Login   |   Register
Schools   School Districts
Click here to update our playoff information (email us)
Keyword Search:
Org:
Gender:
Season:
Division:
Region:
Class:
County:
City:
2019 Coaching Changes
School
Org
Alignment
Old Coach
New Coach
  Houston Yates  UIL  12-4A-I  Mike Watkins  OPEN
  Dallas Wilson  UIL  6-5A-I  Bob Estes  Tony Benedetto
  Whitesboro  UIL  4-3A-I  Eddie Gill  OPEN
  New London West Rusk  UIL  8-3A-I  John Frazier  Nick Harrison
  Weslaco  UIL  31-6A  Michael Salinas  Roy Stroman
  Wellington  UIL  5-2A-II  Wade Williams  OPEN
  Waller  UIL  8-5A-I  Jim Phillips  OPEN
  Valley View  UIL  5-2A-I  Alan Kassen  Curtis King
  Gladewater Union Grove  UIL  10-2A-I  Roger Adams  Scotty Laymance
  Cedar Hill Trinity Christian  TAPPS  2-II  Aveion Cason  Andre Hart
  Trenton  UIL  5-2A-I  Bret Cranford  Josh Shipman
  Tenaha  UIL  11-2A-I  Greg Jenkins  Robert Tamplin
  Taylor  UIL  14-4A-I  Rusty Purser  OPEN
  Cleveland Tarkington  UIL  9-4A-II  Stan Howard  OPEN
  Taft  UIL  16-3A-II  J J Suarez  J R Castellano
  Stockdale  UIL  15-3A-II  Josh West  Andrew King
  Stephenville  UIL  5-4A-I  Greg Winder  Sterling Doty
  Stanton  UIL  2-3A-II  Jerry Burkhart  Cody Hogan
  Longview Spring Hill  UIL  6-4A-II  Kelly Mercer  OPEN
  Fort Worth Southwest  UIL  4-5A-II  Rob Goebel  OPEN
  South Garland  UIL  10-6A  Josh Ragsdale  Damaso Martinez
  El Paso Socorro  UIL  1-6A  Marcus Graham  Tony Hinsley
  Snook  UIL  14-2A-II  Chad Lechler  Michael Patterson
  Smyer  UIL  4-2A-II  Scott Royal  OPEN
  Sinton  UIL  15-4A-II  Tom Allen  Michael Troutman
  Seagraves  UIL  2-2A-II  Steve Heryford  Armando Minjarez
  Santa Maria  UIL  16-2A-I  Steve Flores  OPEN
  Santa Fe  UIL  12-5A-II  Mark Kanipes  OPEN
  Sanger  UIL  7-4A-I  Cole Ford  Rocky Smart
  San Saba  UIL  7-2A-I  Jerod Fikac  Andreas Aguirre
  Hallettsville Sacred Heart  TAPPS  3-IV  Brad Wright  OPEN
  Bryan Rudder  UIL  10-5A-II  Greg Morgan  OPEN
  Rockwall-Heath  UIL  11-6A  Mickey Moss  Mike Spradlin
  El Paso Riverside  UIL  1-5A-II  Tony Pallanez  Gary Recorder
  Brownsville Rivera  UIL  32-6A  Tom Chavez  OPEN
  Rio Grande City  UIL  16-5A-I  Aaron J. Garcia  Leo Mireles
  Pasadena Rayburn  UIL  22-6A  Shaun Wynn  OPEN
  Mesquite Poteet  UIL  7-5A-I  Kody Groves  Rodney McLain
  Plano West  UIL  9-6A  Scott Smith  Tyler Soukup
  Petrolia  UIL  6-2A-II  Jesse House  Mitch McLemore
results 1 - 40 of 130