Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)

Year:

2019 UIL Girls Cross Country Playoffs

State Team Qualifiers

ClassTeamSeedAlignment
Class 6AAustin Vandegrift 13-6A
Class 6AKaty Tompkins 19-6A
Class 6ACoppell 6-6A
Class 6AAllen 9-6A
Class 6AHouston Stratford 17-6A
Class 6AAustin Westlake 25-6A
Class 6ASpring Branch Smithson Valley 26-6A
Class 6ASouthlake Carroll 5-6A
Class 6AProsper 9-6A
Class 6AHouston Bridgeland 14-6A
Class 6AEP Franklin 1-6A
Class 6ALewisville Flower Mound 6-6A
Class 6AKaty Seven Lakes 19-6A
Class 6AHumble Kingwood 22-6A
Class 6ANew Braunfels Canyon 26-6A
Class 6ALaredo United 29-6A
Class 5ADripping Springs 25-5A
Class 5ALucas Lovejoy 10-5A
Class 5AFrisco Reedy 9-5A
Class 5AAmarillo 3-5A
Class 5AGrapevine 7-5A
Class 5AGeorgetown 18-5A
Class 5ACanyon Randall 3-5A
Class 5ADallas Highland Park 11-5A
Class 5AAustin Johnson 25-5A
Class 5ABoerne Champion 26-5A
Class 5ACollege Station 19-5A
Class 5AColleyville Heritage 7-5A
Class 5ACedar Park 17-5A
Class 5AMission Sharyland 31-5A
Class 5AFrisco Wakeland 9-5A
Class 5AMagnolia West 19-5A
Class 4ABandera 28-4A
Class 4ASalado 27-4A
Class 4AHereford 3-4A
Class 4AGatesville 18-4A
Class 4AArgyle 8-4A
Class 4ASanger 11-4A
Class 4AAlvarado 17-4A
Class 4AHuffman Hargrave 21-4A
Class 4ASunnyvale 13-4A
Class 4ABuda Johnson 4A
Class 4ACanyon 3-4A
Class 4ADecatur 8-4A
Class 4ALiberty Hill 27-4A
Class 4ACelina 11-4A
Class 4AFW Castleberry 9-4A
Class 4ALorena 18-4A
Class 3AEast Bernard 24-3A
Class 3ASan Diego 31-3A
Class 3AWhitesboro 9-3A
Class 3AMineola 12-3A
Class 3AAbernathy 2-3A
Class 3AHolliday 8-3A
Class 3APilot Point 9-3A
Class 3AMcGregor 19-3A
Class 3ARogers 19-3A
Class 3ASA Cole 26-3A
Class 3ACommerce 13-3A
Class 3AYoakum 27-3A
Class 3APresidio 3-3A
Class 3AWall 4-3A
Class 3ACorsicana Mildred 18-3A
Class 3ALago Vista 25-3A
Class 2ASeymour 9-2A
Class 2ACayuga 19-2A
Class 2AAlvord 11-2A
Class 2ACrawford 17-2A
Class 2AWoden 22-2A
Class 2AHarper 27-2A
Class 2ASundown 5-2A
Class 2AGruver 1-2A
Class 2AMeridian 10-2A
Class 2AMason 27-2A
Class 2ASan Saba 27-2A
Class 2AComo-Pickton 14-2A
Class 2AMoody 17-2A
Class 2AWallis Brazos 29-2A
Class 2AWink 6-2A
Class 2AWellington 2-2A
Class 1ANeches 28-1A
Class 1ATilden McMullen County 32-1A
Class 1AImperial Buena Vista 10-1A
Class 1AGail Borden 8-1A
Class 1ANazareth 3-1A
Class 1AGuthrie 15-1A
Class 1AThrockmorton 21-1A
Class 1ALipan 19-1A
Class 1ASaltillo 24-1A
Class 1ABarksdale Nueces Canyon 31-1A
Class 1AAckerly Sands 8-1A
Class 1AHappy 3-1A
Class 1AMunday 16-1A
Class 1ASpur 15-1A
Class 1ABlum 25-1A
Class 1ACumby Miller Grove 23-1A