Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)

YearClassNameTeamAlignEventTime
2016Class 6ASam WorleyNew Braunfels Canyon 27-6A5K14:40.82
Class 5AButare RugenerwaAmarillo 3-5A5K15:08.01
Class 4AIsaac VargasLevelland 2-4A5K15:34.20
Class 3AKyle DotyBruceville-Eddy 19-3A5K15:24.02
Class 2ASteven QuintanillaSundown 5-2A5K16:13.98
Class 1ADustin DomineySpur 7-1A5K16:06.13

2015Class 6ADaniel GoldenConroe The Woodlands 16-6A5K16:17.06
Class 5ACarter BluntFrisco Independence 9-5A5K16:20.46
Class 4AErick ArambulaSan Elizario 3-4A5K16:05.79
Class 3ANic ButtsWhitesboro 10-3A5K16:03.89
Class 2AJohn ZunigaPort Aransas 31-2A5K18:03.10
Class 1AAustin ZirkelMedina 31-1A5K18:13.45

2014Class 6ADavid StromeColleyville Heritage 7-6A5K15:23.81
Class 5ACarter BluntFrisco Independence 9-5A5K15:22.20
Class 4AKody AndersonBurkburnett 5-4A5K15:57.68
Class 3AKyle DotyBruceville-Eddy 19-3A5K15:47.76
Class 2AOmero RodriguezOzona 8-2A5K16:19.57
Class 1AJoseph CarrascoSanderson 10-1A5K16:41.99

2013Class 5AFrank LaraHouston Strake Jesuit 19-5A5K15:26.25
Class 4ACarter BluntFrisco Heritage 9-4A5K15:48.30
Class 3ATaylor ClaytonDecatur 9-3A5K16:00.08
Class 2AEvan McQuirkVan Alstyne 12-2A5K16:03.79
Class 1AJeremy CervantesForsan 5-1A5K16:31.70

2012Class 5ARobert DomanicLewisville Hebron 5-5A5K15:04.00
Class 4ARyan TeelFriendswood 24-4A5K15:42.40
Class 3ATaylor ClaytonDecatur 9-3A5K16:00.08
Class 3ACesar GonzalezLytle 29-3A5K16:01.40
Class 2AQuinlin McGregorAmarillo Highland Park 1-2A5K16:04.40
Class 2AEvan McQuirkVan Alstyne 12-2A5K16:03.79
Class 1AJeremy CervantesForsan 5-1A5K16:31.70
Class 1ADallas RushingAxtell 25-1A5K16:40.10

2011Class 5ACraig NowakHouston Cypress Woods 17-5A5K15:16.05
Class 4ARyan TeelFriendswood 24-4A5K15:42.35
Class 3AJeff WeisheitVenus 8-3A5K15:54.23
Class 2ARandy McClainOnalaska 23-2A5K16:16.82
Class 1AWilliam RobertsSanderson 2-1A5K16:37.21

2010Class 5ACraig LutzLewisville Marcus 8-5A5K14:41.51
Class 4AWill AntkowiakBrenham 17-4A5K15:07.56
Class 3AJake RobertsArgyle 9-3A5K15:31.72
Class 2AChase RathkeCrawford 16-2A5K15:49.66
Class 1ADylan DossWater Valley 10-1A5K16:03.87

2009Class 5ACraig LutzLewisville Marcus 6-5A5K14:45.24
Class 4ANathan ChristiansonBoerne Champion 27-4A5K15:24.32
Class 3ABrandon LacyLytle 29-3A5K15:51.14
Class 2ANick GuerraEast Bernard 26-2A5K16:16.65
Class 1ATravis RobertsSanderson 2-1A5K16:30.63

2008Class 5AReed ConnorConroe The Woodlands 14-5A5K14:47.19
Class 4ACarly KittsMidlothian 16-4A5K11:22.43
Class 3AStephen CurryArgyle 9-3A5K15:49.90
Class 2ANathan CollierPottsboro 10-2A5K16:11.93
Class 1AJason HamiltonDallardsville Big Sandy 25-1A5K16:33.90

2007Class 5AColby LoweSouthlake Carroll 5-5A5K15:11.15
Class 4ARory TunninglyLockhart 26-4A5K15:19.25
Class 3ABlake WoolumsArgyle 8-3A5K16:09.70
Class 2AJames HodgesParadise 10-2A5K16:26.70
Class 1AJason HamiltonDallardsville Big Sandy 26-1A5K16:52.05

2006Class 5AColby LoweSouthlake Carroll 5-5A5K15:05.15
Class 4ADrew BeanOrange Little Cypress-Mauriceville 22-4A5K15:15.25
Class 3AMitchell DriverPrinceton 9-3A5K16:01.80
Class 2ACody HughesAnna 13-2A5K15:46.30
Class 1ADillion WilliamsSanto 15-1A5K16:00.35

2005Class 5ADuncan PhillipsCollege Station A&M Consolidated 13-5A5K15:19.20
Class 4ATravis FortCedar Park Vista Ridge 26-4A5K15:42.10
Class 3AAaron BrannenBridge City 24-3A5K16:09.90
Class 2ABlaine ThompsonWall 2-2A5K16:28.75
Class 1ACory HigginsClyde Eula 10-1A5K16:38.00

2004Class 5AScott MacPhersonPlano 8-5A5K14:34.10
Class 4AChristopher WestLockhart 26-4A5K15:20.75
Class 3AErnesto PeralesPharr Valley View 32-3A5K15:39.50
Class 2ABrett ShepardArgyle 13-2A5K15:37.90
Class 1ANick RodriguezMoulton 28-1A5K16:06.55

2003Class 5AScott MacPhersonPlano 5A5K15:06.00
Class 4ALeonel ManzanoMarble Falls 4A5K15:28.10
Class 3AAlejandro RuizElgin 3A5K15:22.70
Class 2ANicholas EverettSalado 2A5K16:23.80
Class 1ATrey ThomasonWortham 1A5K16:15.50

2002Class 5ABrian SullivanConroe The Woodlands 5A5K15:40.05
Class 4ALeonel ManzanoMarble Falls 4A5K15:51.65
Class 3ACasey SumpterLamesa 3A5K16:21.35
Class 2AMatt BrownMcGregor 2A5K16:48.45
Class 1AHeath WingRalls 1A5K16:55.95

2001Class 5ABrian McKinstryPasadena Dobie 5A5K15:18.00
Class 4ALeonel ManzanoMarble Falls 4A5K15:41.00
Class 3ACasey SumpterLamesa 3A5K16:19.00
Class 2AHeath WingRalls 2A5K16:16.00
Class 1AJulian AcunaAgua Dulce 1A5K16:19.00

2000Class 5ARod KoborsiHouston Jersey Village 5A5K14:58.00
Class 4ARob MorrowGrapevine 4A5K15:36.00
Class 3ATyler StanfieldCanton 3A5K15:45.00
Class 2ACody WellsCrawford 2A5K16:02.00
Class 1AJulian AcunaAgua Dulce 1A5K16:00.00

1999Class 5ASteve MaddoxLewisville The Colony 5A5K15:21.00
Class 4APete BelmanUvalde 4A5K15:29.00
Class 3ATyler StanfieldCrockett 3A5K16:10.00
Class 2AHenry EsquedaDilley 2A5K16:28.00
Class 1ATrent PepperGail Borden 1A5K16:20.00

1998Class 5AChris EmmeConroe The Woodlands 5A5K16:17.00
Class 4ARandy AriasFredericksburg 4A5K15:54.00
Class 3ARyan CruzShallowater 3A5K16:26.00
Class 2AHenry EsquedaDilley 2A5K17:03.00
Class 1AJames StockwellMartin's Mill 1A5K17:42.00

1997Class 5AJeff WoodHumble Kingwood 5A5K15:58.00
Class 4ABrandon BeasleyHouston King 4A5K16:20.00
Class 3ATyler KeenCameron Yoe 3A5K16:42.00
Class 2ARyan CruzShallowater 2A5K16:55.00
Class 1ABrandun MassingillPriddy 1A5K17:34.00

1996Class 5ATyson HendricksenHumble Kingwood 5A5K15:37.00
Class 4ATrenton HallHenderson 4A5K16:05.00
Class 3AMarc PradoSanta Rosa 3A5K16:34.00
Class 2ATodd LoveGeronimo Navarro 2A5K16:29.00
Class 1ACully DoyleMedina 1A5K17:00.00

1995Class 5ALewis JonesHumble Kingwood 5A5K15:43.00
Class 4AAdrian MartinezMcKinney 4A5K15:57.00
Class 3AMiguel ZamoranoSanta Rosa 3A5K16:40.00
Class 2ADaniel WillisHolliday 2A5K17:03.00
Class 1ADavid PierceDouglass 1A5K16:48.00

1994Class 5ABrad HauserHumble Kingwood 5A5K15:18.00
Class 4AJuan BuendiaEl Paso 4A5K15:59.50
Class 3AKevin SmelleySplendora 3A5K16:12.60
Class 2AMichael SernaSundown 2A5K16:17.30
Class 1AWillie GarciaSabinal 1A5K15:53.50

1993Class 5ABrad HauserHumble Kingwood 5A5K15:43.00
Class 4AStormy SuberbielleJasper 4A5K16:49.00
Class 3AKevin SmelleySplendora 3A5K16:56.00
Class 2AChris BahleNevada Community 2A5K17:01.00
Class 1AWillie GarciaSabinal 1A5K17:01.00

1992Class 5AAndres GomezHurst Bell 5A5K15:39.00
Class 4AJohn HullCollege Station A&M Consolidated 4A5K15:57.00
Class 3AJason BuieAmarillo River Road 3A5K16:17.00
Class 2ASammy UnberhagenLittle River Academy 2A5K16:09.00
Class 1AWillie GarciaUtopia 1A5K16:37.00

1991Class 5AAndres GomezHurst Bell 5A5K15:57.00
Class 4AJeff LewisSan Angelo Lake View 4A5K16:02.00
Class 3ALupe LopezCrystal City 3A5K16:22.00
Class 2ASteve RolisonItasca 2A5K16:38.00
Class 1ALouis VerdeTrenton 1A5K17:10.00

1990Class 5AAlan CulpepperEP Coronado 5A5K15:38.00
Class 4ARaffeg AyyadMesquite Poteet 4A5K15:55.00
Class 3ARicky GallegosCrystal City 3A5K15:25.00
Class 2ALarry RomeroSundown 2A5K16:39.00
Class 1AStephen ShiffletGraford 1A5K16:55.00

1989Class 5AAlan CulpepperEP Coronado 5A5K15:54.00
Class 4ARaffeg AyyadMesquite Poteet 4A5K16:05.00
Class 3ARicky GallegosCrystal City 3A5K16:05.00
Class 2AJames McLearneBoys Ranch 2A5K16:49.00
Class 1AMike VillarrealRiesel 1A5K17:06.00

1988Class 5AJason TamezHarlingen 5A5K16:03.00
Class 4APaul StonehamWaco Midway 4A5K16:12.00
Class 3ARicky GallegosCrystal City 3A5K16:15.00
Class 2AMark ZawlockiBig Sandy Harmony 2A5K17:02.00
Class 1AMichael BrownLaird Hill Leverett's Chapel 1A5K17:20.00

1987Class 5AAlex MendozaLaredo Martin 5A5K15:33.00
Class 4AGeorge TambouridesFriendswood 4A5K16:06.00
Class 3AShannon PateGladewater 3A5K15:59.00
Class 2ADanny SanchezOzona 2A5K16:37.00

1986Class 5AEric HenryConroe McCullough 5A5K16:36.00
Class 4AJoey ChapmanMidlothian 4A5K16:43.00
Class 3AMonico RivasFabens 3A5K16:58.00
Class 2ABrad PattersonAlbany 2A5K17:25.00

1985Class 5AReuben ReinaSA Jay 5A5K15:07.00
Class 4ARene GuillenBrownsville Pace 4A5K16:29.00
Class 3AJoey ChapmanMidlothian 3A5K16:19.00
Class 2ABrad PattersonAlbany 2A5K16:34.00

1984Class 5AStacy SutterConroe McCullough 5A5K14:58.00
Class 4AGeorge TambouridesFriendswood 4A5K16:00.00
Class 3ADoug AtkinsWhite Oak 3A5K15:55.00
Class 2AJoseph RuizAbernathy 2A5K16:46.00

1983Class 5ABobby AguirreEP Riverside 5A5K15:22.00
Class 4ARichard RamirezFW Boswell 4A5K16:09.00
Class 3ARichard CooperLindale 3A5K16:12.00

1982Class 5AJohn WarrenHouston Cypress Creek 5A5K14:57.00
Class 4AJimmy PhillipsBurkburnett 4A5K15:08.00
Class 3ADomingo PadronMathis 3A5K15:46.00

1981Class 5ABobby AguirreEP Riverside 5A5K15:10.00
Class 4AHuey TreatCollege Station A&M Consolidated 4A5K15:32.00
Class 3ADomingo PadronMathis 3A5K16:08.00

1980Class 5AKyle WrightConroe McCullough 5A5K15:01.00
Class 4AJose A MartinezFalfurrias 4A5K15:43.00
Class 3AFernando MayaMathis 3A5K16:02.00

1979Division BAndrew DanielsBurkburnett 3A3200 meters9:44.00
Division AKyle WrightConroe McCullough 4A3200 meters9:25.00

1978Division AScott JonesHouston Clear Lake 4A3200 meters9:49.00
Division BGreg AdairSulphur Springs 3A3200 meters10:08.00

1977Division AKenneth SchmidtEP Austin 4A3200 meters9:38.00
Division BJack McCartyGregory-Portland 3A3200 meters9:55.00

1976Division BJoe CepedaRound Rock 3A3200 meters9:59.00
Division AMark AndersonSA Jay 4A3200 meters9:36.00

1975Division AMarty FroelickHouston Scarborough 4A3200 meters9:38.00
Division BCarlos DuarteCanutillo 3A3200 meters9:53.00

1974Division BBernave MartinezFalfurrias 3A3200 meters9:57.00
Division AJuan TrivisoEP Bel Air 4A3200 meters9:39.00
Division AKenneth TolbertDallas South Oak Cliff 4A3200 meters9:39.00

1973Division BBernave MartinezFalfurrias 3A3200 meters9:57.00
Division ARuben DominguezEP Austin 4A3200 meters9:42.00

1972Division ATony ZunigaEl Paso 4A3200 meters9:36.00
Division BAdrian GarzaFalfurrias 3A3200 meters10:07.00