Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)

Year:

2019 UIL Boys Cross Country Playoffs

State Team Qualifiers

ClassTeamSeedAlignment
Class 6AWylie 10-6A
Class 6AConroe The Woodlands 15-6A
Class 6AKaty Seven Lakes 19-6A
Class 6ANew Braunfels Canyon 26-6A
Class 6ASA Brandeis 28-6A
Class 6AHouston Strake Jesuit 23-6A
Class 6ADonna North 31-6A
Class 6AEP Americas 1-6A
Class 6ALewisville Flower Mound 6-6A
Class 6AKlein 15-6A
Class 6AConroe The Woodlands College Park 15-6A
Class 6AHumble Atascocita 22-6A
Class 6ASA Johnson 27-6A
Class 6ASouthlake Carroll 5-6A
Class 6AKaty Tompkins 19-6A
Class 6ACoppell 6-6A
Class 5ACedar Park 17-5A
Class 5AFrisco Wakeland 9-5A
Class 5AMarble Falls 17-5A
Class 5ABoerne Champion 26-5A
Class 5AKaufman 13-5A
Class 5ACollege Station 19-5A
Class 5AEP Hanks 2-5A
Class 5ATomball 20-5A
Class 5AAledo 4-5A
Class 5ALockhart 25-5A
Class 5ADripping Springs 25-5A
Class 5AEdcouch-Elsa 32-5A
Class 5ALucas Lovejoy 10-5A
Class 5AFrisco Reedy 9-5A
Class 5AEP Eastwood 2-5A
Class 5AGrapevine 7-5A
Class 4AFW Castleberry 9-4A
Class 4ACarthage 20-4A
Class 4AHuffman Hargrave 21-4A
Class 4ALa Feria 32-4A
Class 4ACanyon 3-4A
Class 4ADecatur 8-4A
Class 4ALiberty Hill 27-4A
Class 4ASanger 11-4A
Class 4ALongview Spring Hill 16-4A
Class 4APalestine 19-4A
Class 4AFredericksburg 28-4A
Class 4AProgreso 32-4A
Class 4ASan Elizario 1-4A
Class 4AAndrews 2-4A
Class 4AHillsboro 17-4A
Class 4ACelina 11-4A
Class 3APilot Point 9-3A
Class 3AMcGregor 19-3A
Class 3AOnalaska 23-3A
Class 3ABishop 31-3A
Class 3ATornillo 3-3A
Class 3ACommerce 13-3A
Class 3ALuling 27-3A
Class 3ACrane 3-3A
Class 3ABoyd 7-3A
Class 3AKeene 17-3A
Class 3AMount Pleasant Chapel Hill 13-3A
Class 3ASA Cole 26-3A
Class 3AWhitesboro 9-3A
Class 3AEustace 18-3A
Class 3ALytle 30-3A
Class 3APresidio 3-3A
Class 2ASeymour 9-2A
Class 2ANew Summerfield 21-2A
Class 2ABrackettville Brackett 28-2A
Class 2ASA Great Hearts Academy 28-2A
Class 2AOzona 7-2A
Class 2AGladewater Union Grove 16-2A
Class 2AHarper 27-2A
Class 2APoolville 11-2A
Class 2AMartinsville 22-2A
Class 2ATenaha 22-2A
Class 2APort Aransas 30-2A
Class 2AFort Hancock 6-2A
Class 2APanhandle 2-2A
Class 2AValley View 11-2A
Class 2AWoden 22-2A
Class 2ASundown 5-2A
Class 1ASlidell 22-1A
Class 1ACrosbyton 6-1A
Class 1ASaltillo 24-1A
Class 1ANew Home 6-1A
Class 1ANeches 28-1A
Class 1AKnippa 31-1A
Class 1AMunday 16-1A
Class 1ASterling City 11-1A
Class 1APriddy 17-1A
Class 1ACumby Miller Grove 23-1A
Class 1AAckerly Sands 8-1A
Class 1ALa Rue La Poynor 28-1A
Class 1AEarth Springlake 5-1A
Class 1AMoulton 32-2A
Class 1ASpur 15-1A
Class 1APaint Rock 12-1A