Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
Year:Region:  Division:
6A 5A 4A 3A 2A 1A
 
All times central

UIL FOOTBALL STANDINGS
DISTRICT 1-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
El Paso Montwood 0-0-0 3-0-01.00017593
El Paso Pebble Hills 0-0-0 3-0-01.00012033
El Paso Americas 0-0-0 1-2-00.33359124
El Paso Coronado 0-0-0 1-2-00.3335591
El Paso Eastwood 0-0-0 1-2-00.333125111
El Paso El Dorado 0-0-0 1-2-00.333101130
El Paso Franklin 0-0-0 1-2-00.33385106
El Paso Socorro 0-0-0 0-3-00.00038102

LAST WEEK
Midland Lee 48, El Paso El Dorado 34
Copperas Cove 42, El Paso Franklin 23
El Paso Bowie 21, El Paso Socorro 17
Odessa Permian 49, El Paso Eastwood 27
El Paso Pebble Hills 31, El Paso Chapin 13
El Paso Coronado 10, El Paso Andress 3
El Paso Montwood 47, El Paso Burges 26
Midland Christian 54, El Paso Americas 14

DISTRICT 2-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Amarillo Tascosa 0-0-0 3-0-01.00016253
Midland Lee 0-0-0 3-0-01.00015572
Odessa Permian 0-0-0 3-0-01.00011965
San Angelo Central 0-0-0 3-0-01.00013544
Odessa 0-0-0 2-1-00.6677666
Midland 0-0-0 0-3-00.00089147
Wolfforth Frenship 0-0-0 0-3-00.00071166

LAST WEEK
Amarillo Tascosa 65, Lawton MacArthur (OK) 21
Lubbock-Cooper 41, Wolfforth Frenship 9
Midland Lee 48, El Paso El Dorado 34
DeSoto 41, Midland 14
San Angelo Central 57, Kerrville Tivy 6
Lubbock Coronado 21, Odessa 20
Odessa Permian 49, El Paso Eastwood 27

THIS WEEK
Thursday
Odessa vs Abilene, Abilene Shotwell Stadium, 7 p.m.
Midland Lee vs Lubbock Monterey, Lubbock PlainsCapital Park, Lowrey Field, 7 p.m.
San Angelo Central vs Killeen Shoemaker, Killeen, Leo Buckley Stadium, 7:30 p.m.
Friday
Buffalo Bishop Timon-St. Jude vs Odessa Permian, Odessa Ratliff Stadium, 7 p.m.
Keller vs Midland, Midland Scharbauer Sports Complex, Grande Communications Stadium, 7:30 p.m.
Wolfforth Frenship vs Abilene Cooper, Abilene Shotwell Stadium, 7:30 p.m.
Amarillo Tascosa vs Amarillo, Amarillo Bivins, Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 3-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Keller Fossil Ridge 0-0-0 3-0-01.00013354
Keller Timber Creek 0-0-0 3-0-01.0008828
Haltom City Haltom 0-0-0 1-2-00.333128101
Keller 0-0-0 1-2-00.33372106
Keller Central 0-0-0 1-2-00.3333450
Abilene 0-0-0 0-3-00.00077140
Weatherford 0-0-0 0-3-00.0005781

LAST WEEK
Arlington Lamar 7, Keller Central 0
Keller Timber Creek 22, Lewisville Flower Mound 7
Burleson 29, Weatherford 15
Keller 30, Hurst Bell 28
Keller Fossil Ridge 42, Saginaw 10
North Richland Hills Richland 57, Haltom City Haltom 27
Abilene Cooper 49, Abilene 35

THIS WEEK
Thursday
Keller Fossil Ridge vs Garland Rowlett, Garland Johnson Stadium, HBJ Stadium, 7 p.m.
Odessa vs Abilene, Abilene Shotwell Stadium, 7 p.m.
Friday
Lubbock-Cooper vs Weatherford, Weatherford, Kangaroo Stadium, 7 p.m.
Keller Timber Creek vs Denton, Denton, Broncos Field, 7 p.m.
Garland vs Keller Central, Keller ISD Athletic Complex, Keller ISD Stadium, 7:30 p.m.
Wichita Falls vs Haltom City Haltom, North Richlands Hills Birdville ISD Complex, Stadium, 7:30 p.m.
Keller vs Midland, Midland Scharbauer Sports Complex, Grande Communications Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 4-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Arlington 0-0-0 3-0-01.00011756
Arlington Martin 0-0-0 3-0-01.00013669
Arlington Houston 0-0-0 2-1-00.6675088
Mansfield 0-0-0 2-1-00.6677858
North Crowley 0-0-0 2-1-00.667135105
Arlington Bowie 0-0-0 1-2-00.33310194
Arlington Lamar 0-0-0 1-2-00.3333870
Fort Worth Paschal 0-0-0 0-3-00.00014130

LAST WEEK
Mansfield Summit 45, Fort Worth Paschal 0
Arlington Lamar 7, Keller Central 0
North Mesquite 49, Arlington Bowie 45
Arlington Martin 29, South Grand Prairie 10
Arlington 56, Plano East 21
Lewisville Marcus 31, Mansfield 14
North Crowley 53, Cleburne 35
Arlington Houston 26, Fort Worth Dunbar 18

DISTRICT 5-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Lewisville Hebron 0-0-0 2-1-00.66711257
Lewisville Marcus 0-0-0 2-1-00.6676667
Southlake Carroll 0-0-0 2-1-00.667106102
Euless Trinity 0-0-0 1-2-00.3336075
Hurst Bell 0-0-0 1-2-00.33394124
Lewisville 0-0-0 1-2-00.3334654
Lewisville Flower Mound 0-0-0 1-2-00.3338164
Northwest Nelson 0-0-0 0-3-00.00030114

LAST WEEK
McKinney Boyd 10, Lewisville 8
Northwest 30, Northwest Nelson 14
Keller Timber Creek 22, Lewisville Flower Mound 7
Southlake Carroll 52, Rockwall 38
Lewisville Hebron 51, Plano West 3
Colleyville Heritage 31, Euless Trinity 14
Lewisville Marcus 31, Mansfield 14
Keller 30, Hurst Bell 28

DISTRICT 6-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Allen 0-0-0 3-0-01.0008638
McKinney 0-0-0 3-0-01.00012970
Plano 0-0-0 3-0-01.00011770
Denton Guyer 0-0-0 2-1-00.66711675
McKinney Boyd 0-0-0 1-2-00.3336894
Plano East 0-0-0 1-2-00.33386128
Wylie 0-0-0 1-2-00.3338292
Plano West 0-0-0 0-3-00.00016148

LAST WEEK
McKinney Boyd 10, Lewisville 8
Denton Guyer 66, Dallas Kimball 12
Wylie 10, Richardson Lake Highlands 7
Plano 41, Garland Rowlett 31
McKinney 52, Midlothian 35
Allen 35, Coppell 23
Lewisville Hebron 51, Plano West 3
Arlington 56, Plano East 21

DISTRICT 7-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
DeSoto 0-0-0 3-0-01.00012463
Duncanville 0-0-0 3-0-01.00013531
Cedar Hill 0-0-0 1-2-00.3335781
Grand Prairie 0-0-0 1-2-00.3336897
Irving 0-0-0 1-2-00.3335796
Irving MacArthur 0-0-0 1-2-00.33336100
Irving Nimitz 0-0-0 1-2-00.33379109
South Grand Prairie 0-0-0 1-2-00.3335270

LAST WEEK
Irving Nimitz 43, Richardson 35
Duncanville 45, Dallas Skyline 7
Cedar Hill 28, Mesquite Horn 20
Rockwall-Heath 48, Irving MacArthur 9
Garland Naaman Forest 21, Grand Prairie 0
Little Elm 34, Irving 10
Arlington Martin 29, South Grand Prairie 10
DeSoto 41, Midland 14

DISTRICT 8-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Waco Midway 0-0-0 3-0-01.00010975
Copperas Cove 0-0-0 2-1-00.6678464
Killeen Ellison 0-0-0 2-1-00.6678085
Killeen Harker Heights 0-0-0 2-1-00.66710098
Belton 0-0-0 1-2-00.3337279
Killeen 0-0-0 1-2-00.33365139
Killeen Shoemaker 0-0-0 0-3-00.00028114

LAST WEEK
Austin Vandegrift 45, Killeen 24
Round Rock Cedar Ridge 41, Killeen Shoemaker 6
Waco 42, Killeen Harker Heights 35
Copperas Cove 42, El Paso Franklin 23
Waco Midway 40, Temple 28
Montgomery 29, Killeen Ellison 25
Belton 24, Round Rock Stony Point 21

THIS WEEK
Thursday
San Angelo Central vs Killeen Shoemaker, Killeen, Leo Buckley Stadium, 7:30 p.m.
Friday
Killeen Harker Heights vs Austin Vandegrift, Austin Vandegrift, Ed. W Monroe Stadium, 7 p.m.
Waco vs Waco Midway, Waco Midway, Panther Stadium, 7:30 p.m.
Garland Sachse vs Copperas Cove, Copperas Cove JHS, Bulldawg Stadium, 7:30 p.m.
Killeen vs Round Rock McNeil, Round Rock, Dragon Stadium, 7:30 p.m.
Waco University vs Killeen Ellison, Killeen, Leo Buckley Stadium, 7:30 p.m.
Round Rock vs Belton, Belton, Tiger Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 9-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Coppell 0-0-0 2-1-00.66711582
Richardson Lake Highlands 0-0-0 2-1-00.6678443
Richardson Berkner 0-0-0 1-2-00.3336253
Richardson Pearce 0-0-0 1-2-00.33372103
Dallas Jesuit 0-0-0 0-3-00.000111146
Dallas Skyline 0-0-0 0-3-00.00060161
Dallas White 0-0-0 0-3-00.00061160
Richardson 0-0-0 0-3-00.00054131

LAST WEEK
South Garland 46, Dallas White 40
Irving Nimitz 43, Richardson 35
Duncanville 45, Dallas Skyline 7
Frisco Wakeland 41, Richardson Pearce 6
Richardson Berkner 35, Garland 16
Austin Lake Travis 64, Dallas Jesuit 45
Wylie 10, Richardson Lake Highlands 7
Allen 35, Coppell 23

DISTRICT 10-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Garland Naaman Forest 0-0-0 3-0-01.0008920
Garland Sachse 0-0-0 3-0-01.0001576
Garland Rowlett 0-0-0 1-2-00.33389106
North Garland 0-0-0 1-2-00.3338395
South Garland 0-0-0 1-2-00.33366125
Garland 0-0-0 0-3-00.0003298
Garland Lakeview 0-0-0 0-3-00.00045151

LAST WEEK
North Garland 42, Carrollton Smith 14
Garland Sachse 61, Mesquite 0
South Garland 46, Dallas White 40
West Mesquite 46, Garland Lakeview 14
Richardson Berkner 35, Garland 16
Garland Naaman Forest 21, Grand Prairie 0
Plano 41, Garland Rowlett 31

THIS WEEK
Thursday
South Garland vs Frisco Liberty, Frisco FC Dallas Stadium, Toyota Stadium, 7 p.m.
Sherman vs Garland Naaman Forest, Garland Williams Stadium, 7 p.m.
Keller Fossil Ridge vs Garland Rowlett, Garland Johnson Stadium, HBJ Stadium, 7 p.m.
Friday
Frisco Independence vs North Garland, Garland Williams Stadium, 7 p.m.
Frisco Centennial vs Garland Lakeview, Garland Johnson Stadium, HBJ Stadium, 7 p.m.
Garland Sachse vs Copperas Cove, Copperas Cove JHS, Bulldawg Stadium, 7:30 p.m.
Garland vs Keller Central, Keller ISD Athletic Complex, Keller ISD Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 11-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Longview 0-0-0 3-0-01.00011430
Tyler Lee 0-0-0 3-0-01.00011261
Mesquite Horn 0-0-0 2-1-00.66713189
North Mesquite 0-0-0 2-1-00.66712083
Rockwall-Heath 0-0-0 2-1-00.66710353
Tyler 0-0-0 2-1-00.66711080
Mesquite 0-0-0 1-2-00.33368117
Rockwall 0-0-0 1-2-00.333132149

LAST WEEK
Garland Sachse 61, Mesquite 0
Lufkin 44, Tyler 34
Tyler Lee 41, Nacogdoches 19
Longview 38, Dallas South Oak Cliff 7
Cedar Hill 28, Mesquite Horn 20
Rockwall-Heath 48, Irving MacArthur 9
Southlake Carroll 52, Rockwall 38
North Mesquite 49, Arlington Bowie 45

THIS WEEK
Friday
Rockwall-Heath vs Tyler Lee, Tyler Trinity Mother Frances Rose Stadium, Rose Stadium, 7:30 p.m.
Tyler vs Rockwall, Rockwall Wilkerson-Sanders Stadium, 7:30 p.m.
Longview vs Mesquite Horn, Mesquite, E. H. Hanby Stadium, 7:30 p.m.
Mesquite vs North Mesquite, West Mesquite, Mesquite Memorial Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 12-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Conroe Oak Ridge 0-0-0 2-0-01.0008021
Lufkin 0-0-0 2-1-00.66710597
Beaumont West Brook 0-0-0 1-0-01.0005620
Conroe The Woodlands College Park 0-0-0 1-1-00.5003468
Montgomery 0-0-0 1-1-00.5003564
Conroe 0-0-0 0-1-00.0001441
Conroe The Woodlands 0-0-0 0-1-00.0002124

LAST WEEK
Conroe Oak Ridge 45, Klein Forest 14
Beaumont West Brook 56, Houston King 20
Huntsville 41, Conroe 14
Conroe The Woodlands College Park 20, Deer Park 19
Lufkin 44, Tyler 34
Montgomery 29, Killeen Ellison 25
Katy 24, Conroe The Woodlands 21

THIS WEEK
Thursday
Houston St. Thomas vs Beaumont West Brook, Beaumont Thomas Center, Stadium, 7 p.m.
Friday
Conroe Oak Ridge vs Deer Park, Deer Park, Clyde Abshier Stadium, 7 p.m.
Montgomery vs Alief Hastings, Houston Crump Stadium, 7 p.m.
Richmond George Ranch vs Conroe The Woodlands, Shenandoah Woodforest Bank Stadium, 7:30 p.m.
Conroe vs Clute Brazoswood, Freeport Brazosport, Hopper Field, 7:30 p.m.
Conroe The Woodlands College Park vs College Station A&M Consolidated, College Station A&M Consolidated, Tigerland Stadium, 7:30 p.m.
Lufkin vs Monterrey Tech (Mex), Lufkin, John Outlaw Field at Abe Martin Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 13-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Pflugerville Hendrickson 0-0-0 2-1-00.6677453
Round Rock Cedar Ridge 0-0-0 2-1-00.66710654
Round Rock Westwood 0-0-0 2-1-00.66713069
Pflugerville 0-0-0 1-2-00.33345109
Round Rock McNeil 0-0-0 1-2-00.33399117
Round Rock 0-0-0 0-3-00.00041124
Round Rock Stony Point 0-0-0 0-3-00.00010568

LAST WEEK
Round Rock Westwood 46, Leander 21
Round Rock Cedar Ridge 41, Killeen Shoemaker 6
Del Valle 51, Round Rock McNeil 30
Spring Branch Smithson Valley 50, Round Rock 10
Austin Westlake 52, Pflugerville 3
Pflugerville Hendrickson 34, Manor 12
Belton 24, Round Rock Stony Point 21

THIS WEEK
Thursday
Leander vs Round Rock Stony Point, Round Rock Reeves Athletics Complex, Round Rock ISD Stadium, 7 p.m.
Friday
Pflugerville vs College Station, College Station, Cougar Stadium, 7:30 p.m.
Austin Lake Travis vs Pflugerville Hendrickson, Pflugerville, The Pfield, 7:30 p.m.
Temple vs Round Rock Cedar Ridge, Round Rock Reeves Athletics Complex, Round Rock ISD Stadium, 7:30 p.m.
Round Rock Westwood vs Cedar Park Vista Ridge, Cedar Park Gupton Stadium, 7:30 p.m.
Killeen vs Round Rock McNeil, Round Rock, Dragon Stadium, 7:30 p.m.
Round Rock vs Belton, Belton, Tiger Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 14-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Austin Bowie 0-0-0 3-0-01.00012053
Del Valle 0-0-0 3-0-01.00012551
Manor 0-0-0 2-1-00.66711373
San Marcos 0-0-0 2-1-00.66710974
Austin Akins 0-0-0 1-2-00.33398103
Austin Anderson 0-0-0 0-3-00.00048152

LAST WEEK
Kyle Lehman 42, Austin Akins 35
Del Valle 51, Round Rock McNeil 30
Austin Bowie 52, Cedar Park Vista Ridge 31
New Braunfels 54, San Marcos 42
Pflugerville Hendrickson 34, Manor 12
Austin LBJ 48, Austin Anderson 20

THIS WEEK
Thursday
Manor vs Austin LBJ, Austin Reagan, Nelson Field, 7:30 p.m.
Austin Akins vs Austin McCallum, Austin House Park, Stadium, 7:30 p.m.
Friday
Austin Anderson vs Austin, Austin House Park, Stadium, 7:30 p.m.
Austin Bowie vs Austin Westlake, Austin Westlake, Ebbie Neptune Field at Chaparral Stadium, 7:30 p.m.
Del Valle vs Austin Reagan, Austin Reagan, Nelson Field, 7:30 p.m.
San Marcos vs San Antonio Taft, San Antonio Hardin Athletics Complex, Gustafson Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 15-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Klein 0-0-0 1-0-01.000277
Klein Collins 0-0-0 1-0-01.0002314
Houston Memorial 0-0-0 0-1-00.0001047
Houston Northbrook 0-0-0 0-1-00.0001342
Houston Spring Woods 0-0-0 0-1-00.000236
Houston Stratford 0-0-0 0-1-00.000837
Klein Forest 0-0-0 0-1-00.0001445
Klein Oak 0-0-0 0-1-00.0001224

LAST WEEK
Rosenberg Terry 36, Houston Spring Woods 2
Humble Atascocita 24, Klein Oak 12
Klein Collins 23, Houston Lamar 14
Conroe Oak Ridge 45, Klein Forest 14
Klein 27, Fort Bend Marshall 7
Katy Cinco Ranch 47, Houston Memorial 10
Houston Westbury 42, Houston Northbrook 13
Fort Bend Ridge Point 37, Houston Stratford 8

THIS WEEK
Thursday
Humble Atascocita vs Klein Collins, Klein, Klein Memorial Stadium, 7 p.m.
Friday
Klein Forest vs Houston Eisenhower, Houston Campbell Center, W.W. Thorne Stadium, 7 p.m.
Fort Bend Travis vs Klein, Klein, Klein Memorial Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 16-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Spring 0-0-0 1-0-01.000206
Spring DeKaney 0-0-0 1-0-01.0002614
Spring Westfield 0-0-0 1-0-01.0003720
Aldine Davis 0-0-0 0-1-00.0002829
Houston Aldine 0-0-0 0-1-00.0001456
Houston Eisenhower 0-0-0 0-1-00.000010
Houston MacArthur 0-0-0 0-1-00.0002642
Houston Nimitz 0-0-0 0-1-00.0004851

LAST WEEK
Spring 20, Fort Bend Hightower 6
Baytown Sterling 42, Houston MacArthur 26
Katy Mayde Creek 51, Houston Nimitz 48
Spring Westfield 37, Galena Park North Shore 20
Spring DeKaney 26, Alief Taylor 14
Channelview 29, Aldine Davis 28
Pasadena Memorial 56, Houston Aldine 14
Alief Elsik 10, Houston Eisenhower 0

THIS WEEK
Friday
League City Clear Springs vs Spring Westfield, Spring, Leonard George Stadium, 7 p.m.
Klein Forest vs Houston Eisenhower, Houston Campbell Center, W.W. Thorne Stadium, 7 p.m.
Spring vs League City Clear Falls, League City Clear Creek, Clear Creek ISD Veteran's Memorial Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 17-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Houston Cy-Fair 1-0-01.000 1-0-01.000427
Houston Cypress Ranch 1-0-01.000 1-0-01.0002310
Houston Cypress Springs 1-0-01.000 1-0-01.000279
Houston Jersey Village 1-0-01.000 1-0-01.0002616
Houston Langham Creek 1-0-01.000 1-0-01.0004526
Houston Cypress Creek 0-1-00.000 0-1-00.0002645
Houston Cypress Falls 0-1-00.000 0-1-00.0001023
Houston Cypress Lakes 0-1-00.000 0-1-00.000742
Houston Cypress Ridge 0-1-00.000 0-1-00.0001626
Houston Cypress Woods 0-1-00.000 0-1-00.000927

LAST WEEK
Houston Cypress Springs 27, Houston Cypress Woods 9
Houston Cy-Fair 42, Houston Cypress Lakes 7
Houston Cypress Ranch 23, Houston Cypress Falls 10
Houston Langham Creek 45, Houston Cypress Creek 26
Houston Jersey Village 26, Houston Cypress Ridge 16

THIS WEEK
Thursday
Houston Cypress Falls vs Houston Langham Creek, Houston Berry Center, Cy-Fair FCU Stadium, 6:30 p.m.
Houston Cypress Creek vs Houston Cypress Lakes, Houston Pridgeon Stadium, 6:30 p.m.
Friday
Houston Cypress Woods vs Houston Cypress Ridge, Houston Pridgeon Stadium, 7 p.m.
Houston Cy-Fair vs Houston Cypress Springs, Houston Berry Center, Cy-Fair FCU Stadium, 7 p.m.
Saturday
Houston Jersey Village vs Houston Cypress Ranch, Houston Berry Center, Cy-Fair FCU Stadium, 6 p.m.

DISTRICT 18-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Houston Bellaire 0-0-0 1-0-01.000350
Houston Heights 0-0-0 1-0-01.0005621
Houston Westbury 0-0-0 1-0-01.0004213
Houston 0-0-0 0-1-00.0001454
Houston Chavez 0-0-0 0-1-00.000066
Houston Lamar 0-0-0 0-1-00.0001423
Houston Westside 0-0-0 0-1-00.0002141

LAST WEEK
Fort Bend Bush 41, Houston Westside 21
Klein Collins 23, Houston Lamar 14
Houston Heights 56, League City Clear Creek 21
Houston Westbury 42, Houston Northbrook 13
Houston Scarborough 54, Houston 14
Houston Bellaire 35, Pasadena 0
Angleton 66, Houston Chavez 0

THIS WEEK
Thursday
Katy Tompkins vs Houston Heights, Houston Delmar-Dyer Sports Complex, Delmar Stadium, 7 p.m.
Houston North Forest vs Houston Westbury, Houston Butler Sports Complex, Stadium, 7 p.m.
Friday
Houston vs Houston Wheatley, Houston Barnett Sports Complex, Stadium, 7 p.m.
La Porte vs Houston Bellaire, Houston Butler Sports Complex, Stadium, 7 p.m.
Houston Chavez vs Houston St. Pius X, Houston St. Pius, Parsley Field, 7 p.m.
Alief Elsik vs Houston Lamar, Houston Delmar-Dyer Sports Complex, Delmar Stadium, 7 p.m.
Houston Westside vs Angleton, Angleton, Wildcat Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 19-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Houston Strake Jesuit 0-0-0 1-0-01.000357
Katy 0-0-0 1-0-01.0002421
Katy Cinco Ranch 0-0-0 1-0-01.0004710
Katy Mayde Creek 0-0-0 1-0-01.0005148
Katy Morton Ranch 0-0-0 1-0-01.0003617
Katy Seven Lakes 0-0-0 0-1-00.0001016
Katy Taylor 0-0-0 0-1-00.0002635
Katy Tompkins 0-0-0 0-1-00.0001724

LAST WEEK
New Caney Porter 24, Katy Tompkins 17
Katy Morton Ranch 36, Pasadena Dobie 17
Katy Mayde Creek 51, Houston Nimitz 48
Houston Strake Jesuit 35, Galveston Ball 7
Katy Cinco Ranch 47, Houston Memorial 10
Magnolia 35, Katy Taylor 26
Richmond Foster 16, Katy Seven Lakes 10
Katy 24, Conroe The Woodlands 21

THIS WEEK
Thursday
Katy Tompkins vs Houston Heights, Houston Delmar-Dyer Sports Complex, Delmar Stadium, 7 p.m.
Fort Bend Austin vs Katy Taylor, Katy Rhodes Stadium, Jack Rhodes Memorial Stadium, 7:30 p.m.
Friday
Katy Cinco Ranch vs Katy, Katy Legacy Stadium, Mike Johnston Field, 6:30 p.m.
Saturday
Katy Seven Lakes vs Alief Taylor, Houston Crump Stadium, 6:30 p.m.

DISTRICT 20-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Fort Bend Bush 0-0-0 1-0-01.0004121
Fort Bend Dulles 0-0-0 1-0-01.0003114
Fort Bend Ridge Point 0-0-0 1-0-01.000378
Fort Bend Travis 0-0-0 1-0-01.0003423
Fort Bend Austin 0-0-0 0-1-00.0001835
Fort Bend Clements 0-0-0 0-1-00.000047
Fort Bend Hightower 0-0-0 0-1-00.000620
Fort Bend Kempner 0-0-0 0-1-00.000725

LAST WEEK
Houston Clear Lake 47, Fort Bend Clements 0
Fort Bend Bush 41, Houston Westside 21
Spring 20, Fort Bend Hightower 6
Alvin 35, Fort Bend Austin 18
Fort Bend Travis 34, Fort Bend Elkins 23
Alief Hastings 25, Fort Bend Kempner 7
Fort Bend Dulles 31, Fort Bend Willowridge 14
Fort Bend Ridge Point 37, Houston Stratford 8

THIS WEEK
Thursday
Fort Bend Hightower vs Fort Bend Marshall, Missouri City Hopson Field House, Ken Hall Stadium, 6:30 p.m.
Fort Bend Austin vs Katy Taylor, Katy Rhodes Stadium, Jack Rhodes Memorial Stadium, 7:30 p.m.
Friday
Fort Bend Travis vs Klein, Klein, Klein Memorial Stadium, 7 p.m.
Fort Bend Ridge Point vs Dickinson, Dickinson, Sam Vitanza Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 21-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Channelview 0-0-0 1-0-01.0002928
Humble Atascocita 0-0-0 1-0-01.0002412
Humble Summer Creek 0-0-0 1-0-01.0003314
Baytown Goose Creek Memorial 0-0-0 1-1-00.5004155
Baytown Sterling 0-0-0 1-1-00.5007381
Galena Park North Shore 0-0-0 0-1-00.0002037
Houston King 0-0-0 0-1-00.0002056
Humble Kingwood 0-0-0 0-1-00.0001631

LAST WEEK
Baytown Sterling 42, Houston MacArthur 26
Humble Atascocita 24, Klein Oak 12
Humble Summer Creek 33, Pearland Dawson 14
Friendswood 31, Humble Kingwood 16
Santa Fe 39, Baytown Goose Creek Memorial 13
Spring Westfield 37, Galena Park North Shore 20
Channelview 29, Aldine Davis 28
Beaumont West Brook 56, Houston King 20

THIS WEEK
Thursday
Humble Atascocita vs Klein Collins, Klein, Klein Memorial Stadium, 7 p.m.
Galena Park North Shore vs Manvel, Alvin, Memorial Stadium, 7 p.m.
Friday
League City Clear Creek vs Channelview, Channelview, Ray Maddry Stadium, 7 p.m.
Baytown Sterling vs Houston Clear Lake, Webster Clear Creek ISD Challenger Columbia Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 22-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Pasadena Memorial 0-0-0 1-0-01.0005614
Pasadena 0-0-0 0-1-00.000035
Pasadena Dobie 0-0-0 0-1-00.0001736
Pasadena Rayburn 0-0-0 0-1-00.000049
Pasadena South Houston 0-0-0 0-1-00.0002552
Deer Park 0-0-0 0-2-00.0003337
La Porte 0-0-0 0-2-00.0002461

LAST WEEK
Katy Morton Ranch 36, Pasadena Dobie 17
League City Clear Springs 24, La Porte 3
League City Clear Falls 49, Pasadena Rayburn 0
Friendswood Clear Brook 52, Pasadena South Houston 25
Conroe The Woodlands College Park 20, Deer Park 19
Houston Bellaire 35, Pasadena 0
Pasadena Memorial 56, Houston Aldine 14

THIS WEEK
Thursday
Pearland Dawson vs Pasadena Dobie, Pasadena Memorial Stadium, 7 p.m.
Friday
Pasadena Memorial vs Pearland, Pearland, The Rig, 7 p.m.
Needville vs Pasadena Rayburn, Pasadena Memorial Stadium, 7 p.m.
La Porte vs Houston Bellaire, Houston Butler Sports Complex, Stadium, 7 p.m.
Conroe Oak Ridge vs Deer Park, Deer Park, Clyde Abshier Stadium, 7 p.m.
Saturday
Rosenberg Terry vs Pasadena South Houston, Pasadena Memorial Stadium, 6 p.m.

DISTRICT 23-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Alief Elsik 0-0-0 1-0-01.000100
Alief Hastings 0-0-0 1-0-01.000257
Clute Brazoswood 0-0-0 1-0-01.0003526
Richmond George Ranch 0-0-0 1-0-01.0003813
Pearland Dawson 0-0-0 1-1-00.5003147
Alief Taylor 0-0-0 0-1-00.0001426
Pearland 0-0-0 0-1-00.000745

LAST WEEK
Clute Brazoswood 35, Rosenberg Lamar Consolidated 26
Humble Summer Creek 33, Pearland Dawson 14
Manvel 45, Pearland 7
Spring DeKaney 26, Alief Taylor 14
Richmond George Ranch 38, Tigres de la UANL (MEX) 13
Alief Hastings 25, Fort Bend Kempner 7
Alief Elsik 10, Houston Eisenhower 0

THIS WEEK
Thursday
Pearland Dawson vs Pasadena Dobie, Pasadena Memorial Stadium, 7 p.m.
Friday
Pasadena Memorial vs Pearland, Pearland, The Rig, 7 p.m.
Alief Elsik vs Houston Lamar, Houston Delmar-Dyer Sports Complex, Delmar Stadium, 7 p.m.
Montgomery vs Alief Hastings, Houston Crump Stadium, 7 p.m.
Richmond George Ranch vs Conroe The Woodlands, Shenandoah Woodforest Bank Stadium, 7:30 p.m.
Conroe vs Clute Brazoswood, Freeport Brazosport, Hopper Field, 7:30 p.m.
Saturday
Katy Seven Lakes vs Alief Taylor, Houston Crump Stadium, 6:30 p.m.

DISTRICT 24-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Friendswood Clear Brook 0-0-0 2-0-01.0008946
Houston Clear Lake 0-0-0 2-0-01.0007521
Alvin 0-0-0 1-0-01.0003518
Dickinson 0-0-0 1-0-01.000477
League City Clear Falls 0-0-0 1-0-01.000490
League City Clear Springs 0-0-0 1-0-01.000243
Friendswood 0-0-0 1-1-00.5005961
League City Clear Creek 0-0-0 0-1-00.0002156

LAST WEEK
Houston Clear Lake 47, Fort Bend Clements 0
League City Clear Springs 24, La Porte 3
League City Clear Falls 49, Pasadena Rayburn 0
Friendswood Clear Brook 52, Pasadena South Houston 25
Friendswood 31, Humble Kingwood 16
Alvin 35, Fort Bend Austin 18
Houston Heights 56, League City Clear Creek 21
Dickinson 47, Texas City 7

THIS WEEK
Friday
League City Clear Springs vs Spring Westfield, Spring, Leonard George Stadium, 7 p.m.
League City Clear Creek vs Channelview, Channelview, Ray Maddry Stadium, 7 p.m.
Baytown Sterling vs Houston Clear Lake, Webster Clear Creek ISD Challenger Columbia Stadium, 7 p.m.
Spring vs League City Clear Falls, League City Clear Creek, Clear Creek ISD Veteran's Memorial Stadium, 7 p.m.
Fort Bend Ridge Point vs Dickinson, Dickinson, Sam Vitanza Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 25-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Austin Westlake 0-0-0 3-0-01.00015338
Austin Lake Travis 0-0-0 2-1-00.667143141
Austin Vandegrift 0-0-0 1-2-00.3337690
Buda Hays 0-0-0 1-2-00.3339392
Cedar Park Vista Ridge 0-0-0 1-2-00.33372113
Kyle Lehman 0-0-0 1-2-00.33372153
Leander 0-0-0 0-3-00.00048108

LAST WEEK
Round Rock Westwood 46, Leander 21
Austin Vandegrift 45, Killeen 24
Kyle Lehman 42, Austin Akins 35
Dripping Springs 21, Buda Hays 17
Austin Bowie 52, Cedar Park Vista Ridge 31
Austin Westlake 52, Pflugerville 3
Austin Lake Travis 64, Dallas Jesuit 45

THIS WEEK
Thursday
Leander vs Round Rock Stony Point, Round Rock Reeves Athletics Complex, Round Rock ISD Stadium, 7 p.m.
Friday
Killeen Harker Heights vs Austin Vandegrift, Austin Vandegrift, Ed. W Monroe Stadium, 7 p.m.
San Antonio Jay vs Kyle Lehman, Buda Hays, Bob Shelton Stadium, 7:30 p.m.
Buda Hays vs San Antonio Reagan, San Antonio Blossom Activity Center, Jerry Comalander Stadium, 7:30 p.m.
Austin Bowie vs Austin Westlake, Austin Westlake, Ebbie Neptune Field at Chaparral Stadium, 7:30 p.m.
Austin Lake Travis vs Pflugerville Hendrickson, Pflugerville, The Pfield, 7:30 p.m.
Round Rock Westwood vs Cedar Park Vista Ridge, Cedar Park Gupton Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 26-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
San Antonio Churchill 0-0-0 2-1-00.66710485
San Antonio Johnson 0-0-0 2-1-00.6678698
San Antonio Lee 0-0-0 2-1-00.6678071
San Antonio Madison 0-0-0 2-1-00.6678893
San Antonio Reagan 0-0-0 2-1-00.6677552
San Antonio MacArthur 0-0-0 1-2-00.33394113
San Antonio Roosevelt 0-0-0 1-2-00.33387151

LAST WEEK
Converse Judson 62, San Antonio Roosevelt 21
Harlingen 22, San Antonio Reagan 20
San Antonio Madison 43, New Braunfels Canyon 22
San Antonio Clark 44, San Antonio Lee 21
San Antonio Johnson 20, San Antonio Brennan 17
San Antonio MacArthur 49, San Antonio Warren 27
San Antonio Churchill 42, San Antonio Taft 20

THIS WEEK
Friday
San Antonio Stevens vs San Antonio Roosevelt, San Antonio Farris Athletic Complex, Farris Stadium, 7:30 p.m.
San Antonio Brennan vs San Antonio MacArthur, San Antonio Heroes Stadium, 7:30 p.m.
San Antonio Warren vs San Antonio Churchill, San Antonio Hardin Athletics Complex, Gustafson Stadium, 7:30 p.m.
Buda Hays vs San Antonio Reagan, San Antonio Blossom Activity Center, Jerry Comalander Stadium, 7:30 p.m.
Saturday
San Antonio Brandeis vs San Antonio Madison, San Antonio Blossom Activity Center, Jerry Comalander Stadium, 7 p.m.
San Antonio Marshall vs San Antonio Lee, San Antonio Heroes Stadium, 7 p.m.
San Antonio Johnson vs San Antonio O'Connor, San Antonio Farris Athletic Complex, Farris Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 27-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Converse Judson 0-0-0 3-0-01.00017194
New Braunfels 0-0-0 3-0-01.000167103
San Antonio Wagner 0-0-0 3-0-01.00011083
Schertz Clemens 0-0-0 3-0-01.00011538
Spring Branch Smithson Valley 0-0-0 3-0-01.00013030
Cibolo Steele 0-0-0 1-2-00.3339779
New Braunfels Canyon 0-0-0 0-3-00.00056128
San Antonio East Central 0-0-0 0-3-00.00061116

LAST WEEK
Schertz Clemens 52, Laredo Alexander 0
Spring Branch Smithson Valley 50, Round Rock 10
Victoria East 44, San Antonio East Central 43
San Antonio O'Connor 42, Cibolo Steele 30
Converse Judson 62, San Antonio Roosevelt 21
San Antonio Madison 43, New Braunfels Canyon 22
New Braunfels 54, San Marcos 42
San Antonio Wagner 29, San Antonio Marshall 21

THIS WEEK
Friday
Schertz Clemens vs San Antonio East Central, San Antonio East Central, Stadium, 7:30 p.m.
New Braunfels Canyon vs San Antonio Wagner, Converse Judson, D.W. Rutledge Stadium, 7:30 p.m.
Spring Branch Smithson Valley vs Cibolo Steele, Schertz Clemens, Lehnhoff Stadium, 7:30 p.m.
Converse Judson vs New Braunfels, New Braunfels, Unicorn Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 28-6A A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
San Antonio Brandeis 0-0-0 2-1-00.66711693
San Antonio Holmes 0-0-0 1-2-00.3338799
San Antonio Marshall 0-0-0 1-2-00.3336363
San Antonio Brennan 0-0-0 0-3-00.0007298
San Antonio Taft 0-0-0 0-3-00.00064106

LAST WEEK
San Antonio Brandeis 49, Boerne Champion 33
San Antonio Southwest 30, San Antonio Holmes 16
San Antonio Johnson 20, San Antonio Brennan 17
San Antonio Wagner 29, San Antonio Marshall 21
San Antonio Churchill 42, San Antonio Taft 20

THIS WEEK
Friday
San Antonio Holmes vs San Antonio Harlandale, San Antonio Tejeda Sports Complex, Harlandale Memorial Stadium, 7:30 p.m.
San Antonio Brennan vs San Antonio MacArthur, San Antonio Heroes Stadium, 7:30 p.m.
San Marcos vs San Antonio Taft, San Antonio Hardin Athletics Complex, Gustafson Stadium, 7:30 p.m.
Saturday
San Antonio Brandeis vs San Antonio Madison, San Antonio Blossom Activity Center, Jerry Comalander Stadium, 7 p.m.
San Antonio Marshall vs San Antonio Lee, San Antonio Heroes Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 28-6A B
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
San Antonio O'Connor 0-0-0 3-0-01.00013668
San Antonio Jay 0-0-0 2-1-00.6678653
San Antonio Clark 0-0-0 1-2-00.333112118
San Antonio Warren 0-0-0 1-2-00.33386112
San Antonio Stevens 0-0-0 0-3-00.00048108

LAST WEEK
Laredo United 45, San Antonio Stevens 10
San Antonio O'Connor 42, Cibolo Steele 30
San Antonio Clark 44, San Antonio Lee 21
San Antonio Jay 35, Del Rio 19
San Antonio MacArthur 49, San Antonio Warren 27

THIS WEEK
Thursday
San Antonio McCollum vs San Antonio Clark, San Antonio Farris Athletic Complex, Farris Stadium, 7 p.m.
Friday
San Antonio Stevens vs San Antonio Roosevelt, San Antonio Farris Athletic Complex, Farris Stadium, 7:30 p.m.
San Antonio Warren vs San Antonio Churchill, San Antonio Hardin Athletics Complex, Gustafson Stadium, 7:30 p.m.
San Antonio Jay vs Kyle Lehman, Buda Hays, Bob Shelton Stadium, 7:30 p.m.
Saturday
San Antonio Johnson vs San Antonio O'Connor, San Antonio Farris Athletic Complex, Farris Stadium, 7 p.m.

DISTRICT 29-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
South San Antonio 0-0-0 3-0-01.00011538
Eagle Pass 0-0-0 2-1-00.6679642
San Antonio Southwest 0-0-0 2-1-00.6677252
Laredo United 0-0-0 1-2-00.3336854
Del Rio 0-0-0 0-3-00.0004780
Laredo Alexander 0-0-0 0-3-00.0002798
Laredo LBJ 0-0-0 0-3-00.0002868
Laredo United South 0-0-0 0-3-00.0006196

LAST WEEK
Lockhart 28, Laredo LBJ 10
Schertz Clemens 52, Laredo Alexander 0
South San Antonio 42, San Antonio Antonian 28
Corpus Christi Flour Bluff 34, Laredo United South 17
Eagle Pass 34, Eagle Pass Winn 7
Laredo United 45, San Antonio Stevens 10
San Antonio Southwest 30, San Antonio Holmes 16
San Antonio Jay 35, Del Rio 19

THIS WEEK
Thursday
South San Antonio vs Laredo United South, Laredo Student Activity Complex, Stadium, 7 p.m.
Friday
Laredo LBJ vs Laredo United, Laredo Student Activity Complex, Stadium, 7:30 p.m.
Laredo Alexander vs Eagle Pass, Eagle Pass Student Activity Center, Cozel-Foster Memorial Stadium, 7:30 p.m.
San Antonio Southwest vs Del Rio, Del Rio, Ram Stadium, 7:30 p.m.
Del Rio vs South San Antonio, Del Rio, Ram Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 30-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
La Joya Juarez-Lincoln 0-0-0 3-0-01.00010143
La Joya 0-0-0 2-1-00.6673536
McAllen Memorial 0-0-0 2-1-00.6677669
McAllen Rowe 0-0-0 2-1-00.6679060
La Joya Palmview 0-0-0 1-2-00.3333451
McAllen 0-0-0 1-2-00.33362100
Mission 0-0-0 1-2-00.3336677

LAST WEEK
McAllen Rowe 40, Brownsville Porter 14
Edinburg 28, La Joya Palmview 9
San Benito 31, McAllen Memorial 7
Los Fresnos 45, McAllen 6
La Joya Juarez-Lincoln 31, Donna North 3
Donna 16, La Joya 0
Brownsville Hanna 45, Mission 28

THIS WEEK
Thursday
Los Fresnos vs McAllen Memorial, McAllen, Veterans Memorial Stadium, 7 p.m.
Friday
Brownsville Pace vs La Joya Palmview, La Joya Stadium, 7:30 p.m.
La Joya vs Pharr-San Juan-Alamo North, PSJA Stadium, 7:30 p.m.
Eagle Pass Winn vs Mission, Mission, Tom Landry Stadium, 7:30 p.m.
Victoria East vs McAllen, McAllen, Veterans Memorial Stadium, 7:30 p.m.
La Joya Juarez-Lincoln vs Edcouch Edcouch-Elsa, Edcouch Edcouch-Elsa, Benny Layton, Sr. Memorial Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 31-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
Edinburg Vela 0-0-0 3-0-01.00012468
Pharr-San Juan-Alamo 0-0-0 3-0-01.00012258
Edinburg Economedes 0-0-0 2-1-00.6674679
Edinburg 0-0-0 1-2-00.3336167
Edinburg North 0-0-0 1-2-00.3336570
Pharr-San Juan-Alamo North 0-0-0 0-2-00.0003448
Pharr-San Juan-Alamo Memorial 0-0-0 0-3-00.00035130
Pharr-San Juan-Alamo Southwest 0-0-0 0-3-00.00013122

LAST WEEK
Edinburg North 24, Harlingen South 7
Rio Grande City Grulla 38, Pharr-San Juan-Alamo Southwest 6
Edinburg 28, La Joya Palmview 9
Edinburg Vela 34, Brownsville Veterans Memorial 20
Weslaco East 56, Edinburg Economedes 14
Pharr-San Juan-Alamo 37, Brownsville Rivera 21
Brownsville Lopez 61, Pharr-San Juan-Alamo Memorial 7

THIS WEEK
Friday
La Joya vs Pharr-San Juan-Alamo North, PSJA Stadium, 7:30 p.m.

DISTRICT 32-6A
District   Overall
SchoolW-L-T Pct       W-L-T Pct       PFPA
San Benito 0-0-0 3-0-01.0009845
Brownsville Hanna 0-0-0 2-1-00.6679454
Harlingen 0-0-0 2-1-00.6676957
Weslaco East 0-0-0 2-1-00.66713242
Los Fresnos 0-0-0 1-1-00.5006630
Weslaco 0-0-0 1-1-00.5004742
Brownsville Rivera 0-0-0 1-2-00.3338494
Harlingen South 0-0-0 1-2-00.3336576

LAST WEEK
Edinburg North 24, Harlingen South 7
Mercedes 21, Weslaco 20
Weslaco East 56, Edinburg Economedes 14
Pharr-San Juan-Alamo 37, Brownsville Rivera 21
San Benito 31, McAllen Memorial 7
Los Fresnos 45, McAllen 6
Harlingen 22, San Antonio Reagan 20
Brownsville Hanna 45, Mission 28

THIS WEEK
Thursday
Los Fresnos vs McAllen Memorial, McAllen, Veterans Memorial Stadium, 7 p.m.