport Christian vs High Island, High Island, Cardinals Nest Stadium, canceled
Gilmer Union Hill 64, Avalon 14
Fruitvale 33, Tyler King's Academy 27
Laird Hill Leverett's Chapel vs Ladonia Fannindel, Ladonia Fannindel, Bishop Field, canceled

THIS WEEK
Friday
Sugar Land Logos vs High Island, High Island, Cardinals Nest Stadium, 7 p.m.
High Island vs Oakwood, 7 p.m.
Trinidad vs Fruitvale, Fruitvale, Bobcat Stadium, 7:30 p.m.
Laird Hill Leverett's Chapel vs Longview Trinity, Longview Trinity, TST Field, 7:30 p.m.
Gilmer Union Hill vs Aquilla, Aquilla, Cougar Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 13-1A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Robert Lee 0-0-0 3-0-01.00015566
Bronte 0-0-0 2-1-00.66711081
Eden 0-0-0 1-1-00.5009886
Paint Rock 0-0-0 0-2-00.00020124
Veribest 0-0-0 0-3-00.00045172

LAST WEEK
Robert Lee 60, Santa Anna 0
Abilene Christian 64, Paint Rock 6
Eden 58, Valera Panther Creek 32
Westbrook 48, Veribest 13
Roscoe Highland 54, Bronte 6

THIS WEEK
Friday
Veribest vs Brookesmith, Brookesmith, Dillingham Field, 7:30 p.m.
Paint Rock vs Valera Panther Creek, Valera Panther Creek, Panther Stadium, 7:30 p.m.
Rochelle vs Eden, Eden, Sanders Field, 7:30 p.m.
Bronte vs Santa Anna, Santa Anna, Mountaineer Field, 7:30 p.m.
Saturday
Robert Lee vs Rising Star, Rising Star, Wildcat Stadium, 6 p.m.

DISTRICT 14-1A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
May 0-0-0 3-0-01.00012340
Gorman 0-0-0 1-2-00.33398168
Santa Anna 0-0-0 1-2-00.33373112
Lingleville 0-0-0 0-2-00.00014108

LAST WEEK
May 34, Lometa 14
Blanket 46, Lingleville 0
Gorman 78, Cherokee 51
Robert Lee 60, Santa Anna 0

THIS WEEK
Friday
Bluff Dale vs Lingleville, Lingleville, Lingleville Field, 7:30 p.m.
Zephyr vs Gorman, Gorman, Brogden Field, 7:30 p.m.
Bronte vs Santa Anna, Santa Anna, Mountaineer Field, 7:30 p.m.

DISTRICT 15-1A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Evant 0-0-0 3-0-01.00014715
Jonesboro 0-0-0 2-1-00.6679066
Zephyr 0-0-0 2-1-00.667119143
Lometa 0-0-0 0-3-00.00034127

LAST WEEK
Evant 34, Brookesmith 7
Jonesboro 24, Waco Live Oak Classical 14
May 34, Lometa 14
Zephyr 46, Water Valley 30

THIS WEEK
Friday
Lometa vs Mullin, Mullin, Bulldog Field, 7:30 p.m.
Zephyr vs Gorman, Gorman, Brogden Field, 7:30 p.m.
Coolidge vs Jonesboro, Jonesboro, Pruitt Field, 7:30 p.m.
Blum vs Evant, Evant, Elk Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 16-1A Division I
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Barksdale Nueces Canyon 0-0-0 2-1-00.6679281
Leakey 0-0-0 2-1-00.66711341
Medina 0-0-0 1-1-00.5005453
Prairie Lea 0-0-0 0-2-00.00025121

LAST WEEK
Leakey 36, San Antonio Lutheran 7
Barksdale Nueces Canyon 2, Marfa 0 by forfeit
Prairie Lea vs San Antonio Atonement, San Antonio Atonement, Stadium, canceled
Medina 48, San Antonio Winston 0

THIS WEEK
Thursday
Lohn vs Medina, Medina, Bobcat Stadium, 7 p.m.
Round Rock Christian vs Prairie Lea, Prairie Lea, Indian Field, 7 p.m.
Friday
Barksdale Nueces Canyon vs San Antonio Winston, San Antonio Winston, Eagle Stadium, 7:30 p.m.
Kerrville Our Lady of the Hills vs Medina, Medina, Bobcat Stadium, 7:30 p.m.
San Antonio Castle Hills vs Leakey, Leakey, Eagles Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 1-1A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Follett 0-0-0 2-1-00.6675078
Groom 0-0-0 2-1-00.667126104
Lefors 0-0-0 2-1-00.667139138
Higgins 0-0-0 1-2-00.333110153
Hedley 0-0-0 0-3-00.00019139

LAST WEEK
Paducah JV 59, Higgins 48
Groom 54, Nazareth 26
Vernon Northside 54, Hedley 6
McLean 48, Follett 0
White Deer 70, Lefors 8

THIS WEEK
Friday
Hedley vs Higgins, Higgins, Coyote Field, 7:30 p.m.
Groom vs Cotton Center, Cotton Center, Elk Stadium, 7:30 p.m.
Follett vs Happy, Happy, Cowboy Corral Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 2-1A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Afton Patton Springs 0-0-0 2-1-00.6679783
Kress 0-0-0 2-1-00.66711891
Matador Motley County 0-0-0 2-1-00.66714584
Silverton 0-0-0 0-3-00.00044162

LAST WEEK
Kress 54, Loop 6
Afton Patton Springs 56, Odessa West Texas Homeschool 8
Lenorah Grady 56, Silverton 8
Spur 60, Matador Motley County 28

THIS WEEK
Friday
Haskell Paint Creek vs Afton Patton Springs, Afton Patton Springs, Ralph Marshall Stadium, canceled
Matador Motley County vs Crowell, Crowell, Dick Todd Field, 7:30 p.m.
Kress vs Hart, Hart, Longhorn Stadium, 7:30 p.m.
Silverton vs White Deer, White Deer, Buck Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 3-1A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Whitharral 0-0-0 3-0-01.00012726
Amherst 0-0-0 2-1-00.66714696
Anton 0-0-0 2-1-00.667180127
Cotton Center 0-0-0 0-3-00.00049154
Lazbuddie 0-0-0 0-3-00.00038149

LAST WEEK
Lubbock Kingdom Prep 46, Lazbuddie 0
Anton 48, Meadow 0
Whitharral 34, Petersburg 26
Amherst 64, Hart 14
Miami 51, Cotton Center 6

THIS WEEK
Friday
Lazbuddie vs Lubbock All Saints, Lubbock All Saints, Stadium, 5:30 p.m.
Lorenzo vs Anton, Anton, Bulldog Stadium, 7:30 p.m.
Groom vs Cotton Center, Cotton Center, Elk Stadium, 7:30 p.m.
Whitharral vs Whiteface, Whiteface, Antelope Stadium, 7:30 p.m.
Amherst vs Wellman-Union, Wellman-Union, Wildcat Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 4-1A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Wilson 0-0-0 2-1-00.66710592
Welch Dawson 0-0-0 0-0-0
Loop 0-0-0 0-2-00.000699
Southland 0-0-0 0-3-00.00080179

LAST WEEK
Kress 54, Loop 6
Lamesa Klondike 54, Wilson 6
Wellman-Union 43, Southland 42

THIS WEEK
Friday
Wilson vs Jayton, Jayton, Jaybird Stadium, 7:30 p.m.
Southland vs Spur, Spur, Jones Stadium, 7:30 p.m.
Saturday
Wichita Falls Wichita Christian vs Loop, Guthrie, Jack Huey Field, 2 p.m.

DISTRICT 5-1A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Grandfalls-Royalty 0-0-0 3-0-01.00015412
Sanderson 0-0-0 2-0-01.0009714
Sierra Blanca 0-0-0 2-1-00.66713493
Imperial Buena Vista 0-0-0 1-2-00.333115124
Dell City 0-0-0 0-2-00.00065121

LAST WEEK
Sanderson vs Garden City JV, Garden City, Bearkat Stadium, canceled
Rankin 67, Imperial Buena Vista 54
Sierra Blanca 62, Fort Davis 30
Grandfalls-Royalty 48, El Paso Faith Christian 0
El Paso Immanuel Christian vs Dell City, Dell City, Cougar Stadium, canceled

THIS WEEK
Friday
Sanderson vs Lubbock Home School, Wilson, Mustang Stadium, 7:30 p.m.
El Paso Homeschool vs Sierra Blanca, Sierra Blanca, Vaqueros Field, 7:30 p.m.
Imperial Buena Vista vs Garden City, Garden City, Bearkat Stadium, 7:30 p.m.
Lenorah Grady vs Grandfalls-Royalty, Grandfalls-Royalty, John S. White Stadium, 7:30 p.m.
Dell City vs El Paso Faith Christian, El Paso Faith Christian, Faith Christian Academy Field, 8 p.m.

DISTRICT 6-1A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Blackwell 0-0-0 3-0-01.00013976
Moran 0-0-0 1-1-00.5005860
Trent 0-0-0 0-2-00.0001652
Loraine 0-0-0 0-3-00.00059184

LAST WEEK
Trent vs Woodson, Woodson, Cowboy Stadium, canceled
Sidney 60, Moran 12
Blackwell 58, Newcastle 12
Rotan 67, Loraine 20

THIS WEEK
Friday
Trent vs Rule, Rule, Bobcat Stadium, 7:30 p.m.
Lueders-Avoca vs Blackwell, Blackwell, Hornet Stadium, 7:30 p.m.
Roscoe Highland vs Loraine, Loraine, Johnson Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 7-1A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Jayton 0-0-0 1-2-00.333136168
Lueders-Avoca 0-0-0 1-2-00.333118155
Guthrie 0-0-0 0-0-0
Haskell Paint Creek 0-0-0 0-0-0
Rule 0-0-0 0-3-00.0006164

LAST WEEK
Aspermont JV vs Guthrie, Guthrie, Jack Huey Field, canceled
Jayton 56, Chillicothe 0
Benjamin 55, Rule 6
Ira 65, Lueders-Avoca 20

THIS WEEK
Friday
Wilson vs Jayton, Jayton, Jaybird Stadium, 7:30 p.m.
Trent vs Rule, Rule, Bobcat Stadium, 7:30 p.m.
Lueders-Avoca vs Blackwell, Blackwell, Hornet Stadium, 7:30 p.m.
Haskell Paint Creek vs Afton Patton Springs, Afton Patton Springs, Ralph Marshall Stadium, canceled
Rotan vs Guthrie, Guthrie, Jack Huey Field, canceled

DISTRICT 8-1A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Benjamin 0-0-0 1-1-00.5005556
Throckmorton 0-0-0 1-2-00.33372139
Woodson 0-0-0 0-2-00.00020109

LAST WEEK
Trent vs Woodson, Woodson, Cowboy Stadium, canceled
Lubbock Home School 46, Throckmorton 0
Benjamin 55, Rule 6

THIS WEEK
Friday
Woodson vs Newcastle, Newcastle, Bobcat Field, 7:30 p.m.
Benjamin vs Vernon Northside, Vernon Northside, Lion Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 9-1A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Ladonia Fannindel 0-0-0 0-1-00.0006478
Bowie Gold-Burg 0-0-0 0-3-00.00099199
Forestburg 0-0-0 0-3-00.00049161

LAST WEEK
Savoy 70, Bowie Gold-Burg 25
Saint Jo 32, Forestburg 6
Laird Hill Leverett's Chapel vs Ladonia Fannindel, Ladonia Fannindel, Bishop Field, canceled

THIS WEEK
Friday
Longview Christian Heritage vs Ladonia Fannindel, Ladonia Fannindel, Bishop Field, 7:30 p.m.
Forestburg vs Denton Calvary, Denton Ryan, Stadium, 7:30 p.m.
Bowie Gold-Burg vs Perrin-Whitt, Perrin-Whitt, Pirate Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 10-1A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Bluff Dale 0-0-0 3-0-01.00015448
Gustine 0-0-0 3-0-01.00018043
Gordon 0-0-0 2-1-00.667155115
Strawn 0-0-0 2-1-00.66714364

LAST WEEK
Gordon 70, Walnut Springs 24
Bluff Dale 53, Rising Star 6
Gustine 64, McDade 14
Strawn 72, Bryson 7

THIS WEEK
Friday
Bynum vs Gustine, Gustine, Roger Oliver Stadium, 7:30 p.m.
Bluff Dale vs Lingleville, Lingleville, Lingleville Field, 7:30 p.m.
Gail Borden vs Strawn, Jayton, Jaybird Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 11-1A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Iredell 0-0-0 2-0-01.00010814
Cranfills Gap 0-0-0 2-1-00.66712072
Walnut Springs 0-0-0 1-2-00.333110138
Stephenville Three Way 0-0-0 0-2-00.00015121

LAST WEEK
Gordon 70, Walnut Springs 24
Morgan 61, Stephenville Three Way 0
Cranfills Gap 64, Mullin 20
Iredell 60, Blum 14

THIS WEEK
Friday
Avalon vs Walnut Springs, Walnut Springs, Katy Field, 7 p.m.
Stephenville Three Way vs Blanket, Blanket, Switzer Field, 7:30 p.m.
Sidney vs Cranfills Gap, Cranfills Gap, Lion Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 12-1A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Bynum 0-0-0 1-2-00.33379101
Kopperl 0-0-0 1-2-00.33388130
Morgan 0-0-0 1-2-00.33314496
Mount Calm 0-0-0 0-3-00.0000160

LAST WEEK
Morgan 61, Stephenville Three Way 0
Kopperl 34, Rochelle 16
Gholson 60, Mount Calm 0
Perrin-Whitt 45, Bynum 0

THIS WEEK
Friday
Kopperl vs Oglesby, Oglesby, Tiger Field, 7:30 p.m.
Bynum vs Gustine, Gustine, Roger Oliver Stadium, 7:30 p.m.
Mount Calm vs Penelope, Penelope, Wolverine Field, 7:30 p.m.
Covington vs Morgan, Morgan ISD Sports Complex, John Bryant Field, 7:30 p.m.
Kopperl vs Oglesby, Oglesby, Tiger Field, 7:30 p.m.

DISTRICT 13-1A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Oakwood 0-0-0 2-1-00.66714557
Trinidad 0-0-0 1-1-00.5009982
Apple Springs 0-0-0 0-2-00.0004260
Chester 0-0-0 0-3-00.00022165

LAST WEEK
Waco Methodist Children's Home Boys Ranch 69, Trinidad 39
Milford 57, Oakwood 42
Canton Exel Lions 57, Chester 12

THIS WEEK
Friday
Tyler HEAT vs Apple Springs, Apple Springs, Nelson Davis Stadium, 7 p.m.
High Island vs Oakwood, 7 p.m.
Trinidad vs Fruitvale, Fruitvale, Bobcat Stadium, 7:30 p.m.
Arlington St. Paul's vs Oakwood, Oakwood, Panther Field, 7:30 p.m.
Chester vs Orange Community Christian, Orange Community Christian, Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 14-1A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Calvert 0-0-0 3-0-01.00013141
McDade 0-0-0 1-1-00.50083110
Buckholts 0-0-0 1-2-00.333128191
Oglesby 0-0-0 0-3-00.00021171

LAST WEEK
Gustine 64, McDade 14
Covington 46, Oglesby 0
Brazos Valley CHEA 46, Buckholts 16
Calvert 45, Sugar Land Logos 0

THIS WEEK
Friday
Kopperl vs Oglesby, Oglesby, Tiger Field, 7:30 p.m.
Pflugerville Concordia vs Buckholts, Buckholts, Jim Hauk Field, 7:30 p.m.
Kopperl vs Oglesby, Oglesby, Tiger Field, 7:30 p.m.

DISTRICT 15-1A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Blanket 0-0-0 3-0-01.00014532
Sidney 0-0-0 2-1-00.667144107
Brookesmith 0-0-0 1-1-00.5005354
Mullin 0-0-0 1-2-00.33350131
Rising Star 0-0-0 0-3-00.0006143

LAST WEEK
Bluff Dale 53, Rising Star 6
Evant 34, Brookesmith 7
Cranfills Gap 64, Mullin 20
Sidney 60, Moran 12
Blanket 46, Lingleville 0

THIS WEEK
Friday
Stephenville Three Way vs Blanket, Blanket, Switzer Field, 7:30 p.m.
Sidney vs Cranfills Gap, Cranfills Gap, Lion Stadium, 7:30 p.m.
Lometa vs Mullin, Mullin, Bulldog Field, 7:30 p.m.
Veribest vs Brookesmith, Brookesmith, Dillingham Field, 7:30 p.m.
Saturday
Robert Lee vs Rising Star, Rising Star, Wildcat Stadium, 6 p.m.

DISTRICT 16-1A Division II
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Richland Springs 0-0-0 2-1-00.667141103
Valera Panther Creek 0-0-0 1-1-00.5009472
Cherokee 0-0-0 0-3-00.00063181
Lohn 0-0-0 0-3-00.00026157
Rochelle 0-0-0 0-3-00.00022144

LAST WEEK
Evant JV 44, Lohn 0
Kopperl 34, Rochelle 16
Gorman 78, Cherokee 51
Eden 58, Valera Panther Creek 32
Richland Springs 47, Aquilla 44

THIS WEEK
Thursday
Lohn vs Medina, Medina, Bobcat Stadium, 7 p.m.
May JV vs Lohn, Lohn, Eagle Field, 7 p.m.
Friday
Austin Capital City Homeschool vs Richland Springs, Richland Springs, Coyote Field, 7 p.m.
Marble Falls Faith vs Cherokee, Cherokee, Indian Stadium, 7:30 p.m.
Paint Rock vs Valera Panther Creek, Valera Panther Creek, Panther Stadium, 7:30 p.m.
Rochelle vs Eden, Eden, Sanders Field, 7:30 p.m.